Search results for query: *

• Users: XeryX
  • Order by date
  1. Multi ceset sorunu

Oyun ayarlarında bu var ek olarak Ragdoll sayısını da 2 veya 4 yapmanızı tavsiye ederim
    Ragdoll'u 0 yapmistim bu cozum degil mi o zaman hocam?
  2. Multi ceset sorunu

Selam arkadaşlar bir türlü kapatamadım, multiplayer oynarken yerde cesetler birikmeye başlıyo ve oyun performansı düşmeye başlıyo, bunu kapatmanın bi yolu yok mu ben mi beceremedim?
  3. In Progress Düşük Fps

Merhabalar bu sorunu yazmadan önce aylarca bekledim oyun erken erişimde olduğu için düzelir diye umut etmiştim. Şuan öprenmek istediğim sorun bende mi yoksa oyunun kendisinde mi. Şöyle ki Amd Ryzen 7 3750H, 16GB Ram, Gtx 1660Ti ekran kartım var. Singleplayer henüz oynamıyorum oyunun erken...
  4. Need More Info Unstable Ping

i use internet alone no other device connected just my pc
  5. Need More Info Unstable Ping

no i dont. My ping is stable at 69-70. But when i play bannerlord its never same its always changing.
  6. Need More Info Unstable Ping

no answer?
  7. Need More Info Unstable Ping

I play in europe server and i live in Turkey
  8. Need More Info Unstable Ping

Hello i have good internet speed. I watch movies 1080p without any disturb. However when i play bannerlord multiplayer my ping is never stable. It changes every second between 80 and 450. one second is 80 i say its good and then i press tab again and its 300. Why is this happening. I use...
  9. Asker azligi

Sorunumu cozmus oldum recruiter diye bi mod var onla hallettim
  10. Asker azligi

Yok ya aradigim sey bu degil?
  11. Asker azligi

Eminim:smile: Simdi durum sundan ibaret ben suan cogu kralliklardan zenginim ve zengin birisi asker toplama konusunda sikinti cekmemeli eminim oyunun bi dosyasinda bu parali asker sayisini duzenleyen bi kod bisey vardir onu bulmak istiyorum
  12. Asker azligi

Arkadaslar meraba kotlerden sehirlerden aldigimiz parali askerlerin sayisini artirma gibi bisey var mi yani oyun dosyasinda bisey degistirip hem yapay zeka hem benim icin misal 5-6 yerine 50-60 asker olmasini istiyorum 1 milyon param var ve ordu yaratamiyorum tum haritayi dolasmaktan usandim
  13. Mercanary Troops

So help me please anyone know which files i should change? Maybe in some notepad there is a setting like ''available mercanaries''
  14. Mercanary Troops

my recruitment setting is already easy and its not enough for me. I lose a 200 men in a battle and then travel whole map to recruit lost soldiers. I got 1m money and cant have soldiers. What i want is to change the file and make it available for both me and ai factions. For example instead of 5 troops in village i want it to be 50
  15. Mercanary Troops

Hello I play the game for the first time and i really enjoy it. Im very rich i made alot of money. My question is how to increase mercanary troops in castles-cities-villages. Its annoying that i have alot of money and cant recruit troops. Collecting 5-10 troops from every settlement also is...
Back
Top Bottom