Search results for query: *

1. Midoss

Yaz Lakırtısı

forum kültürü öldü ne yazık ki
  2. Midoss

Open Im stuck at my quest and cant progress

Ya I've been there. Everyone who bought this for $15 or $20 has been there. lol It's sad the Developers are really not caring even about simple fixes. I don't know what's going on. But saving back-ups is the way pretty much.
    Yeah. If I knew it I wouldnt buy it. Luckly i bought it for 6 TRY. Which isn't expensive but I wish it had same fun as Napolionic Wars. It just has an amazing storyline but doesnt have stable gameplay
  3. Midoss

The only thing I could recommend, is what I do, is make a copy of the Save Game file and update that copy every few plays; keep it as a backup in case this game-ruining glitch happens.

Go to: [Mount&Blade Warband Savegames] and copy [Viking Conquest] and store it another folder somewhere as a back up. Every few plays a store a new one. Then when the game implodes as is common, just try replacing the save file with your back-up or reinstall the whole thing and throw that save file in there; wherever that save was, it will leave off.

That's probably the best you can do. Just store a Save backup somewhere.
    yeah that looks like only way. I was really forward on that game starting from 0 makes me really sad
  4. Midoss

Open Lost my High Level Character Because of a Bug

So many glitches and no autosave :sad:
  5. Midoss

I am told to meet Asbjorn in Ribe at the mead hall to continue the Invade England quest line.. but i already spoke to him there and now he is in my party and nothing has happened and the story has not progressed, is my game screwed??
  6. Midoss

Modders vs Devs

It's nowhere near the same though? Native Warband is still a lot more polished and endearing than native Bannerlord. Mods for it just added to it or adjusted fun features to be even greater. Bannerlord is missing a majority of the vanilla features or greatness of them, to the point that modders have to either add it themselves or so radically change them back to Warband-ish quality.
    yeah you right about that. I can't even afford bannerlord :sad: but I still enjoy Warband so I wont complain much
  7. Midoss

Development Update #6: Rebellions, Missions and More!

Game probably will be vomllete intill I can aford it :d. I just bought dlc pack for warband tho.
  8. Midoss

Modders vs Devs

It was same on warband, mods made that game what it is. Still I enjoyed native a lot tho
  9. Midoss

Congrats TW - you killed your own game

It doesent seem deleted to me tho
  10. Midoss

Bilgisi olan bakabilir mi?

Arkadaşlar bilgilendirdiğiniz için teşekkürler. Maalesef oyunu sinirlenip sildim. 80 saat kadar uğraşıp bir çok kale ve şehir aldıktan sonra hanlardan aldığımız derebeylerini aldığım şehirlere ve kalelere vali atadım. Lakin 7 den fazla derebeyi alamadığım için yıkılmış krallıklardan bazı kişileri krallığıma aldım. Örneğin Kurtpostluları. Neyse onlarla ilişkim 50 küsür olmasına rağmen Vlandialılarla savaşırken bir de ne göreyim, adamlar krallıktan ayrılıp onlara verdiğim 3 şehir ve 2 kaleyi Vlandialılara vermiş. Üstüne bir de otomatik kayıt. Şimdi oyun yapımcılarına sorarım.

Madem adamların beni satma ihtimali var ilişkilerin ne önemi kaldı? -50 olsa anlarım +50 iken satması ve adamın yanına gidiyorum kalemi şehirlerimi vermiş "Merhaba arkadaşım." diye konuşmaya başlıyor. Çok fazla eksiği var oyunun. Bu haliyle oynanması imkansız. Klan sistemi başta hoş gözüküyordu lakin ilerleyen zamanlarda çok hatalara neden oluyor. Warband'da derebeylerimize ne güzel kale vs. verebiliyorduk. Adamlar ihanette etmiyordu. Bizler var olanın üstüne bir şeyler eklemelerini isterken gerçekten hayal kırıklığına uğradım.

Ayrıca gözüme takılan grafiksel de bir hata var. 2020 yılındayız artık pelerin giydiğimizde sırtımızdaki kalkan, ok, kılıç vs. pelerinin içinden geçmesin, kasklar vs. de öyle.
    oyunu alamadığıma üzülmeme sebebim
  11. Midoss

Aşırı Hantal TaleWorlds

Bu yazılanları okuyan mod veya dev var mıdır ondan bile şüpheliyim doğrusu. Gerçekten sadece Türkçe forum değil diğer dillerde de firma adına konuşabilecek birilerini bulmak zor değil. Şimdi Arda konu açsa Türkçe foruma böyle birisi arıyoruz diye bir sürü gönüllü olacak insan var yani. Olmadı gerçekten adam falan da tutabilirler toplulukla ilgilenen. Milletçe her huyumuz abartı olduğu için de böyle bir şey olduğunda firmayı göklere çıkarmayı da biliriz, firmanın işine de gelir.

"Bak etrafına 200 TL verdiğin Ubisoft oyunun geliştiricisi yazdığın Türkçe mesaja cevap veriyor mu? Talewords veriyor kardeşim, adamın dibi Talewords!"
    o kadar haklısın ki
  12. Midoss

Barber

+3
  13. Midoss

Aşırı Hantal TaleWorlds

ben yakın zamanda büyük bir yama bekliyorum umutluyum yani
  14. Midoss

Yetkililer Lütfen Şu Oyuna El Atın

arçasına sahiptir, hiçbir lider bu sınırları aşmaz. Liderler topraklar üzerinde sığınaklar oluşturarak üyelerine calradia'yı bahşetmiştir. Bir Lider sınırları içindeki toprakta hükmünü sürdü
    Her zaman derim ki insanlara beklenileni var , dengeyi sonra ayarlarsın. Denge bozulmasın diye kasarsan içerik ekleyemezsin.
    Hayalim edelim, sizce güzel olur muydu?

1.4 İçerik Güncellemesi

-Haydutlara katılabilir yada onlarla oyundaki çeşitli siyasi amaçlarınızı gerçekleştirmek için anlaşmalar yapabilirsiniz, Bunun için öncelikle bir haydut bulup sizi sığınaklarına para karşılığı anlaşma için götürmesini isteyin.Eğer namınız kötüyse bu teklifi kabul edeceklerdir, iyiyse sizin onları tuzağa çekmeye çalıştığınızı düşünecek ve saldırıya geçeceklerdir.

Calradia daima fetihlere açık bir harita olmuştur, nice krallıklar bu topraklardan gelip geçmiştir, kimi zaman Sturgia hüküm sürerken kimi zaman Vlandia hüküm sürer , fakat bu toprakların gerçek sahipleri haydutlardır.

Oyunda 6 hüküm süren haydut lideri vardır, her lider calradia'nın belli parçasına sahiptir, hiçbir lider bu sınırları aşmaz. Liderler topraklar üzerinde sığınaklar oluşturarak üyelerine calradia'yı bahşetmiştir. Bir Lider sınırları içindeki toprakta hükmünü sürdürebilmek için bölgelere sığınaklar kurar, bu sığınaklara ise güvenlik için yetenekli ve etkin rol oynayan haydutları , sığınak lideri olarak tayin eder.

Sığınak liderleri ise , liderlerinin ihtiyaçlarına karşılık vermek zorundadır. Bir sığınak, her ay düzenli olarak bölgelerinin yağma ortalamasına göre lidere bir para akışı gerçekleştirmek zorundadır. Sığınak para akışı bölgenin ekonomisine bağlıyken, sığınağın güvenliği bölgedeki krallıkların haydutlara saldırma olasılığına bağlıdır, sığınağın haydut üretebilme sayısı ise bölgenin suç oranına bağlıdır. Eğer bölge refah,adaletli ise haydutlara göz açtırılmıyorsa çok az haydut üretir.

Oyunda belli suçu işlemişseniz sığınağa götürüldükten sonra sizi aralarına alma şansını arttırırsınız, sığınak lideri tarafından uygun görülürseniz aralarına alınır ve sığınak liderlerinin görevlendirdiği grup liderlerinin (5-10 kisilik gruplardır) arasında yağmalara başlayabilirsiniz. Sığınak liderleri grup liderlerine belli kervanlara bölgelere yağma yapmasını ister, grup liderlerinin bu komutları uygulayabilmesine yardımcı olabilirseniz, bir süre sonra grup liderleri tarafından sığınak liderlerine önerilirsiniz. Suç oranınız arttıkça, artık bir grup lideri olabilir ve sığınaktan belli sayıda (minimum) haydut alabilir ve sığınak liderinin verdiği görevleri yerine getirebilirsiniz. Ne kadar çok görevi yerine başarılı şekilde yerine getirirseniz, sığınak liderleri tarafından haydut liderlerine önerilirsiniz. Unutmayın bu bu öneriler sığınak liderleri rapor için her ay haydut liderlerine gittiğinde olur, yani bir sığınak lideri olabilme ihtimaliniz 1 ay sonra belli olur.

Eğer sığınak lideri olursanız, haydut lideri tarafından kurulacak sığınaklara lider olabilir ve kendi gruplarınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz, bu gruplara ise yine en yetkin haydutları başa getirebilir ve gruplara sığınağın ihtiyaçları,haydutların kalitesi için görevler vermeye başlayabilirsiniz, eğer ağır görevler için düşük kalitede az sayıda haydut görevlendirirseniz verdiğiniz görevler başarısızlıkla sonuçlanma ihtimali yüksektir, bu yüzden kaynaklarınızı iyi şekilde yönetmeli ve başarılı bir sığınak lideri olmalısınız.

Haydut liderleri krallıkların hedefi olup öldürüldüğünde / kendileri bırakmak istediğinde(çeşitli sebeplerden yaşlılık gibi) yerlerine başarılı sığınak liderleri geçer.Başarısız sığınak liderleri asla uygun görülmez çünkü haydutlar, liderleri olarak başarı göstermiş sığınak liderlerine güvenirler. En çok başarı göstermiş sığınak liderleri ise yeni haydut lideri olur.

Eğer haydut lideri olursanız, artık bölgenin tüm işleyişi size bağlıdır, eğer sığınaklar yok edilirse yok edilen sığınakların yerine bölgenin uygun yerlerine (açık yerlere kurarsanız saldırıya uğrama ihtimali çok artar kaynaklarınızı gereksiz yere harcamış olursunuz) sığınak kurarsınız. Her sığınak bölgenizdeki belli bir yarı çapa hakimiyet kurar, bölgede kurulacak sığınak sayısı ise limitlidir. Sığınakları kurmak için ise belli kaynaklara ihtiyaç vardır,( ahşaptı demirdi vs. gibi), Ayrıca yıkılması,bulunması zor sığınaklar büyük kaynaklar isterken düşük güvenlikli sığınaklar düşük kaynak ister. Sığınakları kurduktan sonra sol alttaki Haydut Kontrol Penceresinden , başarılı sığınak liderlerini tayin etmeye başlayabilirsiniz, başarısız liderleri tayin ederseniz kurduğunuz sığınaktan istekleriniz karşılanmaz , ya kısa sürede yok olur yada boş yere kaynak tüketir.
    Sığınakları doğru yerlere kurar, sığınaklara verdiğiniz görevler , liderler tarafından başarılı şekilde yerine getilirse , Bölgede hakimiyetiniz yükselir ve krallıklardan bile daha zengin olabilecek duruma gelirsiniz. Ne kadar çok başarılı bir lider olursanız, o bölgedeki suç ve yağma oranıda o kadar çok yükselir ve Krallıkların Hedefi haline gelirsiniz. Zira bir haydut ordusuyla başa çıkılamayabilir belki ama başarılı lideri yok ederek tüm dengeyi sarsabilir ve topraklarındaki düzeni tekrar sağlayabilirler.

Yani başarılı bir yağmacı olmanız, grup/sığınak lideri olmanız dolaylı yoldan haydut liderinizi krallıkların hedefi haline getiriyor.

Krallıkların klan liderleri ise haydut lideriyle gizli anlaşmaların içerisine girebilir. Sturgiadaki bir klan lideri sizinle anlaşmak için gelebilir ve size, Vlandia ile savaş halinde olduğunu, o bölgenin sizin kontrolünüzün altında olduğunu ve yağmaları oraya sıklaştırarak ekonomilerini mahvetmelerini isteyebilir. Aynı şekilde bölge tamamen sturgianın olsa bile anlaşmazlık yaşadığı klan liderinin bölgesine yağma sayısını arttırmak için liderle görüşme yapabilir (amacı toprağı tekrar oylamaya açmak) sizde o bölgeye en iyi sığınağı başarılı sığınak liderini tayin eder, görevi yerine getirip kesenizi doldurabilirsiniz. Unutmayın , görev yerine getirildikten sonra paranızı almaya en güvendiğiniz haydutlarınızla gittiğinizde(sonuçta gizli bir anlaşma bu), görevi veren lord tarafından tuzağa düşürülebilirsiniz de kimlerle anlaşma yaptığınıza dikkat edin, belki ise sonradan krallıklar tarafından yok edilmeniz için(krallığın sizinle uğraşamayacak kadar meşgulse) paralı klanlara hedef olabilirsiniz.

Bunlar 20-25 dakikalık ön bir düşünme, haydut sistemini fazlaca detaylandırabilir genişletebilirimde ama iyi mi gittim kötü mü size kalmış.
    To Be Continued 1.5
    To Be Continued 1.6
    To Be Continued 1.7
    To Be Continued 1.8

aslında oyunun her yanına el atabilirim, öyle uçuk fikirlerle değil gayet yerine getirilebilir fikirlerle, ki bana kalırsa benim gibi niceleri de bunu yapabilir. Biz şimdi her seferinde "Ben kral olduğumu, klan lideri olduğumu yada biriyle bir evlilik yaptığımı bile hissedemiyorum, oyun bana bunu hissettirmiyor" gibi şeyler söylüyoruz ama bu his kendi içinde büyük bir zincir barındırıyor.

Bu zincir olmadığı içinde (kısacası sana kral diyorlar kralsın, hadi fethet toprak koru toprağı , bitti bu kadar) yani böyle bir şeyde zaten hissetmeniz mümkün değil. Şimdi bazı arkadaşlarda köye girince kralım falan desin diyorlar bu hissi yaşamak için(bazı konularda görmüştüm) , desinler, tüm toprak ahalisi sana kralım desin sadece boş lakırtı olur bu, böyle bir şeyle hissetmeniz yine mümkün değil. Doluluk lazım, baştan aşağı detaylı ve geliştirilmiş sistemlerin başında olursanız tüm o gelişmiş sistemleri kafanızın ayrı ayrı köşelerinde hisseder ve kral olmanın hazzını an be an yaşarsınız zaten.

Umarım erken erişim süresince bu oyun doldurulur bana kalırsa içerik açısından çok yetersiz, bu konuda katılıyorum kesinlikle
    haydut sistemi dediğin şey gerçek oyunda olsa keşke
  15. Midoss

SP Other Naked Females

Im so proud of this community
  16. Midoss

Umut veren güncellemeler gelmese adam olacağına inanmazdım. Belki yaşın yetmez ama ilk Mount and Blade yapımı yine bu şekilde çıkmıştı. Erken erişimden ve yeniliklerden sonra elimize Warband gibi klasik bir yapım geçti. Aynısı neden tekrar olmasın? Ama bunların hepsini gelecek gösterecek şu an dediğim gibi sadece olumlu düşünüp canımı sıkmamaya çalışıyorum. Oyunun geleceğini dert etmenin bir faydası yok.
    ah warbandın eski hataları :grin:
  17. Midoss

İlişki Konusu - "Seviyosan bence git konuş abi"

Başlık sahibine seviyosan bence git konuş abi dedik, o gün bu gündür haber bekliyoruz. Konuyu kilitlemeye yüreğimiz dayanmaz kardeş. En büyük yara kalp yarasıdır; bir kere kesildi mi ne dikiş tutar, ne ameliyat söker.
    sigara kullansaydım yakardım :sad:
  18. Midoss

Is this game dead?

Well, it is quite a long time, and there's has been no comments from the devs either. That certainly means that they are probably not doing anything anymore and just moved to another project.
    not exactly codding a game isnt writing a book. Fixing issues night take longer times
  19. Midoss

ben oyunu alamıyorum bile be....
  20. Midoss

Kergit'in Kurtarıcısı

Atam Sancar Hana selam olsun
Back
Top Bottom