Search results for query: *

1. Demircilik Rekorum!

demircilik gözükmüyor ki burada :grin: 12k nufüz iyiymiş xD

Ben oyunu gerçekçi de oynuyorum kağan muhafızım da olsa sökmüyor adamlara :grin: Çok kötüler Sadece yoldaşların ölmesini devre dışı bıraktım zaten 3 4 tane doğru düzgün yoldaş var bir de onları mı kaybediyim :grin:

haha yanlış ekran görüntüsünü yüklemişim :smile: Ben de gerçekçi seviyede oynuyorum. Yoldaş ve aile kaybı açık. Üçüncü eşimi aldım daha yeni :grin: Bu şekilde oyun sarıyor ama İmparatorluğu birleştirme görevini seçince bir hayli uzun sürüyor bitirmesi. Hele ki karşı tarafın lordlarını idam etmezsen işin içinden çıkamıyorsun resmen. Ben hiç idam etmedim bu kadar uzadı oyun. Karakterin gelişim seviyesinden ve nüfustan belli oluyordur zaten :smile: Şöyle bırakayım madem ;
    Demircilik, Karakter
  2. Demircilik Rekorum!

Bu da benden gelsin :smile: Hiç bir hile yok. Sürekli yap sat yaptığım için azalıyor bir yandan. Neredeyse oyun sonundayım. Karakter yaşı 50. Demircilik 319
  3. Kar Yağışı ve Kuşatma Silahlarındaki Hata

https://www.hizliresim.com/qnemaau Kar yağışı ekran resminde görüldüğü üzere çizgi çizgi akıyor oyunda. https://www.hizliresim.com/givs6mq Kuşatma silahları alakası olmayan yere atış yapıyor. Gerekirse kuşatmadan önce alınan oyun kaydını da yüklerim. Kar yağışı ve diğer hata görülebilir. Nasıl...
  4. Kuşatma Sırasında Orduyu Terk Etme

evet kuşatma yaptığın şehirde üstte yiyecek stoğu yazıyor. atıyorum 5 gün yazıyorsa 5 gün sonra düşman askeri açlıktan kırılmaya başlar. aynı şekilde kuşatma esnasında kırdığın her düşman kuşatma silahında 1-5 arasında asker öldürürsün ancak kuşatma yapana gelen her atışta kuşatma yapanın askeri ölür kırılmasına gerek yok bilgine.
    Evet öyleymiş. Teşekkürler
  5. Kuşatma Sırasında Orduyu Terk Etme

ordu bütünlüğünü kontrol etmeyi gözden kaçırmış olabilir misin ? sağ alt köşedeki bayraklı zımbırtıdan açılıyor. :smile:
    Orada da sıkıntı yok. Sonradan farkettim,yukarıda da yazdım. Mancınıklar parçalandıkça asker ölüyor haliyle :smile:))
  6. Kuşatma Sırasında Orduyu Terk Etme

Konu silmeyi bulamadım. Mancınıklar kırıldıkça orada olan askerler de ölüyor haliyle. Bu yüzden sayı azalıyor sürekli. Hatta dikkatimi çeken rütbeli askerler ciddi sayılarda kayıp veriyor. Özellikle lejyoner ve fian şampiyonları fazla sayıda öldüğünü farkettim.
  7. Kuşatma Sırasında Orduyu Terk Etme

Başlıktan da anlaşılacağı üzere kuşatma yaptığım sırada ordumdaki bazı birlikler orduyu hızla terk ediyor. Özellikle uzun kuşatmalarda oluyor. Kale duvarını yıkmak için mancınıkla duvarları döverken bir hayli süre geçiyor elbette. Bu sırada 360 kişilik ordumdan yaklaşık 30 kişinin gttiğini...
  8. In Progress Gölge Hatası

Ostican şehrinde bulunan zeytinyağı atölyesinde meydana gelen gölge hatası ektedir. Bilginize. https://hizliresim.com/zqDJgv
  9. Need More Info Sığınaklara Girerken Hata Verip Oyunun Çökmesi

Başlıktan da anlaşılacağı üzere bazı sığınaklara girince oyun hata verip çöküyor. 1.4.0 sürümünde oynuyorum şuanda ve neredeyse üçte birinde bu hatayı alıyorum. Çok can sıkıcı olmaya başladı. Sığınaklarla ilgili herhangi bir mod yüklü değil
  10. Karakterim ne zaman ölür ?

Savaş sırasında ya da yaşlılıktan ölüm var oyunda. Herkesin bunu görmemesi olmadığı anlamına gelmiyor. Hemen ölse zaten karakteri geliştirmenin bir anlamı kalmaz.
  11. Resolved Turnuva'da takımların dipdibe spawn olması

Bu oluyor bazen. Hatta ilk başta rakip nerede diye bakınırken arkamdan darbe almıştım :smile:
  12. Evlenememe problemi

Yaşın belli bir seviyeyi geçtikten sonra evlenme seçeneği kapanıyor galiba.
  13. Demircilikteki defect. Bunları bildiriyorum diye bana para vermelisiniz.

Demircilikte, var olan oyundaki en iyi silahtan daha iyisini yapabiliyor muyuz ?
    Çok daha iyisini yapabiliyoruz.
    @BugGeriBildirimi teknik desteğe yazsanız daha iyi olur bence. Oraya bakıyorlar artık.
  14. Bu 0 kişiyle dolaşma mevzusu ne zaman çözülecek ?

Bunları idam etmezsen hayatta kalmaya devam ediyorlar. İmparatorluğu birleştirme görevini yaparsan en sonunda senin krallığına katılıyor hepsi ve krallık aşırı güçleniyor. Ben oyunu kazandığında haritanın %60 ını almıştım sadece. Karşı krallıklar savaştan bunalıp barış teklif ediyor ve tüm şehirlerini almadan o krallığı yenmiş sayılıyorsun. Bu 0 askerli lordlar krallığına gelince baya bir coştular ve kalan yerleri ben dokunmadan kendileri alıyorlar sürekli.
  15. Oyun içerisinde takıldığınız kısımlar

Bütün haritayı işgal etmiş, 182 saat oynamış ve daha önce Warband'ı oynamamış biri olarak düşüncelerimi yazmak istiyorum.

-İlk önce şunu söylemek istiyorum, oyunun başında kardeşlerimizi aramamız gerek diye konuşuyoruz, hatta eğitimi geç vakit kaybetmeyelim diyoruz. Sonra ne alakaysa sancak parçalarını araştırıyoruz ve bizden klan kurulması isteniyor. Hadi klanı anladık birileri bizi ciddiye alsın parasal olarak güçlü bir aile olup kardeşlerimizi ararız. E sonra krallık kur diyor görevler, kardeşimizi bir daha görmüyoruz. sonra komplo görevi geliyor. E ne alaka biz küçük kardeşlerimiz için yola çıktık, Kalradya'yı işgal ettik oturduk. Hikaye çok anlamsız (anlamsız kelimesi bile yetmiyor ya) kusura bakmayın. Hikayeyi düzeltmeniz gerekiyor bence.
    -Oyun bence sürükleyici, grafikleri de çok iyi hazırlanmış, gün içerisinde 10-12 saat oynadığım anlar oldu. Eminim performans ayarlamaları ile droplar düzeltilecektir. Sonuçta bu erken erişim bir oyun ve eksikleri elbette olacak. Ama gittikçe düşük verim almaya başladım. Ayrıca çeviri hataları olduğu yerlerde var hala.
    -23. seviyeye geldim ve bütün her yer benim oldu, biraz kolay oldu sanki. daha 48 yaşındayım.
    -Klan seviyesi maksimum 6 olması da az bence, 10 falan olabilirdi diye düşünüyorum.
    -Kral olduğumu pek hissedemedim oyun boyunca. İnsanların davranışları oyunun başındakiyle aynı değişmiyor, ün derecesine göre değişebilir belki. Krallık muhafızı tarzı bir şey eklenebilir.
    -Savaşlar keyifli geçiyor ama eksik yerleri var, misal taktiksel olarak çok basit, bütün oyunu aynı taktikle oynayarak kazandım, 600 vs 200, 800 vs 250 kişi savaşlara girdim, biz azınlık olmamıza rağmen 5 ölü ve yaralıdan fazlasını vermedik.
    -Genel olarak NPC ilişkileri çok zayıf, konuşmalar yetersiz, yeterli iletişimi kuramıyorum.
    -Orduma saçmasapan askerler doldurmama rağmen hiçbir şey olmuyor. Bence biraz ortalık karışmalı, spor oyunlarındaki gibi takım uyumu olabilir belki ve bu azaltılabilir. Farklı farklı yerlerden ordunuza asker eklediğinizde negatif bir şeyler olmalı.
    -Elçilik olmalı sanırım. Barış ve savaş ilanı durumlarında onu görevlendirebiliriz. Savaş ilan etmek için illa birinin yolunu kesmek zorundayım eşkiya gibi.
    -Kral olunca köylere gidip köylülerin görevlerini yapmak abest değil mi? kralım ben ama koyun götürüyorum :grin: evet yoldaş seçeneği var da kendin yap seçeneği de var.
    -Tutsak olarak aldığımız lordlarla konuşamamak garip. Kaçma gözüm üstünde dışında krallığımıza katılmanı istiyorum yada bence barışalım denebilmelii ya da hadi git seni saldım denebilmeli. Adam tutsak diye barışçıl yaklaşamaz mıyız? Bir de kaçtıklarında hemen gidip ordu kuruyorlar. Tutsak almanın çok bir anlamı kalmıyor, sadece birine hediye edince ilişkin artıyor ya da zindana atıyorsun fidye veriyorlar. Çok basit gerçekten. Öldürürsen akrabaları -100 oluyor direkt ve sevdikleri de. Tutsak konusunda sıkıntı var.
    -Lordlar bizim bilgimiz dışında savaş veya barış ilan edebiliyor mu bundan tam olarak emin değilim ama sürekli savaş açılıyor. barış antlaşmasını kralla imzalamalı diye düşünüyorum kıçı kırık lordlarla mı görüşülüyor barış konusu, işte bu noktada elçiler yollanabilir misal. ayrıca barışın biraz çeşitlendirilip süreli yapılabilmesi de daha hoş olabilir. Kale alıp hemen barış imzalayan çakal oyuncular da var. Bunun da önüne geçilmesi gerek diye düşünüyorum. Kaleyi alıp 100k altın verdin mi sesi çıkmıyor karşı krallığın.
    -Lordların taraf değiştirmeleri nası işliyor onu da tam olarak anlamadım. Ama bundan çok şikayetçi değilim oyun boyunca sadece 3-4 kere lordlarım benden ayrıldı. Hatırladığım kadarıyla zaten biri paralıydı, diğeri de aseraydı. aseraylı da kendi krallığına döndü şaşırmadım yani.
    -48 yaşındayım 15 çocugum var, doğduklarında kenarda çıkan uyarıda kız mı erkek mi yazmıyor illa ki ansiklopediye girmem gerekiyor. doğduklarında hepsi bana ait olmayan bi şehirdeydi nasıl olduysa, şehire gittiğimde tabiki hiçbiri yoktu. Bir de karım yanımda değilken 5 çocuğum oldu, ayıptır düzeltin lütfen bunu :grin:
    -Bazı kız çocuklarının özelliklerinin iyi olması gerek, karımın becerileri benimkinden yüksek, oyuna yeni giriş yapan kız çocuklarında da olmalı
    -Karımla ilişkim 4 sadece, o da iki oyun oynadık ben kazandım o yüzden.
    -Nüfuz olayı da ayarlanmalı, benim nüfuzum 500, lordum 4000, nüfuz sadece ordu toplamak, oy vermek dışında da bir etki yaratmalı, mesela saygı olabilir.
    -Klan bayrağında renk seçimi çok kısıtlıydı, daha sonra arttırıldı mı bilmiyorum
    -Mesajların geldiği sol alttaki kutuya filtre koyulsa hoş olabilir doğrusu.
    EDİT: Okçular alevli ok seçeneği eklenebilir.

oyunda bazı şeyler kullanılmaya ihtiyaç duyulmadım
    -3 şehrim 1 kalem var, nerdeyse hiç ilgilenmedim, hiç şehire dükkan almak dışında girmedim, hana yoldaş almak dışında hiç girmedim
    -Demirciliğin hiçbir anlamı yok bence hiç kullanmadım, şehirde satılan gayet iyi silahlar var.
    -Kale kuşatmalarının çoğunda direkt daldım, sadece merdiven kulesi ve koç başının faydasını görebildim,
    -Arenalara başlarda biraz girdim ama sonra ihtiyaç duymamaya başladım. Ödüller çok zayıf, gerçi arenada kolaylaşıyor bir yerden sonra.
    -Forumda şu krallığın busu iyi şusu iyi diye başlık vardı, bu da çok anlamsız çünkü ben hiçbirine dikkat etmedim, ona rağmen kurduğum ordunun kuşatma dışında 10 ölü ve yaralı verdiğini bile görmedim.
    -Lordların sorunlarını hiç çözmedim
    -Kardeşim. Ben kardeşimi hiç görmedim daha sonra, ne işe yarar kimdir nedir, krallığıma alıp birlik kurmasını sağlayabilirdim o da olmadı.

Aklıma gelenler bu kadar, belki okursunuz belki okumazsınız, belki okuyup size bi fikir verir belki sallamazsınız.
    Oyuna oturduğunda gerçekten saatlerce oynatıyor. Ben kendi oyunumda gördüğüm şeyleri aktarmaya çalıştım. Belki bir kısmının cevabı vardır ben bilmiyorumdur veya başkasının oyununda bu şekilde olmamıştır.
    Daha iyi olacağına eminim bu oyunun. Sadece fikirlerimi yazmak istedim umarım faydası olur oynunuzun daha ileriye gitmesi için.
    Çok kolay seviyesinde oynadın sanırım. 3-4 katı orduya saldırıp o kadar az zayiat mümkün değil başka türlü. Gerçekçi seviyesinde oynarsanız daha zevkli savaşlar yaparsınız. Bir de tek kayıtlı oyun üzerinden oynadığınızdan karşı tarafın askerlerini hep acemi ve köylü askerden oluştuğunu farletmişsindir. Bu şuanda daha iyi durumda ve bir mod ile çok daha eğitimli askerleri oluyor karşı tarafın. Asıl savaş o zaman oluyor zaten :smile:
    -Demircilikte efsane silahlar yapabiliyorsunuz ve o kalitede silah hiç bir yerde bulamazsınız. Yine de bununla uğraşmak gerçekten zaman kaybı. Demircilikle ilgili modlar yüklenmediyse uğraşmaya değmez.
    -Yine tek kayıtlı oyun oynadığından çocuklarla ilgili gelişmeler oldu. Artık yaj yana değilsen çocuk olmuyor ve sayısı çok azaldı. 4-5 çocuk oluyor sanırım en fazla.
    -Oyunda geliştirmeler anlık oluyor ve devam edecek bunlar. Şuanda bile zevkli bir oyun ve eksikler giderilince daha zevkli bir oyun olacaktır.
  16. SSD'nin Bannerlord Oynanışında Yarattığı Fark

Bannerlord epik savaşlar için:
    Ram ve diskinizde sorun yoksa, ekran kartınız en kötü gtx 1060 ise 1000 kişilik savaşlarda büyük bir fps artışı için para harcarım diyorsanız ryzen 3600X ve üzeri bir CPU alabilirsiniz.En büyük artışı işlemci sağlıyor.Bundan sonra ram'ın dual kit olması ve frekansının işlemcinizin maksimum desteklediği hızda olması önemli.Ekran kartı bakımından gtx 1060 yeterli daha iyisini CPU ve rami hallettikden sonra düşünebilirsiniz.Sıralama yapacak olursak:

1. İşlemci

2. ram hızı ve kit sayısı( İşlemciyi maksimum verimde kullanmak için önemli.Ben dual kit ve işlemcinizin max desteklediği hıza sahip ram almanızı öneriyorum.Hafızasını yazmıyorum kapasitesi yeterliyse daha fazla GB olması fps arttırmaz)

3.ekran kartı( oyun epik savaşlarda cpu bond bir oyun olduğundan ekran kartı 3. sıraya girebilir.Ekran kartınız gtx 1060'dan kötü ise işlemcinizin besleyebileceği bir ekran kartına yükseltmek ilk önceliğiniz olabilir.Ama bannerlord için işlemciyi halletmeden ekran kartını halletmenizi önermiyorum.En azından 1000 kişilik savaşlar için.)

4.SSD( harddisk %100 falan oluyorsa önceliğiniz ssd olmalı.Olmuyorsa anca 4. sıraya girer)
    Dediğin gibi işlemciye çok yük bindiriyor oyun. Ben de gtx1070 olmasına rağmen i5 6600k onu yeterince destekleyemiyor. Zaman zaman işlemci kullanımı 100 ekran kartı 80 gibi değerleri görüyorum. Bunu diğer oyunlarda görmüyordum oysaki.
  17. Savaş Taktikleri Yardım

@ecocetin
    hahah sorma insanı krize sokuyor :grin: Çözümü arkadaşlarında dediği gibi düşmanı rahatsız edip oklayarak öldürmek. Bir süre sonra saldırmak zorunda kalıyorlar. Yine de biz uğraşıyoruz işte saçmalık :smile:
  18. Modlanmış 1.2 Save'leri 1.3 de çalışmıyor

Bunlar daha önce yazıldı burada. Modlarınızı güncellerseniz sorun ortadan kalkacaktır. Bazı modlar sorun çıkartabiliyor. Örneğin baypatrol modu 1.2 ile uyumlu sürümlü kullanıyorsanız kayıtlı oyununuzda bunu güncellemeden 1.3 sürümünde kayıtlı oyununuza devam edemezsiniz çünkü mod veri işliyor. Farklı bir örnek verecek olursak sound the alarm modunu istediğin zaman kapabilirsin çünkü veri işlemiyor. Modları incelemek gerek.
  19. Savaş Taktikleri Yardım

Sorun zaten iki katını almak veya alamamak değil. Tamamı son seviye 380 kişilik ordumla 1100 askeri aldım.(Savaş büyüklüğü :800) Bunlar saldırı yapıyordu bana. Akın akın akın saldırıyorlardı :smile: Yukarıda arkadaşında dediği gibi saldırı yapmayanlar var. Yaşayan bilir. İki katım olmasına ve beni yoldan geçerken onlar durdurmasına rağmen adamlar saldırmıyor hiç bir şekilde. Ben zayıf olan tarafım benim de saldırmamam gerekiyor. Böyle olunca savaş kitleniyor.
  20. Savaş Taktikleri Yardım

Modcular bunun için bir kaç şey denedi. Kaçmalarını engelleyen ve kendilerini savunmalarını sağlayan geçici çözümler var. Onlara bakabilirsiniz aksi halde çok can sıkıcı oluyor.
    Evet görmüştüm onları ama bu talewords'un yapması gereken bir şey. İleride düzelteceklerdir tabiki
    @ecocetin Atladığınız konu şu. Benden iki katı fazlalar ve zaten kaybedicem savaşı çünkü ordu acemiydi. Saldırmayarak benim işimi daha da zorlaştırıyorlar ve ben de saldırmayınca oyunu iki saat açık bırak öyle devam eder savaş. Çıkmaza girer oyun :smile: Bu yüzden belirgin üstünlükleri olduğunda bunu kullanmaları gerekir. Sayıları azken saldırmak zaten çılgınca olur ve bunu yapmıyorlar genelde.
Back
Top Bottom