Search results for query: *

1. BLOODREAM

Bi Modda Bizden Türkçe Dublaj ve Seslendirme Modu

Beğendiğim kısmı:
    Trt1 izleme hissini çok iyi yansıtmışsınız. Kendimi küçük, karıncalı tüplü televizyonuma karşı Ertuğrul 30 tane zırhlı haçlı askerini üstünde deri zırh ile doğrarken, televizyona oyuncak kılıcımı savuruyormuş gibi hissettim. Hele ki "Nişancılar, ölüm yağdırın!" Diye bağırırken sanki kendim üzerime gelen Vlandia ordusunu, Aseray usta okçuları ile püskürtüyormuş gibi hissettim. Modu hemen indirip 30 tane çöl bedevim ile Kral Derthert'in ordusuna saldırmayı düşünüyorum. Bu dublajın verdiği gazla, asil devem ve üzerinde deri zırhı olan ben, bütün sancak şövalyelerini kılıçtan geçiririm kesinlikle.
  2. BLOODREAM

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Forumda aktif bir yazar olmasamda gelip sık sık okurluk yapıyorum ve yayın olduğunu görünce, kendimce sormak istediğim soruları sormak için yayına girdim. Açıkcası katılan elemanlar ne bir bilgi verdiler ne bir şey yaptılar. Uzaya füze fırlatmak için hazırlanan ancak diğer ülkelerin haberi olmasın diye kimseye anlatmayan komünist gibiler. Kendi açımdan vasat bir yayındı. Bir daha ki yayınlarda sorularımıza "açık" bir şekilde cevap veren ve sırf talewords çalışanı diye kendilerini bu noktaya getiren insanlara aşağılayıcı bir dilde hakaret etmeyen çalışanlar gelir. Hala yayını izliyorum da Düello modunda çoklu saldırmak yasak, yayını düzenleyen eleman düello girmiş önüne gelene saldırıyor. Bunun kalıcı ban sebebi olması ve moderatörler tarafından defalarca uyarılması da ayrı bir durum.
  3. BLOODREAM

Eksik Demircilik

-Şehirde unvanıma yakışır bir kılıçla dolaşmak istiyorum doğal olarak fakat hangi parçayı takarsam mevcut seviyemle şehirde kılıçla dolaşabileceğimi demircilik arayüzünde göremiyorum. "Alt" tuşuna basarak hangisinin şehir için uygun, hangisinin uygun olmadığını görsem çok güzel olur. Sivil envanter arayüzündeki gibi uygun olmayanlar mavi olsa, uygun olan parçalar normal hâlinde kalsa oyunculara çok büyük yarar sağlayacağını düşünüyorum.

-Oyunda demirci dayanıklılığımız var fakat harita arayüzünde sağ altta bulunan ve bize can, altın, nüfuz durumumuzu gösteren barda grubun ortalama dayanıklılığını göremiyoruz. Haritada beklemek sorun değil fakat dayanıklılığımızın tam dolup dolmadığından haberdar olamamak can sıkıyor. Ortalama dayanıklık göstermesini sağlayacak bir tane simge olması ve o simgenin üzerine gelindiğine tüm yoldaşların dayanıklılığını göstermesi oyunculara çok büyük bir rahatlık sağlayacaktır. Bunun yanında haritada ilerlerken dayanıklılığın dolması gerçekten çok hoş olur. Herhangi bir şehirde beklemek zorunda bırakılmak hoş değil ve oyun akıcılığını bozuyor.

-Oyunun demircilik mekaniği çok güzel fakat keşfetmek gerçekten zor. Yapımcı ekip ne düşünür bilmiyorum fakat bana kalırsa demircilik için tutorial şart. Yoldaşlarına demir dövdürebildiğini bilmeden oynayan ve dayanıklılığı hızla tükenince bayan birçok oyuncu var. Onları oyundan koparmamak adına böyle bir yola gidilmesi gerekiyor.

-Oyunda bir süre sonra demircilik tıkanıyor ve ürettiğimiz silahlar parça açamamaya başlıyor. Bunu düzeltmek için krallıkların ana şehirlerindeki demirciler bağlı krallığın kültürüne göre 20 parça satsa çok hoş olur. Belli bir demircilik seviyesinin üstünde olanlara sadece satsa ve 500.000 dinar civarı olsa gerçekten çok hoş olacağını düşünüyorum. Tabi bu durumda 160 parça açabiliyoruz 4 milyon dinar karşılığı. Dengesini yapımcı ekibin yapacağın güveniyorum. Parça alma eklemeseniz bile lütfen bir süre sonra tıkanan demirciliği düzeltin.

Erittiğimiz silâhtaki tüm malzemeler bize gelirse iyi olur, zaten satılan silahlardaki parça çeşitliliği kısır durumda. Demirciliği çok kolaylaştırmaz, seyahata teşvik eder ve turnuvalarda kazanmanın anlamı olur. Demirciler için rol unsuru katar ve turnuvaya katılmaya teşvik eder

Sizin de bu konu hakkında fikriniz varsa buyrun tartışalım
    Verdiğiniz emeği takdir ediyorum, umarım oyun tam sürümde çok güzel bir hâl alır. Başarılar TaleWorlds ekibi :smile:
    Yazdığınız tavsiyelerin bir iki tanesi bile olsa oyuna gerçekten seviye atlatır. Eğer bende birkaç tane yazacak olursam:
    -İçinde demirciliğin olduğu görevler olursa hem oyunda görev çeşitliliği olur , kendini tekrar eden görevler olmaz. Hem de demirciliği kendimiz için yapıp bir süre sıkıldıktan sonra başkaları içinde yaparsak demircilikten sıkılmayız.
    Örnek: Herhangi bir asil kendine özel kılıç yapılmasını istiyor ve bunun içinde 120-180 gibi demircilik istiyor olsa ve bunu kendimiz yapsak veya yoldaşımıza yaptırıp getirsek ve hem asille ilişkimiz artsa hem de sonuçta bir asil in kılıcını yaptığımızdan namımız artsa.
    -Eğer bir şehirin sahibiysek o şehirde olan turnuvaların ödüllerini kendimiz koyabilsek böylece demirciliği farklı amaçlar için kullanıp turnuvayı kazanan kişi soylu bir kişi olursa onunla ilişkimiz artsa ve turnuvayı kazanana ödülü biz verdiğimizden dolayıda nüfuz ve namımız artsa güzel olurdu doğrusu.
  4. BLOODREAM

Sorular Sorular ve Sorular ve Komple Teorisi

Evladım. Eğer cevap hakkı doğacak şekilde bir ileti gönderilmişse elbette ki sonu nere ise oraya dek uzatılır. Zavallı olan biri varsa o da sen ve senin gibi fırsatçılardır. Kasın priminizi kasın. Ben yücelmiyor olabilirim ki böyle bir amacım yok. Ama siz net bir şekilde alçalıyorsunuz.
    İnsanlara liseli yaftası yapıştırdıktan sonra sana aynı şekilde karşılık gelince ''Herkesin uslubuna göre konuşurum'' diyen ve konuyu uzatan, düşünme yetisi henüz gelişmemiş ve kişisel gelişim konusunda olgunlaşmamış bir bireysin ve burada herkesin sana karşı çıkmasına ve 2 uyarı yemene rağmen hala diretiyorsun. Ne diyebilirim ki, yazık gerçekten.
  5. BLOODREAM

Sorular Sorular ve Sorular ve Komple Teorisi

QUOTE="MachiavelIi, post: 9518027, member: 557838"]
    Ben de onu diyorum. Bağımlı bir ileti gösterir misin?
    [/QUOTE]
    Konu saçma ve cahilce olsa da senin iletinin ne oyunla ne de konuyla gram ilgisi yok. Diğer atılanlar da saçma olsa da seninki tamamen bağımsız ve gereksiz. Açıkçası konudan bağımsız bir ileti gönderdikten sonra burada şikayette bulunmanı hiç anlayabilmiş değilim. Bu durum sadece bu iletinde değil genel olarak senin foruma zamanına yayılan böyle bir saçmalık söz konusu. Neden böyle yapıyorsun bilemem ama günlük hayattan uzak kelimeler kullanıp daha karmaşık cümleler kurman insanların gözünde seni daha değerli göstermiyor, verdiğin tepkiler ve fikirlerin insanların gözünde bir ölçüt oluyor ve seninkiler liseli bir ergenden farksız. Bu saçma başlığı daha fazla ayakta tutmak ve yazını kişisel tartışmaya çevirmek istemiyorum ama bilemiyorum eğer kendini kanıtlamak ve tatmin etmek istiyorsan kibirli, böbürlenen ve fikirlere değil yüzeysel yazı estetiğini umursayan Ekşi yazarlarına katılabilirsin fakat burası orası değil, burası insanların kafa dağıtıp oyun hakkında tartıştıkları yer ve Makyavelizm'den bahsedip ağlamak mânasız.
Back
Top Bottom