Search results for query: *

1. ecocetin

Oyun içerisinde takıldığınız kısımlar

@Spotlight Ben genelde hep savaşmadan önce lord kafalamaya çalıştığım için farketmemişim demek ki doğrudur:smile: Sen yazınca barış zamanı hiç ikna etmeye çalışmadığım aklıma geldi.Ama diğer konu dediğim gibi her oyunumda yanıma kattığım lordlar var para istemeyen neretzes(imp.) kergit(kuzait) gibi klanlar bunlar şehirleri olan güçlü lordlar ve topraklarıyla birlikte geliyorlar ücret talep etmeden.
  2. ecocetin

@Spotlight Para isteyen ve istemeyen lordlar var. Barış-savaş fark etmiyor. Eğer sana katılırlarsa ne kadar kale ve şehirleri varsa sana geçer.
  3. ecocetin

oyunda teccübeli asker bulmak

@Reis-i Dogukan Ben tecrübeli asker sorununu tutabildiğim kadar 3 level ve üstü tutsak bulundurarak çözüyorum. Gireceğin savaşları da doğru seçersen zaten 70-80 kişilik kemik bir yüksek level asker topluluğun oluyor.Zaten yaklaşık 10 savaşta bir birlik kazanımında olabiliyor yendiğin lorddan. Savaşlarda yaşadığım kayıpları da tutsaklardan orduma katılmak isteyen askerlerle dolduruyorum.Bu şekilde hiç asker toplamıyorum desem yeridir.
  4. ecocetin

Ram ve ssd aldıktan sonraki ilk deneyimlerim

Bir kasa hakkında sorum olacaktı. webtekno itopya ile bir kasa toplamış kasanın ismi teknoking-2.
    Kasanın özellikleri
    - AMD Ryzen 5 3500X 3.6GHz 35MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm İşlemci MPK
    - MSI B450M-A PRO MAX 4133MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX Anakart
    - CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance LPX Siyah 3000MHz CL16 DDR4 Dual Kit Ram
    - MSI Radeon RX 5700 MECH GP OC 8GB GDDR6 256 Bit Ekran Kartı
    - MSI MAG FORGE 100R Tempered Glass ARGB USB 3.2 Mid Tower Kasa
    - ADATA 480GB SU630 SATA 3.0 2.5" SSD (520MB Okuma / 450MB Yazma)
    - Corsair VS Serisi VS650 650W 80PLUS PSU
    - MSI ATLAS MYSTIC ARGB Ekran Kartı Tutacağı
    Fiyatı ise 5999 TL. Ekran kartını MSİ Geforce RTX 2060 yaparsam 400 tl daha ödemem lazım. Bu kasa hakkında fikirlerin nelerdir. 6400 tl gibi bir fiyat piyasadaki bilgisayarlara göre ucuz mu yoksa aynı mı?
    Bence işlemciyi 250-300 tl arası daha vererek ryzen 5 3600 seç. Ryzen 5 3500x 6 çekirdek 6 izlekken Ryzen 5 3600 6 çekirdek 12 izlektir.
    Rx 5700 çok fazla güç tüketen ve rx 5600 xt den çokta üstün olmayan bir kart. Eğer 2k monitörün yoksa bence rtx 2060 da düşünme yerine gtx 1660 süper düşünebilirsin 1080p de oldukça yeterli bir kart.
    Anakart ve ramler ve kasa güzel.
    Daha iyi ssd ler yok mu var ama bende adata kullanıyorum şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım.
    Fiyata gelince fiyat normal tek tek toplasan daha ucuza gelir tabi ama hazır aldığında nereden alırsan al hemen hemen fiyatlar aynı.
  5. ecocetin

Klanların krallığı terk etmesi

Sence ne kadar güce ulaştıktan sonra lordlar ayrılmaz?
    3-5 şehir ve kale yeterli olur sanırım. Adamlarda haklı şimdi onlar bizim gibi her yerden asker toplamıyor sadece kendi ait olduğu krallığa bağlı köylerden adam alıyor. Kaçan lordları bazen gözlemliyorum resmen boş boş duruyolar. Ulan yerleşim yerin yok doğru dürüst ben nereye gidim der gibi :smile: yapcak bişey bulamayıp tak taraf değiştiriyolar:smile:
  6. ecocetin

Kervanlar sürekli zarar ediyor

Savaşlar haliyle kuşatmalar arttığında benim kervanlar da zarar ediyor ara ara şehirlere giremedikleri için barış zamanları artıyor gelir.Hoş oyun ilerleyince pek barış zamanı olmuyor herkes birbirine giriyor.
  7. ecocetin

İmparatorluğu zayıflat görevi bugu

@mehmetny Herkesin sıkıntısı komployu durdur görevi sende de o görev mi yok :smile: Bi bug olmuş olmalı( hem imp yıkmayı seçip hem implerden birine bağlı olmadan kaynaklanmış olabilir) yoksa görevi takip ettiğinde zayıflat görevinin ardından bir süre sonra aktif oluyor komployu durdur görevi. Gerisi de dediğim şekilde ilerliyor.
  8. ecocetin

Oyunu oynamayı imkansız kılan buglar ve döngüler

Kanayan yaralara parmak basmışsın. Her büyük güncellemede bende yeni sefer oluşturuyorum bahsettiğin durumlar düzelmiştir diye maalesef sorunlar devam ediyor. Bende 300 saati geçtim oyunda o yüzden çok eleştirmiyorum erken erişim bir oyun için çok iyi bir zaman. Oyunu zevk alarak oynadım bu sorunlar giderilse bir bu kadar daha oynardım bu haliyle bile. En nihayetinde giderilmeyecek sorunlar değil, en güzeli sanırım mr.kebabın da dediği gibi ara verip gelişmeleri takip etmek.
  9. ecocetin

@Mr.Kebab Farkındayım ya abartarak söyledim bu lordları ne yapacağız durumuna sinirlendiğim için:smile: Ben aslında idam etmek istemiyorum kimseyi ama bir yerden sonra sinirleniyor insan hele saldığın adamlar 2 gün içerisinde 60-80 kişilik ordu topluyorlar bence bu zamanlar düzenlense bile kafi.Daha 2 gün önce bütün ordun kılıçtan geçirilmiş sende yaralanmışsın bi git kalene otur dinlen, düşün ben nerede hata yaptım diye sorgula:smile: Aynı şekilde tutsak ettiğinde de kaçmaları zorlaşsa çok iyi olacak. İdam konusunda haklısın sonuçta öldürüyoruz adamı önerin mantıklı uygulanabilir.
  10. ecocetin

İmparatorluğu zayıflat görevi bugu

Eğer imp zayıflat görevi aldıysanız bu bütün impler için geçerli(kuzey,güney,batı).Komployu durdur görevindeki bar 2000 e ulaşıp dolduğu zaman 3 görev daha aktif oluyor. Kuzey imp ortadan kaldır, güney imp ortadan kaldır, batı imp ortadan kaldır diye.Bu görevler aktif olduğunda oyun duruma bakıyor zaten yeterince zayıflayıp toprakları kalmadıysa görevler başarılı oluyor.Sizin zayıflatıp zayıflatmamanız önemli değil yani.
  11. ecocetin

Krallıkların en iyilerini tartışma konusu

Ya bu kuşatma seçimlerine harbiden bir an önce düzeltme getirmeleri lazım ben eu4'de bile sınır yamuk duruyor diye toprak alabilecekken almayan bir adamım Vlandiyanın Hubyar'da ne işi olabilir Allahınızı severseniz. Raganvard Lagetayı kuşatmaya gidiyor yarı yolda canı sıkılıp Khuzait topraklarında devriye atmayı tercih ediyor. Tabi onun üstün taktik dehasına laf söyleyecek değilim ama Ow*'nun kalesi düşüyor reyiz
    ahahah :grin: efsane adam ya
  12. ecocetin

@Mr.Kebab Ah Raganvard birliklerin zaten çöp neyine güveniyorsun dimi :smile: Geçen bi kale kuşatmış 400 küsür kişiyle kaleye baktım 160 savunucusu var bende başında nöbet tutuyorum biri salça olmasında alsın kaleyi diye bıraktı gitti durduk yere kuşatmayı. Bakıyorum düşman bizim bir yere mi saldırdı orayı savunmaya mı gidiyor diye yok. Gittiği yer yakınlardaki daha fazla savunuculu bir başka düşman kalesi, orayı kuşatmaya gidiyor:smile:
  13. ecocetin

Sturgia nın niye sürekli haritadan süpürüldüğü nün canlı şahidi oldum geçen. Sturgia ya bağlılık yemini ettim batanyayla meydan savaşı yaptık 500 vs 500 küsürlük bi savaştı aynı savaşı 6-7 kere oynadım. Sturgialı komutan her seferinde istinasız 90 küsülük süvarisini batanyalı piyadelerin arasına gönderdi sonuç 1 dakika olmadan hepsi pert. O kadar saçma savaşıyorlar ki ben bile kurtaramıyorum ki benim en rahat savaşlarım batanyayla olur genelde çünkü orduları piyade ağırlıklı oluyor okçularım işi bitiriyor. Şu savaşın komutanı ben olsam en fazla 50-60 kayıpla kazanırım ama adamlar yarı birliklerini bile kaybetmeden bizi tokatlıyor.
  14. ecocetin

Yanıma lord çekemiyorum?

@SnKagitbkc Yok tamamen duygusal :smile: 600k gibi paralara geliyor büyük lordlar.
  15. ecocetin

Yanıma lord çekemiyorum?

Parayla gelenden hayır gelmiyor zaten boş ver :smile: İlla kuzait olsun istiyorsan mesui reis para istemiyordu diye hatırlıyorum bul ikna et.
  16. ecocetin

Klanların krallığı terk etmesi

Yanımda en uzun süre kalan lordladan biriyle ilişkim -30 du. Bu ayrılma durumlarının krallığının güçsüz olmasıyla alakalı olduğunu söylüyorlar zaten ikna ederken de lordlar bunu dile getiriyor genelde sayıca azsın diye.Yani sıfırdan krallık kuruyoruz bu şu duruma benziyor. İşverenler genç tecrübeli eleman arıyor.. Daha yeni mezun olmuşuz tecrübeyi nereden kazanacağız önce bi imkan verin.
  17. ecocetin

Oyunu bitirdim incelemem ve yorumlarım

@OktayHan Sorma her seferinde koskoca kral lucon u 0 kişiyle çapulculardan haydutlardan kaçarken gördüğümde içim parçalanıyor :smile:
  18. ecocetin

e1.4.0 Beta Yaması, e1.3.0 Ana Yaması ve e1.3.1 Mini Yaması Çevirisi & Yapılacaklar Listesi Çevirisi

Başkası karşılaştımı bilmiyorum. 1.4.1 Betada 40 kişilik birliğimle 141 kişilik bir düşman lorduna yakalandım. Savaşmak yerine barışma isteğinde bulundum, teklif olarak 1 dinar verip, 50k ve atlarının hepsini talep ettim. İlginç şekilde düşman lord benden 1 dinar aldı, bütün parasını ve atlarını da bana verip barış teklifini kabul etti. Herif ezip geçeceği savaştan donuna kadar soyulup yoluna gitti.
    Aynı durumu bende yaşadım bir kaç defa. Genelde oto teklif tuşuna bastığınızda adam bir şey talep etmediğinde oluşuyor bu durum.Ama adamdan bir şeyler talep etme iyiymiş hiç aklıma gelmedi yoksa söğüşlerdim üç beş bir şey :smile:
  19. ecocetin

Savaş Meydanında Süvari Dizimi

@ecocetin @tokul43 çok sağolun süpersiniz.
    mT5Nt.jpg
    Arkadaşa teşekkür et aydınlanmayı o sağladı :smile: Off sanki kral theoden rohan süvarilerine saldırı öncesi konuşma yapıyor :grin:
  20. ecocetin

Savaş Meydanında Süvari Dizimi

@Royalus Eyvallah.Senin demek istediğini yaptım oluyor. Daire denemek biraz fantezi oldu olmuyor:smile: ama 360 derece döndürüp yatay ve dikey hiza vermek mümkün.
Back
Top Bottom