Search results for query: *

1. Tek Oyunculu ve Oyun Motoru ile İlgili Planları Kapsayan Açıklama 3

Yapay zeka o kadar kötü ki insanın oynayası gelmiyor. Diğer tüm özellikleri geçtim, oyunun bize sunduğu tek şey sürekli savaş. Hal böyle olunca yapay zekanın vasatlığı çok göze batıyor. Hiç bir taktik yok, dizilişler emirler silah seçtirme vs yok. Süvariler bomboş bir halta yaradıkları yok. Kuşatmalar desen atmosfer yok, kuşatma aletleri nadiren işe yarıyor, adamlar surların dibine gidip ölmeyi bekliyor, 2 merdiven var onu kaldırmaktan acizler. Savunan adamlar surdan inmeye çalışıyor dönüyor sonra yukarı çıkmaya çalışıyor. Kim ne yapıyor belli değil... Anlatırken bile daraldım.
    AYNEN
  2. Tek Oyunculu ve Oyun Motoru ile İlgili Planları Kapsayan Açıklama 3

Yapay zeka olarak sadece süvarilere el atacaklar diye biliyorum
    Abi bence hepsinede atmalılar yapay zeka çok kötü
  3. Tek Oyunculu ve Oyun Motoru ile İlgili Planları Kapsayan Açıklama 3

Yani savaştaki yapay zekanın baya gelişebileceğinden bahsedebilrimiyiz
  4. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Moderatörler aramızdaki hainlere kimin patron olduğunu göstermiş sanırsam :smile:

Acaba ne konuda daha ne kadar saçmayacaklar onu merak ediyorum bu saatten sonra...
    Kanka yanlışıkla oldu şimdi oyundan bahsediyim optimazsyonu vasat yapay zeka çöp grafikler idare eder içerik vasat
    Hissediyorum linç tayfa yaklaşıyor
    @Bloc
    Bu kod temelindeki değiştirme muhabbetini halletilermi büyük modlar bekliyomda
  5. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Oyun yapay zeka yönünden çok zayif sanki warbanddakini kopyala yapıştır yapmışlar
  6. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Tmm kusura bakmayın modlar bidaha yapmam
  7. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Bu sorunu buraya alıyorum çünkü mod ile değil oyun ile alakası var. Evet teknik olarak bazı noktalarda optimizasyon yapılabilir mod ile. Fakat ana görsel sıkıntılar, fazla RAM kullanması, fazla CPU kullanması vs bunlar mod ile optimize edilemez.
    Peki optimize etmeninde bi sıniri var mıdır ben misal 30 fps alıyorum 60 olabilirmi bunun sayesinde
  8. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Dediğim gibi ne kadar iyi optimize edebilirlerse oyunu daha fazla bu oyunu satın alıcaklar olucakdir buda şirkete guzel bi gelir getirceğinden eminim
  9. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Bu sorunu buraya alıyorum çünkü mod ile değil oyun ile alakası var. Evet teknik olarak bazı noktalarda optimizasyon yapılabilir mod ile. Fakat ana görsel sıkıntılar, fazla RAM kullanması, fazla CPU kullanması vs bunlar mod ile optimize edilemez.
    Peki bu oyunun sence modlanabilirlikte bi sınırı var mıdir misal 2 dünya savaşı modu yapılabilirmi veya ejderhalar gibi epik şeyler koyulabilirmi oyuna bu modlarda yapılan eylemleri oyun kaldırabilirmi
  10. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Sanırım oyunun ışıklandırma olarak ciddi optimizasyon sıkıntıları var, bir kaç mod görmüştüm ışıklandırmayı daha düzgün yaparak fps arttırdığını idda eden ama hiç denemedim.
    Modcular bile yapabiliyosa bu kadar kolaysa talewordsun buna yönelik güncelleme yayınlamaları gerekiyor ha yayınlamazlarsa kendileri bilir en iyi yapabilcekleri şey optimazsyon oyun yapay zeka olarak bence warbanddan bi farkı yok ne kadar iyi optimazsyon o kadar fazla oyuncu o kadar fazla gelir bence bu optimazsyon ve yapay zeka kısmına sıkı bi kafa yormaları gerekiyor ve warbandda sevilen burda olmayan şeyler var bunları en uygun bir zamanda yapmaları gerekiyor.
  11. [SP] - Entrikalar Modu - Suikastler, kaçırmalar, dedikodular ve dahası

Peki optimazsyon konusunda sence bu oyun en iyilerden olabilirmi ve daha fazla düzeltilmese bile mod aracılığıyla düzeltilebilirmi
  12. [SP] - Entrikalar Modu - Suikastler, kaçırmalar, dedikodular ve dahası

Yapay zekayı ve savaşları düzelten şu mod var
    Taleworlds'ün mecburen kuşatma yapay zekasını düzeltmesi lazım zaten bununla alakalı güncelleme geleceğine eminim. Zırhların birbirine girmesi çok sık rastlanan bir şey olmadığı için ona bakacaklarını sanmıyorum.

Harita kaldırması gibi bir durum yok, daha doğrusu senin istediğin detaya bakar. Harita büyük olsun hem de binlerce şehir olsun dersen, onu kaldırmama şansı var - kaldırsa bile senin bilgisayarda kaldırsa bile düşük orta sistemlerde sorun yaşatır. Avrupa haritaları şu halinde bile eklendiği için ilerleyen zamanlarda daha detaylı güzel şeyler ekleneceğine eminim ama https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/2265
    Yapay zeka olarak demek istediğim genel anlamda kötü şehirlerde takılan insanlarmı desem savaşta saçma sapan yapılan hamleleler savaşırken npc bos bos hiç vurmadığı oluyor zırh olarakta demek istediğim misal kask zırhın birbirinin içinden geçtiği oluyor bide bu entrika modunu ne kadar detaylandırmayı düşünüyosun
  13. [SP] - Entrikalar Modu - Suikastler, kaçırmalar, dedikodular ve dahası

Bide oyun tama çıktığında Büyük haritaları kaldırabilirmi oyun misal avrupa ortadoğu ve afrikanın üst kısmını kaldırbilirmi ve asyanın batı tarafını
  14. [SP] - Entrikalar Modu - Suikastler, kaçırmalar, dedikodular ve dahası

Sence oyunun yapay zekasını düzeltirlermi veya bunu mod aracılıgyla yapay zekayı geliştirebilirlermi modderlar bide bu zırhların birbirine geçmesi sorunlari fln var bunlar modla düzeltilebilirmi veya talewords buna yönelik güncelleme yayınlayabilirmi
  15. Warband mapta hızlı giderken oluşan kasma

Elbette, daha önce de bahsettiğim gibi üzerinde çalışmaya devam ediyoruz. Burada bahsetmiş olduğunuz noktaları da ekibimizle paylaştım.
    ne zaman çözülecek bu sorun 2 aydır bekliyorum güncellem haritada deliler gibi drop yiyorum sorun devam ediyor bir cevap alamadım hala
  16. Warband mapta hızlı giderken oluşan kasma

Bana kalırsa moderatör oyunun Warband olduğunu farketmedi.
    heralde kaç kişide var bu sorun ve diyolarki böyle bi sorun gözükmüyor nolcak bi optimazsyon güncellemesi verseler haritada o kadar drop yiyorumki oyun zevkimin içinden geçti bu sorun
  17. Warband mapta hızlı giderken oluşan kasma

Elbette, daha önce de bahsettiğim gibi üzerinde çalışmaya devam ediyoruz. Burada bahsetmiş olduğunuz noktaları da ekibimizle paylaştım.
    ne zaman çözülecek bu sorun 2 aydır bekliyorum güncellem haritada deliler gibi drop yiyorum lütfen şu güncellemeyi en kısa sürede yayınlayın
  18. Warband mapta hızlı giderken oluşan kasma

Tekrar merhaba. Bahsettiğiniz konu QA ekibimiz tarafından sık aralıklarla test ediliyor ancak testlerde böyle bir sorunla karşılaşmadık. Sisteminizden kaynaklı bir sorun olduğunu düşünüyoruz ve araştırmaya devam ediyoruz
    Yani bi tek bende değil bi çok kişidede oluyor 3 tane ekran kartı değiştirmeme rağmen sorun devam ediyodu hepsindede sorun oyunda benim gibi birçok arkadaşımdada aynı sıkıntı var
    İsterseniz size video bile gönderebilirim
    Sorunu Geforce Now üzerinden test ettiğimdede aynı sorun devam ediyor.Bundan dolayı sorunun sistemimden kaynaklanmandığını belirtmek isterim.Şundan eminim sorun çok büyük ihtimalle oyunda savaş alanında hiçbir kasma olmamasına rağmen mapte kasmalar (stuttering) denilen olay meydana geliyor.Oyunu detaylı incelerseniz sevinirim
  19. Warband mapta hızlı giderken oluşan kasma

Merhaba, yaşanan aksaklık için üzgünüm. Bu sorun QA ekibimize iletildi ve şuan üzerinde çalışılıyor. Onlardan geri dönüş aldığımda bu başlığı güncelleyeceğim.
    2 haftadır yanıt alamıyorum lütfen cevap verin
Back
Top Bottom