Search results for query: *

1. Global Forum İsyanı

Oyunu 80 saatten sonra bıraktım. Belki güncelleme gelir ümidiyle sürekli foruma bakıyorum. Haftalardır bir muhabbet var tw ekibi tr forumlarıyla ilgilenmiyor diye. Bence artık bunu globale taşımalıyız madem burda fikirlerimiz önemsenmiyor insanların yaptığı geribildirimler görülmüyor toplanıp...
  2. birlik hızı sorunu

atın ölmüş olabilir neden koşuyorsun diyor türkçesi olarak envanterde atını bir kontrol edebilir misin
  3. Yetkililer Lütfen Şu Oyuna El Atın

Genel olarak herkesin sıkıntısı bu. Sorunlar olabilir ama bu kadar olmamalı dedirtiyor...
  4. KOMPLO GÖREVİ

Çünkü ana senaryo tutarial gibi bişey sanırım(sonuçta oyunun ana temeli bütün haritayı fetih etmek olarak gösteriliyor) çokta önem vermiyolar yan görevler daha önemli sanırım onların gözünde
  5. Haftaya benim sıram.

Co op gelecek mi sorusu benden
  6. Haftaya benim sıram.

Tam tarih ver ilk yorumun benden
  7. Ahh şöyle bir mod gelse...

fiyatın absürt şekilde yüksek olduğu konusuna katılmıyorum, sonuçta 6-7 paket sigara fiyatına verdi adamlar oyunu. iki kişi dışarı çıkıp sinemaya falan gitsen, birer kahve içsen daha fazla para ödersin. oyunun erken erişim olduğunu da göz önüne alırsan daha çok şey geliştirilecek ve çok güzel bir oyun ortaya çıkacak diye düşünüyorum. güzel bir oyun bizi bekliyor :smile:
    BEnde öyle umuyorum ^^
  8. Bu sorun sadece ben de mi var?

Kardeşim oyunu bir kere alıyorsun. Nihai sürüm çıktığında bir daha almayacaksın. Yani aslında şu an sen ileriye yatırım yaptın gibi bişey. Nasıl anlarsan artık
    umarım nihai sürümde çok üst düzey olmasada oynanabilir bir oyun görebiliriz. warband diplomacy 3litdumun grafikleri yenilenmiş versiyonuna bile razıyım aslında
  9. Ahh şöyle bir mod gelse...

Burada saf biz oluyoruz madem öyle alma, ( bireysel söylemiyorum bende dahil ) sonuçta adam istediği gibi çıkartabilir oyunu ister eksik iken çıkarmak istemiyorum deyip eksik çıkartabilir, burada hata bizde. Yeni oyun çıkarsa eskiden böyle yapmıştı deyip almayabiliriz ama adam bu oyundan 5 milyon sattıktan sonra bunun bir önemi kalmıyor. Düzen böyle.
    Okuduğum en haklı cevaplardan böyle açıklayıcı cevaplar yani aslında evet ortada bir sıkıntı var ama yapıcak bişey yok ..
  10. Bu sorun sadece ben de mi var?

Olum kimse sana zorla aldırmadı parası çok geldiyse almasaydın oyunu . Erken erişim olması fiyatını düşürmez aksine yükseltir çünkü erken erişim demek oyunun kullanıcılar sayesinde çok daha gelişeceği haberini verir anladın mı ? günde bir patch geliyor ilk çıktığı zamandan bu zamana gçzle görülür büyük bir gelişme var bir sene sonrasında bu lafları YUTACAĞINA eminim . Sanki bilmiyordun böyle sorunlarla karşılaşacağını . Oyun erken erişim lan tabiki sorunları eksikleri olacak zaten olmsa tam sürüm olarak çıkardı .
    Bak öncelikle evet bana kimse zorla aldırmadı 8 yıldır beklemesem belki 150 lira çok diyip almazdım ama diyorum bak bütün devblogları okumuş birisiyim. O kadar bekliyordum oyunu. Abi aynı oyunu oynamıyor muyuz anlamıyorum oyundan şuan zevk almıyorum demiyorum sadece hep içimde şu hissiyat var gerçekten ben bu kadar bu oyunu mu beklemişim. Yani oyunun overrated olarak çıktığını kabul etmek gerekiyor bence
  11. Belki sıktı bu muhabbet ama gerçekten 8 yılda gelen oyun bu mu?

Ya herşeyi geçiyorum hadi ea felan herşey yok oyunda. Şunu merak ediyorum sadece bana açıklayabilcek birisi varsa belki ben daha o kısıma gelemedim. Oyunda gittin ticaret kastın oldu paran 2 3 m yani zengin oldun hadi abartıyorum oldu 10 20 m bu parayı ticaret kasan birisi nereye yatırıcakki oyunda Game of thronesta olduğu gibi bir sistem yokki yani adam tüccar(banka yani) gidip devlete para vererek onları yönlendiriyor felan böyle bişeyde yok oyunda olsa tamam dicem. O kada parayı nereye yatırabilirsin ki ? savaşmaktan başka bir yol bırakmıyor ki oyun sana ve ben bunu dev bloglarda felan göremedim late game sadece savaş odaklı oyun sana bütün haritayı fetih et diyor başka yol bırakmıyor ki? Kısaca o kadar parayı napıcaksın tüccarlıktan kazandığın?
  12. Belki sıktı bu muhabbet ama gerçekten 8 yılda gelen oyun bu mu?

İnanılmaz boş, rpg hissiyatı 0, büyük savaşa giriyorsun iki adam öldüremeden canım çıkıyor diyorsun da rpg oyunda zaten olması gereken o. sen dalayım aralarına keseyim iki üç beş diyorsan hack&slash oynayacaksın.Ayrıca rpg hissiyatı sıfır falan değil. Tüccar da oldum, kale ve şehir yöneten birisi de oldum, kral da oldum, haydutta oldum. Her şeyi olabiliyorum. Sen olamamışsın demek ki, bu da oyunu sıfır rpg yapmaz.
    Oyun bir çok kez yeniden yapıldı. Yetiştiremediler hataları çok evet kabul etmek gerekir. İsyanlarınız eleştirileriniz haklı eleştiriler fakat taleworlds topluluğu en iyi kullanan firmadır. Oyun çıkmadan önce gerçekten çoğu kısımda bize ihtiyaçları olduğunu söylediler ve bu sürümdeyken çıktı. Erteleybilirlerdi daha oturaklı çıkarmak için ama bizlerin, sizlerin ısrarıyla bu şekilde yapmak daha sağlıklı olduğunu düşündüler. Şuan güncellemeler vs. oyunun gidişatı bu kısa sürede gayet iyi. Ama oyun tam çıktı diyip kötü bir oyun çıkmaktansa oyuncularla birlikte gelişen bir oyunu tercih ederim. 8 sene sonra warband açıp oynayabiliyorsan bunun sebebi budur.

Katılıyorum. Rpg ( Role Play Game ) Yani rol yapma oyunudur. Oyun sana çeşitlilik ve farklı fırsatlar sunar çizgiye bağlı tutmaz ve sen de kendi çizgini yaratır oynarsın. Karakterini kişiselleştirerek oynamalısın. Düz mantık girip oynayayım dersen oyun sana bunu sunmuyor. O yüzden bu oyunda görevler vs. çerez niyetinedir. Görevleri kendi kendine yaratır vazife edinirsin. Kendi hikayeni kendin yazarsın.

Öncelikle eksik örnek vermişim sanırım bazen kendimi yalnış ifade edebiliyorum lütfen kusuruma bakmayın. Oyunda kral oluyorum kimseye görev veremiyorum(1 modda yoldaşlara vs görev verme var bunun modlarla yapılması hoş değil işte.) modcular yaparken neden tw yapamıyor bunu. Buna yanıyorum bir yandan. Ve ticaret kısmına okeyim ama o kadar param var gidip lord çekmekten başka ibr işe yaramıyor köye yatırım yapamıyorum bişi yapamıyorum. Umarım söylediğiniz gibi tam sürümde bütün bu oyun içeriği arttırılır.
  13. bannerlord ve xbox

bannerlord xbox'a ne zaman gelecek? steam üzerinden oyunu aldım lakin laptop üzerinden geforce now kullanarak oynamaya çalışıyorum, onda da founders edition'ı artık satmadıkları için saatte bir oyundan çıkarıyor. xbox'da çıkması yakın mı, internet üzerinden bir cevap bulamadım, cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
    İstersen 15 20 liraya geforcenow founders alabilirsin 3 aylık internetten sorunsuz akıyor şuan bende tek sıkıntı mod desteği.
  14. Belki sıktı bu muhabbet ama gerçekten 8 yılda gelen oyun bu mu?

Yüzde 99,99 Warband'ı gölgede bırakacak bir oyun olacak.
    Ümitlerim o yönde umarım çok geç kalmazlar bu süreçte
  15. Bu sorun sadece ben de mi var?

Bende de aynısı var. Zaman zaman köylerini yağmaladıkları oldu. Sonrasında baypatrol modunu yükledim ve bir daha bildirim almadım :smile:
    -Bazen ateşkes olabiliyor. Ben imparatorluğu birleştirmeyi seçtim ve 2/3 ünü yok ettikten sonra tüm krallıklar savaş açtı. Her yerden gelen saldırılara dayanmak zor oluyor. Öyle olunca hepsiyle barış yaptım ve biraz nefes aldım. Sonra batanya kısa süre içinde savaş açtı ama diğer krallıklar açmadı hala.
    Ya işte bende de aynısı oldu ama orda görev kısmında barış yapman lazım diyo barış yapıyorsun hala duruyor görev o saçma geldi biraz.
    Son kısma aşırı sinirlendim . EA EA diyip duruyormuşuz , e tabiki diyip durucaz çünkü EA kardeşim . Oynadığın oyun tamamlanmış bitmiş bir oyun değil beyniniz bunu almıyor mu ? bitmemiş bir oyun bu BİTMEMİŞ . Oyun bitince söylesen bunu tamam dicem harbiden bitmiş oyun bu kadar kötü olamaz felan der desteklerim seni . Lan oyun BİTMEMİŞ BİTMEMİŞ BİTMEMİŞ . Kaç kere daha desek anlayacaksınız ?
    Bitmemiş bir oyun 150 lira gibi bir ücret istememeli o zaman ? Madem ea bu oyun ona göre fiyatla çıkıcak?
    150 lira ise bu oyun ben 150 liraymış gibi yorumlarım ve 150 lira ile bu oyunu 2 saatte bütün herşeyiyle test edemezsin.
    Ea bile olsa şuan bu oyun nasıl oluyoda önceki oyunda olan özelliklerin birçoğu bu oyunda olmuyor? Yani modcular bedavaya bir ton şey ekliyor oyuna hiçbir gelirleri olmamasına rağmen sırf oyunu sevdikleri için. Ama bu işi para için yapan firma ki baya yüksek bir mebla şuanki oyuna göre. Bu kadar eksikle sunmamalı. Eğer bunu modcular yapamasa dicem ki haklısın ea gelişir bu oyun.
  16. Belki sıktı bu muhabbet ama gerçekten 8 yılda gelen oyun bu mu?

Şu an erken erişim surecindeyiz. Ve kanaatimce biz daha oyunun sadece yüzde 20 sını gördük. Kanıt olarak da reddit de oyun dosyalarını inceleyen adamları gösterebilirim ve oyun potansiyel olarak gelecek tonlarca içeriğe çok müsait. Erken erişim süreci bitip nihai sürüm çıktığı zaman sekiz yılın ne olduğunu daha iyi anlarız.
    Umarım öyledir ya şuan oyun gerçekten inanılmaz boş rpg hissiyatı 0 büyük savaşa giriyorsun 2 adam kesiyim diyorsun sıkıysa yaklaş diyorlar resmen.. Kuşatma yapıyorsun orta kapı yıkılmış sırf sağ kuşatma kulesi oturdu diye bir anda bütün ordu oraya gidiyor.. Umarım nihai sürümde warbandı gölgede bırakabilcek bir oyun ve bütün bu eleştrilere tokat gibi cevap verebilirler.
  17. Ahh şöyle bir mod gelse...

Üzüldüğüm tek nokta bunları modcular çok rahat biçimde yapabiliyorken(para karşılığı değil bedava) Tw ekibinin warbandı cilalayıp warbandda olmayan(2 mod ile eklenebilcek daha düzgün bir biçimde hemde) şeyleri ekleyip warbandda sevdiğimiz birçok şeyi çıkarıp(muhtemelen crash sorunundan) Grafiklere odaklanıp fiyatıda absürd bir şekilde yüksek çıkarıp paraya para dememesidir. o kadar güzel fikirler var ki şu oyunla ilgili yapılabilcek şeyler fakat hiçbirinin olmamayışı çok üzücü. Bence bu dediğin sistem çok kolay bir şekilde entegre edilebilirdi oyuna ki modcuların buna benzer çıkartacağınıda düşünüyorum.
  18. Belki sıktı bu muhabbet ama gerçekten 8 yılda gelen oyun bu mu?

Ya ben kendimi gerçekten bu oyunun fanboyu olarak görüyordum(aşırı seviyordum çünkü warbandı) bütün geliştirici bloglarını felan okumuşumdur.
    Her video çıktığında ayrı heyecanlanırdım. Şu ea olan oyun muhabbeti çok sinir bozucu bence.
    Yani tamam ea olabilir ama şu noktası çok saçma geliyor bana daha önce kaç yıl önce çıkan bir oyunda olan özellikleri de koyarsın yani yeni oyuna. Çok basit örneği şehire girerken birileri bizi öldürmek için bir haydut grubuna para vermiştir ve baskına uğrarız.Bu bile bir nebze rpg hissi verir insana Veya evlilik olayı nedime vasıtasıyla ziyaret vs vardı(seramoni bile vardı ya grafikleri çöp olsa bile insan mutlu oluyordu). Bannerlord da gidiyorsun iki ilişki muhabbeti yapıyorsun anasından yada babasından izin alıyorsun bak not olarak bile değil sadece yukarda evlendin gibisinden bişi yazıyor ve hop evlendin bu ne abi demiyor musunuz gerçekten ? Bunlar warbandda olmasa dicem ki zaten yoktu Oyunda olan özellikleri çıkarmışlar saç baş yolduruyor bunlar. Ea olması bunların olmaması için bir mazaret olmamalı bence. Çok saçma bir durum.
  19. Belki sıktı bu muhabbet ama gerçekten 8 yılda gelen oyun bu mu?

Ya tamam bu konulardan çok açılıyor ama olaya farklı bir bakış açısıyla bakılması adına bir kaç soru sormak istiyorum Mount and blade fanlarına. Mount and blade serisine kardeşlerim olarak tam bir fanboy misali deliler gibi oynamışızdır. Hatta kardeşim hala bile warband oynuyor.(Bannerlordu...
  20. Bu sorun sadece ben de mi var?

Başka hiçbir konu göremediğim için sormak istedim. Şuan imparatorluğu tekrar kurmaya çalışıyorum kuzey ve güneyi sildim haritadan ama kuzeyin gücü 0 güneyin 20 felan batıda 1000 kişi felan var. Görev ikinci aşamaya geçti aseray batanya ve vlandiyayı yok etmemi yada barış istiyor çubuk var altta...
Back
Top Bottom