Search results for query: *

1. Jochen

arzagos görevini yapamıyorum

Krallık kurma değişmiş galiba. Fethettiğin yere vali atayıp, vali ile sohbet yerinden hallediyoruz
  2. Jochen

Sandbox ile nasıl oynuyoruz?
  3. Jochen

Aynı sorundan muzdarip bulunmaktayım. Var mıdır bir çaresi?
  4. Jochen

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Ansiklopediden kralıkların topraksız lordlarını tespit et. Bu lordlarla yaptığın konuşmada para durumlarını göreceksin yoksul durumda olanları yanına çekmen daha olası. Ayrıca ilişki durumun da belirleyici etkiye sahip, eksi ilişkide olduğun lordu çekmen daha zor. Savaş durumunda olmadığın, toprağı olan lordları ikna etsen bile çok yüksek paralar isteyeceklerdir, bu parayı verip yanına çeksen bile kısa sürede gidebilirler, paran çöp olur. Savaş halinde olduğun topraklı lordların kale veya şehirleri düşman hattı içinde veya çok sınırında kalıyorsa gene gideceklerdir. Yanında lord tutmak istiyorsan önce topraksız lordları bul ve güvenli yerlerden toprak ver. Oyun ilerledikçe senin kuşatma bölgen altında kalan topraklı lordları savaş halindeyken bulup ucuza ikna edebilirsin bunlar seni kolay kolay terk etmeyecektir.

Bir etki de senin ikna ediciliğinden geliyor. Cazibe perkini geliştirmiş olman da çok önemli. Ayrıca ikna etmek için konuştuğun lordun bağlı olduğu krallığın başındaki kral ile ilişkisi de belirleyici. Örneğin Monchug'la ilişkisi eksilerde olan bir kuzait lordunu (yukarıda belirttiğim koşullar da varsa) daha kolay ikna edebilirsin.

Son not: ikna etmeye çalışırken save alıp başa dönme konusu. Benim normalde başvurmayı tercih etmediğim bir yoldur. Ancak oyunun henüz erken erişimde olması nedeniyle hesap edilmemiş veya edilmişse bile oyuna yedirilmemiş çok sayıda parametre olduğu anlaşılıyor. Bir kere konuşmalar ve seçeneklerde tutarlılık yok. Bir seçenekte kritik başarı sağlarken aynı seçeneğin kritik hata verebildiğini de görebiliyorsun. Bu nedenle oyun tam sürüme çıkıp bu konu olması gereken haline getirilene kadar birden fazla deneme yapmanın da mahsuru yok bana kalırsa.
    Cevap için teşekkür ederim. İşime yarayacak gibi duruyor.
  5. Jochen

Yanıma nasıl lord çekebilirim? 712. güne geldim ve yanımda sadece bir tane lord var.
  6. Jochen

Ben hikaye kısmı tamamlanmadığı için hiç sonuna kadar gitmedim. Fakat 2000 olunca tüm devletlerin sana savaş açtığını biliyorum.
    Anladım teşekkürler. Bir yerde okudum, bize bağlı olan lordlar ihanet edebiliyormuş bu durumdayken.
  7. Jochen

Konu açmak istemediğim için buraya yazıyorum kusura bakmayın. Komplo Gücü 2000 olunca ne oluyor? Ve Arzagos'un verdiği görevleri yapmıyorum genelde.
  8. Jochen

Toprak verme

Kardeşime ya da eşime toprak verebiliyor muyum?
  9. Jochen

Başka bir Krallığın Kralı olabiliyor muyuz ?

Sancağı verdikten sonra kendi krallığımızı kuramıyor muyuz?
Back
Top Bottom