Search results for query: *

1. Geliştiriciler Ve Modcular İçin Kapsamlı Bir Öneri Listesi

Paradox oyunlarındaki gibi bir event mekaniği ekleyebilseler müthiş canlılık katar oyuna bence.
  2. [REHBER] Karakter Özellikleri

Acaba bunların belli bir max limitleri var mı ? Ben oyun boyunca 40-50 tane lord kestim -40k onur mu oldu yoksa belli bir yere ulaşınca durdu mu çünkü -40k'yı kurtarmak biraz zor da.
  3. Klan ve Nüfus Sisteminin Oyuna Etkisi

Kesinlikle katılıyorum oyunda ilk defa ordu kuruldu bildirimi geldiğimde heyecanlanıp gitmiştim bir süre sonra ise tepki vermemeye başladım orduların ne yaptığı da belirsiz sağa sola rastgele gidiyor. 300 kişi kuşatmaya gidiyoruz kampın yanında 200 düşman askeri bekliyor eee niye bekliyor bunlar savaş oluyor bitiyor kaleyi alıyoruz hop dağılıyor düşman askerleri. Buraya çok basit bir mekanik eklenebilirdi. Warbandda olan özellik gibi kuşatma esnasında kaleden öncü birlikler saldırırdı aynı zamanda o dışarıdaki 200 kişi saldırırdı bu kadar yani. Ordular dediğin gibi düzene sokulması gerekiyor gerçekçi de değil tek krallıkla savaşırken hangi devlet tarihte 3 tane orduyla aynı anda farklı kaleleri almayı denemiş ?
  4. Bannerlord neden MUHTEŞEM olabilir ama ÇOK KÖTÜ?

Bannerlord yapılırken mekaniklerle vs. uğraşırken oyunun içine ne ekleyeceklerini unutmuşlar ki warbandda olan bir sürü özelliği bile kaldırmışlar. Yazı çok güzel olmuş cidden birkaç noktada ekleme yapmak istiyorum:
    -Ansiklopedi konusunda ansiklopedinin direkt kaldırılmasına katılmıyorum ama oyun başında içi neredeyse boş olarak başlayabiliriz.Sadece en basit köylünün bile bileceği işte kim kral hangi krallıklar var tarzı şeyler olur içinde (hatta resimleri olmayabilir onları ilk defa görene kadar). Zamanla lordlarla tanıştıkça oraya eklenebilir ama yine de nerede olduklarına oradan bakma özelliği kaldırılmalı yine birilerine sorarak bulmak daha iyiydi böyle gerçekten çok yapay.
    -Bahsettiğin lisans olayları, asker olarak başlama vs. durumları bence oyuna eklense müthiş bir gerçekçilik katar fakat herkes böyle zorlayıcı ve uzun bir oyun oynamak istemeyebilir çünkü sadece ordu kurayım savaşayım kafasında da çok oyuncu var belki böyle özellikleri oyunda zorlayıcı mod seçimi olarak ekleyebilirler. İşte casual mod ve reality mod gibi
  5. Bannerlord Tam Sürümünde Eklenmesini İstediğiniz Özellikler

Buradaki önerileri görünce Bannerlord'dan değil de Mount&Blade'dan zevk aldığımı fark ettim çünkü cidden Warband'daki birçok özelliği kaldırmışlar ve çok az sayıda şey eklemişler. Benim de birkaç öneri sunmam gerekirse:
    • Birlik ekranında sağ tarafta askerlerin daha küçük durması(göze hoş gelmesi açısından), askerleri tek tuşla okçu,piyade vs. diye sıralayabilme ve askerleri belli birliklere ayırmanın daha kolaylaştırılması
    • Politika açısından aşırı karmaşık şeylere girmeye korkuyorlarsa bile en azından Warband'daki ve Diplomacy modundaki özellikleri getirebilirler.
    • Eu4'teki gibi eventler gelmeli.Örneğin bir salgın eventi vardı. İşte limana gelen bir gemide virüs ortaya çıkıyordu ve sana 2 seçenek sunuyordu seçeneklerden birinde limana gelen gemiyi karantinayı alıp gelir kaybediyordun diğerinde ise karantinaya almayıp yayılma riskini artırıyordun ama daha az gelir kaybediyordun. Böyle eventler köylerde şehirlerde bir şeyler yaşanıyor hissini artırır ve çok güzel olur diye düşünüyorum.
    • Bilmiyorum ben mi fark etmedim ama bir orduda belli bir birliği kontrol ederken komutan bize sağ kanattan saldır gibi komutlar verebiliyor ama biz tek başımıza komutanken birliklerimize böyle komutlar veremiyoruz ben atlı okçularla sağdan giderken süvarilerin de soldan saldırmasını istiyorum
    • Hanlarda sadece düz insan ve yoldaş dışında işimize yarayacak birileri olabilir işte görev verebilir, bazı dedikodulardan bahsedebilir, çıkabilecek bir savaştan bahsedebilir veya halihazırda devam eden bir savaştan bahsedebilir en azından hanlara girmek için bir sebep olur. Bu kişiler şehirlerdeki tüccarlar olabilir sonuçta onlarla çok az etkileşime girmiyoruz ve arada handa olmaları gerçekçiliği artırır.
    • Yoldaşlarımız ekipmanlarını kendileri halletse daha iyi olur gibi ve aynı şekilde biz onların zırhını almaya çalıştığımızda izin vermeyebilirler.
    • Haydutlar için sığınaktan farklı birkaç yer yapılabilir haydut kampı, haydut yerleşim yeri gibi böyle 100-200 kişilik yerler olabilir ama tabi ele geçirmesi çok zor olması kaydıyla
    • İdam seçeneğine o sırada yanımızda olan yoldaşlarımızdan tepki gelebilir bunun sonucu kötü olabilir vs. diye veya bu idam konusu bir lordla karşılaştığımızda açılabilir.
    • Esirlerin orduya alınması sonucunda Warband'daki gibi direkt moral düşmesi değil de ordu içinde kavga gibi eventler eklenebilir.
Back
Top Bottom