Search results for query: *

1. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

hahaha daha oyun tamamlanmadı diyoduk dlc çıkardı talewords :smile: hadi hayırlı olsun
  2. Erken Erişimden Beri Şu Olaydan Nefret Ediyorum, Artık Oyunu Bırakıyorum

hocam kusura bakma ama komşuların savaş açmasına lafım yok da, haritanın diğer ucundan birinin gelip sana savaş açması ne kadar gerçekçi? Kaleyi alsalar bile ellerinde tutamayacaklar ki, çünkü onu almak için, içinden elini kolunu sallayarak geçtiği krallıklarla bitmek bilmeyen savaş halindeler.. Mesela ben Ortongard, Balgard, Sibir, Galend veya Pravend gibi bir şehir aldım, bunlar normal koşullarda, sadece sınırı olan krallığı ilgilendirmeli (müttefiklik vs gibi bir durum yoksa). Adam oradaki krallığı yok sayıp sınırı olmayan bir yere savaş açıyor. Bizim tarihimizi bırak kimin tarihinde normal bir durum bu :xf-frown:😅
    Oyunda diplomasi ve sınır olayı yok zaten şuan ona ne kadar laf ederseniz haklısınız.Ben sıfırdan ülke kurmanın ve bunu diğer ülkelere tanıtmanın zorluğunu vurgulamıştım sadece.Keşke herşey istediğimiz gibi olsa orjinal oyunda ama ne yazıkki eldeki bu modlarla çok güzel işler çıkar warbandda olduğu gibi.Keşke savaşlar casus belli ile açılsa ve casus belli olayları tetiklense diğer oyunlarda olduğu gibi vb sınırlar olsa diğer ülkelerin sınırlarını ihlal etmek ilişkiyi bozsa gerekirse casus belli sayılsa.Eksik çok ama ortadakinden zevk almanın yolu benim dediğim gibi oynamak şuan herhangi bir krallıkta kendini ve klanını güçlendirip orda büyümek ve girdiğin kralıığın başına geçmek veya ayrılıp kendi krallığını kurmak
  3. Erken Erişimden Beri Şu Olaydan Nefret Ediyorum, Artık Oyunu Bırakıyorum

Sıfırdan hiçbir desteğiniz olmadan ülke kurmakta bu kadar zor gerçekten.Belki oyuncuları zorlamış baya ama gerçekçi olmuş.Kimseye biat etmeyen biriyseniz onlarla kafa tutacak gücünüz olmalı.Oyunda farklı seceneklerde var onlarıda deneyebilirsiniz.Mevcut krallıklardan birine katılıp onlarla büyüyüp gelişmeyi kendinize destekçiler kazanmayı deneyin.Klanınız dallanıp budaklandıktan sonra ki o zmana kadar tüm alanlarda gelişmiş olursunuz bağımsızlığınız için uğraşabilirsiniz.Benim suan klan üyesi sayım 30 civarı.8 tane klan benim krallığıma geçti 3 tanede yoldaş klanı kurdum.Diplomasi gerçekten eksik baya ama bir yandan baktığında da orta çağ dönemi savaşsız geçmedi hiç.Krallıklar sürekli birbirleriyle savaşıyorlardı en azından bizim tarihimiz öyle :smile: Hanedanlıklar bir anda kurulmuyor sonucta zaman ve sabır istiyor.
  4. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Klan içi evlilik mümkünmü mümkünse nasıl yapılabilir yardım edecek veya yapan varmı.Benim torunumla Kardeşim nusunun torunu arasında evlilik yaptırmak istiyorum sonucta cok uzaktan akraba oluyorlar :smile:
  5. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

AD 1257 de warband değildi zaten.Ayrı bir oyundu.Ondaki kuşatma zorluğunu bannerlordda yaşamadım daha.Tımar sistemi filan çok güzeldi ?
  6. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Tw Bannerlord oyunu değil oyun iskeleti yapıyor gibi :smile:.Tamamlandıktan 1-2 sene sonra oyunu yıllarca oynatacak büyük modlar artık tek beklentim.Bekleye bekleye yaşlandık ?
    Bu modda güzelmİş ama anadolu olsaydı denerdİm kesİn
  7. Barış, savaş açarken ki anlamadığım olay.

Suan savaslarda barış imzalanırken kim daha iyi durumdaysa karşı taraftan haraç alıyor miktar aradaki güç farkına göre değişiyor.İyi bir sistem olmamış umarım değişir.
  8. Bannerlord için co-op Mantığı Nasıl olmalı?

Conqueror's blade'e göz atabilirsiniz.
    Çok sığ bir oyun.Ben beğenmedim pek açıkcası.Açık dünyası geniş ve sefer haritası olmayan bir ortaçağ oyunu arıyorum. Kingdom come deliverence güzeldi ama yapabileceklerimiz sınırlı.Hikaye dışına çıkamıyorsunuz.Talewordsteki gibi oyuncuyu serbest bırakan bi oyun varmı başka.Witcher Skyrim Dragon age gibi oyunları beğendim onlardada yine hikayenin dışına çok çıkamıyorsunuz hikaye çok geniş olsada :smile:
  9. [SP] - Entrikalar Modu - Suikastler, kaçırmalar, dedikodular ve dahası

Elinize emeğinize sağlık.Güzel görünüyor ilerde tekrar başlarsam oyuna denerim büyük ihtimal.Bugün 1.5.8 notlarına baktım ordada güzel eklentiler vardı bi iki tane.
  10. [SP] - Salgınlar ve Hastalıklar Modu

Hiç beğenmedim.Korona yetmezmiş gibi birde oyundamı hasta olcaz şimdi bıktım şu hastalıktan yetti artık :smile: Emeğinize sağlık tabi orası ayrı
  11. Bannerlord için co-op Mantığı Nasıl olmalı?

- Kralın kızıyla evlenme (Haftalık yayınlamarda buda vardı) Evlenebiliyoruz zaten? Ben Ira'yla evlenmiştim.
    aynen bende Ira ile evlenmiştim.Kız direk benm klana katıldı koca imparatorluk varisliği kime kaldı acaba :smile:
  12. Bannerlord için co-op Mantığı Nasıl olmalı?

Bannerlord olarak değilde ayrı bir oyun olarak yapılabilir aslında.Benim çok istediğim birşey sadece arkadaşlarla değilde tüm dünyadan insanların aynı anda kalradyada koşturması.Parti boyutları küçük tutulmalı 15-20 gibi.Asıl olay o 15-20 kişilik oyuncu altındaki birlikleri yönetenlerde olacak.Mesela knight onlinede karus ve el morad ırkları nasıl krallarını seçiyor.Burda da kaleler ve şehirlerin sahipleri kendilerine bağlı olan gerçek kişilerle birlikte kaleler ve şehirler fethedecek :smile: Bu konu uzadıkça uzar.Olacağını uzun yıllar düşünmüyorum.Yakın zaman için belki bir iki yıl sadece arkadaşlarla 3 4 kişi oynayabileceğimiz co-op modları olabilir.
  13. Bannerlord Türkiye Discord Sunucusu

Neyi yarıştırıyolar ya :smile: Her iki tarafada başarılar dilerim :smile:
  14. Bannerlord Türkiye Discord Sunucusu

Gereksiz yere uzamış konu.Konu sahibinden başkası paylaşım yapamaz diye bir kural bilmiyorum zaten var demiş link paylaşmış iyi birşey alternatif sunması.Girip bakmak isteyen hepsine bakar beğendiğinde kalıcı olur.
  15. gelirler

Gelir konusunda baya düzeltme yapıldı.Bundan sonra pek bir şey değişmez sanıyorum.Suan demircilik dışında aşırı para getiren bir şey kalmadı sanırım.Cida yapıp satın 1 yıllık ordu masrafı :smile:
  16. yapay zeka fake atma özelliği

Valla savaşlar da bannerlord gerçekten çok iyi durumda eskiye göre.Zorluğu en zora ayarlayıp oynuyorum herkes spartacus gibi :smile: Öyle kılıcı elime alıp önüme geleni kesiyorum olayı kolay değil artık zorda oynuyorsan bir iki bug dısında.Onlarda düzelir zamanla.Zaten 3 4 hamleden biri rakibe anca vuruyor.Genelde blokluyorlar.Yerden mızrak alıp sana fırlatıyorlar koşarken filan iyi yani baya :smile:
  17. Takviye Kuvvetleri Özelliği

Benide warbanddan beri rahatsız eden bir olay.Bununla ilgili hiç moda filanda denk gelmedim.Savaşın ortasında müttefiklerimiz zor durumdayken savaşa dahil olup onları düşmanların ortasından çekip çıkarmak iyi olurdu ama zor bir olay olmalı.Yapılırmı bir modu bilemedim.Nativede olacağını sanmıyorum.
    Düşman bir kaleyi kuşatıyor,size bildirimi geliyor ve yola çıkıyorsunuz.Vardığınızda savaş başlamış oluyor ama saldırdığınızda olay bambaşka bi yerde mesela sadece meydan savaşında değil orda da aynı durum.Düşman surlara çıkmış şehir düşmeye yakın bi durumdayken bizde ordumuzla dışardan gelip bi anda savaşın seyrini değiştirebilsek ve bunu hissedebilsek güzel olurdu.
  18. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Kale ve şehir kuşatmalarında düşman asker sayısını tam olarak görmemiz sizide rahatsız etmiyormu? İçeriye giremeden içerde kaç asker var bilmem bana biraz garip geliyor.Düşmanın garnizon komutanları bana çalışıyor gibi ondan başka kim tam sayı bilebilir :smile: Belki yaklaşık yüzlük sistemde bir aralık yazsa veya sadece kılık değiştirip içeri sızarak veya birkaç askere sızma emri verip başarılı olurlarsa rapor şeklinde almak bence oyuna renk katar.Ben yine önerimi isteklerimi dile getiriyim yapar yapmaz orası TW ye kalmış :smile:
  19. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Bu özellik kapalı ve gelmeyecek bildiğim kadarıyla, emin değilim.
    Gelmesi lazım sürekli ürüyor kalradya hızla :smile: Her klan oldu 15-20 kişi dahada katlanarak gider heralde.Bir lordu esir almamızı isteyen bir görev var bari o görevin sonunda öldürsünler.Ben bir lordu esir aldım mesela ansiklopedide düşman bölümü neden var ordan biri hemen ulak göndersin bu esiri bana verin idam edicez size karşılıgında 10k altın vb. :smile:
  20. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Hnbtet.jpg

Bunada el atılması lazım en kısa zamanda sıradaki yamalarda.Sargotta 4 kez isyan çıktı.Hepsi aynı isimde 4 farklı klan oluştu.Sargotun asileri :smile:
    Zaten çok kısa sürüyor şehiri elinde tutmaları.Kaybedince yok olmuyorlar.Hepsi batanya ile savaş halinde hiç değişmiyor.4 clan 4 er lord 60 ar asker desen 960 asker yapar.Bir süre sonra onlarcası olmaması için hiç bir sebep yok.Batanya napcak :smile: Bu clanların ismi değişirse iyi olur.Şehri kaybedince küçük devletler gibi paralı asker olsunlar.İlerde diplomasi seçeneği gelcekmi bunlara biz kendi krallığımıza alabilcekmiyiz acaba ?
    Veya yakalandıklarında idam edilsinler.Sahi npcler neden hiç idam etmiyor :smile: Zalim olanlar en azından idam etsin.
Back
Top Bottom