Search results for query: *

1. Bannerlord Oynarken Kullandığım Mod Paketi (1.8.0)

zibilyonlarca micro management ekleyen bi mod çıkmadı mı ya halen ?
  2. BannerKings modunda ordu kuramıyorum

marshall olman lazım ordu kurmak için, krallıkta yükseldikçe marshall olunabiliyor
  3. 20 Milyon Dinarı Neremizde Taşıyoruz

abi en son save'im de 3500 küsür gün geçmişti :grin: uzun oynamak keyifli bişey bence
  4. 20 Milyon Dinarı Neremizde Taşıyoruz

bende başka bi soru daha sorayım o vakit, haritada gece gündüz yol alabiliyoruz e bu adamlar hiç yorulmuyor yada uyumuyorlar mı? gece kamp olayı zorunlu olsa ve para taşımanın bi ağırlığı olsa yada 10 milyon altını dövüldüğümüzde filan kaptırsak oyuna çok ciddi bi soluk gelir
  5. Bannerlord Güncel Mod Listesi ⚔️

Bu mod ne böyle? Acil Türkçe yaması lazım.

Banner Kings acayip olmuş, fakat diplomacy modu ile çalıştıramadım, kendi sayfasında çalıştığı yazıyor fakat yalan
  6. şehir milisleri savaşta yok

bildirim gibi bişey çıksa bu arkadaş bu soruyu sormayacaktı, azcık ux'ine kasın şu oyunun be
  7. Muharebe alanlarında FPS sıkıntısı

Gtx 1070 Ti ve i5 9400k işlemcili bilgisayarımda 500x500 savaşlar nerdeyse fps dropsuz oynanabiliyor fakat Gtx 1050li makinemde 200x200 savaşları güç bela yapabiliyorum, oyunu düşük konfigrasyondaki bilgisayarlar için hiç optimize etmemişler sanırım
  8. Oyuna yeniden başlayacağım ancak hangi modlarla oynamam gerekir?

1.7.0 için şu modlara bakabilirsin (nexus linki vermek yasak mı bilmiyorum) bende uzun süreden sonra tekrar oyuna döndüğüm ve bu modlar ile oynayıp baya zevk aldığımı söyleyebilirim. populations of calradia modu yeni çıktı ve oyuna yeni bir dinamik ekliyor, oldukça hoş bence

Improved Garrisons

Realistic Battle Mod

Populations Of Calradia

PARTY AI OVERHAUL AND COMMANDS REBUILD

Diplomacy

Arena Overhaul
  9. 2015'te çıkmış The Witcher 3 bile Bannerlord'dan iyi

Bizi delirten zaten senin söylediğin durum işte.Potansiyel çok fena ama sunulan bu kadar..

potansiyeli yeter abi, oyun çıksın bi sdk'sını inceleyelim sonra gör bakıyım neler çıkıyor.
  10. 2015'te çıkmış The Witcher 3 bile Bannerlord'dan iyi

O zaman parayı modculara ver madem keramet modlarda. 150 tl banerlord.

abi beğendiğim modlara çok daha fazlasını veririm hiç sorun değil, hatta sana şöyle birşey söyleyeyim , sen bi mod yap, yurt dışında fazla tutsun, cebine biraz dolar girsin o zaman görürsün keramet nerde
  11. 2015'te çıkmış The Witcher 3 bile Bannerlord'dan iyi

Ben birazcık gaza gelmiş olabilirim, varsa kusurum herkesden özür dilerim fakat ben olaya pozitif bakma taraftarıyım arkadaş, oynanış açısından gayet keyifli oyun, şikayetlerinize bende katılıyorum fakat benim idda ettiğim şeylerin de yersiz olmadığına inanıyorum, ben açıkçası CK3, Civ6, Kingdom Come Deliverance, Tes serisi ve bilimum strateji-ortaçağ temalı oyun oynadım fakat bannerlord gibi bir oynanış sunan bir oyun daha görmedim varsa bana da söyleyin lütfen, bannerlord bu alanda rakipsiz bir oyun bence ve ciddi bir potansiyeli var, ayrıca halen early accessde, şu anda ea dan çıkmasını beklediğim diğer oyunlar gibi bannerlordu da bekliyorum, şunu kabul edelim, bannerlord çok fazla derinlik ihtiva edebilecek bir oyun,

Açıkçası modderlık konusunda çok hevesliyim ve yapmak istediğim tonla geliştirme var, hayal gücü geniş insanların elinde bu oyunun çok daha iyi bir yere geleceğine inanıyorum. Benimle tartıştığınız için hepinize teşekkür ederim
  12. 2015'te çıkmış The Witcher 3 bile Bannerlord'dan iyi

Bethesda bu dediğini yapmaya çalıştı ve tutmadı, tutmaz da. Patreon'da mod dosyalarını üyelik arkasına saklayanlar var. Ama benim Skyrim'de gördüğüm bu şekildeki modlar en çok olsa olsa oyuna kozmetik şey katan modlar. Oyuna dlc kalitesinden daha iyi içerik katan modlar ise hep free hep de free kalacak. Sen bir playerbase oluşturduysan modding community kendini bir yerlere getiriyor zaten. Burdan nasıl oyunu inek gibi sağarız gibi ticari anlayışlara oyuncu olarak hiç ihtiyacımız yok.

Edit: Ha bir de oyuna gamechanging elementler ekleneceğini kimse zannetmesin. Future plans dakiler eklenecek ve oyun çıkacak. 8 yıl uğraşılıp karşımıza çıkan buyken insanların 2 yılda oyun şöyle şöyle olacak demeleri de ayrı bir tartışma konusu. EA bahanesi diye bir şeyde kabul edilecek bir şey değil. EA oyun endüstrüsünde bir kara vebadır. Oyun çıktı beyler. Oyun çıktı. Tam sürüme geçince bir 5 milyon daha tak diye satmayacak.

Ha, TW bir başarı ortaya koydu mu? Evet, satış ve oynanış rakamları ortada. Bunu Türkiye'de başarmak ayrı bir başarı mı? Evet. Bunu anlamak için mexxico'nun demesine gerek yoktu belki ama onun da dediği gibi kalifiye elaman bulma da TW sıkıntı çekiyor. Zaten hangi sektörde olursan ol, kendini iyi donatmışsan niye bu ülkede kalasın ki.

Launcher'a bir marketplace eklenerek pekala halledilebileceğini düşünüyorum paralı mod olayının, ayrıca tes serisi ile bannerlord çok farklı bir yerde, tes serisinde modlanabilirlik ne seviyede hiç bir fikrim yok, bannerlordda da hiç bir fikrim yok ama en başından beri iddaları son derece modlanabilir bir oyun ortaya koymaktı. bunu yapabilirlerse modderlar pekala oyuna bir çok mekanik ekleyebilirler ve tekrar tekrar söylüyorum, mekanik ekleyen modlar şimdiden ortada dolanmaya başladı bile. Ben modlar sayesinde bannerlord'un paradox oyunları gibi yıllarca oynanabileceğine inanıyorum. Eğer oyun tam sürüme geçtikten sonra adam akıllı bir dökümantasyon yayınlamayıp geliştiriciler için bir geliştirme ortamı sağlamazlarsa bende aynı şekilde oyuna küfür edenler kervanına katılabilirim fakat şu anda bunun erken olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca oyuncunun üçüncü parti içerikleri kendi iradesiyle gidip satın almasının sağılmakla bağlantısını çözemedim, şu oyuna şehir-köy yönetimi yada teknoloji ağacı yada oynanabilir bir senaryo ekleyen bir moda kesinlikle para verirdim ve kendimi hiç de enayi gibi hissetmezdim, kaliteli içeriğe para vermek sağılmak değildir arkadaşım. Bir de modderlar açısından düşünün, bir modder yaptığı moddan para kazansaydı bir ekip oluşturup çok daha detaylı modları önümüze koyabilirlerdi.

bu arada paralı modu savunmamın sebebi de şu: para verip alınan modların modderlar tarafından desteklenip geliştirilmesi garanti altına alınabilir, ayrıca paralı modlar için diğer modlarla uyumlu çalışma şartı koşulabilir ki bu çok önemli bence, aksi takdirde moda para vermenin hiç bir kıymeti kalmaz tabiki de.

son cümlene istinaden, unutma ki hiç bir memleket ata toprağın gibi olamaz, sen belki sokakta gördüğün insanlardan tiksinip bu ülkeden de nefret ediyorsun ama bunu yapmayıp düzelebileceğini umut eden insanlar da yaşıyor bu ülkede. Türkiye yekpare bir ülke değil malesef, içinde farklı kesimden, farklı inanışlara sahip milyonlarca insan yaşıyor, son 20 (tamam 70) yılımızın felaket geçtiğinin farkındayım fakat artık farklı bir çağda yaşıyoruz, x kuşağının oy vermeyi kestiği gün ülkemizin çok daha yol alabileceğine inanıyorum. Ben açıkçası ülkemden umutluyum, hatta sadece 1-2 jenerasyonda ülkenin düzelebileceğine inananlardanım (hayalcilik gibi geliyor ama tarihde bunun örnekleri var)

şunu da şöyle bırakayım belki bakış açınızı değiştirme konusunda yardımcı olur
    Ey Türk gençliği! Birinci vazifen; Türk istiklalini, Türk cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dâhilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklal ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şeraitini düşünmeyeceksin. Bu imkân ve şerait, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklal ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dâhilinde iktidara sahip olanlar, gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri, şahsi menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakruzaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk istiklal ve cumhuriyetini kurtarmaktır. Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
  13. 2015'te çıkmış The Witcher 3 bile Bannerlord'dan iyi

modlanabilirligini,türkiye şartlarında böyle bi oyunun varlıgını bende takdir ediyorum.ama oyundaki adamların merdivenden sorunsuz çıkmasını dahi modlara bırakacaksak,biz yanmışız...ki 1.7.0ı denedim,yt videolarındada gördüm ki hala tam olarak sorunsuz çalışmıyor merdiven fixleri.tekrar 1.6.4e döndüm şimdi,merdiven fixleme modunuda tekrar aktif ettim ve onunla oynamaya devam ediyorum.

merdiven konusuna bende katılıyorum, hatta gördüğüm başka hataları da söyleyeyim, atlı okçular vurkaç manevrası veya çember manevrası yapmıyorlar, (bir grup atlı okçunun bir alanda çember çizerek ok atması) mızrakçılar spear wall dediğimiz naneyi yapmadığı için taktiksel anlamda pek bir işe yaramıyorlar, okçular sıra sıra atış yapmıyor (iki grup okçunun sıra sıra ok atışı gerçekleştirmesi ile sürekli ok atışı yapabilmesi) süvariler piyadelerin arasına direk talıp telef oluyor, ai kuşatma aletlerini kullanmakta halen sorun yaşıyor, bunun dışında tall playing (2-3 şehri tutup sadece onları geliştirmek ve geri kalan factionlardan daha güçlü fakat küçük bir krallıkla oynamak) yapmak istersek bunun hiç bir anlamı olmuyor çünkü şehirlerde upgrade çok kısıtlı ve köylerde micro management yok, bir krallık kurduğumuzda sadece kral dışında nerdeyse hiç bir mekanik yok, 1000li yıllarda feodal düzene dair neredeyse hiç bir detayı göremiyoruz ve oyunda kullanılan seçimli sistem sadece ingilterede geçerli idi ve 1200lü yıllarda magna carta ile geldi diye biliyorum. Khuzaitlerin de veya kuzeylilerin de oy kullanması bana çok komik geliyor (daha zibilyon tane yazarım)

hatalar konusunda hiç bir yorum yapmıyorum, fakat hatalar çözülür, unutmayın ki warband 1 sene tam sürüme geçmedi (ben böyle hatırlıyorum) bu saydığım eksikliklerin de ve daha bir çoklarının modlarla eklenebileceğini düşünüyorum ve tekrar söylüyorum Taleworlds modderları desteklemeli ve modların uyumlu çalışabilmesi için geliştirmeler yapmalı.
  14. 2015'te çıkmış The Witcher 3 bile Bannerlord'dan iyi

Tam sürümde konuşuruz bunun devamını.
    Siz sevmek ve eleştiriyi ayıramıyorusunuz sadece.2008’den beri zorla oynamıyorum bu oyunu ben sadece bu kadar yol alındıktan sonra 1 kişi bile verseler sadece diyalog hikayeye destan yazmıştı çoktan.
    Öncelikle üslübunuzu düzelttiğiniz için teşekkür ederim, sonuçta hepimiz insanız ve güzel güzel konuşmayı hakediyoruz.

ben bu oyunu ilk çıktığı günden beri eleştiriyorum, hatta profilime tıklayıp foruma bıraktığım wall of textleri okuyabilirsiniz :smile: fakat bu oyuna bir hikaye eklemek veya farklı mekanikler eklemek için oyunu modlanabilir yapıyorlar zaten, şu anda oyun çok yavan ve micro management'e dair nerdeyse hiç birşey içermiyor ama şu anda çıkan modlar bile tam sürümden sonra geleceklerin habercisi bence. Taleworlds'un yapması gereken şey oyun tam sürüme geçtikten sonra modcuları desteklemek ve bundan cüzi bir mebla da olsa para kazanmasını sağlamak. Bannerlord bir oyundan çok bir sandbox ortamı olarak geliştiriliyor, Oyunun dövüş harici olan kısmının özgürce modlanabileneceğine inancım tam, ayrıca bu oyundaki mod kavramı diğer oyunlardaki gibi değil, oyuna resmen yeni mekanikler ekleyebiliyoruz, bence bu bağlamda bannerlord muhteşem bir sandbox oyunu, hata konusuna gelecek olursak, yaklaşık 10 küsür yıldır yazılımcıyım, inanın çok basit projelerde bile yaptığımız bir değişiklik bir çok hataya sebebiyet verebiliyor kaldı ki taleworlds yavaş yavaş da olsa hatalarını gideriyor, 1.7.0 itibariyle oyunun geldiği konumu takdir ediyorum.

kardeş oyun çıkalı 2 yıl oldu

sen herhalde 15 gün felen önce aldın oyunu. sanırım o sebeple bu kadar celallisin. 2 sene önce bu çevirdiğin muhabbetler çok döndü, oyunu bu şekilde savunanların yarısı piyasadan kayboldu yarısı da bizi destekledi :smile: yani şuan oyunun savunulacak bir yanı yok. hele ki firma negatif...

istersen burayı ara ara okuyabilirsin senin şuanki konuştukların 2 sene önce konuşuldu 2 senedir kendileri bug çıkarttılar kendileri fixlediler bi de oyunu buga sokan bizmişik gibi patch getirip bize gösteriyolar şunu bunu düzelttik diye...

oyunu çıktığı gün satın aldım ve ilk günden beri aynı şeyi inatla savunmaya devam edeceğim, Türkiye şartlarında bannerlord gibi bir oyun gerçekten bir başarıdır bence, ayrıca tartışma konusunu okumaya vakit bulamıyorum fakat en kısa zamanda okuyacağım, şu anda bize düşen birazcık daha sabretmek, inanın çok daha güzel modlar gelecek hatta şu an yapılmakta olan modlar bile iştahımı açıyor, bir çok mod şu anda tam sürümü bekliyor.

sırf şu iki mod için bile beklemeye değer bence.
  15. 2015'te çıkmış The Witcher 3 bile Bannerlord'dan iyi

burada oturup senle 35 saat polemiğe girerim benim için hiç sorun değil fakat tam sürüme geçmemiş bir oyunu eksiklikleri için eleştiriyorsunuz, üstelik oyun sürekli güncelleniyor, ayrıca bence herşey modculara bırakılabilir bunda hiçbir sorun yok zaten taleworlds bu oyunu modlansın diye yaptı ve bunun için ülkemizde de en çok kullanılan dil olan c#'ı seçtiler ki bu mütiş bir olay, sırf şu oyunu modlamak için c# öğreneceğim ben ve benim gibi yüzlercesi olduğuna eminim. Ortaçağ temalı oyunlarının hayranıyım, ve tekrar söylüyorum BANNERLORD GİBİSİ YOK

Edit: bu üslüpla kesinlikle seninle tartışmam zaten, önce iletişim kurmayı öğren sonra polemiğe gireriz ; )
  16. 2015'te çıkmış The Witcher 3 bile Bannerlord'dan iyi

ya arkadaş 35 bin defa söyledik bi kere daha söylüyorum, bannerlord bildiğiniz geleneksel oyunlardan değil, adamlar kaynak kodunu yayınlıyor bu oyunun, al istediğin gibi modla, oyun tam sürüme geçince tonla mod çıkacak, şimdiki modlar bile baya baya oynatıyorken siz neden şikayet ediyorsunuz anlamıyorum, hala merdiven diyorlar (buraya 3 harfli bir küfür gelecek) merdiveni de fixleyen mod vardı ayrıca.

Olm mis gibi modlanabilir oyun yapmış adamlar beğenmiyorsunuz, dövüş kısmını kusursuz yapsalar yeter ki şu anki hali gayet iş yapıyor bence, ayrıca dlc yapsalar ne olacak, sen istemiyorsan alma arkadaşım zorlayan mı var.
  17. 2015'te çıkmış The Witcher 3 bile Bannerlord'dan iyi

witcher 3'ün bannerlord kadar modlanabileceğini zannetmiyorum, ayrıca witcher 3 de hiç bir zaman 500x500 lük savaşlar olmuyor değil mi ? kaldı ki bannerlord modlandığı takdirde üstüne rakip yok, istersen bu oyundan ck3 bile yaparsın o derece, ben açıkçası oyuna inanıyorum, ayrıca 1.7.0 ile gelen bölge sistemi çok iyi olmuş, improved garrison ve population of calradia ile müdiş zevkli şu anda oyun bence ve zerre kasmıyor (gtx 1070 ti)
  18. Barış, savaş açarken ki anlamadığım olay.

bi üstdeki mesajı okumadınız sanırım.arkadaşın 17k askeri gücü var yani asker sayısı 17 000,sturgiyanın ise 200.ama aradaki bu askeri güce ragmen,arkadaş haraç ödüyor :smile: kale/şehir çok ama onları koruyamıyoruz gibi bi durum yok ortada.adamın elinde onlarca kale,onlarca şehir var.hepsinede yetecek kadar askeri var.karşıda ise 1 tane kalesi ve 200 tane askeri olan bi sturgiya var.ama haraç ödeyen taraf,güçlü taraf...saçma.
    oha bu ahlaksızcaymış o zaman, çok ayıp etmişler arkadaşa
  19. Taleworlds neyin peşinde gerçekten merak ediyorum

warband'ın nativesi ile bannerlordu aynı kefeye koymadım, tabi ki de warband daha doluydu, fakat çokta fazla dolu değildi yani, eğri oturalım doğru konuşalım, ayrıca şu anda bile bannerlordun warband'a üstün noktaları var, bakın tekrar söylüyorum, içerik olarak warband daha doluydu, dostum oyunda katana vardı bi kere, silah filan vardı,

ama en nihayetinde warband da çok sığ bir yapımdı, taleworlds bu oyun için içerik üretmiyor, bu oyunda hiç sağlam içerik olmadı, kamp kurmayla evlenirken scriptted sahneler görmeyle içerik oluşturabileceğinizi zannetmeyin, warbandda şehirde suikaste uğrayabiliyorduk, bannerlordda da haydut sığınağı var mesela, yada ne bileyim, warbandda evlenme sahnesi varsa bannerlordda da demircilik var (birinde olan şey diğerinde yok hesabı)

bunları içerikten sayıyorsanız işimiz iş arkadaş, ayrıca arkadaşın biri hayvan gibi mod yapsan da 2-3 dolardan fazla vermem demiş, sen verme kardeşim veren verir.

unoffical modlara taleworlds'un destek vermesi şart
  20. Yapmayan zeka

diplomasi modunu indirin, ateşkes süresini 20-30 gün olarak ayarlayın sorun çözülüyor, ortaçağda bütün ülkeler sürekli savaş halindeydi, barış içinde yaşamak olanaksızdı, ya yıllarca tarih dersi aldık, hiç mi görmediniz sürekli savaşlar yapılmış, bu işin fıtratında var bu(!)
Back
Top Bottom