Search results for query: *

1. PostalNikov

Küçük Krallık Modelinde Oynamak.

Arkadaşlar bu oyun tam sürüm olarak çıktığı gün fiilen bitmiştir. Zaten ölü doğmuştur. Daha fazla bir şey beklemeyin. Oyunda ne adam gibi diplomasi yapabildiler ne de o orta çağ dinamiklerini yapabildiler. En son tam sürüm oynadığımda handaki npc diyalogları her yerde standart aynıydı, diyaloglar da ilkokul bebesine yazdırılmış sanki. Rpg etiketi vardı bir de bu oyunda.

Yav orta çağ atmosferinde geçen oyunda evlilikle ittifak yapma bile yok.
  2. PostalNikov

Kadın karakterlerin yürüyüşü

Zaten imparatorlukların ve vlandia'nın kadınları savaşçı olmamalı. Bu da oyundaki ayrı bir saçmalık. Sözde roma'dan esinlenilmiş ama bütün kadınları savaşıyor. Oyunda sırf dengeli olsun diye bütün krallıkları birbiriyle aynı yaparsan sonucu da böyle oluyor. Gerçeğe yakın olan tek bir şey yok. Kadın savaşçı sturgia, kuzait, battania dışında olmamalı. Tarihi karşılıkları budur. Tarihi mabaddan yorumlayınca böyle aptal, kültürler arası hiçbir değişkenlik sunmayan bir oyun ortaya çıkıyor.
  3. PostalNikov

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Arkadaşlar size bir tavsiye vereyim baya ciddiyim. Disco Elysium steam'de indirimle 15 tl. Mis gibi oyun girin kafa dağıtın.

Strateji sevenlere victoria 3 mükemmel bir oyun olmuş. Girin dibine kadar sömürün. Bannerlord bu kadarlık bir oyun. Güldük eğlendik sinirlendik kızdık... Bitti.
  4. PostalNikov

Başarım olayını çok takmayın, ck3'te de modlu oyunda başarımlar kapalıydı, sonra modlu oyunda başarımları açan bir mod çıktı:lol: Onun da modu çıkar yani.
  5. PostalNikov

O Gün Bu Gün :D

Yıllarca geliştirildi oyun, büyük beklentilere girildi ama erken erişim süreci sonunda kimsede bir heyecan kalmamış görebildiğim kadarıyla. Oyunun tam sürümü çıkıyor, forumda gelen ara patchler kadar bile heyecan duyulmuyor sanırım şuan tam sürüme. Üzücü gerçekten.
    Çünkü insanlar oyunun tam sürüm olduğuna inanmıyor. Neyse sağlam bi asoiaf modu falan gelirse saatlerimizi gömeriz. Muhtemelen nativede diplomasi bile olmayacak. Savaştan savaşa koşarız artık.
  6. PostalNikov

Geri kalan her şey youtuber gazlaması.
    Şu an sosyal medyada Türkiye menşeili bir oyun için en ufak hareket yok neyin gazı? Ya şu tanıtım için iki tane Türk yayıncı koyar insan. Verirsin adamlara tam sürümü onlar da önden oynar, inceleme yapıp aktarırlar. Foruma girmesem bir halttan haberim yok. Amatörlük paçadan akıyor.

Büyük ihtimal daha önce tahmin ettiğim gibi tam sürüm aslında TAM falan değil. O yüzden çok ses çıkarmadan sessiz sedasız sürecekler piyasaya. Enayi konsolcuların insafına kalmış gerisi. Onlardan daha büyük enayi de biziz. Bunlara güvenip PC'ye oyun geliştirsinler diye aldık oyunu, herifler konsoldan gelecek paranın peşine düşmüşler. Elbette sat konsola da, ona lafım yok. Ama önce PC'ye adam gibi bir oyun çıkar. Önce şu oyunu bir düzelt.
  7. PostalNikov

Bir de bu steam incelemesinde sürekli olumlu yazan salak oyuncu topluluğu kim? Burada değiller anlaşılan. Kim abi bunlar? Neyini beğeniyorlar şu rezilliğin. Oyun yarın çıkıyor bir heyecan bile yok.
  8. PostalNikov

Eğer pc kullanıcılarının erken erişimde ödedikleri parayla son 1 senedir konsolculara oyun hazırladılarsa Taleworlds bir daha nah oyun satabilir.
  9. PostalNikov

Tek bir soru; tam sürümde vadettikleri her şeyi görecek miyim yoksa zamanla mı ekleyecekler?

Cevaba göre çok pis laflar hazırladım.
  10. PostalNikov

Yeni at türleri eklenip at seviyesi 6. seviyeye kadar çıkarılmış, iyi olmuş olmasına da görünümleri hala aynı; insan bir "eşsiz" görünümlü at ekler madem isimlerine uygun bir şekilde. Bütün atlar kahverengi neredeyse...
    Hakikaten oyunda şöyle yelesiyle kuyruğuyla güzel bir kırat yok. Boyutları da çok ufak oluyor. Yeni güncellemede bu değişmediyse meh.

Bu arada şehir sahneleri iyi güzel de 1.8.0 ı oyun zamanıyla 12 sene falan oynadım bir kere bile şehrin içine girmedim sanırım. Hiç ihtiyaç duymadım buna. Şehirde yapacak iş yok. Aslında şehirdeki her mekanın kısayolu o mekanlara 1 kere girme şartıyla gelebilir. Tabii şehirde ilgi çekici bir şeyler olmazsa bu eziyete de dönüşebilir. Şehirdeki npcler falan boş boş geziniyor, diyalog sesleri yok öyle aptal saptal hareket ediyorlar.
  11. PostalNikov

isyanlar düzeltilecek mi ?

Bu savemde öyle yaptım zaten ama kral değilsen -ki kral olmadan sıfırdan krallık kurmak imkansıza yakın- sadakati arttıran kararları kolay kolay kabul etmiyorlar. Bir sürü engel çıkıyor. Oyunun mecbur kıldığı şeyi düzeltmek için diğer özelliklerden feragat etmek ve bunu her savede yapmak bozuk olduğunun kanıtı. Çünkü benim eylemlerim sonucu sadakat düşerse seve seve o perkleri vs alırım. Ama her oyun her aldığım şehrin sadakati düşükse, 2 ay bir şey yapmadığımda kesin isyan çıkıyorsa orada durmak gerekir. Default olarak isyan çıkmaya meğilliyse ve her koşulda aynı perkleri alacaksam diğer özellikleri kullanmamın imkanı yok.
    Kesinlikle orada haklısın. Aslında bu biraz da ele geçirilen topraklarda kültürün değiştirilememesiyle alakalı. 1 senedir elimizde duran toprak hala eski kültüründe kalıyor ya da bizi farklı kültürden Olduğumuz için kabullenmiyor. şehre yatırım yapıyorsun, erzak sıkıntısı yok, çevresinde sığınak bırakmıyorsun vs. Ama hala senden memnun değiller. İşte bu da geliştiricilerin oyuna dümdüz bakmasıyla alakalı. Ümidim yok ama tam sürümde bu detaylar umarım düşünülmüştür.
  12. PostalNikov

isyanlar düzeltilecek mi ?

İsyan olayı gerçekten bozuk. Sadakat 20 ile başlıyorsun zaten. Farklı medeniyet oluna -3 geliyor. Vali farklı olursa oradan da -1. Güvenlik vs derken yeni aldığın her yerde %100 isyan riskin oluyor. Çözmek için mecbur sadakati arttıran yapılar yapmak zorunda kalıyorsun. Aynı medeniyetten vali bulman gerekiyor. Bu sefer yoldaş arıyorsun sürekli. Yoldaş da sınırlı olduğu için aynı medeniyetten bulduğun çöp yoldaşı almak zorunda kalıyorsun ve yerin doluyor. Ben mod ile sınırı kaldırmama rağmen çok sıkıcı geldiği için saldım vali işini. İlla yoldaş atamasak da şehrin ileri gelenleriyle aramızı düzeltip vali yapsak daha iyi olur. Ben niye şehir şehir dolaşıp aynı medeniyetten çöp yoldaş alayım? Bir de bu olay şehir yapılarını da bozuyor. Çünkü otomatikman farklı yapıları yapmak imkansız oluyor. Tüm şehirlere sadakat arttıran şeyleri yapmak zorunda kalıyorsun. Zaten anlamsız olan bina seçeneğini hepten iptal ediyor.
    Aslında krallık politikalarında sadakat arttıran politikalar mevcut. Yanlış hatırlamıyorsam biri +3 veriyor hatta. Yine bazı perkler de sadakat arttırıyor. Vergiden vs. Feragat edip güvenlik ve sadakati arttıran politikalar seçmek en mantıklısı.
  13. PostalNikov

Valla şurada kaldı 2 ayları, dengelesinler artık şu işi. Ama daha önce de dediğim gibi sözde tam sürümü çıkaracaklar, sonra patchler ara ara gelmeye devam edecek. Bu oyun daha çok delirtir bizi. Şu potansiyeli şöyle heba ettiler ya ne diyeyim. Bu kadar yüzeysel bakmak, bu kadar dümdüz bir oyun yapmak yerine biraz derinlik katsalar, biraz daha roleplay ögeleri ekleseler efsane olacaktı, şimdi kestane oldu.
  14. PostalNikov

Şu anlattığınız şeylerin çoğu diplomasi moduyla düzeltilmiş, saldırmazlık anlaşması, ittifak vs. Keşke casus belli de olsa. Ne bileyim karşı devletin köylülerine saldırma, izinsiz toprak ihlali, hatta belki kız kaçırma... Ama neredeeeee.
  15. PostalNikov

Oyunu tam sürüme çıkardıktan sonra da tıpkı erken erişimde olduğu gibi oyunu etkileyecek, save dosyasını çöp yapacak patchler geleceğini tahmin ediyorum ama kabullenmek istemediğimden ses etmiyorum. Tam sürüme çıktı mı çıktı olacak işte. O kadar diyalog, şehir ve köylerin farklılaştırılması, şu kampanya haritasında her bölgenin savaş haritasına taşınması olayı vs. bunların hepsi yetişecek mi sanmam. Tam sürümden sonra da devam ederler bence bu geliştirmelere. Bu oyun büyük ihtimalle ilk başta sakat doğdu ve bu yüzden düzeltilemiyor. Cyberpunk v2.
  16. PostalNikov

Ivır zıvırları düzeltelim diye yaptıkları saçma sapan updateler yüzünden modlar da bozuluyor. Taleworlds, öyle bir oyun ürettin ki zaten single oynayan çoğu birey mod kurmadan native oynayamıyor. O yüzden native'yi düzeltmek için ekstra çaba harcamayın. Allah aşkına şu oyuna elle tutulur içerikleri ekleyip tam sürüme çıkarın artık. Ayıptır artık kaç sene geçti. Armağan bey erken erişimden sonra 1 sene içinde çıkarabiliriz demişti. Hangi 1 sene artık.
  17. PostalNikov

Oyun erken erişimin kaçıncı senesinde artık takip bile etmiyorum. Ne olur tam sürüme salsınlar da güzel güzel stabil modlarla oynayalım şunu. Şunu geliştiren tayfanın hiç mi hayal gücü yoktu da dümdüz oyun yaptılar anlamıyorum. Oyunun potansiyelini 100 olarak kabul edersek çıkacak olan şey 30 falan. Şu an 20 seviyesinde. Neyi fixleyecekseniz bir zahmet yapın da bitsin şu eziyet bari. Bu kadar umursamaz bir geliştirici süreci olabilir mi aklım almıyor. Adamlar beta sürümlerin arasına aylar koydular. Yeni gelen sürümde de hiçbir yenilik yok neredeyse.

Aslında bugünleri öngördük. Şaşırtsalardı keşke.
  18. PostalNikov

Böyle oyalaya oyalaya millete çıkış tarihini de süreci de unutturdular ya helal olsun. Allah aşkına şunu salın artık da millet mod yapsın oynayalım.
  19. PostalNikov

Bu oyun doğmadan sakatlanmış ben onu anladım. Oyun, bizim istediğimiz içeriklerin eklenmesini karşılayamıyor belki de. Ne bileyim bazı şeylerin düzelmesi için kodların baştan değişmesi gerekiyor belki. Bakın taaa 4-5 sene evvel çıkan kingdom come deliverance'ı bugünlerde baştan oynayayım dedim. Rpg olarak Bannerlord'dan o kadar üstün ki...

Giyilen kıyafete, itibara, genel tutumumuza ve oyundaki ilerlememize bağlı olarak Npc'lerin bize olan hitapları değişiyor. Hitap derken öyle isminin başına "sir" eklemek gibi değil. Bunu denedim. Aynı Npc'den itibarım düşükken bir şey istedim ve en hafif tabirle "defol git" tepkisini aldım, itibarim yüksekken "Tabii ki şövalye" tepkisini aldım. Adamlar oturup uğraşıp bütün ihtimalleri değerlendirip buna göre diyalog yazıp bunu oyuna yedirmişler. Rpg gibi rpg yapmışlar yani. Steam etiketine rpg yazmakla rpg olunmuyor. Bannerlord, Cyberpunk gibi oyunlar bunun en rezil örnekleri. Cyberpunk'ta adamlar utanmadan etiketi kaldırdılar bir gecede. Bakalım bannerlord bu etiketin hakkını verecek mi göreceğiz...

Nasıl ki 100 gb patch bile yayınlasalar Cyberpunk yapay zekası düzelmeyecekse, Bannerlord yapay zekası da bence düzelmez. Yapay zeka denince herkesin aklına kuşatma geliyor belki ama o bile düzelebilir. Ama ben kralı olduğum ülkenin hanına girdiğimde hancı bana "s.kt.r" çekebiliyorsa, etraftaki npcler kralı selamlamak yerine mal mal dans ediyorsa... Bunu nasıl düzeltecekler? Eğer bu rpg ise ben bunu beklerim. Bu beklenti karşılanmıyorsa yapımcının rpg iddiası traştır ve bizi kandırmaya çalışıyordur.

Ulan KDC'de taaaaa oyunun başında yardımcı olduğum Npc, oyunun sonunda beni görünce el sallayıp nasılsın falan diyor. 5 senelik oyun bu da he. Nasıl hoşuma gidiyor bunları görünce. Adamlar uğraşmış diyorum. Bannerlord'a girince iyi bir işçilik, iyi bir düşünce görmüyorum. Dümdüz yapmışlar oyunu. Diyaloglar bile orta çağda değil de endüstri meslek lisesinde geçiyor sanki. Dümdüz şempanze iq'sundaki npcler için yazılmış. 10 kişilik çapulcu güruhunun başındaki şempanze iqlu npc benim 300 kişilik orduma racon kesiyor. Kralı olduğum şehrin sokaklarında geziyorum, tüccar bana görev veriyor, bana tahıl getir diyor. Lan ben sana emir vereceğim sen getireceksin köpek. Şu bile sinir katsayımı arttırıyor. O kadar dümdüz oyun yapmışlar ki kral olursak oyunun nasıl devam edeceğini kodlamamışlar.
  20. PostalNikov

Buradaki moderatörlerden birinin daha 16 yaşında bir toy olduğuna o kadar eminim ki... Ya da zeka yaşı o bilemiyorum. Ss subayı mübarek.

Neyse şunu belirtmeliyim ki patch b.k gibi olmuş. Görüşürüz.
Back
Top Bottom