Search results for query: *

• Users: qwert43
  • Content: Threads
  • Order by date
  1. qwert43

1.4.3 Hakkında

Öncelikle iyi forumlar uzun süredir oyuna ara vermiştim.Öncelikle şunu sorayım 1.4.2de oyunum şuan 1.4.3 e geçeyim mi?Diğer bir sorum da 1.4.3 ile snowball effect ne durumda? ona göre yeni save açacam.Teşekkürler
  2. qwert43

Krallık Kurduktan Sonra Kendi Birimlerimizi Oluşturma?

Sizce böyle birşey gelir mi ilerde? Mesela kurduk krallığı bütün krallıkların kendilerine özgü birim ağaçları var.Mesela biz de böyle zırhına kadar ayarlayabileceğimiz şekilde kendi birimlerimizi kurabilir miyiz?Hatta birim özellikleri seçimlerimize göre exp istese güzel olurdu bence.Hem dengeli...
  3. qwert43

Bannerlord Oynarken Pc Kapandı ??

Evet öncelikle iyi forumlar.Demin bi el savaş atayım diye oyuna girdim.Epey bi oynadım yaklaşık 1 saat filan sonra aniden savaş esnasında hiçbir uyarı gelmeden bilgisayar kapandı kendi kendine.Sıcaklık değerleri normal bu arada ısıdan dolayı değil.Oyun versiyonum 1.4.0 public.
  4. qwert43

Savaşta Atlı Birim Sorunu

Meydan savaşlarında bu birimlere karşı bir taktik yok mu acaba? Mesela phalanx gibi.AI birimlerini rütbeli yapan modu kullandığımda atlılar gerçekten yok etmeye başlıyor ordumu hayır ölmüyorlar da.Yani adamlar çok rahat öndeki kalkan duvarını aşıp arkadaki okçulara erişebiliyor.Var mıdır buna...
  5. qwert43

Oyun Çok Kolay Diyenler İçin Modlu Öneri

Öncelikle iyi forumlar.Uzun bir süredir ben de bu yukarıda yazdığım kolaylık nedeniyle oyundan bıkmıştım.Bahsettiğim kolaylık; bir süre sonra tüm haritayı ele geçirmek.Ancak yeni save imde aşağıdaki modları kurdum ve açıkçası şuan krallıklar bana kök söktürüyor. Öncelikle modsuz 2 önerim olacak...
  6. qwert43

Kuşatma Savunması Hakkında

Sefer sırasında kuşatma savunması yapan oldu mu?Benim yaklaşık 250 saatim var oyunda hala hiç kale savunması yapmadım.Sanırım kuşatılan kaleye girmek biraz acımasız diye denemedim hiç.Bununla ilgili bir mod var mı acaba?Hani kuşatılan kaleye girmek için kaybedilen asker sayısını azaltabileceğimiz.
  7. qwert43

1.3.0 beta oynayanlar bir bakabilir mi?

Benim savaşlar 1.3 ile kasmaya başladığından bakamıyorum.O nedenle bir sorum olacak.Lordlar ın askerleri hala köylü mü yoksa rütbeli askerlerle mi geliyorlar artık savaşa?
  8. qwert43

Atımıza Silah Koyma

Evet böyle bir özellik gelmesi lazım bence çünkü ok ve yay almaya kalkınca 2 slotumuz heybeye gidiyor.Yani oku veya yayı savaş sırasında atımızdan alsak çok güzel olur(rdr gibi) diye düşünüyorum.
  9. qwert43

Muharebe Boyutu Hakkında

öncelikle iyi forumlar ben normalde default olarak muharabe büyüklüğü 500de iken oynuyordum.Ancak şöyle bir problem var sanki ben bu ayarı birazcık bile arttırsam.Savaş kasmaya başlıyor.Normalde 500de iken sabit 60fps alıyorum.Acaba olması gereken mi bu? yoksa bu ayarda mı sıkıntı var? Bu arada...
  10. qwert43

Yaşadığım İlginç Olay

Oyunda kendi krallığım var aserayların orda 2 şehrim var.Dedim bu iş tek başına olmaz 1 tane lord kafalayayım.Neyse baktım kim güçlü krallıklardan maksat dengelemiş de olurum.Vlandia güçlüydü koyuldum yola bi tane hatun lordu kafaladım ve krallığıma kattım.Sonra nüfus basıp ilişkimi 100 e...
  11. qwert43

Modlib Sorunu

Modlib i kurdum ancak oyuna girdiğimde mod optionsda modlarım görünmüyor.Sebebi ne olabilir?
  12. qwert43

Acil Yardım Çocuğun Adı

öncelikle iyi forumlar biraz önce çocuğum oldu oyunda 2 sorum olacak. 1- Cocuk doğdugunda cinsiyetini nerden görebiliyoruz. 2-Kız çocuğuna "Tatar Ramazan" ismini vermişim değiştirme imkanımız var mı ?
  13. qwert43

Kuşatmalar Zorlaştı mı?

2dir içeri giremeden tüm askerler mefta oluyor.Zorlaştı mı kuşatmalar yoksa benim orduda mı bi sıkıntı var.
  14. qwert43

İzciliğin Anlam ve Önemi

Evet sevgili dostlar bugün sizlere yaşadığım bir olay ile izciliğin önemini anlatacağım. Yaklaşık 140 kişilik rütbeli ordumla kuzaitlere savaş açtım.Bir adet kalesini kuşattım.Bunun üzerine kuzaitler boş durur mu? 800 kişilik birleşik orduyla geldiler.Ben de kuşatmayı bırakıp kaçmaya...
  15. qwert43

Kuşatmalardaki Eksiklikler

Öncelikle kuşatmalar çok kolay(10 kayıpla şehir aldığımı bilirim) bu yazacaklarım kuşatmalardaki dengesizlikleri düzeltir diye düşünüyorum. --savunmadaki okçular çok işlevsiz sanki taş atıyorlar saldıranı ok yağmuruna tutmaları lazım ya da ateşki ok vb şeyler kullanmaları lazım dmg i yüksek...
  16. qwert43

Oyunda Phalanx Düzeni?

Evet atlılara karşı mızraklı birimler için böyle bir düzen var mı oyunda? ben bulamadım da.
  17. qwert43

Sayın Taleworlds Ekibi

Biliyorum şuan crashlerle buglarla uğraşıyorsunuz.Ama lütfen arada oyun diyaloglarını görevlerini de güncelleyin.Buglar crashler düzelene kadar millet oyundan bıkacak zira.Bu diyaloglardan görevlerden kastım da mesela kralım, benim kendi şehrimdeki npc gelip de benimle artık sıradan bir...
  18. qwert43

Diplomasi ve Barış Modu

Barış sürelerini uzatan bir sıkıntısız bir mod var mı acaba?Herkes birbiriyle savaşta şuanki save imde.
  19. qwert43

Kale Savaşında Crash Yemeyen Biri Bakabilir mi?

Kale savaşında crash yemeyen biri performans ayarlarını paylaşabilir mi ? Fps sıkıntım olmamasına rağmen neredeyse bütün kale savaşlarında crash yiyorum belki bir faydası olur. Teşekkürler
  20. qwert43

Şehir ve Kale Alma Sorunsalı

Lütfen şu kaleleri şehirleri alınca birazcık adam kalsın içerde kanser oldum bi yeri alıyorum 0 savunucu yazıyor milis yetiştiriyorum ama o milisler yetişene kadar adamlar 10 defa tekrar geri alıyor kaleyi sonra ben gidiyorum ben alıyorum böyle sonsuz bir döngü oluyor.Geri dönmekten sınırları...
Back
Top Bottom