Search results for query: *

1. qwert43

1.4.3 Hakkında

Öncelikle iyi forumlar uzun süredir oyuna ara vermiştim.Öncelikle şunu sorayım 1.4.2de oyunum şuan 1.4.3 e geçeyim mi?Diğer bir sorum da 1.4.3 ile snowball effect ne durumda? ona göre yeni save açacam.Teşekkürler
  2. qwert43

karavan birlik limiti sorunu

Saçma olan zaten dostum savaşta olduğumuz yerden kervanın geçmesi bizim bölgemize girerler gafil avlanır eyvallah ona ama hadi beni yatırın diye düşman şehirlerine uğraması saçmalık.İkinci ise savaş veya barış ekstra içerik lazım bunlara düz barış savaş değil diplomasi istiyoruz gerçekten.30-50 arası olsun zaten sonra sorun yok tabiki rakamda.
    Orası da doğru evet
  3. qwert43

neyse amacım tartışma çıkarmak değil sadece sebebini öğrenmek istedim.Ayrıca senin düşüncene de saçma demedim yanlış anlama lordlar tarafından yağmalanamamasına saçma dedim.Bence şöyle bişey daha mantıklı olur: kar-güvenlik limiti koysalar kara göre asker sayısını belirlesek daha mantıklı olur gibime geliyor zira tek seferde para verip asker sayısını arttırmak bana mantıklı gelmiyor sonuçta askerlerin de giderlerinin olması lazım.
  4. qwert43

Parasını verip, sahip olduğum mal varlığıma üst düzey koruma sağlamayı istememin neresi saçma?
    Korumanın da bir limiti olmalı bence sonuçta o korumalara da maaş veriyoruz.
  5. qwert43

Bu kervanların sayısını neden arttırmak istiyorsunuz? yanlış anlaşılmasın merak ettiğimden soruyorum.Haydutlar zaten alamaz onları diğer lordların savaş halinde yağmalamaları da gayet doğal bence yağmalayamasalar saçma olurdu bence.
  6. qwert43

Asker azligi

Arkadaslar meraba kotlerden sehirlerden aldigimiz parali askerlerin sayisini artirma gibi bisey var mi yani oyun dosyasinda bisey degistirip hem yapay zeka hem benim icin misal 5-6 yerine 50-60 asker olmasini istiyorum 1 milyon param var ve ordu yaratamiyorum tum haritayi dolasmaktan usandim
    İstek konusunda haklısın ancak dediğin şey saçma olur.Onun yerine krallık kurunca bizim adımıza asker yetiştiren birilerini tutsak ya da şehrimizde asker yetiştirsek daha mantıklı olur.
  7. qwert43

Oyun bize karşı hile mi kullanıyor?

200 küsur saatin sonunda aslında yanıtını bildiğim bir soru bu. Krallık kurduktan sonra, krallığı korumak, geliştirmek, lordları müttefik hale getirmek, bunlarla uğraşırken her krallığın bize karşı sürekli savaş açıp durması, kimseye para yetiştirememek, lordlarla yanımıza çekmek için konuşurken sürekli (başarısız olmamız için, her save geri dönüşten sonra) yanıt seçeneklerinin değişmesi, es kaza başarılı olup eşek yüküyle para ödedikten 2 dakika sonra hemen terk etmeleri, olur da bir tenhada kıstırırsam tekrar geri dönmeleri ama arkamı döndüğüm anda gene gitmeleri, yoldaşların aptallıkları yüzünden dost mu düşman mı olduklarına karar verememem, bunları bir nebze düzeltir düşüncesiyle kullanayım dediğim kimi bilinen modların oyunu göçertmesi ve silmek zorunda kalmam, ben bunlarla cebelleşirken bana uzak krallıklardan birinin genelde devasa bir güce sahip olacak şekilde büyümesi... ve daha nicesi.... kesin olarak ikna olmuş durumdayım oyunun yapay zekası, biz keyif almayalım, çile çekelim monitöre elimizin tersiyle sille atalım istiyor ve bundan sinsi bir keyif alıyor. biraz durumu toparlar gibi olursak art arda savaş ilanları, lordların terk etmesi, yerleşimlere saldırılar, yoldaşların esir düşmesi derhal başlıyor. oyun bize karşı hile kodu kullanıyor. madem öyle dedim ve dün gece hile konsolunu açtım. kalradya'da terör estirdim, ışınlandım, 1500, 2000'lik orduların karşısında tek başıma (1 kişi) çıktım ve hepsini ezdim, para mı lazım? 10000000000000000000000000 Dinar para bastım taş taş üstünde bırakmadım, oyunun yapay zekasından hafif bir inleme sesi geldiğinde ise durdum. "anladın mı" dedim... "anladım" dedi. kapattım. oyun tam sürüme geçene kadar güle güle kalradya, karantinada ilaç gibi geldin ama karşılıklı saygıyı muhafaza etmek adına bir süre görüşmeyelim. öptüm kendine iyi bak, hoşçakal...
    walla dediğin bazı sıkıntıları yaşadım.Ancak katılmadığım nokta oyun bence çok kolay.Troop exp modu kullandım oyun biraz zorlamaya başladı.Diğer türlü 500 kişiyle 1500 kişiye kafa tutuyordum.Oyunda değişmesi gereken en önemli şey benim gözümde yapay zeka.Aptal lordlar sıkıyor bir yerden sonra.Pintipanda bile oyunu bitirdi kılıcını sevdiğim daha ne diyeyim.
  8. qwert43

kuzait atlı okçuları çok güçlü yenemiyorum

ben bunları nasıl yenebilirim veya oyunda şovalye birimleri bayagı nadir çıkıyor disiplince yetenegi ile daglı ve soyguncu askerlerden 200 300 tane şovalye toplasam savaşta etkisi olurmu veya 300 tane sancak şovalyesi ne kadar güçlü olur meydanlarda yenilmez olurmuyum
    Atlı okçuları hep önden görnderir kuzait süvarilerini takip ettirip içlerine sok sonra onlara atak emri ver.Okçularına da atak kes emri ver onları halledene kadar yoksa mühimmatı bitiriyorlar.
  9. qwert43

Krallık Kurduktan Sonra Kendi Birimlerimizi Oluşturma?

Warband'da vardı bu mod.Ne kadar güçlü zırh eklersen o kadar parası artıyodu.Exp kazanması zorlaşıyordu,köylüye kadar ayarlayabiliyodun.
    aynen işte kastettiğim buydu.Gelse çok iyi olurdu.
  10. qwert43

Vlandiya Lordlar Turnuvası

Dost, sen kaba taslak düşünüyorsun. Öncelikle tarihsellik diye nitelendirirken kurgusallıkla da nicelendirmek gerekir ki zira bu bir oyun. Zaten ne diyorum katılımcı sayısından bir eksik silah port edilmeli. Ayrıca karşıda ki rakibin zırhından bahsederken herhalde herkesi katafrakt olarak düşünmüyorsundur değil mi? Kaldı ki bu da işin bilinmezciliği ve şansına tekamül eder. Ve ilaveten her zırhın noksan bir yerinin olduğunu da unutmamak gerekir. Gövde zırhından aldığı hasar ile kol zırhından aldığı hasar bir değil. 200 megabaytlık oyunlarda bile hatta mobillerde bile bazan denk gelebilirsin yerden silah edinebildiğini gözünde büyütme Early Access olmasına rağmen 60+ GB boyutta ki bir oyundan ve yapım ekibinden bahsediyoruz. Neden olmasın?
    Ya kardeşim battle royale mi çevirecen oyunu gözünü seveyim.1 eksik silah tarihsellikle dediğin şeyin alakası yok nerde gördün bir gladyatörün yerden silah topladığını.Senin dediğin şey tarihselliğe daha çok ters düşüyor.Verecen herkese eşit zırh ellerine de silah oldu bitti işte niye bu kadar uzattın anlamadım.Sadece skiller perkler konuşacak.Şansla turnuva mı kazanacak npcler.
  11. qwert43

Yaşasın İmparatorluk! - İmparatorluğa Ölüm!

Walla desteklesem de desteklemesem de herkes savaş ilan ettiğinden kendi yoluma bakıyorum :smile:
  12. qwert43

Teknik olarak bir çelişki söz konusu değil. Çünkü tarihsel bazda herhangi bir düello ya da turnuva da kıyafetler değil silahlar belirlenir ya da standart ekipman uygulanır. Bende diyorum ki zaten işin bu kısmı tamam. Yani herkes kendi kıyafeti ile katılıyor bunun değişmesine gerek yok. Değişmesi gereken tek şey silah sistemi. Standart ekipman olması yerine ekipmansız başlamak ve random bir ekipman elde etmek. İnan bunun olabilitesi daha mümkün.
    Ben de diyorum ki dediğin şekilde olursa gene birşey değişmeyecek zırhlı adam gene alacak her türlü.90dpsli silah demişsin şimdi köylü o silahı alınca zırhlı adam taş mı atacak? 10dpsli silahla bile alır o köylüyü.Ayrıca tarihsel düelloyla kıyaslamak da saçma olmuş zira tarihsel düellolarda adamda ne zırh olursa olsun kılıcı soktun mu adam ölür.Oyunda dmg hp sistemi var ve adam 3-5 dmg yiyor zırhla.Bence warbanddaki sistem iyiydi.Bu arada benim dediğim sistemin olabilitesi daha mümkün çünkü yerden silah toplamaya kodlamak var ki oluşabilecek bugları hesap bile etmiyorum bir de direk standart zırhla sokmak var.
  13. qwert43

Ayrıca bu zırhlar turnuvaları çok kolaylaştırıyor bence.Oyunda belli bir süre sonra sağlam zırhım olunca kalkanı kaldırıp öyle savaşıyorum ki böyleyken bile kolay oluyor ve o şekilde olunca hiç turnuva kaybetmedim.
  14. qwert43

Zırhlı dediğin adam eğer elinde bir silah bulundurmazsa köylü elinde ki 90DP'li bir kılıç ile onu rezil rüsva eder. Bir de bu şekilde düşün.
    Ama bu da başta dediğin "hangi kıyafetle katılıyorsam onunla rekabet etmek isterim" ile çelişiyor.Ben de derim zırhı salla elimde hangi silah varsa onla rekabet etmek isterim ki gerçekten zırhtansa mesela istediğim silahla katılmayı tercih ederim.
  15. qwert43

Krallık Sistemi Hakkında

Bence yoldaşlar klan kuramıyorsa en azından birlik sınırı kaldırılmalı.Kardeşim benim param varsa istediğim kadar birlik kurdurtmam lazım yoldaşlarıma neden beni sınırlıyorsun?He bir de şu birlik bozulunca otomatik kurulsun artık tekrar böyle basit birşey kaç aydır düzeltilmedi.Ben her defasında neden birlik kurmak için aynı arayüze giriyorum?Zaten 0 yapay zeka anında esir düşüyorlar.
  16. qwert43

Arkadaş adı üzerinde turnuva bu. Ben hangi kıyafetle katılıyorsam onunla rekabet etmek isterim. Neticede olimpiyat değil yerel arena. Evet burada bir dengesizlik söz konusu olacak bu şekilde. Ama turnuva sistemini olduğunca kabul edip çarpıcı hale getirecek de tek bir şey var. O da kullanılan silah. Bence şöyle olmalı, herkes raund başladığında silahsız olmalı. Ve belli başlı yerler de belli başlı silah ekipmanları olmalı ve muhakkak her seferinde var olan katılımcı sayısından bir eksik ekipman olmalı ki birisi faka basıp açık hedef haline gelsin. Tek amacı birini bayıltmak olduğu ve oyunun ilk 50 gününden sonra adım atmadığım bir yer arena. Hiç cazibe değil. Bu şekilde zevkli bir hale gelecektir diye düşünüyorum.
    öyle de ama şöyle birşey var zırhlı adamlar 1-2-5 dmg yiyorlar.Diğer adamların hiç şansı yok yani.Bence turnuvalarda sürprizler de olmalı.Ben şimdiye kadar "zırhlıyı eğer kendim kesmediysem" finalde hiç orta sınıf askerle kapışmadım.
  17. qwert43

Krallık Kurduktan Sonra Kendi Birimlerimizi Oluşturma?

Sizce böyle birşey gelir mi ilerde? Mesela kurduk krallığı bütün krallıkların kendilerine özgü birim ağaçları var.Mesela biz de böyle zırhına kadar ayarlayabileceğimiz şekilde kendi birimlerimizi kurabilir miyiz?Hatta birim özellikleri seçimlerimize göre exp istese güzel olurdu bence.Hem dengeli...
  18. qwert43

Savaş Olmadığı Halde Ordu Toplayan Yapay Zeka

Vlandiya imparatorluğundayım, kimse ile savaş halinde değiliz ama lordlar sürekli ordu topluyor hemde 1500-2000 kişi geziyorlar. Boş yere nüfuz harcıyorlar ki savaşta bu kadar orduyla gezmiyorlar orası ayrı bi ironi :grin:
    ya ben buna razıyım.Benim lordlarım gidip haritanın ortasından kale alıyor çıldırırsın yani.Bu yapay zeka olayına el atmaları lazım.Ben bu tarz durumlar düzelene kadar ara verdim şahsen.Sadece forumda takılıyorum.
  19. qwert43

Deniz savaşları

gemi savaşları da normal savaşlar gibi olabilirse güzel olurdu.Böyle 10-15 vs 10-15 gemi + işlevselleştirilmeli mesela okçularla alevli oklar,mızrakçılar,bordolama vb. Eğer sadece düşman gemisine çıkıp adam keseceksek hiç gelmesin daha iyi.
  20. qwert43

bence turnuvalarda armor mevzusu kalkmalı herkes eşit olmalı.Bir de şu turnuva sıralaması çok boş olmuş.O sıralamada atıyorum ilk 10 için özel turnuvalar düzenlenmeli.Ahh bi de şu turnuvalarda seslendirme olsa efsane olmaz mıydı? Şöyle bi anonsçu koyacan üff be neyse bu kadar hayal yeterli.
Back
Top Bottom