Search results for query: *

1. salihonur

[ÇÖZÜLDÜ] STEAM OYUNU AÇILMIYOR! (Teşekkürler Taleworlds)

Eleştirdiğimiz gibi teşekkür etmesini de bilmek gerekli. Aylardır her yeni yamada dört gözle beklediğim ama git gide umudumu yitirdiğim ve artık oyunu iade etme noktasına geldiğim anda oyun sorunsuz bir şekilde açıldı. Ne yaptınız ne ettiniz bilmiyorum ama artık oyun normal yoldan da açılıyor çevrimiçi de oynayabiliyorum. TEŞEKKÜR EDERİM.
  2. salihonur

Yaşadığınız sorun için üzüldüm. Sistem bilgilerinizi paylaşabilir misiniz?

- Ayrıca Oyunun genel dosyalarının eksik olup olmadığını steam üzerinden dosya bütünlüğünü doğrulamayı kontrol ettiniz mi?

- Başka oyunlarda yada uygulamalarda böyle bir sorunla karşılaştınız mı?

Oyunun erken erişimde sunulduğunu göze alırsak bu tarz tutarlılık sorunları ile karşılaşılması olağan durumda.. Launcher dışında oyuna girdiğinizde bir çökme, kapanma sorunu yaşadınız mı?

Merhaba,
    Oyun dosyalarını denetlettim eksik yok. Zaten sıfırdan kurulum da yapmıştım. Steam kütüphanemde aktif olarak 9 oyun oynuyorum. Bannerlord dışında herhangi bir sorun yaşamıyorum. Bannerlord'a Launcher haricinde girdiğimde her zaman olmasa da bazen sunucu bilgileri boş geliyor. Bu sorunla alakalı mı bilmiyorum ama aynı ayarlar olmasına rağmen biraz performans sorunu var gibi. Daha önce FPS 50 civarı iken şuan 35-40 civarında.

Sistem bilgilerim:
    Samsung NP550P5C-S04TR i7-3630QM
    HyperX 2x8GB DDR3 1600 MHz
    eGPU MSI GDDR5 RX 470 4GB (Corsair 450W PSU sadece GPU besliyor)
    SSD Kingston A400 480 GB (80 GB boş alan)
  3. salihonur

Sistem güncel durumda. Yine de elle kontrol ettim. Yeni güncelleme yok. İşleitm sistemi Win10. Hatta ekran kartı sürücüsünü de sıfırdan yeniden kurdum.Sadece Bannerlord'da sorun var hatta yukarıda da dediğim gibi Bannerlord.Native.exe 'den girip oynayabiliyorum ama launcher da sorun var.
  4. salihonur

Merhaba ben işin içinden çıkamadım Windows günlüğünü de paylaşmak istedim.

Olay kimliği: 1026
    Kaynak: .Net runtime
    Application: TaleWorlds.MountAndBlade.Launcher.exe
    Framework Version: v4.0.30319
    Description: The process was terminated due to an unhandled exception.
    Exception Info: System.AccessViolationException
    at TaleWorlds.TwoDimension.Standalone.Native.Windows.Gdi32.ChoosePixelFormat(IntPtr, TaleWorlds.TwoDimension.Standalone.Native.Windows.PixelFormatDescriptor ByRef)
    at TaleWorlds.TwoDimension.Standalone.GraphicsContext.CreateContext(TaleWorlds.Library.ResourceDepot)
    at TaleWorlds.TwoDimension.Standalone.GraphicsForm.InitializeGraphicsContext(TaleWorlds.Library.ResourceDepot)
    at TaleWorlds.MountAndBlade.Launcher.StandaloneUIDomain.Update()
    at TaleWorlds.TwoDimension.Standalone.WindowsFramework.MainLoop(System.Object)
    at System.Threading.ExecutionContext.RunInternal(System.Threading.ExecutionContext, System.Threading.ContextCallback, System.Object, Boolean)
    at System.Threading.ExecutionContext.Run(System.Threading.ExecutionContext, System.Threading.ContextCallback, System.Object, Boolean)
    at System.Threading.ExecutionContext.Run(System.Threading.ExecutionContext, System.Threading.ContextCallback, System.Object)
    at System.Threading.ThreadHelper.ThreadStart(System.Object)

Olay kimliği: 1000
    Kaynak: Application error
    Hatalı uygulama adı: TaleWorlds.MountAndBlade.Launcher.exe, sürüm: 1.0.0.0, zaman damgası: 0x5f7dd44a
    Hatalı modül adı: atig6pxx.dll, sürüm: 27.20.1017.1011, zaman damgası: 0x5ecc08bf
    Özel durum kodu: 0xc0000005
    Hata uzaklığı 0x000000000000adfd
    Hatalı işlem kimliği: 0x16e0
    Uygulama başlangıç zamanı: 0x01d69dc0daaaa83e
    Hatalı uygulama yolu: D:\SteamLibrary\steamapps\common\Mount & Blade II Bannerlord\bin\Win64_Shipping_Client\TaleWorlds.MountAndBlade.Launcher.exe
    Hatalı modül yolu: C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository\u0356013.inf_amd64_61ba7b1fb4cf4aec\B355483\atig6pxx.dll
    Rapor kimliği: a938d3c7-14cb-4195-9166-a49960804a2f
    Hatalı paket tam adı:
    Hatalı paketle ilgili uygulama kimliği:

Olay kimliği: 1001
    Kaynak: Windows error reporting
    Hata demeti 1995322738053407584, tür 4
    Olay Adı: APPCRASH
    Yanıt: Kullanılamıyor
    Kabin Kimliği: 0

Sorun imzası:
    P1: TaleWorlds.MountAndBlade.Launcher.exe
    P2: 1.0.0.0
    P3: 5f7dd44a
    P4: atig6pxx.dll
    P5: 27.20.1017.1011
    P6: 5ecc08bf
    P7: c0000005
    P8: 000000000000adfd
    P9:
    P10:

İliştirilmiş dosyalar:
    \\?\C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\Temp\WERB846.tmp.mdmp
    \\?\C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\Temp\WERB902.tmp.WERInternalMetadata.xml
    \\?\C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\Temp\WERB923.tmp.xml
    \\?\C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\Temp\WERB921.tmp.csv
    \\?\C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\Temp\WERB941.tmp.txt

Bu dosyalar burada bulunabilir:
    \\?\C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\ReportArchive\AppCrash_TaleWorlds.Mount_1bf49fcc6b56c2d60e45bcba6aeed586caad_bcf0f38b_c44bbe54-c7ba-478b-85cf-dd1e87e7969f

Çözümleme simgesi:
    Çözüm için yeniden denetleme: 0
    Rapor Kimliği: a938d3c7-14cb-4195-9166-a49960804a2f
    Rapor Durumu: 268435456
    Karma demeti: d9b1c80119774c31ebb0cf7565eee360
    Kabin Guid'i: 0
  5. salihonur

Merhaba,
    Bilgisayarınızdaki çalıştırma dosyasını engelleyen bir durum söz konusu olabilir.

Yerel oyun klasörüne giderek: bin\Win64_Shipping_Client içerisindeki TaleWorlds.MountAndBlade.Launcher.exe Uygulamasını Yönetici olarak çalıştırarak deneyebilirsiniz.

Sorunun çözülmemesi halinde bilgisayarınızın yazılım hatalarını kontrol etmenizi öneririm.

Merhaba,

Yönetici olarak çalıştır dediğim halde Luncher açılırken kapanıyor. Crash bildirim ekranı da gelmiyor.

Yalnız önce Bannerlord_BE.exe (her ihtimale karşı oyun BE açmazsa diye) daha sonra Bannerlord.Native.exe çift tıklayarak oyuna girebiliyorum. Single modu denemedim ama oradan da Multiplayer moduna tıklayarak ve sunucu seçerek oynayabiliyorum. Bana kalırsa sorun luncher'da.
  6. salihonur

Merhaba, Aslında single ve multiplayer diye ayırmak doğru değil. Oyun hiç açılmıyor. Bannerloard cursoru gelip gidiyor. Güncel kararlı yamaları aktif tutuyorum ama 2 haftadır böyle. Dün kaldırıp sıfırdan kurduğum halde düzelmedi. Aşağıda GIF ve ekran görüntülerini paylaşıyorum...
  7. salihonur

Lütfen çok oyuculu oyun için rütbe sistemi getirilsin veya daha iyi eşleştirme yapılsın.

XP level aktif değil diye biliyorum. Bende XP hep sıfır. Eğer kastınız gerçek tecrübe ise haklısınız. Üç beş adam öldürene kadar çok yoldan geçtim halen de dediğiniz gibi adamlar çok çabuk indiriyor. Hatta anlam veremediğim rakiplerle aynı tip silahı aynı adan savuruyoruz ama rakip beni indiriyor. Nasıl yavaş kaldığımı çözemedim.
  8. salihonur

Güzel anlar :)

Umarım biri de beni lüle lüle saçlarım ve kaskımın püskülleriyle dans ederken çekmiştir :mrgreen:
  9. salihonur

AMD EKRAN KARTI OLANLARDAN NE İSTİYORSUNUZ?

Hocam PSU gücü yetmiyor olabilir. Ben de başka bir oyunda sorun yaşıyordum. eGPU olarak 300W'lık PSU'dan sadece RX 470 besliyorum. Babalar gibi yeter dedim ama her PSU dediği mertliği göstermiyor. 2 hafta byounca kafayı yedim. Sonra 220V'den çekilen gücü okuyunca PSU'nun yetmediğini anladım. Şimdilik Radeon programından Performans sekmesinden GPU maks frekansı -15%, VRAM hızını 1506 MHz yaparak oynayabiliyorum. FPS 3-5 düştü. Ciddi bir düşüş yok. 36-47 fps arasında değişiyor oyun. Takılma problemi hiç yaşamadım. PSU değiştirene kadar böyle idare edeceğim.
  10. salihonur

Evlendiğim krallık bana savaş açtı. Hatta tüm Kalradya !!! Bir de saçmalık !!!

Kartopu mevzusu mantıklı ama evlilik en temel strateji. Olmazsa olmaz. Yoksa bütün krallıklara karşı nasıl dayanacağız. 4 taraftan saldırı var. Işınlanmadan, can hilesi yapmadan olmuyor. Diğer türlü ufak tefek kayıplar da olsa gidip tekrar alabiliyorum şehri/kaleyi. Ama şimdi bütün şehir ve kaleler saldırı altında.
  11. salihonur

Birlik Kontrolü Hakkında

Piyade zaten öyle kontrol ediliyor hocam. Konumunu ayarlayıp sonra saldırı emri veriyorsun yanındakilere saldırıyor. Ha belki o konumun dışına çıkmasın sadece orada bulunanlara vursun diyorsanız evet olabilir.
    5-10 metre çevresini kasdediyorum. Mesela okçuları korumak istiyorum ama düşman yanından geçip gidiyor piyadeler bakıyor. F3 yapınca da alakasız yerlere dağılıp gidiyor.

Veya mesela belirli bir yöne piyadelere saldırı emri vermek istiyorum sonrasında dağılıyorlar. Halbuki dağılan düşman birliklerini atlılarla halledebilirim, piyadeler verdiğim bölgeyi yarmaya devam etsin.
  12. salihonur

RAM mi almalıyım SSD mi?

Adata da güzel bir ürün. Bilgisayarınızda M.2 portu varsa tabiki en hızlısı onlar. Ancak yeni alacak arkadaşlar dikkat etsin M.2 ile Sata karışmasın. İkisi de bam başka.

Disk alırken kesinlikle USB veya "harici disk" olarak geçenleri almayın. Hatta daha da ileri gidersek NAS diski falan. Onların amacı veri yedeklemek olduğundan ciddi hız farkı var.

Lexar ismini duydum sadece; ama piyasaya sonradan girdiler. Samsung Evo diğerlerine nazaran ekstra avantajları var:
    * Rakamları hatırlamıyorum ama ciddi miktarda yazma garantisi var. Bu da en yoğun sistemde bile en az 5 yıllık garanti demek.
    * Akıllı algoritma sayesinde yazma işlemi en hızlı, en az ve en düzenli şekilde ayarlanmış. Yani bad sektör olursa 512 KB'lık bir veri kaybı oluyor sadece.
    * Beyan ettiğinin biraz fazlası kadar sanırım ya 20 ya da 50 GB gibi gizli bir alan var. Bu da sektör bozulması ihtimali tespit edilirse arkaplanda o alanın verilerini buraya taşıyarak kapasite ve dosya kaybı olmadan kullanılmasını sağlıyor.
    * Şuan en performanslı ürün Samsung Evo. Zaten karşılaştırma testlerinde de hep referans alındığını görmüşsünüzdür.

Tüm bu güzelliklerinin yanında da fiyatı diğerlerine nazaran 1.5 katı. F/P değerlendirmesi yapıp tercih edebilirsiniz. Ben 3 yıl önce HDD bozulunca acil almam gerekti. O an bütçem uygun olmadığından Hi-level almıştım. O zamana kadar kasılıp duran, saç baş yolduran laptop bir anda uzay mekiğine döndü. İşte o gün dedim bir daha asla SSD'siz ne sistem kullanırım ne de birilerine öneririm :mrgreen:
  13. salihonur

Evlendiğim krallık bana savaş açtı. Hatta tüm Kalradya !!! Bir de saçmalık !!!

1.4'ten sonra kızıyla evlendiğim krallık bana savaş açtı. Ben stratejik olarak evlendim. Bug var sanırım, değilse de çok saçma. Sadece onlar değil tüm Kalradya. Hatta Batanya'yı yok ettim, lordları kestim. 1 tane adam kaldı, sonra nasıl olduysa küllerinden yeniden doğdu benim şehri ve kaleyi...
  14. salihonur

Birlik Kontrolü Hakkında

Piyade konumunu ayarlayıp o konumda saldır emri vermek gerekli. Okçular için de atış yönünü belirleme falan.
  15. salihonur

FPS düşüşü

1.3ten önce 60 FPS aldığım oyunda 40 karda FPS alıyorum daha kuşatmaya girmedim orası nasıl olur bilmiyorum
    Net 18 FPS. Kısaca diyor ki sen komutansın ne işin var ön saflarda :mrgreen:
  16. salihonur

RAM mi almalıyım SSD mi?

SSD/HDD direk oyunun performansına etki etmiyor diye biliyorum, dolaylı bir etki var. Yani oynadığınız oyunun bilgilerini rame ssd 10 saniyede aktarıyorsa hdd 60 saniyede aktarıyor. Çift kanal yaparsanız bir de ramleri 3000 mhz'de kullanıyorsanız rahat edersiniz gibime geliyor. Fakat önceliğiniz oyun değilse, SSD almanız daha mantıklı bir karar gibi. Çok daha rahat edersiniz.

Ram taşmasını önlemek için ramdaki bazı veriler diskte takas alanına yazılır. Örneğin büyük bir haritada belirli bir menzil dışında kalan detaylar ve harita parçaları diskte takas alanında hazır tutulur. Gerektiğinde oradan okunur. Bir de işlemci oyunun haricinde arka planda daha birçok işlemi yerine getiriyor. Bunların bir kısmını da diske yazıp/okuyarak yapıyor. Dolayısıyla bu okuma rutinleri de işlemcinin bir kısmını yiyor. 19MB önbellekli 6 çekirdekli bir sistemde işlemci %93'lere çıkıyorsa SSD şart demek.

HDD insanı kanser eder kanser. 240 GB SSD + HDD kullan. SSD oyunlar için yeterli kalmaz diyorsan HDD yükle, ilk açılış sırasında fark olmaz ama sonrası müthiş. Eğer bütçem kısıtlı diyorsan Samsung'a vs gitmeye gerek yok. En kötü Hi-level bile çok fark yaratıyor. Paran varsa Samsung Evo 860, Crucial MX500, Sandisk Ultra alabilirsin.
  17. salihonur

1.4.0 direk çökme hatası.

Şimdi güncelleme geldi. Sizinki ile aynı oldu.
  18. salihonur

Benimki gifteki gibi
  19. salihonur

9.7 MB büyüklüğünde bir yama olması gerekli. Steam üzerinden 1.4.0 betaya dahil misiniz?
    Evet dahilim. Kapatıp açtım henüz güncelleme gelmedi. Beta sekmesinde de yeni bir versiyon yok.
  20. salihonur

Steam'i yeniden başlatıp güncellemeyi aldığına emin olabilir misin ilk olarak? Mod kurulu mu?
    Steam üzerinden oyun dosyalarını doğrulayabilir misin?
    Henüz steam'de hotfix çıkmıyor. Sunuculardan kaynaklı bir gecikme olabilir.
Back
Top Bottom