Search results for query: *

1. Bebe Ruhi'nin Maceraları.

Ya adam 5 dakikalık bir video için koskoca 1 gününü ayırmış, hikaye oluşturmuş, metin yazmış. Sırf aynı tarzda diye "Enis Kirazoğlu'ndan çalmışsın yea" demek terbiyesizlikten ve emeğe saygısızlıktan başka bir şey değildir. Sanki adam gidip Enis'in metinlerini çalmış, aynı şeyleri tekrarlamış. Ortada bir emek var ve tek bildiğiniz "çalmışsın" demek.

Ben çok beğendim, devamını da bekliyorum. Yılmadan devam kanka @Kropsy
  2. Karşılaştığım Bug - Önerilerinizi Bekliyorum

Hile ile yakın bir yere ışınlanıp savaşamıyor musunuz?
    Yok hocam denedim tıklanmıyor üstlerine.
  3. Karşılaştığım Bug - Önerilerinizi Bekliyorum

Merhaba arkadaşlar, Şu iki arkadaş oyun süresiyle yaklaşık 200 gündür bu haldeler. Hiç bir yere kıpırdamıyorlar, hiç bir yere gidemiyorlar. Ben yanlarına gitmek için üstlerine tıkladığımda da oyun tepki vermiyor. Hiç bir şekilde bu ikisiyle iletişime geçemiyorum. Batı İmparatorluğunu yok etme...
  4. e1.4.0 Beta Yaması, e1.3.0 Ana Yaması ve e1.3.1 Mini Yaması Çevirisi & Yapılacaklar Listesi Çevirisi

Beta Mini Yaması
    • Yukarıda geçen tüm yamalar.
    Yani betada kalabilirsin Beta en güncel versiyon şu anda.

Yardımcı olayım 1.0.11 de olan hersey ve daha fazlası 1.1.0 hotfixdede var.Eğer betaya girdiyseniz ve çıkmak istiyorsanız dediğiniz gibi beta programına katılma derseniz 2 gb günceeleme ile tekrar 1.0.11 e dönebilirsiniz.

Teşekkür ederim duruma duruma göre betadan çıkıp normal versiyondan devam edecektim çünkü. Ama en güncel beta ise şimdilik betadan devam o zaman.
  5. e1.4.0 Beta Yaması, e1.3.0 Ana Yaması ve e1.3.1 Mini Yaması Çevirisi & Yapılacaklar Listesi Çevirisi

Yama notlarını okursan bu sorunun cevabını alırsın.
    Ben okudum cevabımı alamadım? Hangisi oynanmalı bununla alakalı bir şey yazmıyor?
  6. e1.1.0 Deneyimleri ve Görüşler

Deneyimleri kötü etkilemek ne demek?
  7. Başka bir Krallığın Kralı olabiliyor muyuz ?

Ne yani sancağı verdik diye kendi krallığımızı kuramayacak mıyız? Bir de bu mu çıktı başımıza? Zaten ilişkim artar diye vermiştim ilişkimi bile arttırmadı ben neden vereyim bu sancağı bir krala böyle anlamsız bir görev mi var? Şimdi krallık da kuramıyorsak çöp oldu koca save dosyası kafayı yiyeceğim ya.
  8. Klan ve Nüfus Sisteminin Oyuna Etkisi

Herkese merhaba, Bannerlord'a eklenen klan ve nüfus sisteminin oyuna çok kötü etki ettiği düşüncesindeyim. Şuanda oynanışı baltalayan en önemli sorun olan snowball effect en çok bu iki yenilik yüzünden ortaya çıkıyor. Önüne gelen lord nüfusu sayesinde ordu oluşturabiliyor, bu da haritanın her...
  9. Yoldaş Özellikleri

Klan seviyesi arttıkça seviye başı +1 maksimum yoldaş sayısı artıyor. Klan penceresinde bir sonraki seviye için gelen ekstraları kontrol edebilirsin.
    Teşekkürler.
  10. Yoldaş Özellikleri

Arkadaşlar peki üzerimize yalnızca 4 yoldaş mı alabiliyoruz? İlk çıktığında sıkıntılardan dolayı başlamamıştım oyuna, v1.0.5 ile biraz düzeldiğini görüp başladım henüz 5 level falanım. 4 yoldaşım var daha fazla alamıyorum bilgisi olan var mıdır?
  11. Acilen Çözülmesi Gereken Sorun-Haritanın Tamamen Fethedilmesi

Erken erişimde tam bir oyun vaat etmediler.Senin "oyunun ana mekaniği" dediğin şey ayarlamalar ile rahatlıkla düzelecek şeyler merak etme. Hataların farkındalar eksikleri de eklemeyi planlıyorlar erken erişim sürecinde. Erken erişimin amacı yapımcıyı oyun gelişirken desteklemektir. Siz oynadıkça, geribildirim verdikçe ve geliştiriciler oyunu güncelleyip oyuna yeni içerik ekledikçe gelişecek.

Oyunda bir çok özellik stabil değil. Çocuk sahibi olma mekaniği tam anlamıyla çalışıyor diye bir şey söylenmedi. Yapacaklarını ve çalıştıklarını biliyoruz.

Bana ana mekanik terimiyle cevap verdin. Yazını okuduğum kadarıyla büyük bir sorun var ve lordlar ile alakalı olduğu belirtmişsin sonrada çocuklardan bahsetmişsin. Başka bir sorun mu var yazında?

Abi gerçekten ya bizim aklımızla alay ediyorsunuz ya da siz de ekipten biri falansınız.

Bakın anlamadığınız tek bir nokta var. Sadece şuna odaklanın olur mu? "Bu adamlar 1 yılda böyle bir oyun çıkarıp önümüze sunsa, şuan bir allahın kulu çıkıp isyan etmezdi. En azından Türkler kesinlikle etmezdi. FARKINDA MISINIZ BİLMİYORUM BU OYUN 9 YILDA ÇIKTI. Ve arkadaş ana mekanik diyor ya, ana mekanik bu oyunun BİTMİYOR olmasıydı."

Yani oyunu kendi akışına bıraksan 2 yıl boyunca (gerçek 2 yıl, oyundaki 2 yıl değil) oyun kendi dengesinde devam eder, bırak tek krallığın tüm haritayı almasını hiç bir krallık yok olmazdı bile. İşte Mount & Blade'in ana mekaniği krallıklar arasındaki o muazzam dengedir.

Bu oyun story modu olan single player oyunlar gibi 30 saat oynanıp bitecek bir oyun değildir. Karakterini benimser gerçekten o haritada yaşıyor gibi aylarca gece gündüz oynarsın, oyun sana bile tüm haritayı aldırtmaz. Zorluklar çıkarır, lordlarınla aran bozulur vs. Şimdi kıçı b*klu yapay zeka 30 saatte tüm haritayı alıyor.

Buyrun size ana mekanik. Ve lütfen bana da cevap verecekseniz lafa "ama early access..." diye girmeyin. Bu bahsettiğim özellikler 2011de yani Warband'de vardı.
  12. Acilen Çözülmesi Gereken Sorun-Haritanın Tamamen Fethedilmesi

Görüşünüzü çok karamsar buldum bir de benim açımla bakın. Evet oyunun uzunca bir süre çıkmaması üzerimize bir yara ancak hazır çıkmışken de elimizin tersiyle iteklemeyelim. Çok güzel optimizasyon düzelir yazmışsınız crashler düzelir yazmışsınız neden bu düzeltilemeycek bir hataymış gibi düşünüyorsunuz onu tam olarak anlayamadım. Oyunun early access olduğunun farkına varsanız bence bu karamsarlığınız gider, 4 patch önce oynanabilirlik çok kötüydü 5 günde 4 patch getirdiler ve 21 saat oynamış bir kişi olarak gerçekten fark olduğunu söylemeliyim bütün patchleri yaklaşık 5'er saat oynadım. Görüşünüzü paylaşmanızı çok doğru buldum görüşünüzün de giriş gelişme kısmı doğru ancak yargılama kısmında çok karamsar davranmışsınız işe bir de benim gözümle bakın gerekirse bir süre oynamayın sabredin emin olun düzeltilecektir çünkü Early Access'in amacı böyle birşey yapımcı hataları yanlışları kabullenerek ve kitlesinden yardım alarak daha kolay bir şekilde düzeltir. Sonucunda da belkide Early Access olmadan TaleWorlds kendisi tamamlayıp yayınlasa çıkacak oyundan daha güzel bir iş çıkacak. Olaya bir de bu gözle bakarsanız bence karamsarlığınızdan kurtulabilirsiniz. Burda önemli olan şey kitlesine Early Access'in ne olduğunu açıklayıp anlatabilmek.

Nasıl karamsar olmasın abi adam? 9 yıl beklediğin oyun çıksın, 9 yıl önceki halinden eser kalmasın... Siz de gelip ona sakin ol bu daha "early access" diyin. Early access'in 9 yılda gelmiş olması dışında bir sorun yok bence.

İnsanlar tek bir şey istiyor. "Ulan çok bekledik be, nolur beklediğimize değsin." Siz de gelmiş 9 yıl bekleyen insana hala bekle diyorsunuz. Yok abi yapmayın, biraz isyan etme hakkımız olsun artık.

Ben anlamıyorum ya koca ekipten bir kişi de mi "dur ya ben şu oyunu bir oynayayım" demedi? Çok üzücü abi ya. Bu erken erişim haritayı gezelim diye yapıldıysa ayrı, gezdik bitti çünkü. Ortada yapılabilecek başka bir şey yok.
  13. Acilen Çözülmesi Gereken Sorun-Haritanın Tamamen Fethedilmesi

Krallıkların yok olmasına yol açan snowball effectleri fixlemeye çalışıyor ekip başarılarının devamını dilerim.

Bir diğer büyük etken ise yapay zekaların karşılıklı kuşatma savaşları, kuşatma savaşlarında normalde savunan taraf daha az zaiyat almalı, yerleşim garnizonu dışında savunma yapan yok ve normalde 300 vs 300 kuşatma savaşında her zaman kuşatan kaleyi alıyor. Bu çökmekte olan krallıklar için büyük bir snowball effect.

Örneğin benim oyunumda sadece vladya ve kuzuit kaldı. Bende kuzuitlerin aklını çelerek yanıma çekip zayıflatmaya uğraşıyorum ki vladyanın kıçını kurtarabileyim ki sonra ben kuzuitlerle savaşırken yandan yardım edecek bir krallık daha olsun. Ama kuzuitlerin güç puanı yaklaşık 16.000, vladyanın 2000civarı. Benim de 2000...

Ben ne kadar kurtarmaya çalışsamda vladya 1-2 kere meydan muharebesinde yenildiğinde lordları kendilerini toplayamıyor, yada şehirleri savunmak için geri çekilmiyorlar 20 şer kişilik partiler halinde keklik gibi avlanıp bellerini doğrultamıyorlar.

Normalde 300 kişilik bir şehri en az 500-1000 kişi kuşatıp kuşatma savaşında zar zor almalı değil mi ?

Ama öyle olmuyor. Şuan 400 kişilik KUZUIT ORDUSU KALE KALE ŞEHİR ŞEHİR GEZİP HERYERİ ALIYOR VE 30-40 ASKER KAYBEDE KAYBEDE YAPIYOR BUNU !

KARŞI KOYACAK KUŞATMAYI YIKACAK GÜÇ OLMADIĞI İÇİN 400 KİŞİLİK ORDUYA 300+300+300+300 1200 KİŞİLİK ŞEHİRLER TEK TEK SIRAYLA ÇABUCAK DÜŞÜYOR.

Umarım sorunu anlatabilmişimdir. Yapımcı ekip umarım bunu görür. Kaybederken kalan lordların acilen şehirlere çekilmesi ve 300-400 kişilik şehirlerin kuşatan ordudan en az 500 kişiyi kalıcı olarak öldürmesi gerekli. Yoksa bunun önünü ardını alamıyoruz. Öyle mali durumunu idare edemeyen haydutlara yem olan lordlarla alakalı falan değil yani bu durum.

Biz şehri alırken 500 adamla kuşatıp 300 savunmacıya karşı kafa kafaya zar zor 400 zaiat vererek kazanabiliyorsak, yapay zeka da böyle olmalı.

Ama öyle değil işte adamın toplam 3.000 kişilik ordusu var 4 koldan haritaya toplam 300-400-500 olarak 5-6 fraksyona bölünmüş, 4 koldan sıra sıra şehirleri gezip hepsini alıyorlar, meydan muharebesinde yenilmezlerse malesef bir krallığı 10 oyun günü içinde direk OWNED yapıyorlar :sad:

İnanın oyunumu kurtarmak için geriden yükleyip, kuzuitin elinde olmayan tek imparatorluk şehrini kuzuit kuşatıp aldıktan sonra zor bela 2 saat uğraşarak kaçarak 110 askerimle alıp direk kuzuitle 60k para karşılığı barış yaptım da oyunun bitmesini engelledim. Ben oyunu kurtarmaya çalıştıkça oyun kendini bitirmeye çalışıyor.

İmparatorluk yerleşkelerinin 3/2 sini almamı söylüyor sıradaki görev. benim toplam lordlarımla partilerimle birlikte gücüm krallık sekmesinde 2000. Kuzuitin 16bin. Adamlar benim 8 katım güçlü haritanın %90ı ellerinde. Bana yardımcı olacak başka bir cephe açacak bir krallık olmadan ben bunlara karşı nasıl kazanacam ? Oynama şansım kalmıyor oyun bitiyor. Hile de kullanmıyoruz ya.

Bir diğer önerim son patchten sonra silinmiş krallıkların toplanmaya çalıştığını görüyorum ufak ufak sol alttan yazı geçiyor şu şunu esir aldı diye.

Toprağı kalmayan krallıklar haydut inleri gibi inlerde yada toplu olarak spawn olup en azından 1 küçük kale ele geçirmeye çalışabilir.

VE EN ÖNEMLİ TAVSİYEM : krallık gücü en fazla olan factiona herkes savaş açsın. Güç dengesi çok bozulmasın.

Örneğin krallık sekmesinde kuzuitin gücü 20.000 diğerleri kalmış cücük gibi 1000-2000, kendi aralarında savaşıp, birbirlerini bitirip, daha fazla yayılmış olan büyük ütücü krallığın ekmeğine yağ sürmesinler... Barış yapsınlar ve herkes en güçlü olana saldırsın. Bu şekilde denge kurmanız kolaylaşır !

Bir diğer öneri de ; bir krallığın genişleme sınırı olsun. Belli yerleşim yeri sayısından sonra agresif olup sağa sola saldırmaya çok devam etmesin, daha çok defansif olup elindekileri korumaya çalışsın veya ne kadar çok büyürse o kadar zorlansın topraklarını korumakta, tam tersi olarakta bir krallık ne kadar küçülürse elinde kalan şehirleri koruması savunması kuşatma savaşında o kadar kolay olsun onun için.

bknz: Warbandda böyleydi, ben bütün nordları kergitleri bitirip tek bir kaleleri kaldığında bütün lordların oraya kaçtığını 1000 kişilik savunma yaptıklarını bilirim. Burada da öyle bir şey eklenebilir. Lütfen dikkate alın...

Umarım en kısa sürede bununla ilgili bir patch gelir.

UMARIM BU YAZIM BİR YAPIMCIYA ULAŞIR LÜTFEN ULAŞSIN !

Merhabalar,

Oyunu satın alıp, optimizasyonu çok kötü olduğu için ve kasmalar yaşadığım için iade etmiştim. Daha sonra araştırıp asıl büyük sorunun "aslında bu oyunu en zevkli kılan özelliğinin gitmiş olması" olduğunu görünce tam anlamıyla şok oldum açıkçası.

Neyse asıl yazma sebebime gelecek olursak, yazdıklarınızı tek tek okudum. Önerilerinizde çok haklısınız. Hepsi uygulanabilir şeyler, hepsi mantıklı. Fakat bu tavsiyede bulunduğunuz şirket bu muazzam dengeyi 9 yıl öncesinde kurup, bizi bu oyuna aşık edip, tüm dünyaya adından söz ettirmiş olan şirket. Yani zaten bize bunu onlar sundu zamanında. Hem de öyle yakın bir tarihte de değil. Onlara bunu nasıl yapacaklarını anlatmaya çalışmak bana çok komik geliyor... Nasıl olur da Bannerlord'u bu temeller üzerine kurmazlar, nasıl olur da bu algoritmayı bozarlar aklım almıyor. Mount & Blade'i bu kadar sevdiren en önemli unsurunu resmen yok etmişler Bannerlord'da.

Warband oynarken defter tuttuğumu biliyorum ben, tüm haritayı alabilmek için en geniş aileye sahip olan soyluları not alıyordum. Aileleri kendi tarafıma çekmeye çalışıyordum. Tüm haritayı almak için tek bir aile yeterli olamayacağı için 2. bir aileyi de yanıma aldığımda, bir aile bireyine şehir verdiğimde diğerleriyle aramdaki ilişki azalmaya başlıyordu. Yani Warband bana bile "Kardeşim yavaş ol tüm dünyayı ele geçirmek öyle kolay değil!" derken, şuanda bir yapay zekanın 2 günde tüm haritayı alabiliyor olması aşırı keyfimi kaçırdı benim. Optimizasyon sorunlarını konuşmaya sıra bile gelemeyecek anlaşılan. Ki gerçekten savaş dediğin şey kalabalık olur, ama harita kalabalık olduğunda bırak kılıç sallamayı, yürüyecek akıcılığı zor buluyorsun. (Merak edenler için sistemim: Ryzen 5 3600, 16gb 3200mhz ram, 1060 6gb ekran kartı, m2 ssd)

Bu halde çıkacağına keşke bir 9 yıl daha çıkmasaydı. Böyle uzaktan sevdik biz sonuçta... Umarım bir an önce bizi Mount & Blade'e aşık eden özellikleri Bannerlord'a kazandırırlar. Tüm ekibe kolay gelsin.
  14. Uyarı ! Bir sonraki krallık denge fixlemesi için acil öneri !

Merhabalar,

Oyunu satın alıp, optimizasyonu çok kötü olduğu için ve kasmalar yaşadığım için iade etmiştim. Daha sonra araştırıp asıl büyük sorunun "aslında bu oyunu en zevkli kılan özelliğinin gitmiş olması" olduğunu görünce tam anlamıyla şok oldum açıkçası.

Neyse asıl yazma sebebime gelecek olursak, yazdıklarınızı tek tek okudum. Önerilerinizde çok haklısınız. Hepsi uygulanabilir şeyler, hepsi mantıklı. Fakat bu tavsiyede bulunduğunuz şirket bu muazzam dengeyi 9 yıl öncesinde kurup, bizi bu oyuna aşık edip, tüm dünyaya adından söz ettirmiş olan şirket. Yani zaten bize bunu onlar sundu zamanında. Hem de öyle yakın bir tarihte de değil. Onlara bunu nasıl yapacaklarını anlatmaya çalışmak bana çok komik geliyor... Nasıl olur da Bannerlord'u bu temeller üzerine kurmazlar, nasıl olur da bu algoritmayı bozarlar aklım almıyor. Mount & Blade'i bu kadar sevdiren en önemli unsurunu resmen yok etmişler Bannerlord'da.

Warband oynarken defter tuttuğumu biliyorum ben, tüm haritayı alabilmek için en geniş aileye sahip olan soyluları not alıyordum. Aileleri kendi tarafıma çekmeye çalışıyordum. Tüm haritayı almak için tek bir aile yeterli olamayacağı için 2. bir aileyi de yanıma aldığımda, bir aile bireyine şehir verdiğimde diğerleriyle aramdaki ilişki azalmaya başlıyordu. Yani Warband bana bile "Kardeşim yavaş ol tüm dünyayı ele geçirmek öyle kolay değil!" derken, şuanda bir yapay zekanın 2 günde tüm haritayı alabiliyor olması aşırı keyfimi kaçırdı benim. Optimizasyon sorunlarını konuşmaya sıra bile gelemeyecek anlaşılan. Ki gerçekten savaş dediğin şey kalabalık olur, ama harita kalabalık olduğunda bırak kılıç sallamayı, yürüyecek akıcılığı zor buluyorsun. (Merak edenler için sistemim: Ryzen 5 3600, 16gb 3200mhz ram, 1060 6gb ekran kartı, m2 ssd)

Bu halde çıkacağına keşke bir 9 yıl daha çıkmasaydı. Böyle uzaktan sevdik biz sonuçta... Umarım bir an önce bizi Mount & Blade'e aşık eden özellikleri Bannerlord'a kazandırırlar. Tüm ekibe kolay gelsin.
Back
Top Bottom