Search results for query: *

1. Cheeko

Tarafıma çektiğim lord ile bugda kaldım şaka gibi

@Cheeko Konuşmadan çıktıktan sonra bir yere tıklama imkanın olması lazım bazen arka arkaya konuşma açılıyor ama arada map e atıyor, işte o anlarda sürekli aynı yere tıklayıp sürekli her konuşma açıldığında ayrılmalıyım de hızlı hızlı. Çok başıma geldi sinir bozucu bir bug. Bende steamcommunity de görmüştüm çözümü denedim her seferinde kurtuldum bu yöntemle.

O kadar sabırlı bir insan değilim kanka. Uzuuuunn bir süre bu 8 senede çıkmış ama 1.5 sene emek verilmiş gibi bir şey olarak çıkan bu saçma oyunu oynamama kararı aldım
  2. Cheeko

@Cheeko sürekli bir yerleşim yerine tıklayıp tekrar tekrar her konuşma açıldığında ayrılmalıyım de bende 7-8 seferden sonra düzeliyor.
    kanka her yakaladığında iki kezchee uzun zmaan oldu diyor. hani bi kere ayrılmalıyım dyorum hemen arkasından bidaha karşıma çıkıyor ben daha kıpırdamadan. 25-30 kere yakaladı beni böyle kafayı yedim altf4 çektim
  3. Cheeko

Çözümü bilen daha önce yaşayıp kurtulmuş olan varsa yardım etsin kafayı yemek üzereyim
  4. Cheeko

Az önce bi kale fethettim daha sonra tüm askerleri kaleye bırakıp başka asker toplamak için köylere gezmeye çıkarken düşman krallıktan bir lord 40 kişi ile bana geldi. Savaşsak yenilcem durduk yere sıkıntı çıkıcak kaçsam kaçamam yanımda yoldaşlar dışında kimse yok, dur dedim ben şunu ikna edeyim...
  5. Cheeko

İşlevsel Modlar

rez
  6. Cheeko

e1.1.0 Deneyimleri ve Görüşler

Beyler, aloooooo. Kardeşim kimsenin umrunda olduğunu sanmıyorum yok o köylüyle konuşunca şu kadar cazibe gelmiş, map morarmış falan. Merak edilen kısım fps sorunu droplar optimizasyon. Bir insan evladı bunlardan bahsetmemiş
  7. Cheeko

İş Kurmak ?

Dostum dükkan açmakla ilgili yazdığım rehbere buradan ulaşabilirsin.

8. Cheeko

Dükkan açma rehberi

Eğer dükkan açtığınız bir şehirin krallığıyla savaşa girerseniz dükkanlarınız direkt olarak kapanıyor arkadaşlar.
  9. Cheeko

Resolved Application Crash Hatası (Yükleme Ekranında)

Hepinize yardımlarınız için teşekkürler. Yeni gelen güncellemeyle sorunu çözdüler.
    nihayet sonunda oynayabileceksin o zaman :grin: iyi oyunlar
  10. Cheeko

Kergit Okçuları

okçuları kontrol ederken f4 yaparsan ok atışını durdurur ve yakın dövüşe geçerler tekrar f4 e basarsan eğer yakınlarında onlara saldıran bir yakın dövüştü yok ise ok atmaya devam ederler
  11. Cheeko

Kardeşini bulabilen var mı?

Kardeşimi arıyorum, sürekli olarak aynı şehirde görüldüğünü söylüyor oyun bana ama şehrin altını üstüne getirdim handa yok zindanda yok şehre girdim tek tek herkese baktım sormaya çalıştım yok adam kayıp. Nasıl bulurum, bulabilen varsa bi aydınlatsın.
  12. Cheeko

Açık zula ne işe yarıyor?

Bilen biri varsa anlatabilir mi? Şehir gıda sorunu çektiğinde yemek koymak işe yaramıyor. At inek vs koyuyorsun onları da kullanmıyorlar. Ne işe yarıyor bu özellik.
  13. Cheeko

GIDA SIKINTISI

Zaten hepsi full ama refah düzeyinin artması lazımmış teşekkür ederim . Aslında açık zula kısmına yemek koysak güzel olurdu
    Evet, kalıcı bir çözüm değilse bile bir süreliğine idare edebilecek bir çözüm olmalıydı. Açık zula bir işe yaramıyor gibi
  14. Cheeko

GIDA SIKINTISI

Gıda yetersizliğinin farklı etkenleri var.Savaş durumunda olumsuz anlamda etkileniyor ve genellikle normal bir durum olarak kabullenebilirsin,geçicidir,beklemen gerekir.
    Eğer geliştirmeleri yeni yaptıysan,yine beklemen gerekiyor.Çünkü oyunda her şey zamanla,diğer ögelere baglı bir sekilde değişiyor.Ani bir değişme bekleme.
    Garnizonun boyutu gereğinden fazla ise daha fazla gıdaya ihtiyac duyulur ve ekside kalman olağandır.Garnizonu azaltmayı denemen durumu çözebilir.Aslında gıda ve refah birbirine bağlıdır.İkisi de birbirinden etkilenir.Refahını artırabilirsen,gıdaya da olumlu anlamda etki eder.Tersi de aynen geçerli.Refahı da biraz detaylı incelersen,bağlılık gibi durumların da etkisi var.Örnek vermek gerekirse,önceden Sturgia'ya ait olan bir şehre gidip,aseraylı bir yoldaşını/birini vali olarak atarsan,bağlılık negatif olarak yansır ve refahını düşürür.Bu da gıdaya kadar yansıyabilir.Sana genel tavsiyem,şehir veya kalendeki yönetme ekranında,etkilerin üzerine gelip,rakamları biraz sabırlı ve detaylı olarak incelemendir.
    Tabii burada rakamlar söz konusu ve daha önce söylediğim gibi;zamanla gerçekleşecekler.Bir bina geliştirmesi yaptıktan sonra anlık bir değişim bekleme.Politika hemen etki eder ancak diğer hususlar zaman gerektiriyor.
    Artı olarak; Avlanma Hakları politikasını önermeyi deneyebilirsin,geçirebilirsen,işine yarayabilir.

Daha önce açtığım bir başlıkta bir arkadaş şöyle bir cevap vermişti baya detaylı belki işine yarar
  15. Cheeko

GIDA SIKINTISI

Yönetimi aldığım şehirde Tüm geliştirmeler full olmasına rağmen gıda sıkıntısı sürüp Garnizonu daha fazladan koymak için Dışardan gıda satın alıp açık zulaya ya da markette satılan gıdaalıp koysam sıkıntısı geçer mi gıda üretimi artırmak için ne yapmam lazım refah seviyesini arttırmakdan başka
    Dostum ben denedim onları olmuyor. Şehir yönetimi kısmında varsayılan olarak su yollarını seç. Yiyecekle alakalı bütün geliştirmeleri tamamla. Ve bir de köylerinin yağmalanmasına sakın izin verme
  16. Cheeko

Dükkan açma rehberi

Çok güzel rehber olmuş. Şarap atölyesinden +13 gibi komik bir miktar kazanıyordum kervanlara dikkat edince demirci ocağına çevirdim sırf o atölyeden gelirim 150 ila 200 arası oldu ordunun maaşını çıkardık ellerine sağlık.
    Rica ederim dostum bol kazançlar
  17. Cheeko

Şehir ve Kalelerde gıda stoğu sorunu

Günlük iş olarak su yollarını seçmiş olacağını düşündüm ki ilk akla gelen ve yapılan o oluyor genelde.O sebeple yazmamıştım.Çözdüysen,problem yok. :smile:
    İlk akla gelen benim hiç aklıma gelmedi kanka zxncnmn
  18. Cheeko

Gıda yetersizliğinin farklı etkenleri var.Savaş durumunda olumsuz anlamda etkileniyor ve genellikle normal bir durum olarak kabullenebilirsin,geçicidir,beklemen gerekir.
    Eğer geliştirmeleri yeni yaptıysan,yine beklemen gerekiyor.Çünkü oyunda her şey zamanla,diğer ögelere baglı bir sekilde değişiyor.Ani bir değişme bekleme.
    Garnizonun boyutu gereğinden fazla ise daha fazla gıdaya ihtiyac duyulur ve ekside kalman olağandır.Garnizonu azaltmayı denemen durumu çözebilir.Aslında gıda ve refah birbirine bağlıdır.İkisi de birbirinden etkilenir.Refahını artırabilirsen,gıdaya da olumlu anlamda etki eder.Tersi de aynen geçerli.Refahı da biraz detaylı incelersen,bağlılık gibi durumların da etkisi var.Örnek vermek gerekirse,önceden Sturgia'ya ait olan bir şehre gidip,aseraylı bir yoldaşını/birini vali olarak atarsan,bağlılık negatif olarak yansır ve refahını düşürür.Bu da gıdaya kadar yansıyabilir.Sana genel tavsiyem,şehir veya kalendeki yönetme ekranında,etkilerin üzerine gelip,rakamları biraz sabırlı ve detaylı olarak incelemendir.
    Tabii burada rakamlar söz konusu ve daha önce söylediğim gibi;zamanla gerçekleşecekler.Bir bina geliştirmesi yaptıktan sonra anlık bir değişim bekleme.Politika hemen etki eder ancak diğer hususlar zaman gerektiriyor.
    Artı olarak; Avlanma Hakları politikasını önermeyi deneyebilirsin,geçirebilirsen,işine yarayabilir.
    Dostum dediklerinin hepsine dikkat ettiğim halde ekside idi, ve aniden etk etki etmediğini bildiğim için özellikle şehirlerde bir hafta kada rbekliyordum her değişiklikten sonra ama düzelmiyordu. Çözümü yönet kısmında su yollarını otomatiğe almakta buldum. Teşekkür ederim bu kadar açıklaman için.
  19. Cheeko

Bu sorunu nasıl çözeceğim. Köylerim yağmalanmıyor özellikle etraftaki çapulcu haydut vs kim varsa temizliyorum üretimi arttıracak bütün geliştirmeleri yapıyorum ama gıda - ye düşüyor bu da refahı azaltıyor.
  20. Cheeko

kendi krallığımı kurarak oyunu bitirdim

acaba son kalan kral olduğu için mi yoksa öldürdüğüm her kralın topraklarını alıyor musun. bide onu öldürsen bile oğlu başa geçemiyor mu öyleyse çok anlamsız
Back
Top Bottom