Search results for query: *

1. Shadower

Resolved Optimizasyon meselesi....

Merhaba, geç cevap verdiğimiz için üzgünüz. Şimdiye kadar karşılaştığımız sorunların önemli bir kısmını düzelttik ve yayınladığımız birden fazla yama ile oyun performansını iyileştirdik. Bu yüzden bu başlığı, şimdilik, resolved olarak işaretleyeceğiz. Lütfen oyununuzun, sürücülerinizin ve işletim sisteminizin güncel olduğundan ve oyunun güvenlik yazılımınız üzerinde gerekli izinlere sahip olduğundan emin olun. Lütfen bu adımları tamamladıktan ve oyun dosyalarının bütünlüğünü doğruladıktan sonra sorunun devam edip etmediğini bize bildirin.
    ben ram+ ssd alarak çözdüm ama oyunda yine performans adına geliştirmeler var teşekkürler <3.
  2. Shadower

Bebekler Ne Zaman Büyüyor?

Saatle alakalı değildir, oyun içi zamanla alakalıdır o büyük ihtimalle.
    ortalama olarak normal bir oyunda o saate denk geliyo işte
  3. Shadower

Bebekler Ne Zaman Büyüyor?

baya bi saat geçmesi lazım kardeşlerimden biri yaklaşık 10- 20 saate ergin oldu tam saati kaç saat bilmiyorum
  4. Shadower

Oyun crash veriyo 2 savaş yapıyorum crash yiyiyorum

Mod kullanılan save dosyaları için destek verilmiyor maalesef.
    Olsun be biz de modsuz save açarız :d
  5. Shadower

Oyun crash veriyo 2 savaş yapıyorum crash yiyiyorum

2020-11-28_12.49.16_d67dc509acd22e81c20e1fb176b0c1ab bu crash dosyalarını gönderdikten sonra kopyalanan yerdi ilgilenmeniz için sanırım
  6. Shadower

Mexxico'nun kartopu etkisi hakkındaki postu çeviri

Elinize sağlık , oyunun bu gibi sorunlarının fark edilip düzeltilmesi umut verici ayrıca çevirisini yaptığın için tekrardan teşekkürler
  7. Shadower

patch içerikleri

şimdi ne desem hatalı düşücem ea zaten devam etsinler. malesef ki tek diceğim kazanca göre hızları kötü. inşallah diyelim düşündüğümüz , hayelimiz olan bir rpg diyalog karışımı , paradox oyunları gibi politika strateji karışımı birşey olur. şuan oyun da fantazi yapmak istesem , yapabileceğim tek şey 31 level olan askerler ile ordu oluşturmak sadece oda yapınca oyun zaten win gibi birşey oluyor devam edesi gelmiyor insanın. 180 saatim var 3 hafta oynadım oyun açıldığından o günden beri saldım.
    Knk bak PANDEMİ var yani evden çalışıyorlar adamların herhalde max hızı bu ve bana göre yanlış orada katılmıyorum yazmam gerekirdi sonuçta senin düşüncene karışmak haddime değil.
  8. Shadower

patch içerikleri

sanmıyorum neye geçerlerse geçsinler bir şey değişmez. kapasite doluyor bizim için :grin: biraz daha hata ve birkaç şeyler daha eklerler kalır öyle. sonra mod larla felen oynarız
    Yanlış düşünüyorsun dostum adamlar ellerinden geleni yapıyor ben ilk gün girdiğimde multi ve single kısmında gram oynayamıyordum multiplayer kısmını çok güzel toparladılar singleplayer kısmı biraz daha ilgi gerektiriyor adamların önceliği stabile sorunlarını gidermek buglar yaşanıcaktır çünkü erken erişim ben ssd ve ram almadan yaklaşık 1 hafta önce oyunu oynadım yine oynanabilirdi ( grafik ve savaş büyüklüğü konusunda taviz vermek gerekiyor tabi ) bugları da en kısa sürede çözeceklerine inanıyorum boşuna geri bildirim getirmediler genelde bir bug yaşandığında oyun çoküyor ve seni geri bildirim penceresine yönlendiriyor.
  9. Shadower

İlginç modlar

Geçen mod ararken güzel bir moda denk geldim oyunu daha eğlenceli bir hale getiren savaştayken zamanı durduran sadece sizin hareket edebildiğiniz bir mod. Belli bir saniye boyunca zamanı durdurup saldırı gerçekleştirebiliyorsunuz aynı zamanda ok mızrak vs. atabiliyorsunuz ama ok ve mızrakların...
  10. Shadower

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Arkadaşlar inanın ben de ara ara kızıyorum. Ama unutmamanız gereken bir şey var. Yılın başından beri bir pandemiyle uğraşıyoruz ve bu oyuna gelen güncellemeler "Evden çalışma" mantığıyla geliştirilip, oyuna aktarılıyor. Bir ofis çalışması yok ortada. Bu yüzden güncellemelerin gecikebileceğini bilmeniz lazım. Ne zaman aşı bulunur ve bu meredi dünya komple atlatır, o zaman oyunun gelişmesi normal seviyelere döner. Bu olana kadar, şu anki duruma alışmanız lazım.
    Kesinlikle haklısın Talewords bu duruma rağmen harika ilerleme kaydediyor BENCE.
  11. Shadower

Ram ve ssd aldıktan sonraki ilk deneyimlerim

Aldığın ssdyi iade etmelisin bence.
    Vallaha daha uyguna birşey bulamadım şimdi de iade edesim kalmadı sıkıntımı çözmesi yetti benim için pc hızlı açılıyo oyuna hızlı giriyo bu bana yeter .d Teşekkürler yorumun için <3
  12. Shadower

Ram ve ssd aldıktan sonraki ilk deneyimlerim

Arkadaşlar oyunu çıktığı gün almış birisi olarak ne çektiğimi az çok tahmin edebiliyorsunuzdur işte vay efenim oyun mu kasmıyor mutli mi oynayamıyorum türlü türlü sorunlarla baş etmeye çalıştım ta ki ssd ve ramim gelene kadar biraz uzatabilirim şimdiden kusuruma bakmayınız. Sistemim ve aldığım...
  13. Shadower

SSD'nin Bannerlord Oynanışında Yarattığı Fark

Yakın zamanda ssd + ram takviyesi yapacağım ben de geri dönüşümü mutlaka yaparım ama bu kadar detaylı olur mu bilmiyorum şimdiden merak edenler için +8gb ram bir de 240 gb m2 ssd alıcam. Eline sağlık güzel konu.
  14. Shadower

MSİ Afterburner hakkında!

Yeni nesil donanım kullanıyorsan yakman çok zor dışarıdan bir müdehale ile belki.
    Düzelttiğin için tşk <3
  15. Shadower

MSİ Afterburner hakkında!

1-Kullanma konusu sana kalmış yanlış yönlendirmek istemiyorum ama ben arada açıp kullanıyorum faydasını da gördüm ilginç bir biçimde açınca bilgisayarım daha az ısınıyor :grin:
    2- Eğer tatmin olmuyorsan yine sana kalmış overclock yapıp yapmamak ama 5 aylık bir sistemin performans bakımından bir sorun çıkartacağını hiç düşünmüyorum.
    3- Doğru yaptığın taktirde herhangi bir yan etkisi olmaz AMA bilgisayarının yeterli soğutması yoksa işlemcin fazla ısınır bu durum da işlemcini yakabilir veya ömrünü kısaltabilir yani dengeli bir overclock yapman lazım.
    4-Overclock işlemini doğru yaptığın taktirde garanti dışı kalmaz ama eğer zorlama yaparsan(örn: işlemcini veya ekran kartını yakabilirsin ) garanti dışı kalabilir bilgisayarın.
    5-After burner programının bilgisayarına göre otomatik overclock seçeneği mevcut ben yapmıştım.Eğer discorttan gelirsen yardımcı olurum özelden yazabilirsin.
    6- Son olarak bilgisayarın overclock desteği yoksa hiç girme derim internetten araştırarak bilgisayarının overclock desteği olup olmadığına bakabilirsin.

NOT : Ben bilgisayardan anlayan bir insan değilim sadece internette gördüğüm bilgileri paylaştım bunların arasında yanlış bilgi vermiş olabilirim.Bu yüzden kendi araştırmanı yapıp bilir kişilere sorabilir veya teknoloji sitelerine girip bakabilirsin.
  16. Shadower

Bannerlord için gelebilecek güncellemeler bulunmuş (İngilizce Reddit link)

Gameplay kısmında şunlardan bahsediyor: Yerlilere savaş hikayeleri anlatma, meyhanede kumar oynamak (kasaba ile nüfuz artıyor)
    Soylularla tanışmak (efendilerle etki yaratır), lordlar ile avlanmaya gitmek (Lordlar ile etki yaratır) Kasaba muhafızlarını eğitmek (herhangi bir nedenden dolayı, sonucu 'Para Kazanma'dır. Kasabayı korumak (para da toplar). Ayrıca evlenmeden önce nişanlı olmaktan da bahsediyor.

Görevlerle alakalı olarak: Savaş (Faction savaşını ilerleten oyuncu), Destek cephaneliği (bir orduyu destekleme görevi), Yıkılma (gelecekteki bir savaş için zemin hazırlar) Eşkiyalığa karşı olmak, Aile davaları, Küçük factionlara yardım edin (yetkisiz tüccarları uzaklaştırmak, dövüşle denemeler yapmak), Bir kasaba / lord için bir öğeyi ele geçirmek/almak, Bağımsız Savaş Görevleri, Genel ekonomik saldırılarla alakalı bir şeyler, Haydutları köyden uzaklaştır, Kasaba tesisinde belirli miktarda haydut öldür; ve siyasi olaylarla alakalı görevler: Gümüşle bir casus tutmak veya bir savaş konseyinde bir efendiyi desteklemek, savaşı bitirmek için birini desteklemek.

Geriye kalanları teknik ve çok da önemli değil.
    seni yiyeyeyyrim
    <3
  17. Shadower

Ram almalı mıyım?

ben hem ssd hem ram alıcam işimden dolayı ama mutlaka deneyimlerimi de yazarım oyun ile ilgili .d
  18. Shadower

e1.4.0 Beta Yaması, e1.3.0 Ana Yaması ve e1.3.1 Mini Yaması Çevirisi & Yapılacaklar Listesi Çevirisi

Ve performas sorununu 1 ayda çözerler diyip saldığım oyunu 2. aya girmemize rağmen bağırarak oynatan kasım kasım kastıran Talewords ekibine en derin teşekkürlerimi ve de şükranlarımı sunarım çok kötü optimizasyon ellerinize sağlık <3 .
  19. Shadower

Güncelleme ne zaman gelir?

O gemi bu gün de gelmedi....
  20. Shadower

Resolved Optimizasyon meselesi....

Oyunu çıktığı ilk günden beri oynuyorum tabi oynamak denilirse,artık bu fps droplardan gına geldi kendimi bıçaklıyacam multiplayer giriyorum oyun Maşallah akıyo ( arada yine 1 2 fps drop yiyorum ama bu droplar muazzam derecede değil saniselik oluyo ) Singleplayer oynayam diyom girdiğim gibi...
Back
Top Bottom