Search results for query: *

• Users: Valtoin
  • Content: Threads
  • Order by date
  1. Valtoin

questions to developers

1)Why aren’t bandits pillaging the villages? 2)Why don't we attack bandit hideouts directly? 3)Why can't we command armies when we are a king? 4)Why are policies so inadequate? 5)Why marriages have no political impact? 6)Why can't we challenge the lords to a duel? 7)Why can't we be an official...
  2. Valtoin

unreal wars

1) the movement speed of the armies. large armies move very fast. especially in the middle ages, a real army cannot move that fast. the army’s food needs and the transportation of these foods are difficult. also, the soldiers should get tired and need to rest. but now the armies in the game are...
  3. Valtoin

Bu Nasıl Bir Yapay ''Zeka'' ?

Gün geçmiyor ki bannerlord bizi kanser etmesin. aserai ile savaşa girmişim, elimde 278 kişilik bir ordu var, karşımda ise tek başına kalmış bir aserai soylusu. tek başına kalan emire bana teslim olması gerekirken, teslim olmasını söylediğimde bunu kabul etmiyor, üstelik öyleyse dövüşeceğiz...
  4. Valtoin

İsyanlar (Öneri)

İsyan oyuna eklenen en güzel özelliklerden biri. ancak şuanki hali ile oldukça yetersiz. bana göre şehirlerde isyan çıkmadan önce bunu hissetmeliyiz. oyun bu konuda o atmosferden oldukça uzak. isyanlar iki aşamalı şekilde olabilir; 1) bir şehirde sadakat puanı 30'un altına düşmeye...
  5. Valtoin

Geliştirme Güncellemesi #7: Çok Oyunculu Düello Modu ve Savaş Alanı Sistemi

Tartışma konusunda geride kalıp göremeyen arkadaşlar olabilir diyerek video ve paylaşılan yazının çevirisini bir konu halinde bırakıyorum. GİRİŞ Kalradya'nın savaşçılarına selamlar ve Geliştirme Güncellemesi # 7'ye hoş geldiniz. Her zaman olduğu gibi, oyunda yakın zamanda yapılan ve...
  6. Valtoin

Koruma Birliği

Oyunda belli bir seviyeye geldikten sonra bir koruma birliğimizin olması gerek.mesela bir lord olduk,artık önemli bir karakteriz.bu yüzden de şehirlerde,köylerde,savaş meydanlarında,hanlarda,hatta lord salonumuzda bile yanlız dolaşmamalıyız.ortaçağ da önemli ve nüfuzlu birinin sokakta tek başına...
  7. Valtoin

Köyler Bağımsız Olacak Mı?

Bu konuyla ilgili geliştiricilere birkaç sorum var cevaplayabilirseniz sevinirim. 1)köyler şehirler ya da kalelerden bağımsız olacak mı? bu video da göreceğiniz üzere köyler ordular tarafında işgal edilip ele geçirilebiliyor(0.07 de görebilirsiniz).bu olay köye kale kurma özelliğinin...
  8. Valtoin

Tam Anlamıyla Yağma

Oyunda nedense bir türlü tam anlamıyla yağma yapılamıyor.örneğin karşımda çift elli kılıçlarla savaştığını gördüğüm askerler var.bunları öldürdükten sonra gelen envanter yağma bölümüne bakıyorum ancak bir tane bile çift elli kılıç yok.hatta adamların üzerindeki zırhlar bile yok,farklı...
  9. Valtoin

Yoldaşlar(öneri)

Bu aralar geliştiricilerin sıkça foruma dönüş verdiğini ve incelediğini görüyorum.bu yüzden bir iki şey karalamak istedim belki görürler. Warband da az ama öz olan belli yoldaşlarımız vardı.her birinin kendine has bir hikayesi ve benliği vardı.birbirleriyle olan fikir anlaşmazlıkları onların...
  10. Valtoin

Resolved oyun kaydolmuyor

1.5.5 beta' yı yükledikten sonra oyunum kayıt olmuyor.eski bir save'im vardı onu silip yeni bir save açtım.oyunumu kaydedip çıktığımda kaydettiğim oyun kayıtlı oyunlar kısmında gözükmüyor,onun yerine daha önce sildiğim eski save'im gözüküyor.yardımcı olabilir misiniz ? -oyuna hiçbir mod...
  11. Valtoin

Guard me seçeneği oyundan kaldırıldı mı ?

gamescom videolarını izlerken gözüme çarptı bu olay. https://hizliresim.com/MmR3QN -bu videoda f4 de guard me seçeneği var.video gamescom 2017 ye ait. https://hizliresim.com/W5pX3e bu ise şuan oyundan bir görüntü ve bu seçenek şuan oyunda bulunmuyor.merak ettiğim şey bu oyundan tamamen...
  12. Valtoin

Bugün tam 7 ay,geliştirme hızı nasıl? (anket)

bugün oyun çıkalı tam tamına 7 ay oldu.forumda oyunun ilerleme hızı ile ilgili görüşler nelerdir merak ediyorum.eğer yapımcılar oyuncuların fikirlerini önemsiyorsa bu anket belki bir fikir verebilir diye düşünüyorum.bakalım memnuniyet ne durumda?
  13. Valtoin

lord olmanın çok sıradan olması (öneri)

merhabalar.bugün yine takılmayacağını bilsem de sizlerle bir önerimi paylaşmak istiyorum :grin:.warband dan bu yana hala anlam veremediğim ve canımı sıkan bir olay var.bu oyunda lord olmak çoğu zaman kaçınılmaz bir seçenek(yapacak başka birşey yok).ancak nedense oyun bize bunun önemini hiç...
  14. Valtoin

Son yamada gördüğüm sorunlar

1)otomatik savaş yaptığımda oyun crash veriyor ve atıyor. 2)hiç kasmayan oyun kuşatmalarda inanılmaz kasıyor.ayrıca bazen oyun bir anda donuyor ve alt f4 le bile kapatılamıyor.en son bilgisayarı resetlemem gerekti. 3)bir lordun yerini bulmak için ansiklopediye giriyorum x şehirinde görüldü bugün...
  15. Valtoin

Resolved Son gelen güncelleme oyundan atıyor

1.5.0 sürümüne gelen en son güncellemeden sonra oyundan sürekli crash alarak atılıyorum.önce eski savelerim yüzünden böyle olduğunu sandım ve yeni save açtım.fakat onda da çok zaman geçmeden oyundan atılıyorum.ilgilenebilir misiniz ? karşılaşıtığım panelde yazılanlar: Application crashed...
  16. Valtoin

Vali seçimi kalıcı olmuyor

en son ki güncelleme de halen devam etmekte olan bir sorun.şehir ve kalelere atadığımız valiler kısa bir süre sonra kendiliğinden değişiyor.umarım bir sonraki güncelleme de halledilir bu sorun.
  17. Valtoin

49 gündür gelmeyen güncelleme geldiğinde beklediğimize değecek mi ?

31 marttan bu yana oyuna içerik anlamında hiç bir gelişme gelmediğini düşünüyorum.ilk kez bu kadar uzun süredir güncelleme gelmiyor.kod düzenlemeden dolayı bu kadar uzadığı söylenmişti lakin içerik anlamında durum nedir? mesela bannerlord isminde ki banner'lar bile oyunda henüz mevcut değil,ilk...
  18. Valtoin

Oyunda En Eksik Bulduğunuz Kısım Nedir ? (Anket)

1)diyaloglar ve seslendirme 2)Klan,aile ve evlilik konuları 3)Görevler 4)Savaş ve kuşatma 5)Crafting sistemi 6)İtemler 7)Yapay zeka :cool:Krallık yönetimi 9)Turnuvalar 10)Yetenek sistemi Sizce yapımcıların en öncelik vermesi gereken ve oyuna bir an önce eklemelerin yapılması gereken kısım...
  19. Valtoin

Geliştiriciler Ve Modcular İçin Kapsamlı Bir Öneri Listesi

WARBANDDA OLUP GELİŞTİRİLEREK BANNERLORD'A GETİRİLMESİ GEREKENLER * devriyeler geri gelmeli. * kavgacı sarhoş, ozan gibi hanları gerçekçi kılan detaylar olmalı. * her bir kralın hak talep eden kardeşleri vardı. istersek taht mücadelesinde onları destekliyorduk, böyle bir özellik eklenebilir...
Back
Top Bottom