Search results for query: *

1. Hangi şehirde hangi dükkan daha iyi oluyor?

Eyvallah dostum çok sağol. İznin olursa bu yazını yazıp bilgi vereceğim o başlıkta kullanmak isterim.
    Tabi istediğin gibi kullanabilirsin.
  2. Hangi şehirde hangi dükkan daha iyi oluyor?

➤Bunları etkileyen iki büyük faktör var. İlki market stok durumu ve yakından tedarik, ikincisi ise ticaret yollarının emniyeti.
    ➤Mesela arkadaşın Pravend şehrinde açtığı biracının tutmasının sebebi Pravend şehrine yakın yanlış hatırlamıyorsam 3 civarında tahıl tedarik eden köy var böylece markette tahıl bol oluyor, fiyatı az oluyor üretim artıyor, az fiyata alıp bira yapıp yüksek fiyata satıyorlar sana fazla para kalıyor. Maranuath, Lycaron ve Ocs Hall şehirlerinde wood workshop iyi iş yapıyor. Dağ başında bir Battania şehrinin çevresinde iki maden vardı orada da demirci çok güzel iş yapıyor.
    ➤Ticaret yolları eğer Banditler vesaire tarafından tutulmuşsa kervanlar ve köylüler sık sık yağmalanır böylece market stokları dibe vurur ve senin üretimin azalır veya duruma göre durur. Benim bir Khuzait şehrinde yün üreten dükkan vardı çok iyi para yapıyordu çevresinde 2 tane kuzu yetiştiren köy vardı ve yakınlarda bulunan şehirlerden de yün üreten çevre köyler vardı lakin çöl haydutları yolları öyle bir tuttu ki market dibe vurdu ve bizim üretimi durdurdu 0 dinar noktasındaydım hiç üretemiyordu çünkü mal gelmiyordu. Pek çok grubu yok ettim ve 2 sığınaklarını dağıttım lakin başa çıkamadım en son dükkanı satmak zorunda kaldım.
    ➤ Özetle bir şehrin çevresinde bulunan köylere bakın ne üretiyorlar eğer bir şehrin çevresinde aynı üründen üreten köy sayısı iki veya daha fazla ise ona göre bir dükkan açın mesela baktın iki köy grain üretiyor hemen bir biracı baktın civarda üç köy grapes üretiyor hemen bir şarapçı vesaire gibi yol izleyebilirsiniz, sonrası ise varsa eğer Banditleri temizleyip hideoutlara çökmek.

Benim kişisel deneyimlerim ve Reditten arakladıklarım bunlar, herkese iyi oyunlar.
  3. Perk sorunu - Roguery son perk çalışmıyor

➤ Perklerin kontrol edilip oyuna etkilerinin tek tek gözden geçirilip düzeltilmesi gerektiğini düşünüyorum. ➤ Taleworlds gerçekten sorunlara müdahale etmek ve çözüm bulmak konusunda elinden geldiğince hızlı ve etkili çalışıyor. Hele ki şu içinde bulunduğumuz şartlarda oyunun erken erişim...
Back
Top Bottom