Search results for query: *

1. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Bannerlord Online'ın çıkışında ana fikirleri o muydu bilmiyorum ama oyun daha çok mmorpg ve bana göre bu oyuna mmorpg olmaz. Beni sarmadı son hali. Bana düz haliyle arkadaşlarımla oynamak yeter. Daha çok saatini gömen kazanır tarzı oyunlar bana göre değil. Bannerlord Coop adında başka bir mod geliştirmesi var yakın zamanda tester alımı yaptılar ben daha çok onu bekliyorum. 8 kişilik arkadaş grubuyla herkes kendi krallığını lordlarını yöneticek bir oyun modu beni fixler.
    Son durum ne acaba bilgin var mı reis? Mod ne durumda?
  2. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

1.1.0 dan sonra oyuna gelen güzel bir yenilik falan var mı uzun zamandır güncelleme gelmiyor galiba intten hiç video bulamadım
  3. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Güncelleme baya iyi. Ayda 2 defa şöyle güncellemeler gelse tadından yenmezdi. Aslında o kadar büyük bir güncelleme değil de, Talewords ilk defa ortaya bir şey koyunca insan seviniyor tabi :smile:
  4. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

ölmezsem bu mod cikar aga ama sp ye yapmiyoruz mp icin bu.
    Bu modu değil ya genel olarak kast ediyorum yani. Warbanddaki kadar mod çeşitliliği Bannerlorda da olur mu? Diplomasi, selçuklu, roma, timur modu gibi. Bu size bakıyorum da şaheser şeyler yapıyorsunuz, acaba single için de bir şeyler görür müyüz bu tarz mod yapımcılarından? Sıkılmadılarsa eğer tabi
  5. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Oyun tam sürüme çıktığına göre böyle sağlam modları oyunda görür müyüz sence? Daha doğru düzgün mod çıkmadı da.
  6. 1.8.0 Silinen veya Zorlaşan Özellikler

Nasıl kolay ya eskiden bu kadar yatırımım olunca zengin oluyordum. Şimdi karnımı doyuramıyorum.

Atolye ve kervan aşağı yukarı bu kadar veriyordu zaten. En son 1.7.0'da oynadım bilmiyorum
  7. Üyelerin Mod Listeleri Paylaşımı

Bu modder'ın insiyatifinde yine. Var olan diplomacy mod'unu veya mod'larını kendi mod'una yakıştırmaz ise tamamen baştan kendi mod'u için diplomacy yazar.

Misal 1190 AD miydi yoksa 1280 AD miydi? O Warband mod'unda, modder asker edinme olayını tamamen değiştirmişti. Öyle köylere uğrayıp asker toplayamıyordun. Lord olduktan sonra sana verilen derebeyliğinden asker edinebiliyordun sadece. Derebeyliklerinin sayısı arttıkça da asker edinme kapasiten artıyordu. Lord olmadan önce, tek elde edebileceğin askerler paralı askerlerdi.

Yani tamamen modder'ın kendi insiyatifi. Total overhaul mod'u yapan biri var olan hiçbir mod'u kendi vizyonuna uygun görmez ve farklı bir şey ortaya koymak isterse, kendi mod'unun içine o istediği şeyi ekler zaten.

Anladım. Bunu öğrendiğim iyi oldu. Türk modderlar umarım kendi modlarına göre yaparlar. Çünkü ben bu normal bildiğimiz diplomasi modunu beğenmemiştim mesela. Gerçekten uğraşacak biri kendi moduna ayrı bir şey yaparsa sevinirdim. Teşekkür ederim.
  8. Üyelerin Mod Listeleri Paylaşımı

bannerlord un güzelligi şurda ortaya çıkıyor bence ; dediginiz gibi mesela büyük bi osmanlı modu yaptı diyelim ki bi arkadaş.diplomasi modunu direkt olarak osmanlı modunun içine eklemesi gerekmiyor.onla uyumlu yaparsa bu modu,sen zaten kendin ekleyip kullanabilirsin.önemli olan tek şey modların birbiri ile uyumlu çalışıyor olması.uyumlu çalışıyorsa aynı anda istedigin kadar ekstra modu,bu osmanlı modu ile birlikte kullanabiliriz...

O zaman Osmanlı modunun ne avantajı kalıyor ki? Sadece yeni zırh silah ve harita yani.
  9. Üyelerin Mod Listeleri Paylaşımı

Tam anlayamadım soruyu.

Mesela ileride modcular genel olarak mod yapacaklar ya. Özellik modu değil de geniş olarak Osmanlı, Roma, Azad, Evlatlık gibi modlar. Bu modlara diğer modlardaki özellikleri entegre edebilecekler mi Warbanddaki gibi? Benim modumun içinde diplomasi modu olsun mesela diyebilir mi?
  10. Üyelerin Mod Listeleri Paylaşımı

Aynı şey şuanda geçerli. Farklı bir şey yapılmıyor ki, modules'e atıyorsun ve mod çalışıyor. İyi dediğin özellik asıl şuana göre ilkeldi. Warband'de tek mod seçip sadece onu oynayabiliyorduk. Şimdi mod'ların arasında bir sıkıntı olmadığı sürece, bir sürü mod'la oynayabiliyoruz.

Warband'de mod yapayım dedin ve Diplomacy mod'unu gerekli görüyorsun bir modder olarak, yapacağın mod'un içine onu entegre etmek zorundasın, birinin turnuva overhaul mod'unu gerekli görüyorsun, yine mod'una entegre edeceksin, liste böyle uzuyor. Ama şimdi yapıyorsun mod'unu koyuyorsun Nexus'a, isteyen istediği mod ile kombinasyon yapıp oynuyor.

Ayrıca, mod kullanıcısı olarak ben, senin yaptığın mod'un içine entegre ettiğin bir mod'u sevmiyorum diyelim, bu konu hakkında yapabileceğim hiç bir şey yoktu. Bu benim Warband'de en sevmediğim olaydı. Ama şimdi, bir mod hoşuma gittiyse kuruyorum, hoşuma gitmediyse listemden çıkartıyorum. Şuanki sistem her türlü Warband'a göre çok gelişmiş düzeyde.

Eskisi gibi tek seferde mod yüklemek mi istiyorsunuz, yukarıda paylaştığım linkte bu var. Tek yapmanız gereken Vortex kurmak ve Nexus'a üye olmak.

Edit:

O zaman uzak dur. Herkesin şunu anlaması gerek, oyuna mod kurmak sorumluluk işidir. Oyunun sorunsuz çalışmasını mı istiyorsun, zaman ayırıp gerekli araştırmayı yapman gerek. TW, mod'ların yanına "bundan sonra yaşayacağınız problemlerden, biz sorumlu değiliz" diye boşuna yazmadı. Oyuna mod kurduğun anda, oyunda yaşayacağın sıkıntılar senin sorumluğuna geçer çünkü.
    Şu an oyunda moda yine entegre olayı var mı?
  11. Üyelerin Mod Listeleri Paylaşımı

Olması gereken bir şey. Warband'daki gibi modulese atınca hemen kurulması iyi bir özellikti. Sıralama yüzünden ben de modlardan uzak duruyorum
  12. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

1.8.0 güncellemesi çok güzel olmuş, elinize emeğinize sağlık. Daha fazlasını bekliyoruz, hala oyunun bolca eksiği var. Çok çalışıp ayda 1 tane sağlam güncelleme getirirseniz bu oyun buradan döner
  13. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

" ... adresindeki web sayfası, geçici olarak kullanılamıyor veya kalıcı olarak yeni bir web adresine taşınmış olabilir." şeklinde yazıyor ve video oynatılamıyor.

Attığım video buydu, size yansımadı galiba.
  14. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Şu modun mükemmelliğine bakın. Erken erişim bitsin, efsane modlar bizi bekliyor diye düşünüyorum. Heyecanlandım bile. Geniş detaylı diplomasi ve savaş eklentili, dünya haritalı Osmanlı modu oynamak efsane olurdu gerçekten.
  15. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Erken erişim bitsin de başlayalım artık
  16. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Talewordsun yeni özellikler getirmesini ben istemiyorum şahsen. Hızlıca getireceğini getirip tam sürümünü yayımlasın şahane modlarla oyuna başlayalım.
  17. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Yaklaşımın çok doğru. şuan için bizler warband oynadık ve bannerlord için beklentilere girdik. Oyun ilk çıktığında bu ne len dedim her şehrin 3 tane köyü mü olur? Yönettiğim şehir, kale, köy vb. geliştirme namına birşey yok köye giriyorsun ve çıkıyorsun hiç bir anlam ifade etmiyor dedim. Yoldaş kontrol edemiyorsun, ordulara emir veremiyorsun, savaş alanında askerler zombi gibi yumuluveriyor birbirine ve savaşlar 3 dk da bitiyor, savaşların oyuna neredeyse hiç etkisi yok lordlar 3 günde geri toparlanıyor, diplomasi yok falan filan şu oyunu oynamayan ve sürekli eleştiren arkadaşın dediği gibi 300 saat sol tık simulasyonu BANA ve FORUMDAKİ warband oynamış, burada bannerlord ve warband hakkında fikir alış verişinde bulunmuş kişilere göre !

Ancak daha önce warband oynamamış ya da foruma takılmamış, mod nedir bilmeyen oyuncu sayısı foruma takılan ve modlar ile haşır neşir olanlara kıyasla en az 10 kat daha fazla. Burada 10 bin kişiyiz (rakamlar sallamasyon) dışarıda 100-200 bin kişi var. Bu arkadaşlar daha önce total war vb. oyunlar oynamış, bunlarda bulamadığını ve yapamadığını burada yapıyor! Napıyor? Savaş meydanında atına deh diyor, kılıcını sallıyor. Ayrıca tv de işte Diriliş izlemiş, vikings izlemiş, last kingdom izlemiş ve soluğu bannerlord da almış. Giriyor oyuna battania veya sturgia oluyor vlandiya veya imparatorluğa çöreklenerek kendini viking gibi hissediyor sonu olmayan savaşlarda. Ya da Kuzait alıyor imparatorluk ve aserai dalıyor kendini Ertuğrul yapıyor. Adam bakıyor birkaç internet sitesine oyunu Türk yapmış diyor ve beğeniyi atıyor, steam e olumlu yorumu düşüyor.

Geçen yıl istifa eden dev in de dediği gibi " zaten insanlar oyunu 100 - 250 saat arası oynadı ve oyundan alacağını aldı, biz önümüze bakmalıyız " cümlesine istinaden atıfta bulunayım bizler Knight Online, WoW, Silk Road vb. oynamıyoruz 1500-2000 saat sonra sürekli farklı şeyler ile karşılaşalım. Burada TaleWorlds savunmuyorum gerçekten çoook büyük potansiyeli olan oyun var önümüzde ve sol tık simulasyonu şeklinde ilerliyor. Bloc denen arkadaşa da katılıyorum 3-5 saatte tek başına ekleyebildiği şeyleri dev ler forum ve mod ile ilişkisi olmayan kişilerde kafa karışıklığı, oyunda bunalma, sürekli savaş harici şeyler ile haşır neşir olma zorunluluğu doğuracağı için " too complex " yanıtını veriyorlar. Bir oyunu daha oynanır yapan, daha ilgi çeken, aynı kısır döngüden kurtaran ve üzerinde uğraş vererek bir nevi zeka geliştirmeye de yarayan onun çeşitliliği ve karmaşıklığı değil midir? Ancak oyunu forumdaki 5-10 bin kişinin zevk alması için, orta çağ yaşamını " isteklerine göre " şekillendirerek kısıtlı insanları tatmin etmeye yönelik yapmıyorlar. Tamamen duygusal $ ve para nereye çekerse oraya evriliyor. Tabi şahsi düşünce ve gözlemlerim bunlar.

Peki tam sürüme çıktı diyelim, gerçekten modcuların bu oyunu sol tık simülasyonundan, bu oyunu gerçekten adam edebileceklerini düşünüyor musun? Sadece soruyorum, fikrini almak istedim.
  18. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Yeni ofise geçmediler mi hala? Ben güncellemelerin hızlanmasını bekliyordum.
  19. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Öyunun şu menücülük sorununu acilen kaldırılması gerekiyor. Warband'daki gibi barış yapmak istediğimizde elçi gönderelim 3 gün 4 gün sonra gelsin kararı bize söylesin falan. Gerçekten bence oyunun en zevkli yeri burasıydı. Sınırlar arası ihlaller vesaire çıkıyor, devletler birbirine savaş açıyordu. Şimdi sadece savaş aç, toprak al, barış yap gibi. Gerçekten sanırım Bannerlord'u bırakıp Ottoman Senaryosuna başlayacağım neredeyse. Hala erken erişimde olduğu için yine bir ümidim var, belki modcular bir şeyler yapar tam sürümde.
Back
Top Bottom