Search results for query: *

• Users: Macit
  • Order by date
  1. Macit

Prophesy of Pendor Türkçe Yama(%30) 3.9.5 İndirme Linki

Şu çeviriyi lütfen bitirin yıllardır bekliyoruz bir haber yok mu
    Konu açmadım, zamanı gelince buradan haberini paylaşırım, nexusmods'a yükleyeceğim, proje üzerinde yaklaşık üç yıldır ara ara çalışıyorum. Nostalji yapmak isteyenler için güzel olacağını düşünüyorum. Burada daha kaliteli bir çeviri ne oldu ne de olacak.
  2. Macit

[%98] LİGHT AND DARKNEES HOLLOWEN SPECİALS TURKİSH

İş hayatımdaki yoğunluktan senin gönderine yanıt vermeyi unutmuşum, kusuruma bakma lütfen, arada kaynamış. Çeviriye hâlâ devam ediyorum. Başlayalı yaklaşık altı-yedi ay oldu sanırım, 2022'nin son çeyreğini hedefliyorum. Bu mod günde 1.000 satır çevrilmesi mümkün olan bir mod değil çünkü sıfırdan yazılmış binlerce uzun satır mevcut. Benim vaktim de günde ancak 20-50 satır çevirebilecek kadar var. Ayrıca yazım yanlışlarına, imla hatalarına, devrik cümlelere aşırı takılan hasta ruhlu biriyim. Bu yüzden yardım teklifin için teşekkür ederim. Yamayı bir gün çıkarırsam muhtemelen sadece üç-beş kişi oynayacak ama topluluğa bir hediyem olmuş olacak. O gözle bakıyorum. Hangi mod olduğunu tahmin edebilirsin. :smile:
  3. Macit

[%98] LİGHT AND DARKNEES HOLLOWEN SPECİALS TURKİSH

Sağol Kardeşim Türkçe Yamayı Çıkartmak O Kadar Zor Olmadı Çünkü Modda Büyük Bir Harita 100 lerce görev ve Çevrilmeyi bekleyen binlerce satır yok bu modu çevirmem 3 saat sürdü bitirmem 1 saat mod gerçekten güzel bende bi ara Light and darknees heroes of calradia yı oynamıştım senaryo bitince 2. Bölümü Bekleyin Dediler Ama Yıllardır Çıkmıyor Light and darknees ın yapımcıları tarafından yapılan modlar genellikle harika oluyor inşalah yakın zamanda bölüm 2 yi görürüz Çeviri Yapmanın Çok Kolay Olduğu bir modu çevirmem 3 saat sürdü acaba binlerce inglizce satır bulunduran modları çeviren çeviri ekipleri ne kadar uğraşıyordur daha önce 1-2 moda çeviri yapmaya çalıştım ancak %40 gibi birşeyde bıraktım
    Üç saat iyiymiş. Ben de şu an bir modun çevirisiyle uğraşıyorum. Yardım istedim ama katılan olmadı, ben de tek başıma çeviriyorum. 20bin+ satır var, çeviriye kasım ayında başladım, hâlâ her gün ufak ufak devam ediyorum. :grin:
  4. Macit

Forum Lakırtısı

Selamun Aleyküm arkadaşlar. Ben Harlaus. 2-3 yıl önce kaydoldum ama sonra hesabımı unuttum. Aklıma gmailden şifre sormak gelmedi ve bu aklıma yıllar sonra geldi ve ben geri döndüm. Adımı troll amaçlı Harlaus yapmıştım ama kimse gülmemişti. Bugün patates ve tavuk yedim. Ben bir ergenim ve ölene kadar liseli olarak kalacağım.

Eskiden bu forumun en iyi üyesi bendim. Bu forumda 1000lerce postingim var ve forum bana aylık 500 papua yeni gine kinası bile bağladı. Bunlar hepsi gerçektir arkadaşlar.
    Aleyküm selam, ya senin ticaret daha çok tereyağı üstüne değil miydi, ben mi yanlış hatırlıyorum? Gonderiler, kina falan ne alaka?
  5. Macit

Resolved %100 GPU kullanımı

Ne yaptıysam olmadı. Gpu sürekli %98-%100 arası gidip geliyor.
    Bunu ben de anlayamadım vallahi. Asıl GPU kullanımının düşük olması bir sorun olduğunu gösterir. 90-100 arası kullanım gayet normal ve doğal, olması gereken o zaten.

Bu değerlerde hem cpu-gpu sıcaklığı hem de kullanımlar ideal görünüyor. Hatta bir laptop icin çok iyi. Yeni bir laptop galiba veya oyun yeni açılmış. :grin:
  6. Macit

AlpKhan Video Arşivi

sen noobsun eziksin
    hakaret etmek için söylemiyorum.
    biraz daha geliştir kendini ve taktiklerini ondan sonra paylaş daha çok izleyen olur (y)
    Önemli olan iyi-kötü oynamak değil. Bu nasıl saygısız bir yorum ya?

Adam tecrübesini paylaşmış zaten milyonlar izlenmek değildir bu videodaki amacı, seninle bir şeyler paylaşmak isteyen birine böyle davranmamalisin. Yorumu okudum, arkadaşi falan herhâlde dedim. Şakalaştigini sandım. Çünkü şaka gibi bir yorum. :grin:

Eline sağlık bu arada, güzel videoydu. Üstteki yoruma katılıyorum, devam et.
  7. Macit

Beta 1.7.1 Beklentileriniz Neler ?

Gerçekçi bir bakış açısıyla, 1.7.2'nin gelişine vesile olması.
  8. Macit

Forum Lakırtısı

Taleworlds forumuna yeni üye olan üyelere Taleworlds 101 dersi;

Biz buraya arada uğrayıp '' yav hele geçmişte forum ne iyidi .s .s .s .s .s. Forum ölmüş, ölmüş! '' diyerek bir post atıp sonra uzun süre ölü takliti yapıyoruz.
    Bu konuda haklısınız vallahi. Geçmiş forum iyiydi, evet. Fakat keşke herkes yine kalıcı olsa. Bence ortam ölü görünse bile küllerinden doğmak için potansiyeli var :grin:

Sonuçta geri geliniyorsa ortada bir özlem vardir. Geri dönüş aşaması olan ilk aşamada sıkıntı yok ama diriliş kısmı konusunda problem var gibi :grin:
  9. Macit

Warband Oynamaktan Sıkılmadınız mı?

Eskiden daha çok modlarla birlikte SP oynardım, artık Napoleonic Wars'dan çıkmıyorum :grin:

Helal be! :grin: Ben de yaklaşık üç aydır bir çeviri projesi üzerine çalışıyorum ama oynayacak, ilgi duyan oyuncu yok gibi. Nostalji için geri dönen, oynamak isteyen olursa veya Bannerlord toparlayana kadar arzu eden olursa diye tamamlıyorum. Hayırlısı artık :grin:
  10. Macit

Warband Oynamaktan Sıkılmadınız mı?

2022'de bir Warband projesi üzerine çalıştığım için, bu sorunun cevabını şu an merak ediyorum. Yeni konu açacaktim fakat böyle bir konu madem vaktiyle açılmış, soruyu biraz şöyle yontmak istiyorum:

Benim dışımda hâlâ Warband oynayan var mı? :grin:
  11. Macit

Forum Lakırtısı

Herkese sağlıklı ve 2023'e doğru zamların azalma ihtimalinin olacağı bir sene dilerim.
  12. Macit

Downtown Roleplay GTA V alt:V Text Roleplay Sunucusu

Ne yazık ki hiçbir katılımım olamayacak fakat roleplay'in tadını bir 10-12 yıl önce SAMP RP sunucularında metin bazlı olarak ziyadesiyle almıştım. Gerçekten çok keyifli bir olay. Bu tür eli yüzü düzgün girişimlerin TR'de olduğunu görmek şahsen beni sevindiriyor. Yorumu da yalnızca destek olması amacıyla yazıyorum ama umarım başarılı olur, büyürsünüz çünkü emek verdiğiniz belli.
  13. Macit

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Önümüzdeki yıla hallolur arkadaşlar, sıkmayın canınızı. Mükemmel M&B oyununa bir gün kavuşacağız. (Diye diye dile kolay 10 yıl geçirdik :grin:)
  14. Macit

2015'te çıkmış The Witcher 3 bile Bannerlord'dan iyi

Yoğun bir iş temposu sonrasında yazıyorum, yazım hatalarım için kusuruma bakmayın.

Arkadaşlar, aslında hepimiz aynı oyun için bu forumdayız, aynı şeyi savunuyoruz. Oyunun eksiklerinin olduğunu da yavaş geliştiğini de kabul etmek gerekir. Size tek cümleyle çok dürüstçe bir şey söyleyeceğim. Bu oyun gibi bir tane daha yok. Aynı mekaniklere sahip, gelişirken aynı hazzı yaşatabilen böyle bir oyun daha olmadığı için bu oyunu seviyoruz. M&B'nin ciddi anlamda rakibi yok. Şahsen sorunun da burada başladığını düşünüyorum. Rakip olmadığı için yarışacak kimse de yok. Bu sebeple geliştiriciler de mod yapan vatandaşlara çalışabilecekleri stabil bir zemin oluşturmak istiyor, acele etmiyorlar. Benim şahsi kanaatim budur. Bazı arkadaşlar mod'a ihtiyaç olmadan çoğu özelliğin vanilya olarak bulunmasını savunmuş ki gayet haklılar. Ancak şöyle de bir gerçek var, bugün 12 yıl sonra Warband hâlâ oynanıyorsa, bu durum o sağlam zemin üzerine inşa edilen modlar sayesindedir. 2022'de vanilya Warband oynayan varsa o kişi zaten tebriği hak ediyordur. Demem o ki Warband de sunduğu özellikler bakımından bir yerde tıkanıp kalıyor ama modlar imdada yetişiyor. Çok haklı isyanınıza rağmen kuvvetle muhtemel aynı şeyi Bannerlord'da da deneyimleyeceğiz. Oyunu modlar kurtaracak. Beklemekten başka çare yok. Bannerlord'u beklerken ben hâlâ Warband'de Prophesy of Pendor oynuyorum. :grin:
  15. Macit

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Vallaha işimiz zor beyim diğer oyunlar bu tadıda veremiyor zor yani..
    Atarsa 30! Mod listesi loading…
    Hayırlı tezkereler. Yemiş bitirmissin askerliği, üst devre de olmuşsun. Bundan sonra rüzgâr arkanda. Sağ salim evine dönersin umarım. Telefonu eşya deposunda mı sakliyorsun, ranzayi havluyla mı sariyorsun? :smile:

Bannerlord ile ilgili şahsi düşüncelerim net. Oyun çok yavaş gelişiyor, bu aşikâr. Belki güleceksiniz ama bunun sebeplerinden bir tanesi su an içinde bulunduğumuz ekonomik kriz bile olabilir.

Sonuç olarak TW, Bannerlord'u olabildigince sorunsuz modlanabilir bir hâle getirmeye çalışıyor. Yani aslında amaç olağanüstü bir M&B oyunu yapmak da değil gibi.

Keza Warband de öyle olağanüstü bir oyun değil. Hepimizin tat aldığı şey aslında o sandbox duygusu. Yoksa hatırlayın, en son ne zaman modsuz Warband oynadınız bilmiyorum ama o oyunda da yapacak şeylerin sayısı oldukça kısıtlı.

Hele ki 100 tane svadyali süvari yaptıktan sonra harita sizin oluyordu. Ondan sonra da yapacak pek bir sey yoktu.

Şahsen ben bugün hâlâ Bannerlord yerine Warband PoP oynuyorum. Çünkü sandbox olayının yanında daha fazla içerik var. Tabii ki Bannerlord'un kismen daha yeni grafikleri, animasyonlari, fizikleri göze daha tatmin edici geliyor ama görüldüğü üzere her şey onlarla da bitmiyor.

Bannerlord illa ki gelişip iyileşecek ama bunu torunlarımız mi görür orası belirsiz.
  16. Macit

Sonbahar Lakırtısı

Bizim peder gg oldu sanırım. Şekeri, kalbi falan vardı. covid pozitif çıktı 3-4 gün önce.şimdi entube falan yaptırmışlar. bobrekleri falan çalışmıyormuş. Garip hissettiriyor. Günlerinin sayılı olduğunu bilmek.

"Death is what gives life meaning. To know your days numbered. Your time is short."

Geçmiş olsun. Bunun zorluğunu yaşamayan anlayamaz.

Ben de eski sayılırım ama Türkçe forumda takılmiyordum hiç. Bu hesabı da eskisini kaybettiğim icin açmıştım.

Warband için bir projem olduğu icin geri döndüm fakat insanlar uçmuş. Evet, ekonomik kriz döneminde gündüz çalışıp aksam Warband ile uğraşıyorum.

Bu yazdığımı gören ve foruma üye olmayan varsa üye olsun burayi tekrar canlandiralim. Çünkü şu an begenilmeyen Bannerlord zaman içinde gelişecek. Bu, iki-üç yıl da sürebilir ama topluluk tekrardan bir araya gelir.
  17. Macit

[SUBMOD] [For PoP 3.9.5] Proper/Polished Landscapes Mod V.3.6+ NEW!

578 said:
    Does this work on the latest PoP release?

I also want to know if this works on the latest release. Anyone?
  18. Macit

[QUESTIONS] Quick Questions//Quick Answers (Redux)

If you cannot see the options, you will need to get better relations with a town to have medium and large pouch diamond purchase options available and then speak to the guildsman to purchase them.

10 Relations or higher for medium pouch.
    15 Relations or higher for the large one.

19. Macit

[QUESTIONS] Quick Questions//Quick Answers (Redux)

Chasseur said:
    are silvermist rangers worth it? really like foot archers

Unless you create your own KHO and train them to be better archers, Silvermists are the strongest Knighthood Order which facilitates themselves in the Archery department. They fancy the Noldor, so it is good to have them, you can make up your own story about them since you need good relations with Noldor, they even benefit from some Noldor equipment as well. You have to have them if you like foot archers.

I see them somewhere between Pendor Black Archers and Noldors.

Pendor Black Archers < Silvermist Rangers < Noldor

20. Macit

Rescuing prisoners (or not...)

Fynnister said:
    New to M&B, spent 20+ hours in Native, found PoP, and am on day 24 of first play through, I have a small group of 12 atm.

Questions:
    1) When I see an Outlaw party that says 10+4, then underneath it reads “knights of the Lion (4)”, does that mean the bandits have 4 knights as prisoners?

2) We defeated them but I never got a screen to rescue/hire prisoners (knights), Am I missing something? What did I do wrong? I would prefer to hire prisoners that way and look for bandits that have “good ones”. Is this not a thing?
    Is there a certain level I need to be?
    Thanks in advance, if I didn’t search it here correctly, just send me on the “look that **** up” quest LOL

Most unique/stronger troops such as the Knights of the Lion are over level 40, and in order to better balance the game, any 40 level or above troops can't be recruited directly from rescued prisoners.

However, If you are looking to rescue soldiers from the common tree who are below level 40 (e.g. Sarleon Armored Footmen), then you can go ahead and attack the enemy, this is indeed a fast way of raising your own army. 

Good luck, have fun! :smile:
Back
Top Bottom