Search results for query: *

1. abdulsamed

[Ders]Kodlama,Modelleme,Kaplama & Warband'a İtem Ekleme[Linkler Güncellendi 2020!]

Bana yardımcı olabilir misiniz? Module system olmadan warbandda, herhangi bir köyün içinde gezen kişilerin sayısını nasıl ayarlayabilirim?

Açıkcası bu konu Modelleme ve Kaplama, UVmap, Oyuna item eklemeyi vs. kapsıyor ve dersler arasında kodlamayla ilgili herhangi bir ders yok.Baştaki kodlama diye belirtilmiş derslerde tamamen programlar yardımı ile yazılımdaki basit değişiklikleri kapsıyor.Bu dersi hazırlayan dostlar da şuan forumda aktif değil bildiğim kadarıyla ancak forumda kodlama ile aktif olarak ilgilenen mod severlerden yardım alırsan soruna yanıt bulacağını düşünüyorum.

İyi günler beyler oyuna item eklemek istedim bi balta buldum herşeyini yaptım ama silahın sapı karakterin eline tam oturmuyor bunun çözümü nedir ?

İlk önce kendi 3d modelini(Balta,kılıç vs(.obj formatlı)) Wings3d de aç (ya da modellemek için kullandığın programda da açabilirsin...).Dersteki paylaşmış olduğum modeli (Konunun anasayfasında linki bulabilirsin) File>İmport>Wavefront(.obj) ile wing3d ye importla ve kendi kılıcını, derste bizzat kullandığım kılıcın boyutuna ve konumuna getir ve tekrar (.obj) olarak Export yap ayrıca brfeditten tekrar modele kaplamasını tanıtman gerek..
  2. abdulsamed

[Ders]Kodlama,Modelleme,Kaplama & Warband'a İtem Ekleme[Linkler Güncellendi 2020!]

Linkler ölmüş...

Uzun yıllar foruma giriş yapmıyordum, siteye yeni gelen modlama severlerin hala konuyu takip etiğini farkettim ve ayrıca ö.m ile modlamaya gönül vermiş dostların ricası üzerine linkleri tekrardan güncelledim. İyi forumlar dilerim...
  3. abdulsamed

3D Tasarım Platformu

Artizan said:
    https://www.artstation.com/artwork/3o1gDD

alper-isler-screenshot135.jpg
    alper-isler-screenshot136.jpg
    alper-isler-screenshot133.jpg

Low poly bir modele bu kadar ayrıntı eklemek ve edge kısmındaki geçişlerin şahane olması herşeyi açıklıyor. :smile: Baking ile şahane sonuç almışsın. Emeğine sağlık üstadım. :smile:

Eski çalışmalarımdan...

4. abdulsamed

3D Tasarım Platformu

Genel olarak temel olan fonsiyonlarından bahsediyor, belki nadirde olsa bazı komutları bulmakta ilk başta zorlanabilirsin ama büyük ölçüde pek sıkıntı yaşamayacağını düşünüyorum.
  5. abdulsamed

3D Tasarım Platformu

https://www.youtube.com/watch?v=KbzRE2PAzEI&list=UUZogBhLd6FaxWK9e7I0387w

@MasterTech 'e ait bir seri. Bana çok faydası dokunmuştu zamanında, mutlaka bakmanı öneririm. Bu arada kendisine böyle bir seri hazırladığı için çok teşekkür ederim. :smile:
  6. abdulsamed

zBrush Modelleme-Kaplama Ders Haritası

Öncelikle emeğin için çok teşekkürler. Zbrush ilk etapta alışılması güç ancak şahane işler ortaya koyan bir program sizinde bildiğiniz gibi. Gerçekten bir çok kişinin bu program arayüzüne kolay kolay alışamadığına şahit oldum. Haliyle resimlerle anlatmak hem sizin açınızdan(kişiye göre değişebilir tabi) hemde dersi takip edecek kişiler tarafından videolu içeriğe göre işi zorlaştırıyor düşüncesindeyim. Eğer imkan varsa naçizane bir öneri olarak, bundan sonra ki dersler video olarak yapılırsa birçok kişinin programa daha hızlı adapte olmasını sağlayacak bununla birlikte konunun görmesi gereken ilgiyi göreceğini ve  zbrush adı altında şahane bir ders içeriği ortaya çıkacagını düşünüyorum.
  7. abdulsamed

3D Tasarım Platformu

Lavabo Bataryası

8. abdulsamed

Official 3D art thread - Warband

wow, Excellent. Which program are you used for this work ?
  9. abdulsamed

@BNS marko @Alpha @NPC99 Thanks
  10. abdulsamed

BNS Marko said:
    None of the pictures are loading for me, and directly accessing them throws a 403 error.

Now ?
  11. abdulsamed

This model isn't appropriate for medieval game :grin: but I wanted to share for feedback. I modeled a Double Barrel Shotgun. I am thinking create a scene for this weapon.

Click for large image :smile:

12. abdulsamed

3D Tasarım Platformu

@t.A.T.u. hoş bir çalışma olmuş, oyun projesi için mi ?

Double Barrel Shotgun...

Boş vakit bulduğum bir zamanda model için güzel bir sahne oluşturmayı düşünüyorum. Şuanlık arkaplansız(Gri)..

13. abdulsamed

3D Tasarım Platformu

Şöyle bir gerçek var ki oyun sektöründe özellikle de büyük firmalarda çalışan 3D sanatçılar Zbrush,modo gibi programlarda 4 milyon üzeri(duruma göre 800.000 da yeterli olabililyor, modele bağlı biraz ancak normalinden çok uçuk bir poligon sayısına sahip oluyor ) poligonlu modeller üzerinde detaylandırma yapar bu high poly modelle  normal map  oluşturulur ve oluşturulan normal map yardımıyla grafiklerin yanıltmasıyla oluşturulan görüntü ise sanki karşımızda 4 milyon poligona sahip bir model varmışcasına detaya sahiptir. Aslında bu modelde de aynı yöntemi yansıtmaya çalıştım. Zaten modeli yapmamım amacıda tamamen bu ki açıkcası birçok  detayı es geçtim ve uyguladığım detay ise kaba düzen oldu. Modeldeki buruşukluklar, düğme başlıkları diyebileceğimiz kısımlar dikiş bölümleri vs tamamen normal mapten oluşuyor. Detayları yansıtmak için Zbrushta hazırladığım modelin poligonu da 4 milyondu, Modelin(low pol) kendi poligon sayısı ise 7.5K poligona sahip ki bu poligon sayısı günümüz oyunlar için gayet ideal olduğunu düşünüyorum.
  14. abdulsamed

3D Tasarım Platformu

Koordinasyonlu olarak birden fazla program ile yapılan çalışmalar genelde ortaya daha hoş sonuçlar çıkarıyor. Özellikle bu aralar boş zamanlarımda genelde bir-kaç yöntem üzerinde çalışıyorum ve dolayısıyla istediğim sonucu aldığımda modelin kalan kısmına devam etmiyorum. Onlardan bir tanesini de bügün paylaşıyorum. Orta çağda kullanılan kahverengi palto...

15. abdulsamed

3D Tasarım Platformu

@Blacksmith

Kaplamayı yanılmıyorsam referansı kullanarak kaplamışsın. Bu teknik sonucu referans açısının haricideki kısımlar bağımsız materyalden oluşur ve bir bakıma görüntü olarak kaliteli sonuçlar elde etmek pek mümkün olmaz. Bu teknikle değilde bizzat kendi texini oluşturarak kaplama yaparsan çok daha hoş sonuçlar alabilirsin. Model gayet güzel duruyor. Eline sağlık..

@t.A.T.u

Modeller gayet hoş. Japon tapınaklarının görüntüsünü  hangi render motoruyla almıştın ?

Miğferin şuanlık son durumu. Ancak hala üzerinde bir takım değişikler yapmayı düşünüyorum.

16. abdulsamed

3D Tasarım Platformu

Basit düzeyde miğfer modeli. Bunu önizleme olarak düşünebilirsiniz. Normal baking yapmadan önce ki hali.Modeli 3dsmax de modelledim. Bundan sonraki aşama ise ZBrush 4R8 ile bi takım darbeler, bağlantı başlıkları gibi ayrıntıları ekleyeceğim.Son olarak kaplamayı hazırlayarak modeli tamamlamayı düşünüyorum.

Render ve diğer birkaç ufak denemeler.. Henüz modelin tamamlanmadığını tekrar belirtmek istiyorum.

17. abdulsamed

3D Tasarım Platformu

Tlgklz ♂ said:
    Ders veriyor musun?

Şuanlık herhangi bir ders vermiyorum. Açıkcası özellikle de PBR kaplama konusunda kat edeceğim önemli adımların olduğunu düşünüyorum.

DreadShadow said:
    Yıllar sonra...

Glamdring

Gayet hoş ve temiz iş olmuş. Kaplamayı düşünüyormusun ?
  18. abdulsamed

3D Tasarım Platformu

Geçen yazın yapmış olduğum mossberg çalışması.(Bir kaç eksiği var) High poly bir çalışma ancak baking normal map ile gerekli kıvrımların low poly de daha kaliteli gözükmesi için high poly olarak modelledim. Yakın zaman da low poly hale getirmeyi düşünüyorum..

19. abdulsamed

3D Tasarım Platformu

Uzun bir aradan sonra...

Bıçağın eksikleri mevcut(perçinleri vs...) ancak daha sonra tamamlamayı düşünüyorum..

20. abdulsamed

Steam Yaz İndirimleri - 2017

Miscreated  önerir misiniz ? Geçen senelerden düşünüyordum ama pek zaman olmadığı için öylece kalmıştı.En azından bu yaz için deneyimlemek istediğim bir oyun..Bizzat oynayan arkadaşlar düşünceleriniz nelerdir, tavsiye eder misiniz ?
Back
Top Bottom