Search results for query: *

1. Kapıkulu Sipahisi

Bannerlord v1.2.9 de Bulunan Eksikler

Oyun çıktığından beri 4 yılda yayınladığım 4. inceleme olacak bu. O yüzden eski incelemelerimde bahsettiklerimden bahsetmeyeceğim. Oyunun büyük ölçüde toparlamış olması beni mutlu ediyor ama hâlâ bazı eksikler var kısaca hepsine değinmeye çalıştım. Umarım geliştiriciler, daha önceki...
  2. Kapıkulu Sipahisi

Bannerlord'a dair geliştiricilere tavsiyeler

Hocam sorun nedir merak ettim aktif bir mp oyuncusu olarak, mp için güzel modlu sunucular da var hem
    Multiplayer oynamayan biri olarak eleştirilerim çok sığ olabilir ama tecrübe ettiğimi anlatayım. Ben multiplayeri sadece kardeşimle vs atmak için kullanıyorum. Warband'da bir oda kurardım, oyun modunu falan ayarlar, kardeşimle kapışırdık. Bannerlord'un mutiplayerine girdiğimizde ise oda kuramadığımızı fark ettik. Doğal olarak üzüldük ve halihazırda olan odaları denemeye başladık ama mevcut odalar hiç istediğimiz gibi çıkmadı. Teker teker her krallıkta düello yapmaya çalıştık ama Aseray'ı oynayabilecek oda bulamadık. Warband'da alıştığımız şeyler gitmişti.
  3. Kapıkulu Sipahisi

Bannerlord Tam Sürüm 1.1 de Hâlâ Bulunan Büyük Sorunlar ve Eksikler

İnşallah Taleworlds bunları dikkate alır almıştır (!)
    Dediklerimden birkaç tanesini yaptılar ama yazalı uzun zaman olduğu için çoğu şikayetimi ben de unuttum. Son yamadan beri de oynama fırsatım olmadı, Bir daha oynadığım zaman yine detaylı bir inceleme yayınlayacağım. Bazılarının bile düzeltilmesine vesile olursam çok iyi olur ama umarım zamanla her bir eksiği düzeltirler. Yine de piyasadaki diğer oyunlara bakınca Bannerlord ilk çıktığı haliyle bile pek çok büyük oyundan fazla şey sunuyordu. Daha da iyi olacağına inancım yüksek.
  4. Kapıkulu Sipahisi

Eyvallah aslan demkki oyun geliştiricisi veya sahibini tanıyorsun, ben sırf türkler oyun yapmış strateji dedikleri için oyuna gözüm kapalı ps5 te 50 euro verdim aldım . 2_ PC yok bende canım kardeşim sadece 10- 15 kadar arkadaş ps5 üzerinden oyunu oynamaya çalışıyoruz ve çoklu oyun sistemi istediğimiz gibi değil,age of empire gibi 4 e 4 veya 8 e 8 oynayabilseydik bu oyunu mükemmel olurdu. 3_ Benim sitemim 1 yılı geçmesine rağmen kılıç ve birkaç şehirden başka ne düzelttiler Allah aşkına, sosyal medyada takip ettiğim PC üzerinden çocuklar modlar yayınlıyorlar yapıyorlar fil di gemi idi vs veya yeni ırkların entegrasyonu, hilelerden bahsetmiyorum bile. 4 diplomasi ve yeni ırkların gelmesi lazım oyunu en zorda ps5 te açıp 10 gün içinde hilesiz içinden geçiyorum, bir yerden sonrada sıkıyor. Ama arkadaşlarla strateji oynayabilsek dehşet olurdu bu oyun. Ben verdiğim paranın hakkını istiyorum sadece mod gelmezse bi daha almam bu oyunu hadi selametle.
    Hayır oyunun geliştiricilerini şahsen tanımıyorum. Yıllarca Bannerlord'un çıkmasını beklerken, oyun fuarlarında yaptıkları açıklamalarla tanıdık Armağan Yavuz beyi. Anladığım kadarıyla, sorunlarının temeli ps5 de pc kadar zenginliğin olmaması. Hak veriyorum, Ben pc de oynadığım için bunları görmedim ama dediğim gibi burada gelip geliştiricilere sövmen hiçbir şeyi değiştirmez. Sen de eleştirilerini düzgün bir dille foruma yaz, linkini de [email protected]'a mail at sorununa daha çok yardımcı olur. Sırf Türkler yapmış diye de yeterince araştırmadan oyun almamalısın bir daha bence. Bu oyun kendine has türü olan Total War ile birinci şahıs yönetimini harmanlamış bir oyun. Bu türü de herkesin sevmesini bekleyemeyiz. Çoklu oyuncu beni de hayal kırıklığına uğrattı, ilk oyunda daha iyiydi. Düzelmezse bir sonraki incelememde onu da eleştireceğim, vesselam.
  5. Kapıkulu Sipahisi

Valla hocam ben aktif olarak çok oyunculu oynuyorum gamepad ile, gerçekten çok güzel yapmışlar rahatça oynanıyor. Bazı oyunlardaki gibi gereksiz "özellik" koymamışlar bazı oyunlarda iyilik diye koydukları şeyler sadece sıkıntı yaratabiliyor. Ben çok beğendim çok sade ve öz bir destek getirmişler, bir iki ufak şikayetim var sadece.
    Birincisi, deadzone ayarlama kesinlikle gelmeli. Şükür ki bu oyunda belirledikleri deadzone seviyesi bazı oyunlardaki kadar büyük değil bunun sayesinde hassas aim alabiliyoruz fakat bunu bize ayar olarak sunmaları çok daha iyi olacaktır.
    İkincisi, menüde gezebilmek için imleç koymuşlar fakat bu imlecin deadzone seviyesi bir hayli yüksek, bu da söylediğim gibi deadzone ayarlama seviyesini bize bıraktıklarında çözülebilecek bir şeydir.
    Genel olarak gerçekten tebrik ediyorum çok güzel bir destek sağlamışlar.
    Bu işi kotardıklarını duyduğuma sevindim. Umarım dediğiniz değişiklikleri de yaparlar.
  6. Kapıkulu Sipahisi

Geri bildirimlerinin ss ini atabilir misin rica etsem? Ayrıca tamam oyunun ilk çıktığı zamanı anladık fazla bütçeleri yoktu hatalı çıktı vesaire ama sonra oyun deli gibi sattı neden daha fazla çalışan almadılar şirkete yerli veya yabancı? Hadi onu geçtim şu modçulara bakar mısın bi adamlar tek başına şaheserler oluşturup ücretsiz olarak yayınlıyorlar kim bilir Taleworlds bunlara güzel bir para verse herhangi bir şekilde destek çıksa daha fazla zaman ayırıp neler neler yaparlar bunlar hakkında ne düşünüyorsun?

Oyun inanılmaz yavaş ilerliyor yazdan beri Haziran'dan beri 1.1.5'te oynayanlar var epic ve xbox game pass kullanıcıları mesela. Yani yazdan beri oyuna hakkaten çok iyi gelen 3 büyük güncelleme sayabilir misin?
    Söylediğin şeylerin çoğu şirket politikası ile alakalı şeyler. Hiç bilmediğim halde adamlara şirketi nasıl yöneteceklerini söyleyemem. Daha en son gelen güncellemeyle, askerlerin yapay zekasının ve otomatik savaş sisteminin en baştan ele alındığını unutuyorsun herhalde. Uzaktan çok küçük gibi gözükebilir ama bunlar çok vakit isteyen uğraşlar ve direkt oyunun core mekanikleri ile alakalı. Bunları en iyi şekilde oturttukları sürece üzerine ne koysan oturur. Oyunun en mükemmel haline gelmesi için çabalıyorlar ve bence ana odakları modcuların altından kalkamayacağı büyük değişiklikler. Ayrıca bu benim eski bir incelemem en son incelememi https://forums.taleworlds.com/index...lâ-bulunan-büyük-sorunlar-ve-eksikler.458736/ burada yazmıştım ve en çok şikayet ettiğim özelliklerden biri olan yok olmayan krallıklar son updatede düzeltildi. Maillerime verdikleri cevapları da eklerdim ama bilgisayardan buraya resim yüklenemiyor galiba.
  7. Kapıkulu Sipahisi

Bunu söyleme sebebin mod kullanımından dolayı mı yoksa kontrol rahatlığı mı?
    Kontrol rahatlığı, controller ile bannerlord'u oynamanın zor olacağını tahmin ediyorum. Ama denemişliğim yok.
  8. Kapıkulu Sipahisi

Ne varsa anlatmış kardeş teşekkür ederim, Türk oyunu diye aldım İngilizceden geçilmiyor oyun forumlarda şuraya gelene kadar neler çektik, ps5 te oynuyorum ne mod ne diplomasi ne de yenilik var o yazılımcıları kovun bence ,hani bankamayacaklarını bilsem o oyun geliştirici arkadaşlara daha çok sıfat ve isim takarım uzun uzun ama neyse ,sizin patronda yani bannerlordun yapımcısı olsun sahibi olsun birazcık kafası çalışan adam olsa oturur şu kendisi hakkında yazdığımız yazıyı okur. O haramzadeye söyleyin utanmasın türklüğünden insan ps5 e azıcık mod ve yenilik getirir me bileyim gemiydi kaleydi yeni ırktı fil di vs. Vs ama bu sayfaları bile okumayan o pzvklere bizden selam olsun hakkım haram olsun oyunun hakkını verin lan azıcık, kıçımamı sokayım geliştirdiğin iki silahı diplomasiyi değiştir diyoruz adam şehir geliştirdim diyor bana ( o kurduğun şehrin önündeki sancağa oturturum sizin patronu ) azıcık ilgilensin oyunla, hilal bıyıkları da iptal ettiniz ya ben sizin ne kadar akrabanız soyunuz sopunuz varsa .......

Ne varsa anlatmış kardeş teşekkür ederim, Türk oyunu diye aldım İngilizceden geçilmiyor oyun forumlarda şuraya gelene kadar neler çektik, ps5 te oynuyorum ne mod ne diplomasi ne de yenilik var o yazılımcıları kovun bence ,hani bankamayacaklarını bilsem o oyun geliştirici arkadaşlara daha çok sıfat ve isim takarım uzun uzun ama neyse ,sizin patronda yani bannerlordun yapımcısı olsun sahibi olsun birazcık kafası çalışan adam olsa oturur şu kendisi hakkında yazdığımız yazıyı okur. O haramzadeye söyleyin utanmasın türklüğünden insan ps5 e azıcık mod ve yenilik getirir me bileyim gemiydi kaleydi yeni ırktı fil di vs. Vs ama bu sayfaları bile okumayan o pzvklere bizden selam olsun hakkım haram olsun oyunun hakkını verin lan azıcık, kıçımamı sokayım geliştirdiğin iki silahı diplomasiyi değiştir diyoruz adam şehir geliştirdim diyor bana ( o kurduğun şehrin önündeki sancağa oturturum sizin patronu ) azıcık ilgilensin oyunla, hilal bıyıkları da iptal ettiniz ya ben sizin ne kadar akrabanız soyunuz sopunuz varsa .......
    Yavaş ol... Burası sövüp sayma yeri değil. Ben kaç defadır inceleme yazıyorum foruma, Taleworlds'e mail atıyorum. Her seferinde de sağolsunlar dikkate alıp eleştirdiğimiz eksikleri düzeltiyorlar. Bugün değilse yarın düzelir. Siz sonradan görmeler alışmışsınız hazıra, anca sövüyorsunuz. Biz Mount and blade'i 2008 den beri oynuyoruz. Bannerlord'un ne kadar büyük işler başardığını siz idrak edemezsiniz. Ne Armağan Ağabeye ne de herhangi bir Taleworlds çalışanına laf ettirmem. Oyun dünyasında bu kadar az paraya bu kadar kaliteli oyunu hiçbir yerde alamazsız. Paradox en temel oyun mekaniklerini bile dlc olarak satarken. Taleworlds oyun tam çıkışını yapmış olmasına rağmen hala geliştiriyor, bedava yeni mekanikler ekliyor. Git eu4 ü tüm dlcleriyle beraber al bakalım kaç para tutuyor? Biz burada Taleworlds'e minnet borcumuzu ödemek için eleştirilerimizi listeliyor, geliştirme sürecinin elinden tutuyoruz. Gün gelecek bu oyunun diplomasisi de savaş alanı kadar başarılı olacak, dlclerle gelişecek, modlarla zenginleşecek. Görece ufak bir ekibin ne kadar büyük ve dünya çapında ses getiren bir proje altında çalıştığını fark edemiyorsunuz. Ayrıca bu oyunu konsollarda oynamanın ideal olduğunu da düşünmüyorum. Bu oyunu en rahat pc de oynarsınız. Keşke direkt almadan önce biraz araştırsaydınız. Bence de saç sakal oyun ilk çıktığında daha güzeldi, traşlı kısımları renklendirmeleri güzel durmadı ama bunu düzeltmenin yolu sövmek değil. Siz de gördüğünüz eksikleri benim gibi listeleyip yazın. Forumda paylaşıp linkini şirkete mail atın. İnanın hem dönüyorlar hem de geribildirim için teşekkür ediyorlar.
  9. Kapıkulu Sipahisi

Bannerlord Tam Sürüm 1.1 de Hâlâ Bulunan Büyük Sorunlar ve Eksikler

2008 den beri tam bir Mount and Blade fanboyu olarak oyunla ilgili detaylı geribildirim yapmayı boynuma borç bilirim. Oyun'un tam sürümünde, versiyon 1.1.0 da ne yazık ki hala düzeltilmesi gereken bir sürü şey var. 1.1.0 sürümünde açtığım karakterlerle oyunda karşılaştığım önemli sorunları...
  10. Kapıkulu Sipahisi

1.8 de Hala Bulunan Büyük Sorunlar ve Eksikler

Oyunun çıkış tarihi açıklandı ve oyuna daha fazla update gelmeyebilir korkusu sardı beni. Umarım oyuna update getirmeye devam eder çünkü ne yazık ki hala düzeltilmesi gereken bir sürü şey var ve bir o kadar da eklenmesini beklediğimiz özellik var. 2008 den beri tam bir Mount and Blade fanboyu...
  11. Kapıkulu Sipahisi

Fakat şöyle bakarsak, ben hala warband oynuyorum ama aradığım yoldaşı bi türlü bulamıyorum gına geldi artık :grin: Bundan dolayı ek seçenek olarak sunmaları bence iyi bir şey.
    Bence de ek seçenek olarak eklenmeleri güzel bir şey fakat kendi hikayeleri olan sabit yoldaşlar da olsaydı keşke. Ben Bannerlord'dan bizim gibi dünyayı dolaşıp asker toplayan ve krallıklara katılan başka maceracılar da istiyordum.
  12. Kapıkulu Sipahisi

Evet arayüzden her şeyin halledilmesi benim de hoşuma gitmiyor kolaylık olsun diye yapmışlar, bir de bir yerden sonra milletin canı sıkılabilir sürekli gir çık yapmaya yükleme süreleri yüzünden. Ama yine de sana katılıyorum.
    Ben Warband'da şehre geldiğimde hana girip kimler varmış bir bakmayı çok seviyordum. Bazen kavgacı sarhoşa falan denk gelince oyuna renk katıyordu. Bannerlord'da bizi kim bilir neler bekliyor, acaba Rolf'un babası Rolf evinden Rolf'ü görür müyüz diye hayaller kuruyordum. Beklentilerim boşa çıktığı gibi kavgacı sarhoş falan da kaldırılmış. Özellikle de Warband'daki gibi karakterler yerine rastgele oluşan ve hikayeleri önemsiz yoldaşlarımızın olması çok üzdü beni.
  13. Kapıkulu Sipahisi

tek tek her bir madde hakkında sizinle oturup çay içerken konuşmak o kadar keyifli olurdu ki...
    Çok teşekkür ederim, açıkçası insanların okumayı bırak görmesini bile beklemiyordum. Umarım oyunun yapımcıları ya da en azından bazı modder arkadaşlar da görüp bu tavsiyeleri dikkate alırlar. Mount and Blade ile büyümüş birisi olarak Bannerlord'dan çok beklentim vardı o yüzden oyun ne kadar güzel olsa da gözüme eksik geliyor. İnşallah çıktığında şu ankinden çok daha detaylı bir oyun olur. Ayrıca sizler gibi Mount and Blade sevdalılarıyla karşılaştığım için de çok mesudum.
  14. Kapıkulu Sipahisi

Merhabalar, yaklaşık bir haftadır hazırladığım Bannerlord'un eksikleri ve önerilerim ile alakalı yazıyı direkt olarak şirkete ulaştıramadığım için buraya yazıyorum. Bu inceleme oyunun ilk çıktığı zamanına aittir ve muhtemelen bahsedeceğim bazı sorunlar düzelmiştir. Fakat, oyunun dizaynı ve...
Back
Top Bottom