Search results for query: *

1. Randomech

65 Yaşındaki Adam Böyle mi Görünür?!?

Her yaşlanan insanın saçı sakalı beyazlamaz aslında. İstisnalar olabilir.
  2. Randomech

Aşırı Hantal TaleWorlds

Eğer hiçbir takdirde Türkçe Forumdaki girdiler istenildiği gibi dikkate alınmayacak olursa belki bizler tüm istekleri bir başlık altında toplayabilir ve bu konunun sabitlenmesini sağlayabiliriz. Bannerlord çıktıktan sonra arşivlenen ve şimdi bizim gördüğümüz konular da içinde olmak üzere yüzlerce, binlerce fikir ortaya atıldı. İçlerinden çok beğendiklerim oldu fakat bırakın bunu topluluk yöneticilerinin dikkate almasını, bu gibi fikirlerin üzerinde oldukça duran ben bile unuttum gitti. Optimizasyon elbette ki büyük bir sorun yalnız bu sorun çözüldüğü zaman sadece bir oyun olarak kalacaktır. Diğer oyunlardan bir farkı olması ve istenilen kıvama getirilmesi içeriğine bağlıdır. İlk Mount and Blade oyunundan beri gönüllü olarak hataları ve önerilerini dile getirenler olsun, mod yapımcıları olsun, eski oyunların absürtlüğünü kullanarak insanların yüzlerini güldürebilen mizahşörleri olsun Türkçe Forum çok güzel bir kitleyi içinde barındırıyor. Bu yüzden niçin sürekli bir kenara itildiğini anlayamıyorum bu forumun. Neden sonra bu şekilde görmezden gelinmeye devam edilirse buralar ve forum halkı da bir süreden sonra sıkılıp gelmemeye başlarsa bu durumdan ötürü, ilk sayfada yazdığımı tekrardan dile getirerek firmanın üstüne gidilmesini öneriyorum.
  3. Randomech

Bilgisi olan bakabilir mi?

Kartopu etkisini yaratan birkaç faktörden biri de krallığa bağlılığın olmaması. Derebeyler ile krallar arasında çıkar elde etmenin dışında bir bağ olmalı ki hemen güçlü tarafa geçmesinler. Hem daha gerçekçi bir dünyanın oluşmasına da katkısı büyük olur bu durumun. Yalnız oyunun diyaloglar tarafındaki sıkıntısı dolayısıyla bunu anlamayabiliriz. Sadece bir kalesi kalmış krallığın derebeylerini bizim tarafımıza çekemiyor oluşumuza karşılık sadece "uygun görmedim" demek yerine "bana vaad ettiğiniz şeyler muazzam fakat kralıma bu şekilde ihanet edemem, yıllarca beraber savaştık" tarzındaki diyaloglara yer verilmesi gerekir.
  4. Randomech

Aşırı Hantal TaleWorlds

Forumun herkesin istediği bir şekle sokulması için belki biraz firmanın üstüne gitmek gerekiyordur. Eğer Türkçe forumun oyunun geliştirilme sürecinde ne derece büyük bir rol oynayacağını (sadece isteklerini dile getirenler değil, mod yapımcılarının fitilinin ateşlenmesinde de) gözler önüne serebilirsek isteğimizin kısa sürede yerine getirileceğine karşı şüphem yok. Bunlar kolay şeyler. Önemli olan forumun kullanıcıları arasında bir işbirliğine gidilememesi... Foruma her girdiğimde hater, fanboy tarzı lakapların havada uçuştuğunu gördüğümden bunları dile getiriyorum. Eğer herkes durumun başlık sahibinin anlattığı şekilde olduğuna katılıyor ise topluluk yöneticilerine bir takım istekler ulaştırılabilir. Global forumu da takip eden birisi olarak söyleyebilirim ki oyunun benim istediğim kıvama ulaşmasını isteyenler bu forumda daha fazla. Benim açımdan bu böyle. Türkçe forumda her gün saatlerini harcayan insanlar var. Bu insanların istenildiği takdirde forum ile yapımcı ekip arasındaki bağı güçlendirecek olan topluluk yöneticisi görevini layığıyla yerine getirebileceklerini biliyorum.
  5. Randomech

Oyunda Phalanx Düzeni?

Oyun yapımcılarının diplomacy 4.litdum modunu örnek almaları gerekiyor bence. Bir mod yapımcısından örnek almak kulağa biraz saçma geliyor olabilir fakat bu yapımcı ekibin yararına olacaktır. Bu warband modunda bahsettiğiniz falanks düzeni ve diğer birçok dizilim komutları getirilmişti. Kendileri forumdaki önerileri hayata geçirmeseler bile mod yapımcıları yine boş durmayacaktır fakat oyunun orjinalindeki gibi dengeli olamayabilir.
  6. Randomech

Kendimce Öneriler

Eğer zamanınız var ise önerileri bir başlık altında toplayıp yama notlarında ve işlevsel modlarda olduğu gibi konunun sabitlenmesini sağlayabilirsiniz. Önerileri listeleme biçiminizi bayağı beğendim. Okunması daha kolay bu şekilde. Eğer isteklerle ilgilenen görevli topluluk yöneticilerinin sayısını arttıramıyorlarsa en azından bu şekilde bir konunun olması yapımcı ekibe kolaylık sağlayacaktır. Benim de bir önerim var aslında. Şehirlere banka mantığı getirilebilir, tefeciler de olabilir. Lordlara veya krallara 50000 denar seviyelerinde fazla fazla borç verilirken biz oyuncuların namına, onuruna, güvenilirliğine, mal varlığına, kral ve bankanın olduğu şehrin lorduyla ilişkisine göre değerlendirilebilen bir sisteme sahip olursa güzel olur.
  7. Randomech

Bumuydu yani 8 yıl ?

Konunun içeriği böyle olsun yeter ki. Ama bazı konular var insanı çileden çıkarıyor. oyundaki hatayla veya yaşadığı sorunlarla ilgili değil sadece şikayet etmek için şikayet ediyorlar, örnek vereyim ki anlaşılsın. "Paramı geri verin, bunumu yaptınız crash oluyor oynanmıyor.", "Taş gibi pc'm var çalışmıyor oyun." vs. vs. örnek çoğaltılır. Ve buna fikir özgürlüğü, eleştiri yapmak diyorlar. Anlamak da anlatmak ta mümkün değil çünkü dinlemiyorlar, fan boy diyip köşelerine çekiliyorlar. Ama eleştiri yönlü konular olduğu zaman geliştiriciler de nerede sorun yaşanmış, eksik ne görüyorlar ve yavaş yavaş ekliyorlar. Oyun ilk çıktığında bildirilen hataların bir çoğu gitti bu sayede.

Başta boş konu açanlara sinirlenip, eleştiri nasıl yapılır anlatmaya çok çalıştım ama olmadı en sonunda "Yok say" özelliğini keşfettim. O tarz konu açanları ya da yorum yapanları engelledim geçtim. boşuna cevap verip konuyu üstte tutmaya gerek yok. Şimdi kafam rahat. İşe yarar konular üstte kalsın, yaramayanlar yok sayılsın geçilsin. Bu konu güzel mesela fakat keşke Türkçe biraz daha iyi kullanılmış olsa, bazı yerleri anlamadım yazım hatasından.
    Bu gibi konularda bayağı bir şey yazdım. Önceki girdilerimi okuyabilirsiniz. Nasıl ki her eleştiri doğru düzgün bir biçimde yapılamıyorsa, düzgün eleştiri yapanlar da bayağı ağır hakaretlere uğruyorlar aslında. Dünkü olayları takip ettiyseniz birçok kişinin banlandığını ve banlananların sadece eleştirenler olmadığını görebilirsiniz. Hatta daha çok oyunu savunanlar ya da bir başka deyişle "savunmaya çalışırken abartanlar" dan banlananlar fazlalıktaydı. Moderatörler oyun yapımcılarına bu forumdaki en yakın insanlar olmasına, hatta bizzat canciğer arkadaşları olmasına rağmen olaylara objektif bir şekilde baktıklarını gördüm dün. Bu güzel bir şey. Keşke moderatörlerle birlikte forum halkı da böyle olabilse. Lâkin insanlara asıl anlatmak istediğim bambaşka bir şey. Ağır dil içeren eleştirilere bile dostça karşılıklar verilmesinin gerekliliğinden bahsediyorum. Uzun süredir "sg oynama o zaman", "koskoca firma sana mı kaldı" tarzında berbat laflara şahit oluyorum. Bu durum her ne kadar firmayı savunmak olarak gözükse de zarar vermektir en nihayetinde. Sadece bu hakaretlere uğrayan insanlar değil, o konuda gezinen yüzlerce, binlerce üye de bu tavırlardan rahatsız oluyorlar. Geçmişten beri Mount and Blade serisini destekleyenler, foruma gelip karşılıksız geri bildirimde bulunanlar gitgide firma ve çıkarılan oyunlardan soğumaya başlıyorlar mâlesef. Belki şimdi Bannerlord' u aldılar fakat ileride çıkacak olan DLC leri almakta tereddüt edeceklerdir. Bu da en çok TaleWorlds' e zarar verecektir. Neden dostça karşılıklar veremiyoruz insanlara anlayamıyorum. Bu millet gerçekten hiçbir zaman huzurlu bir ortamda fikirlerini açığa vuramayacak ve başkalarının fikirlerini doğru bir üslupla tartışamayacak mı?
  8. Randomech

Forum Feedback Olayı

Öneri, istek konularının yanına "okundu, anlaşıldı ve mutfağa bildirildi" işareti koyulmasından bende daha önce bahsetmiştim. Yalnız bu işle görevlendirilen insan sayısı arttırılmadıkça pek fazla yararı dokunmayacaktır. En azından birkaç kişinin sadece ingilizce forumda değil de diğer yabancı forumlarda da görevlendirilmesi güzel olacaktır.
  9. Randomech

Bumuydu yani 8 yıl ?

Yakın zamanda çokça bu tarz yeni açılmış konulara rastlayacağız çünkü biz hep burada olsak dahi böyle bir forumun varlığınından haberi olmayan fakat neticesinde oyunu satın almış insanlar karşılaştığı hataları birilerine duyurmak için üye olmaya başlayacaklardır. Bizim burada yapmamız gereken şey ilk günkü sabrımızı yitirmemek. Biz her gün böyle konularla karşılaşabiliriz fakat yeni gelen insanlar bunun farkında değiller. Firmayı çökertmek için görevlendirilen gizli bir örgüt olarak düşünür ve eğer "yine mi siz oynamayın o zaman" tavırlarını gösterirsek TaleWorlds' e zarar vermiş oluruz dikkatli olalım.

Bu arada konu sahibi, girdisindeki yazım hatalarını düzeltebilir mi? Kişiden kaynaklandığını düşünmüyorum.
  10. Randomech

Jahrein in rastladığı hatalar..

Liselilerin birbirine ailevi küfür etmesi gibi diyorsun. Yani Enteresan bir samimiyetleri var. Forum Kurallarına nereden bakabiliriz? Hakaret etmediğim sürece pek sorun olacağını düşünmüyorum. Yanlış bir şey yazmamışım.
    Bu pek liseli değil de biraz daha mahalle arasında çekirdek çitleyenler topluluğu gibi. Doz aşırı samimiyet. Forum kurallarını az çok biliyorum ve sorun hakaret etmekte değil aslında. Dün forumun vahim hâlini gördükten sonra hakaret kısmını kafadan eliyorum artık. Konu dışı meseleleri konuşmamaktan bahsediyordum. Şuan için bir sorun yok zaten. Hani birkaç gün bu konu altında "Jahrein nasıl bir yayıncı" tartışması dönmemesi için bir uyarı olsun dedim.
  11. Randomech

Hiç sevmediğim bilgisi olmayan konularda konuşan bir yayıncı olsada bozuk saat misali ilk kez doğru konuşmuş. Yedi dakikalık videoda yine takipçilerine küfür ediyor. Tam Izdırap bir kişilik sayılır.
    Jahrein' in takipçilerine hitap etme şekli ezelden beridir böyle diye biliyorum. Modlarıyla arasındaki geçen konuşmalarda bu durumdan hiç rahatsız olunmadığını anladım. Dışarıdan art niyetli olarak algılanabilir belki lâkin bana öyle gelmedi. Bu arada emin değilim fakat Bannerlord forumunda bir twitch yayıncısı hakkında konuşmak uygun olmayabilir. Forum kuralları açısından yani.
  12. Randomech

Oyunu silme aşamasına geldim.

Son güncelleme ile oluşan bir durum ise sabretmen ve raporlaman gerekiyor. Öncesinde hiçbir sorun ile karşılaşmadıysan ve bilgisayarında herhangi bir değişiklik yapmadıysan sorunun sende olma ihtimali yok.
  13. Randomech

Bannerlord'un İşlemcilere Zarar Vermesi?

Bannerlord CPU bazlı oyun olduğu için CPU'ya yükleniyor. Diğer oyunlarla arasındaki fark bu. CPU bazlı oyunlar strateji ve hesaplamanın yoğun olduğu oyunlardır. Bu oyunlarda işlemciye daha çok yük bindiği için işlemciniz normal olmayan sıcaklıklara çıkmış ve kendini kısmış, anormal şekilde de öyle kalmış olabilir. BIOS ayarlarınızı kontrol edin. Voltaj değerlerinde değişiklikler var mı? Veya işlemcinizin fan hızında değişkenlik var mı bunlara bakın. Siz konuyu direkt Bannerlord'a sallamak amaçlı açmışsınız yanlışınız burada. Ama durum başta da söylediğim gibi donanımsal. O yüzden yanıtı burada bulamazsanız teknoloji sitelerini bir araştırmanızda fayda var. Benim yorumu bir kere bile okumadan başkalarıyla atıştığınız için sanırım anlamadınız durumu. Herkesin beyni yandı temiz hava alamamaktan ama bu kimseyi diğerinden farklı kılmıyor bunu bilin. Biz de aynı şekilde evlerimizdeyiz. Karşınızdakinden saygı bekliyorsanız önce siz saygı gösterin. Bu sözlerim herkes için geçerli. Siz saygılı olduğunuz halde size saygısızlık yapılıyorsa da direkt olarak raporlayın cevap vermekle uğraşmayın çok. Kimse size neden cevap vermiyor ezildi mi bu lafın altında falan demez.
    Siz de sanırım biraz sakinleşmişsiniz gibime geliyor. En sonunda böyle güzel bir üslupla konuyu sonlandırmanız güzel olmuş. Son olarak birkaç konuyu size açıklamak istiyorum. "Bannerlord' a sallamak" olarak düşündüğünüz girdiler çoğu zaman aslında insanların yaşadığı sorunlarla birlikte gitgide sinirlenmesiyle ortaya çıkan bir durum olabilir. Lâkin akla gelecek ilk senaryoyu düşünerek, firmayı çökertmeye çalışan bir örgüt üyesi olarak zihnimizde canlandırabiliyoruz çoğu zaman. Bu yüzden oyunun çok büyük bir potansiyel içerdiğini görmeme rağmen, bu tarz bir dil içeren eleştirilere empati kurarak bakmaya çalışıyorum. Lütfen siz de insanların ne kadar durumdan sıkıldığını göz önüne alarak ve onların içindeki duyguları anlayarak yorum yapınız. İlk başta anlaşılması zor bir durum fakat eğer uzun süredir eleştiri yapmasıyla tanınıyorsa ve her seferinde de "sg oynama o zaman" tarzındaki yorumlarla hakarete maruz kalıyorsa muhtemelen her insanın da yaşayabileceği gibi içimizdeki sıkıntının ve nefretin büyümesine engel olamıyoruz. Bu nedenle size sert çıkışmış olabilir. Fakat dediğim gibi yaşadıklarını biraz da olsa tahmin ederek dostça karşılıklar verebiliriz diye düşünüyorum.
  14. Randomech

Dostum adam muteliydi yeni açıldı. Demek ki bir yerde hatalı konuşmuş ki cezalandırılmış de mi? Öte yandan forumda 10 dakika gezersen bilgisayar parçalarını çok gereksiz şekilde zorladığı içi bir kaç gün oyundan uzak durmalarını söylediğim bir sürü konu görürsün. Mesele oyunun şuan ki hali değil laf dalaşına dönüşmesi. Cezasını da aldı zaten siz de konuyu uzatmayın daha fazla.
    Sanırım dediklerimi yanlış yorumlamışsınız. Aslında şu durum ile ilgili değil, genel bir yorum dile getirmiştim. Kimin haklı olduğu konusunda değil de, insanların fani olduğunu yani hatasız olamayacağını, sadece haksız olsa bile güzel bir dille her şeyin çözülebildiğini, bu sayede de insanların içinin soğuyacağını anlatmak istiyordum. "Hatalı konuşmuş ki cezalandırılmış de mi?" diye yazmışsınız fakat adamın haklı ya da haksız olduğundan bahsetmiyordum. Bu sebeple de ceza alması beni ya da bir başkasının ilgi alanına girmiyor. Benimki konuyu uzatmak değildir bu sebeple. Sadece insanları yatıştırmak. Ancak insanların "sağlık olsun" diyerek zaten kapatmış olduğu bir konuya gelip, başlık sahibini haksız çıkarmakla ya da savunmakla uğraşsaydım o zaman konuyu uzatmış olurdum bence. Belki siz de böyle anlayarak kötü niyetli olduğumu düşündünüz. Kusura bakmayın.
  15. Randomech

Şu ana kadar en mantıklı yorum bu sanırım. Haklısın kardeşim. Fakat kırmızıyla işaretlediğim kısımdaki tarzda gelen yorumlar yüzünden konuya gerçekten mantıklı gelen yorumlara bile dikkatimi çok veremedim. Gerçekten insanın sinirini zıplatıyorlar.

RDR2 oynadım fakat ne hikmetse böyle bir sorun yaşamadım stok fanda. Bannerlord öncesi işlemcim maksimum %100 olan her oyunda 75 dereceyi kolay kolay geçmedi. Ayrıca bu yükseliş yavaş yavaş oluyordu. Aniden 20 derece birden arttıran bir oyunu hiç görmedim.
    Samimiyetinize güveniyorum. Lütfen siz de "fanboy" tarzındaki kalıpları kullanmamaya dikkat ederseniz çok mutlu olurum. Tartışmakta olan iki taraf da kendi fikirlerini haklı görerek karşılık vermektedir aslında. Fakat bu durum dışarıdan gıcık etmek için söylendiği düşünülüyor. Bir tarafı +5 diğer tarafı da -5 olarak düşünün. Bunlar birbirlerine hakaret ettikçe zıt taraflara daha çok yöneliyorlar. İçlerindeki nefret de böylelikle artıyor aslında. Lâkin birbirlerine dostça bir tavırla yaklaşmayı deneyerek 0 noktasında buluşurlarsa hiçbir sorun kalmayacaktır. İçlerindeki nefret soğuyacak ve rahatlayacaklardır eninde sonunda.
  16. Randomech

Warband Vs Bannerlord

Bazı insanlar bu tarz oyunlarda grafik, çeşitlilik ararken bazı insanlar da sadece oyunun dengesine, mantığına göre karar veriyor. Bannerlord' un nasıl bir noktaya geleceği bilinemez. Bu yüzden birçok insan şu anki durumlara göre yorum yapıyor. Warband'ı tweakmb tarzı araçlarla ve diplomasi modlarıyla oynayan insanlar, hiçbir optimizasyon sorunuyla karşılaşmadıkları için de Warband' ı seçiyor olabilirler. Bu durum sadece Mount and Blade' de değil, diğer birçok oyun serisinde de yaşanmıştır. Mesela Elder Scrolls serisinin hayranlarından Skyrim yerine Oblivion oyununu daha güzel bulanlar oldukça fazladır. Skyrim birçok yönden üstün olarak gözükse bile bu böyledir.
  17. Randomech

Mesele şu ki, insanlar sürekli kendisinin haklı olduğunu düşünürek karşılık veriyor ve bu karşılık sert bir üslup içerince de iki taraf birbirinden uzaklaşmaya devam ediyor zaman geçtikçe. Son birkaç saattir forum kaynayan kazan gibi. Arkadaşlar eğer biri yaşadığı sıkıntılar hakkında ya da oyunun eksiklikleri dolayısıyla sinirlendiği için konu açıyorsa lütfen dostça bir dille karşılık vermeyi deneyin. Siz "boş yapmışsın, oynama o zaman" dedikçe insanlar oyundan daha da uzaklaşmaya başlıyorlar. Bu da TaleWorlds' e zarar veriyor aslında. Diğer taraf da "fanboy" kalıbını kullanmaktansa ne kadar sinirlenirse sinirlensin kendi mağduriyetini güzel bir dille anlatarak tartışmaya devam edebilir diye düşünmekteyim.
  18. Randomech

TaleWorlds paramı geri ver !

Dostum eleştirilerine katılmıyorum keşke oyunu almak için bekleseydin şuan bende oynamıyorum oyunu çünkü test edebilecek sabır yok.Satın alım konusunda ise zıttını düşünüyorum.İyi ki satın almışım ki şimdi çok daha iyi bir bütçe ile düzenleyecekler.Malesef iade şartlarına uymadığı için TalesWorld ekibinin de yapabileceği birşey yok.İade olayını Steam ile çözmelisin.Ama kesinlikle bu oyun beklemey değer harikalar yaratacaklarımdan şüphem yok
    "Dostum eleştirilerine katılmıyorum" gibi bir cümleyi görmek pek mümkün değil şu günlerde. Bu yüzden sizi tebrik etmek istiyorum. Her ne kadar normal bir durum olsa da bu ülkede örneklerini pek göremiyoruz. Genellikle "sg oynama o zaman" tarzında karşılıklar görüyorum. Uzun süredir forumda çokça hakaret içeren tartışmalara şahit oluyordum. Kendim hiç girmedim bu tartışmalara yalnız her seferinde insanların üslubundan rahatsız oldum. Önemli olan konuyu açan kişinin haklı ya da haksız olması değil, olabilecek en uygun dille cevap vermek. Çünkü eğer kimse taviz vermezse hiçbir sonuca varılamayacak, aksine iki taraf da birbirinden daha da uzaklaşacaktır. Bir moderatör gelip konuyu kilitlese de başka bir konuda yine aynı şeyler yaşanacaktır.
  19. Randomech

Forumla TaleWorlds arasında nasıl ilişki yok? TaleWorlds çalışanlarının soru cevaplarını izlediğimde sorunların foruma yazılması gerektiğini geri dönüş olmasa bile not alındığını söylemişlerdi. Ben not almak ile yetinmeyip en azından ufak bir cevap vermeleri gerektİğini düşünüyorum. Bu bizim teknik sorunları paylaşma isteğimizi artırır. Ufak bir psikolojik hamle ama gayet etkili olabilir.

Global forumda dünyanın her yerinden insan sorun bildiriyor. Bu yüzden daha verimli olabilir. Ama bu diğer forumları görmezden gelme olayını doğru yapmıyor. Türkçe Forumla ilgilenecek bir kaç moderatör bulmak sanırım çok zor olmaz. Ayrıca buradan geri bidlirim toplayabilirler.
    Bizim millet ağzının tadını bildiği için Türkçe foruma biraz daha güvenmeleri gerektiğini düşünüyorum. Son 2 senedir üye olsam da uzun süredir forumu takip ediyorum. Oyunu arşa çıkaracak öyle fikirler gördüm ki inanamazsın. Elbette bunların çoğu akıllardan silindi. Çok ufak bir kısmını da zaten warband ın diplomasi modlarında görmüş olduk.
  20. Randomech

Alakası yok bütün moderatörler yabancı forumlara geri bildirim yapıyor. Gerçi onlar da bu durumdan şikayetçi, onlara da fazla geri dönüş olmuyor. Arda'nın falan hesaba girip bakın günde 25 cevap veriyor ve hepsi İngilizce. Burada iğneyi kendimize de batırabilir belki ama daha çok ilgilenmeleri gerektiği kesin bir şey. Yapacakları en iyi hamle moderatör sayısını arttırıp seri bir şekilde tüm forumlardan gelen bilgilerin toplanmasıdır. Bir kaç kez konu açtım veya başka konuların altına eklenti olarak yazdım ama hiçbirine geri dönüş yapılmayınca bir daha da uğraşmadım.

Riot bu işi çok iyi yapıyor teknik desteğe bile yazsan anında cevap veriliyor. Böylece teknik sıkıntıları paylaşma isteğiniz aratıyor. Bu ufak bir psikolojik hamle olsa da çok etkili bir şey. Hiçbir konuya cevap verilmeyince insanlar bir işe yaramadığını düşünüp bir sonra ki sefere aynı hevesle yazmıyorlar.
    Geri bildirimden kastım aslında oyuncuların "feedback" vermesiydi. Yani aslında yabancıların oyun hakkında, türkçe forumdakinden daha az hataları bildirdiğini düşünüyorum. Moderatörlerin karşılık vermesi mevzusunda ise haklı olabilirsiniz. İngilizce forumda "Community Support" olarak görevlendirilen moderatörler daha sıkı çalışıyor.
Back
Top Bottom