Search results for query: *

1. *Kaptan*

Cult-i Kuman Khanate [CKK] [Oba Sistemi] [Kapandı]

Başarılar dilerim. Bu zamanda antrenmanda 21 aktife sahip olmak gerçekten kolay değil yönetim kadrosunu tebrik ederim.
  2. *Kaptan*

Siyasi İdeoloji ve Gündem Tartışma

Bugün karasenerin büyük olduğunu anlaman; dijiturkun tersi durumun varlığı hakkındaki hukuki iddalari işaret etmesinden mi kaynaklandı yoksa ozdagin istifasndannmi? Bu ikisi değilse nerden hareketle büyük olduğunu anladin?
    dünkü fezleke açıklaması

FEZLEKE AÇIKLAMASI

"Merak ediyorlarmış… İYİ Parti fezlekeler geldiğinde ne yapacakmış?... Elbette, vatandaşı iki yumruk arasında sıkıştıran bu utanmazlığa geçit vermeyeceğiz. Elbette, milletimizin hür iradesine saygı duyacağız. Elbette, siyasi şovun değil, hakkın ve hakikatin yanında duracağız. Bu kadar basit, bu kadar net.”
    ve Özdağ'ın önerilerini dinlememesi.
  3. *Kaptan*

Akşener çok büyük insan ben bugün bunu anladım. Ümit Özdağ'ın istifa etmesine de sevindim.
  4. *Kaptan*

TR_Siege [AKTİF]

teşekkür ediyorum.Eğer bu durumdan muzdarip olduysanız hakkınızı helal edin.
    Sorun yok benim de kardeşim geçenlerde aynısını yapmıştı :smile:
  5. *Kaptan*

Evrime inanmama sebepleri

Söz konusu insan evrimi olunca maymunlar mutlaka işin içine giriyor :grin: Şimdi, cahillik daha bu noktada başlıyor. İnsanın atası olarak kabul edilen şempanzeler, bonobolar, goriller ve orangutanlar maymun falan değil. Bunlara "İnsansı Maymun" denir. Maymun ile insansı maymun arasındaki farkları, ilgisini çeken arkadaşlar araştırabilir. Yalnız saçma sapan sitelerden değil de özellikle yabancı bilimsel makalelerden. "Yoh yav maymundan gelinir mi dopraktan geliyok dopraktan" ya da "Topraktan geliyoz ne maymını" gibi laflar sıkça edilir. Oysa topraktan gelmek daha mantıksız. Hele bir de, yoğurmak diye bir şey derler. Hamurumuz topraktan yoğrulmuş bilmem ne. Bizler insansı maymunlardan geliyoruz. Bir noktada onlardan ayrıldık, farklı yetenekler kazandık. Genetiğimiz, becerimiz, sosyal ilişkilerimiz değişti. Onlar ağaçlarda hoplayıp zıplarken, burası çokomelli, bizler iki ayak üstünde durmayı başardık ve toprağa ayak bastık. Dolayısıyla bizler insansı maymunun ulaşabileceği en üst seviyeye ulaştık ve hala gelişmeye devam ediyoruz. Şimdi birkaç video atayım. Başka hangi hayvan bu videolardaki davranışları sergiler, başka hangi hayvan bize bu kadar benzer?

Şu hareket ve davranışlar, bize ne kadar da benzer. Altta biri "this looks like my high school." demiş. Vallahi doğru. Aynı liseli veletler gibi ama bize benzer davranışlar.

Yemek yeme şekilleri ilkel insanlarınki gibi.

Şu videoda nasıl kavga ettiklerine dikkat edin. Aynı görüntüleri bizim Meclis'ten hatırlamanız lazım :grin: Diğer hayvanlar böyle kavga etmezler. Bağırış çağırışlar da aynı erkek kavgasında ortada kalan kadınlar gibi (feministlerin gazabında koru yarabbi).

Şu maymunları birkaç nesil şehirde, insanlarla birlikte büyütsünler... İlk insana benzemezlerse ben Ay'a gitmeye talip olurum. Maymunlar niye insan olmuyor diye soruyorlar. Üç dört nesil boyunca bunları yanında tut, ilk atanın benzeri olur. Sen kuzenlerini insan içine çıkarma, sonra da niye insan olmuyonuz diye kız. İnsansı maymunları zorlasalar, insansı durumların içine soksalar; hayvanlar değişmek zorunda kalacak. Evrim, yıllar değil yüzyıllardır sürüyor. Kimse de şu hayvanlara bir şans tanımamış.

İnsan vücudunda da evrimin izleri var. Örn 20 yaş dişi, apandis, tüylerin diken diken olması, kuyruk sokumu vb. bu kadar emare varken insanların dini sebepler dolayısıyla böyle bir gerçekliği reddetmesi gerçekten çok büyük talihsizlik. Son zamanlarda evrimi kabul eden ,tanrı evrimle yaratmıştır diyen müslümanlar da var ama çoğunluğu reddediyor. Bu arada siz tanrı evrimle yaratmıştır fikri hakkında ne düşünüyorsunuz?
  6. *Kaptan*

TR_Siege [AKTİF]

Steam Adresiniz:https://steamcommunity.com/profiles/76561198341793427/
    Yasaklandığınız Karakterin Adı:SaltukBugraHan
    Yasaklandığınız IDniz: (Opsiyonel)
    Yasaklandığınız Tarih ve Saat:13.02.21 23:20-30 gibiydi tam hatırlayamıyorum
    Neden Yasaklandınız?:Küfür
    Yasağınız Neden Kaldırılmalı?:Bunları yazarken bile çok utanıyorum.Akşamları ve günün bazı bölümleri bilgisayar kardeşimde oluyordu ve multiplayera girmiş.Ben onu bilgisayardan kaldırıp kendim girmek istediğim zaman sunucudan atıldınız yazısını görünce şaşkına döndüm ve küfür ettiğini itiraf etti.Ben günlerdir multiplayer girmenin hayalini kuruyordum fakat kardeşim benden önce girip ortalığı karıştırmış maalesef kusura bakmayın.Kuşatma haritasından banlanmış basınca atıldınız diyor.Eğer banı açarsanız böyle bir sorunla asla ilgilenmeyeceğinize şeref sözü veriyorum.Tekrardan kusura bakmayın,saygılar.
    Bu hesabı ben şikayet etmiştim kötü oynamasına rağmen kaybettiği için takımına sövüp insanları kışkırtıyordu ama şikayet ettiğim sunucu paşanın sunucusu değil Fearless'in sunucusuydu yani buraya değil Fearless'e ban kaldırma talebi atmalısınız. Bu Discord adresinden ban kaldırma talebinde bulunabilirsiniz https://discord.gg/Ma84meE3
  7. *Kaptan*

Evrime inanmama sebepleri

Bu başlığı neden inanmadığınızı veya inandığınızı neden inanmamız veya inanmamamız gerektiğini tartışalım diye açtım. Sizce evrim var mı?
  8. *Kaptan*

Tartışma değil daha çok görüş ifadesi benimkisi. Ben kendi görüşüme göre incenin doğru yolda oldugunu düşünüyorum.
    İnce parti içinde mücadele edebilirdi. Grup kuracak kadar mv'ye sahip olduğu söylentisi var böyle bir güç ile kk'ya baskı yapıp birşeyler değiştirebilirdi ama İnce bunun yerine partinin dışında hareket etmeyi seçti.
    Atatürk'ün yaptıkları islamı dışlıyor muydu da -değersiz yapılanmaları/hareketleri/söylemleri bırakıp değerlere tekrar ulaşmalıyız- yaklaşımıma; "türk-islam milliyetçiliğiyle mi bu değerlere döneceksiniz" diyorsun? Gerek atatürkün ülkedeki herkesle birlikte kurdugu türkiyede, gerek avupa birliğinde, gerek başka gelişmiş ülkelerde herkes ve her inanç eşit kabul edilir, böyle tarafsız ve samimi bir kucaklayıcılık vardır.
    Atatürk milliyetçiliği laiktir Türk-İslam ile aynı değildir.
    KK yönetimi ve kaftancı destekli ekremde ise iktidarı yenme amacıyla günü kurtarma kucaklaması var ve bu kucaklama tüm ülkeye zararlı; hak/değer yozlaştırdıgı için. Benim ifade ettiğim bu. Hdp istiyorsa, avrupa birliği içerisinde nasıl ve nereye kadar hak aranıyorsa; aynı şekilde türkiyede hak arayabilir, her parti de bu şekliyle hdp ile görüşebilir. Nokta. Ötesi, al gülüm, ver gülüm...ülkeye yaramayacak kirli siyasi planlar be gülüm..
    HDP'yi bir köşeye bırakıp kendi kendine legalleşmesi beklenemez. Diğer partiler ile etkileşim içinde olmalı.

Ekrem ikinci tura RTE karşısında tek kalırsa, dine/çıkar gruplarına odaklanmayı bırakıp kendisi gibi başarılı bir belediye başkanı olan mansurla yahut inceyle yahut KK ve Canan gibiler hariç; chpli bilinen herhangi başka başarılı biriyle birlikte yürüsün, cumhurbaşkanı olsun. Neden bu zor geliyor sana? Yoksa gerçekten kucaklayıcı degil mi ekrem?
    Yahu partinin adayı parti başkanı ile, yönettiği ilin il başkanı ile yürüyemecek de kim ile yürüyecek? O adamlarla yürümeyen biri aday yapılır mı? Öyle saçma şeyler istiyorsunuz ki... Beğendiğiniz İnce de onlarla yürüdü, Yavaş da aday olsa onlarla yürüyecek.
  9. *Kaptan*

Ben imamoğlu yerine İnce veya Yavaş i görmek isterim. Sırf biri pek iyi hitap edemiyor, öbürü net bir sesle gür bir şekilde konuşamıyor diye, arkasında kaftanci olan değersiz/tavici CHP sunumlu İmamoglunun gür sesini işitmek istemem.
    İnce'yi tartışmaya bile lüzum yok yaptıkları ortada.

İster değersiz de ister tavizci-değil- İmamoğlu herkesi kucaklayan bir siyaset güdüyor. Millet İttifakı'nın bedene bürünmüş hali. Hitabeti ve gür sesi ile kayyum imalarına rağmen, iki defa İstanbul'da seçim kazandı. Parti meclisinde çoğunluk cumhur ittifakı olmasına rağmen canla başla çalışıyor. Seçimi kazandığı andan beri medya tarafından çok büyük bir karalama kampanyasına maruz kaldı ,her adımı takip ediliyor. Meclisten geçirdiği birçok hizmeti de bir bakanlığın kararnamesi ile iptal ediliyor ama buna rağmen yılmıyor, koranavirüs vaka sayılarının doğru açıklanması bile adamın sayesinde oldu. Adam hem bunlarla uğraşıp hem iç siyasette bu kadar etkin oluyorken medyanın karalama kampanyasına kanıp, iMaMOğlU kÖtÜ yAVaş iyİ algısına kanıp böyle bir adama değersiz demeniz çok talihsiz bir yorum olmuş. Arkasında Kaftancıoğlu var demişsin kimin olmasını beklerdiniz? İstanbul Belediye Başkanı'nın arkasında Ankara CHP il başkanı olacak değildi ya :smile:
    Kaftancıoğlu yerine Mansur Yavaş kilit yönetimde yer alsin, CHP sirkelensin, Atatürk değerlerine dönsün. Bu şekilde İmamoğlu da Cumhurbaşkanı olsun. Var mısın?
    Mansur Yavaş niye kilit yönetimde olacakmış :grin:. Türk-İslam milliyetçiliği ile mi Atatürk değerlerine döneceksiniz? Canan Kaftancıoğlu'nun performansını segileyebilecek daha milliyetçi birinin bu konuma yükseltilmesi tabii talep edilebilir ama bu Yavaş olmamalı. Nedense her yere Yavaş yakıştırılıyor, cb adayı Yavaş, parti başkanı Yavaş...
    İmamoğlu kendi tatilini seven, kendini ustun gören birine benziyor bence ama olsun, mansuru yönetimde kilit konuma ekle kaftanci yerine, CHP'yi değerli kıl, Cumhurbaşkanı İmamoğlu olsun. Ne dersin?
    Kendi tatilini seven demişsin adamın ilk 400 günde tatil yaptığı gün sayısı 8. Kendini üstün gören birine benziyor bence demişsin kendini üstün gören adamın son yaptığı pazar gezilerine bir bakmanı öneririm. Üstte de dediğim gibi Kaftancıoğlu gibi performans sergileyecek milliyetçi birinin onun yerine istenmesi uygun bir talep
  10. *Kaptan*

İnce'nin parti kurmasını hiç yerinde bulmuyorum. Ülke büyük bir uçurumun eşiğindeyken ana muhalefeti bölmesi bana kalırsa kötü oldu çünkü seçime partisi ile ittifaksız girip, baraj altı kalıp, meclise girememe olasılığı var. Şu anki durumda anketlere bakılırsa Erdoğan'ın bireysel cumhurbaşkanlığı oyu Cumhur İttifakı oyundan yüksek. Erdoğan cumhurbaşkanlığını kazansa bile mecliste muhalefetin çoğunluk olması ihtimali yüksek. İnce'nin bu hareketiyle bu olasılığı yok etme ihtimali var. İnce'nin haklı eleştirileri var mı? Elbette var. Rahatsız olduğu konuları anlıyorum İlk mesele HDP ile yakınlaşma ve CHP'nin dostlarımızla(İP-DEVA-GELECEK-SAADET-DP+ dışarıdan destek ile HDP) iktidar olacağız demesi.CHP, muhafazakar ve sağ seçmenden pek oy alamayan bir parti. Kendi tabanıyla ülkenin gidişatını durdurması imkansız. CHP'nin kendi tabanı dışında ulaşması gereken seçmen: Kürtler, sağcılar(merkez sağ ve ülkücüler) ve islamcılar. CHP'nin tek başına tüm bunlara ulaşıp iktidar olması imkansız. Durum böyle olunca CHP, Cumhur İttifakı ve Erdoğan'a muhalif tüm seçmenlere ulaşmak için bir demokrasi İttifakı oluşturdu. Önce İYİ Parti seçime girebilsin diye 15 milletvekili verdi ve barajı geçemeyip mv yollayamazlar diye ittifak yaptı aynısını Saadet Partisi'ne de yaptı. Daha sonra bazı illerde meclise milletvekili yollayacak oyu toplayan, ama barajı geçemediği için meclise mv yollayamayan partilerin mv adaylarını seçime CHP'den soktu ve küçük partilerin de kendisini temsil etmesine olanak sağladı. (kazanan adaylar planlandığı gibi istifa edip kendi partilerine döndüler) 2015 yılından sonra da HDP'nin tek taraflı desteğini kazandılar. Yani HDP kendisinin kazanamayacağı yerlerde aday çıkarmak yerine direkt CHP'yi destekleyecekti. Örneğin herkesin umutlarını yeşerten İBB seçimleri HDP'nin dışarıdan desteği sayesinde kazanıldı. HDP'nin dışarıdan bir desteği olmadan ülkede yönetimi değiştirecek çoğunluğa ulaşılamayacağı bir gerçek. CHP de bu durum karşısında kendisine dışarıdan destek veren HDP'ye bazı tavizler vermek ZORUNDA. Bu tavizler :HDP'yi sert eleştirememe, HDP'ye atanan kayyumlara karşı çıkma ve biraz yakın durma. Bu durumlardan rahatsız olabilirsiniz ama başka çare yoksa ne yapacaksınız? Bir daha seçilirlerse olacakları tahmin edebiliyor musunuz? Diğer meseleler Canan Kaftancıoğlu'nun Atatürk dememesi ve partinin Atatürkçülükden uzaklaşması. İlki tartışmaya değmeyecek bir konu. Diğeri ise aynı HDP ile ittifak gibi bir zorunluluk. Ülke nereye gidiyor adamlar hala ideolojilerin içinde tıkalı kalmış yahu biraz gerçekçi olun durumun farkına varın.
  11. *Kaptan*

Warband Atasözleri

Kurttan önce uluması,Kergitden önce oku gelir.
  12. *Kaptan*

Üsttekinin İmzasını Oyla v2

Doğru bir söz

10/10
  13. *Kaptan*

Üstteki Üyenin Avatarını Değerlendir

Güzel ama zoom yapmadan bakınca at üstünde savaşçı olduğu anlaşılmıyor 7/10
  14. *Kaptan*

.

Tuttu

Alttaki üye liseye gidiyor.
  15. *Kaptan*

TR_Meydan [AKTİF]

Yasaklanmasını istediğiniz oyuncunun adı: Katip Çelebi
    Yasaklanmasını istediğiniz oyuncunun IDsi: Mevcut değil
    Neden yasaklanmalı: Sürekli ez,geber,korkak gibi kışkırtıcı sözler söylüyor bunların ban sebebi olmadığını biliyorum ancak bu arkadaş sürekli söylüyor her kill aldığında yazıyor 40 dk falan oynadım sürekli ez yazdı kalıcı olarak yasaklanmasa bile bir uyarı insanları rahatsız etmeyi bıraktırabilir belki
    Olayın gerçekleştiği Tarih ve Saat: 11.05.2020 14.15 14.50 arası
    Kanıtlarınız: https://hizliresim.com/jb0zNA --- https://hizliresim.com/lWIkeq --- https://hizliresim.com/HU1XIv --- https://hizliresim.com/swT2CC
  16. *Kaptan*

Klan savaşları devam ediyormu

Evet devam ediyor.Saat ayarlıyoruz sunucuya girip oynuyoruz adamlarla
  17. *Kaptan*

Kingdom of Kandors

Kanka başarılar fakat şey dicem Qetesh in yaklaşık 20 tane klanı var :smile:
    Turne yapıyor Qetesh
Back
Top Bottom