Search results for query: *

1. OktayHan

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

fix lemek için bahane. bir şey yapıyorlar fix lik kapı bırakıyorlar. dönüp fix liyorlar. :grin:
    :grin: fix gelmiş düzeltmişler
  2. OktayHan

40 yıl sonra oyuna girdim Kuzait turnuvalarından Vlandia zırhları düşüyor. Gerçekten mi yani?
  3. OktayHan

Bu atölyelerin nasıl çalıştığını anlatabilecek bir hayırsever var mı? Aylar sonra bir sefer yapayım dedim atölyeler hala kapalı kutu. Mesela tahıldan bira, üzümden şarap, ketenden kumaş üretiliyor ama kürkten ne üretiliyor? Şehrime ait köylerde at ticareti yapılmasının bana ekonomik faydası ne at simgeli bir köy varsa neye yatırım yapacağız? Ayrıca atölyelerde hala Seviye-1 ifadesi duruyor ilerleyen zamanlarda bu atölyeleri geliştirebilecek miyiz?
  4. OktayHan

Gelinen noktada Taleworlds ağır eleştirileri hak ediyor. Şirket kendi itibarını kendisi düşünmüyorken biz niye düşünelim?
  5. OktayHan

1.7.2'de kayda değer bir şey var mı? modları yakmayalım boşuna
    Şahsi düşüncem, yok hocam. Birkaç arayüz değişikliği dikkatimi çekti onların da oyuna etki edecek şeyler olduklarını zannetmiyorum.
  6. OktayHan

Güncelleme gelmeyeli 50 gün geçmiş. Hala pek çok eksiği olan erken erişimdeki bir oyun için çok fazla bir süre. Artık ürünün doğmadan öldüğünü kabullenmek lazım bence.
  7. OktayHan

Yiğit göremiyorum maalesef varsa yiğit bloc gibi mod yapan insanlar.Tek başlarına neleri sundular yahu 100 kişiden biri sadece bununla ilgilense demekki 2 senede tek başına gözümüzü doyururdu beyim.Aşırı vasat...2008'den beri sıkılmadan Single oynayan adamım son 200 saatim Multide geçti.
    Yani diğer her konuda ne desen haklısın da konu topyekün savaş olduğunda bu oyundan daha iyisini oynamadım. Eleştirdiğim nokta da zaten sadece savaş ile bu serinin gelişemeyeceği.
    Diplomasi olacak, politika olacak, krallıkların sınırları ülkemizin doğu sınırı gibi yol geçen hanı olmayacak vs. bu seri ancak ve ancak bu özellikler adamakıllı oyuna yedirilirse çağ atlar aksi takdirde yerinde sayar. Söylemek istediğim buydu.
  8. OktayHan

Savaşlar bari detaylı olsa oda yok.Detay yok.
    Yiğidi öldür hakkını yeme. Evet bence de savaşlar daha iyi olabilirdi ama şu haliyle bile benzersiz bir deneyim olduğunu kabul etmek gerek. AC'de benzeri yapılmaya çalışıldı sonunda beceremeyip scripted halde bir garabet sundular. Bannerlord'daki en büyük eksik diplomasi ve iç-dış siyaset gibi bir orta çağ strateji oyununda olması gereken şeyler. Elbette detay bakımından bir CK3 olmasını beklemiyordum ama yahu 8 tane krallık var aralarında ittifak kuramıyorlar, ekonomik ilişki kuramıyorlar, herkes herkesin toprağında istediği gibi at koşturabiliyor... İsyan eden adam yanına 3-5 lord daha alıp krallığını ilan edemiyor vs. belki teknik olarak imkansız şeyler bekliyorum ama bir oyuncu gözüyle pek çok insanın Bannerlord'dan beklediği sadece birkaç şeyi belirtiyorum. Mount&Blade serisine bu tür detaylar eklenmedikçe bu seri bir adım ileri gidemeyecek.
  9. OktayHan

TW oyunu unuttu sanırım. Dönemin koşullarını göz önüne alırsak artık kesin olarak 2011'de çıkan Warband'ın RPG ögeleri yönünden çok daha zengin olduğunu söyleyebiliriz yani en azından karakter gelişimi için kitap satın alıp okuyordun, evlenmek istediğin kişiyi şiirle etkileyebiliyordun, kazandığın turnuvayı birine adayabiliyordun... Oyuncular bu tür derinlikler beklerken Taleworlds hala oyuna bayrak ekleme derdinde bu durumu atasözü ile açıklayacak olursam: ''Eşeğe altın semer vursalar eşek yine eşektir.'' Yani savaşlar dışında hiçbir derinliği olmayan bir oyunu sadece görsel düzeyde süsleyince o oyun iyi olmaz, olmayacak.

Neyse gerçekten çok büyük tebrikler Taleworlds Entertainment
  10. OktayHan

Beta 1.7.1 Beklentileriniz Neler ?

Gelecek planlarindaki listeyi bitirsinler sonra da oyunu hemen cikartsinlar. Benim tum beklentim bu. Oyun bittikten sonra mod camiasi kalir da oyunu oynanabilir hale getirirseler ne ala.
    Gelecek planlarında olup da henüz görmediğimiz ne kaldı ki sancaklardan başka?
  11. OktayHan

Sonunda gerçek anlamda bir patch gelmiş. En çok beklediğim savaş öncesi ordu konumlandırma, komutan atama, savaş arazi sistemi hepsinin aynı anda gelmesi beni çok tatmin etti. Deneyimlemek için sabırsızlanıyorum.
  12. OktayHan

Bayadır sorulmuyor.
    Yama ne zaman çıkacak? xd
    Geçen hafta İngilizce Forum'da bu hafta da gelmeyeceği söylendi haftaya gelir diye tahmin ediyorum ama yine yarısından fazlası fix olan bir patch gelirse şaşırmam.
  13. OktayHan

Battle Terrain System ve savaş öncesi ordu konumlandırma gibi özellikleri tam sürüme saklıyor olabilirler mi acaba? Eğer böyle bir niyetleri varsa anlayışla karşılarım ama daha açık bir bilgilendirme iyi olur diye düşünüyorum.
  14. OktayHan

Krallık Kurmak için Öncesi ve Sonrası Tavsiyeleleri

Bir krallık kuracaksan sağlam ekonomin olmalı başka bir şeye ihtiyacın yok çünkü oyun yapay zekası başka bir şey talep etmiyor maalesef :sad:
    Şahsen krallık kurduktan sonra başbaşa kaldığım bu tekdüzelik yüzünden bilmem kaç kez açtığım seferlerden birinde bile krallık kurduktan sonra oyunu devam ettirecek isteği kendimde bulamadım bu yüzden de oyun bu haldeyken krallık kurmanı tavsiye etmem açıkçası.
  15. OktayHan

1.6.4 sürümünde savaş yaptırmıyorlar ya 5-6 tane lord yakalayıp esir alıyorum. Bir bakıyorum barış teklifi gönderiyorlar bizimkiler de hemen kabul ediyor. Savaş açmak için nufüz harcayayım diyorum. Krallıkta benden başka kimse savaşmak istemiyor. Diplomasi kısmı bayağı sıkıntılı çok eksikleri var.
    Orta çağ temalı bir oyunda diplomasinin aşırı yavan kalması zaten başlı başına bir problem. Üstüne var olan birkaç basit diplomasi özelliği de çalışmıyor yani. En son 1.6.0'da kalmıştım 4 güncelleme gelmiş hala benzer şikayetler görüyorum. Gelen güncellemeler oyuna içerik olarak hiçbir şey katmamış anladığım kadarıyla.
  16. OktayHan

Mevcut 4 tane statü var klan içinde. Doktor mühendis vekil ve izci. Bunların sayısının artacağını söylemişlerdi ancak ne zaman olur yeni tür ne olur söylendiyse pek hatırlamıyorum. Sanırım çavuş atayabilecektir.
    Böyle bir plan var mı bilmiyorum ama mutlaka yeni statüler eklenmeli.
  17. OktayHan

Kalelere bağlı köylerde çıkıyor özel birlikler. Yani kalelerin bir işlevi sayabileceğimiz bir durum var gibi
    Özel birliklerin fazla spamlandığı gerçeğini değiştirmiyor. Eski hali gerçekten iyi değildi çok zor toplayabiliyorduk ama bu halinde de ayar ters yönde kaçmış. Daha hiçbir birliğe bağlı değilim Vigla Acemsi görünce yüzümü çeviriyorum o derece.

İlla kalelerin bir işlevi olması isteniyorsa kalelere bağlı köylerde üretilen ürünlerin bi faydası olmasını sağlayabilirler.
  18. OktayHan

1.6.2 ile oyuna geri döndüm girdiğim her köyden özel birlik topluyorum. E madem özel birlik toplama olayı bu kadar kolaylaştırılacaktı bir krallığa katılınca özel birlik verilmesinin ne anlamı kalıyor? Topluluğun isteğiyle mi bu hale getirildi bilmiyorum ama şahsen hoşuma gitmedi bu olay.
  19. OktayHan

''The bracing feature has been enabled for spears with handles with 230 base length and above.''

Gözüme çarpan ilk şey bu oldu. Birlikler için de geçerli mi acaba?
  20. OktayHan

Hala 'mızrak duvar' ve 'battle terrain' özelliğinin eklenmesini bekliyorum. Dev Update videosu çıkalı neredeyse yarım yıl geçti. Şimdi eleştirmeyim de ne yapayım ben?
Back
Top Bottom