Search results for query: *

1. Sultan Berkuk

Siege/loot logic of parties

I don't really understand why you want it to be siegeable but not to be a castle or a town. Does it really matter to you if it is a castle/town and not a private region? Why do you not want it ro be a castle or a town?
    Because this affects game balances and AI decision making. For example, I have a parties, module_party is between town codes. So it's a town. I can change its menu and icon. But it's still the town. Caravans can come here, artificial intelligence decides according to whether this is a town. The town will pay me regular taxes.

If this is a private parties and no one can attack, I can put unlimited soldiers in it. But that also kills realism. So I want it to be balanced.
  2. Sultan Berkuk

WFaS has a nice working system of wagons which can normally be attacked, same goes about VC and some OSP scripts in The Forge. Look them all up.
    I've been looking for a long time. I looked a lot "Open Source Code and Kits" and "Open Source Resources" but couldn't find it. If you know the name can you send the link? Especially wagon setup in viking dlc was a feature I wanted very much. You'd be doing me a big favor.
  3. Sultan Berkuk

Hello everyone. I wrote a code where we set up our own based on the map as in the Viking dlc. I think it's called a wagon or a citadel. It has a scene. There is a special game menu. I can put soldiers in it's garrison. But the enemy parties do not attack. I added my party under zendar town in...
  4. Sultan Berkuk

How to do dynamic renaming?

[/spoiler] Hi guys. I'm working on an advanced headquarters system. I want to change the name of the headquarters whenever I want. But I don't know how to do it. In some modes, we can change the city/fortress names by changing the "Rename Kingdom" codes in our game. I tried to do this but...
  5. Sultan Berkuk

How to make diplomacy module system + customize own your troops?

You can't simply copy paste it, you have to adapt it to your module system. Check each single error line if it should actually look like this and which variables you might be missing/misspelling. I can for example imagine that it should be set_item_detail and not set_item_detial.
    You're right, I should adapt. I will pay attention to this and add the mistakes I encountered while adapting it here and get your opinion. If anyone else gets the same error, they can look into it and solve their problems.

Looks like you have used advanced wreck integrated module system. It is not compatible with scripts written with python code. Use vanilla compiler or wreck simple mode.
    Yes, Vetrogor is correct. There seems to be an issue with pure Pythonic scripts which cause conflict with the ModSys.
    Yes, you are right. I'm not using the vanilla Module System. I am using Diplomacy Module System.
  6. Sultan Berkuk

First, the Module System language is no Python.
    Second, you still need to tell us more about the errors which you get. What are the error messages saying, what is happening, etc.?
    The ModSys is written in M&B language of coding, only the compiler is in Python.

They are always shown in the compiler; you may use the WRECK compiler for even better performance.

Both Diplomacy and Floris are OSP, you are free to use their source code. Here is a list of all mods that have been made LSP/ OSP: https://forums.taleworlds.com/index.php?threads/list-osp-lsp-modifications.377920/.

I can add these codes to the native module system and use them in my game. But when I add the Diplomacy module system, I get an error. I guess there are many reasons for this. For example, in native, our player's side is (7). And when we use the codes, we change the soldier tree of the 7th side. But it is different in diploasi module system. I guess I will not be able to add this osp to the diplomacy module system. Because I've been trying for a long time, but I couldn't find a solution.

Floris mod has a similar feature. A feature where we can buy troops from the inn and change the outfits of the troops. If I can find it, it will still work for me. Do you know the link for this feature? I searched a lot but couldn't find it. Because the Diplomacy Module System is so complex, I had a hard time rewriting it myself.
  7. Sultan Berkuk

What are you asking for? Just add the feature from Floris to Diplomacy and fix all issues you can see in the compiler. If you do not know how to do it, you may have to learn the basics of modding. There is no more information left in your thread, therefore I cannot help you past this point.
    I'm sorry I didn't express myself well. First of all, the link of the feature I want to add; https://forums.taleworlds.com/index.php?threads/custom-your-own-kingdom-troops.226020/

I have coding knowledge, but unfortunately I do not have knowledge of python. I want to add this mod because we can build an advanced army, create a skill tree and name the troops, but there is a code conflict. I can't find where the errors are. The soldier creation feature in Floris mod is much simpler. But I haven't tried adding it. And I don't know how to access codes for this feature.
  8. Sultan Berkuk

Hi everybody. I would like to add the "customize your own soldiers" feature to the Diplomasy module system. But there is a code conflict. Does anyone know how I can fix this? Or how can I add soldier customization like in floris mod? Please excuse my english Solution I found a much...
  9. Sultan Berkuk

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

@Bloc Malloc kullanılacak olan program için bellekte sanal bir alan oluşturulmasını sağlıyordu. Muhtemelen 16gb ram ihtiyacının olmasıda bu yüzdendir. 16 ve üstü için. Ramdaki yeri daha iyi kullandığı için fps artışı bu yüzdendir diye düşünüyorum. Doğrumudur üstadım?
  10. Sultan Berkuk

Piyadeler için şu ana kadar kesin karar aldığımız birimler;

• Reformlu Yeniçeri Ortaları,
    • Nizam-ı Cedid Ordusuna bağlı Ortalar,
    Bizim mod projesinde ki dönem kapsamımız 1789-1815 yılları arasında olduğundan "Çok Oyunculu" kısmında ki planımız bu şekildedir. Şu anda Piyade için düşünülen birimler bunlar fakat Osmanlı döneminde yine popülerliğini 1.Dünya Savaşına kadar korumuş Arnavut Tüfenkçileri- erken dönem Avcı Taburları da eyalet birimi olarak ekleyebiliriz.
    @Lucon Askeri birlikler için şu siteyi kullanabilirsiniz. Gerçekten çok güzel bilgiler ve görseller var. (Eflak, erdel ve boğdan askeri birimleri bile var. Bu ülkeler hakkında detaylı yazıyı Türkçe kaynaklarda bulmak zor :/) Ben kendi projelerim için yararlanıyorum.

Ayrıca sekban alaylarını da ekleyebilirsiniz. Uzun savaş(1593-1606) dönemi orduya alımları ciddi bir şekilde artmış daha sonrada ordunun bel kemiği haline gelmişti. 18yy sonlarında yeniçerilerin ciddi bir şekilde bozulmasıyla büyük ihtimal ordudaki mevcutları daha da arttırılmıştır.
  11. Sultan Berkuk

[SP] - Freelancer - Askerlik Modu

kartondan bina modeli gibi gerçek olmadığını anlamak çok kolay oluyor oyunu biraz oynadığınız zaman.
    Çok yerinde bir tanım olmuş. Maalesef oynadıkça özelliklerin altının dolu olmadığını anlıyorum ve oyundan daha da soğutuyor. At konusu ise warband ve with fire and swordda da vardı. Atlar savaşta ölünce hemen ölmüyor sakatlanıyor vs. Üst üste savaşlarda ölünce artık gerçek oyunda da ölüyor ve lord yaya kalıyor.

Oyunun arka planını bilmediğim için çok yorum yapamayacağım ama şöyle bir sistem TW için faydalı olabilir. Warbandda soylular için zırh, at ve silahlar vardı. Örneğin bir npc grubunuzdayken köylü elbisesiyle yaya ve elinede silah vermeden toprak sahibi yaptığınızda(derebey) oyun tarafından tek tip kılıç, zırh, at veriliyordu. Eğer daha lüks itemler ile yaparsanız o şekilde kalıyordu. İtemler bu şekilde kategorize edilebilir ve lord şehirdeyken parası çoksa zırhını vs değiştirebilir. Bunlar için lordlara item saklayacak envanterde eklenebilir.
  12. Sultan Berkuk

Işınlanma olsa da lordların savaş kaybettikten sonra uzun süreler kalelerine çekilip mangal yapmaları sanki 1.5.8de yoktu.

Işınlanmadan kast ettiğim şey savaşı kaybedince ana şehrine ışınlanması değil bu arada. Onu yapsın, yoksa yolda çapulcular kevgire çevirir lordları. O konuda sıkıntı yok. Ama ana şehrine gittikten sonra da kendi sahibi olduğu yerlerde rastgele ışınlanmalar oluyor. Mesela X kalesinde duruyorken hiç kaleden çıkmadan bir anda Y şehrine gitmiş oluyor vs. Bunlar sıkıntı durumlar. Halbuki X kalesinden garnizon alıp Y şehrine gidebilir. Gitmemesi için hiçbir sebep göremiyorum
    Evet biliyorum. Bende senin kast ettiğini kast ettim. :smile: Warbandda da zaten lordlar yenildikten veya serbest bırakıldıktan sonra ortada 1 hafta görünmez sonra sahip olduğu yerleşkeye ışınlanırdı. Burda direk ctrl+spaceyi basıyorlar. Bende iki şehir arasında giderken fark ettim. Belli bir ülkenin bütün şehirlerindeki turnuvalara katılmak için şehir şehir gezerken lordları ya turnuvada yada kalede görüyordum. O mesafeyi yürüyerek gelmesinin imkanı yok. Sonrada zaten forumda okudum. Ama uzun süre kalede vs. beklemelerinin sebebini bilmiyorum. Lordları ışınlanmalarını mantığı sanırım güçsüz lord tam yakalanacakken veya yenilecekken ortamdan kaçmasını sağlıyor. Esir veya ölüm olmazsa lord sayıları dengede olacağından ülkeler kolayca çökmüyor. Ama cidden rahatsız edici bir olay. Sonuçta arka planda hile yapılıyor. Keşke başka bir çözüm yolu olsaydı.
  13. Sultan Berkuk

Bir ışınlanma durumu var evet. Ve kaybeden lordların uzun zamanlar savaşa girmekten korkması gibi. Emin olmamakla beraber bunun "snowballing"i durdurmak için alınmış bir karar olabileceğini düşünüyorum çünkü 1.5.8 de sanki bu durum yoktu.
    Evet. Neredeyse aralıktan beri var. Yanlış hatırlamıyorsam bu konuyu Mexxico ele almıştı. Lordlar oyuncunun görüş mesafesi dışında ışınlanma kullanabiliyor. Bu sayede snowballingi ciddi derecede azalttıklarındanda söz etmişti. Warbandda da böylemiydi bilmiyorum ama çok garip ve gerçekçiliği öldüren bir olay. Aynı şekilde yanlış hatırlamıyorsam lordlar paralarınıda arttırabiliyor.
  14. Sultan Berkuk

Yemek konusunda bir şey verilmiyor ama otomatik olarak yemeğin veriliyor ordudayken. Yani canın azaldıysa falan yükseliyor vs. Yağma olayı yok bunda, Freelancer'da hatırlamıyorum açıkçası bu özelliği oynadığın Warband modu ile alakalı olabilir. Klan seviyen 3-4 olduğu zaman teknik olarak asker yönetecek yeteneğe sahip olduğun için oyunun zaten içinde olan Paralı Askerlik sistemi daha mantıklı geldiği için normal askerlik konusunda kısıtlama getirdim. Terfi otomatik oluyor ama seçim şansı tanıyor sana. Zorunlu evet, ama izlediğin yola göre değişiyor. Yani piyade kalmak istiyorsan o noktada ilerlemen yararına olur. Oyunun içinde şu an için zaten hafif süvari diye bir ayrım yok bildiğim kadarıyla( yani class olarak var ama görünürde yok bu ayrım askeri birlik ağacında )
    Muhtemelen freelancerın üstüne eklemişlerdir. Yağma derken savaştan sonra savaş ganimetinden birkaç parça kalıyordu diye hatırlıyorum. İşte örneğin normalde bir orduyu yenip savaş ganimeti 5 kılıç aldıysak freelancer olarak 1 kılıç alıyorduk gibi. Böylece biraz para biriktirebiliyorduk. Paralı askerlik şimdi daha mantıklı geldi. Böyle daha iyi olmuş. Sanki hükümdar adı altında artık kendi ordusunu yönetme hakkı verilmiş gibi. Hafif süvariden kastım warbandda Sarranid atlıları vardı. Terfi edince Sarranid Memlüğü oluyordu. Ben atlıları daha çok severdim. Zırhları memlüğe göre bir tık daha hafif olup kullandığı silahlar kargı ve topuza göre daha seri geliyordu. Tabi Memlükler vurucu darbeyi indiriyor. Freelancerda da memlük olmak istemezdim. Ama zorunlu oluyorduk. Dediğim gibi zaten asıl özellikleri eklemişsin. Çok gereksiz basit birkaç özellik çokta gerek yok. Ama umarım kamp özelliğini getirirsin.
  15. Sultan Berkuk

Vizeler yaklaştıya geldikçe geliyor :grin: Ellerine sağlık bu özelliği çok istiyordum. Tam sürüm gelene kadar mod yüklemek istemiyordum ama kesinlikle bu modu yükleyeceğim. Birkaç önerim var. Eğer bunlar varsa şimdiden kusura bakma. Warbandda haftalık ekmek veriliyordu ve onunla idare etmek zorundaydık çok keyifliydi. Bu eklenebilir. Savaşlardan sonra yağma yapabiliyorduk diye hatırlıyorum ama umarım yanlış değildir. Klan seviyemizde 3-4 gibi yani yüksekse iyi bir rütbede de orduya girebiliriz. Sonuçta deneyimli savaş görmüş iyi bir asker olmuş oluruz. Warbandda sıramız geldiğinde terfi olmak zorundaydık. Burda zorunlu mu bilmiyorum ama bence olmamalı. Sonuçta terfi edilirken ağır süvari > hafif süvari oyuncu hafif süvari olmak istiyorsa veya benim gibi basit ve sıradan bir asker olmak istiyorsa kısıtlanmamış olur. Vikings Dlc sindeki gibi kamp seçeneği gelse ve sahneleri olsa çok keyifli olur umarım eklersin. Belki npcler vs. de kamp moduna geçer. Zevkli olur. Şimdiden oyuna bir ısındım. Yazdıklarım çokta gerekli değil.
  16. Sultan Berkuk

Bu kadar hata yapmış olmalarına rağmen hâla hata yaparak topluluğa dürüst bir biçimde cevap vermiyorlar. Keşke her şeyi netliğe kavuştursalar ve bunun gibi birçok şey için özür dileseler. Oyun bilgisayardan bilgisayara inanılmaz değişkenlik gösterebiliyorken ''Birkaç özellik ekleriz sonra tam sürüm çıkarırız pek bir şey beklemeyin'' dememeleri gerekir. Eğer oyuncu topluluğun hatrı sayılır bir çoğunluğu gelen özelliklerden şikayetçiyse ''Bu oyun Bannerlord, Warband değil'' demelerine lüzum kesinlikle yok. Evet bazı değişikliker için bunun denmesi normal, çağ ve oyuncu ihtiyaçları ilerliyor, bu nedenle savaş sisteminin değişmesi gayet yerinde bir karar. Ancak diğer özellikler neden gitti? Bu oyunu basitleştirmenin sonu nereye kadar gidecek? Elimizdeki oyun inanılmaz basitken neden böyle bir oyunda ''Strateji'' ettiketi var? Rol yapma ögeleri isteyince oyun strateji oyunu denebiliyor ama strateji ögesi yok. Nerede o strateji ve rol yapmayı sentezleyen oyun? İkisi de çok eksik ve ne olacağı belli değil. Warband'da olan özelliklerin geri geleceğini bilmek de artık içimi rahatlatmıyor. İki hafta önce çocuklar şampanya patlatıyordu battle terrain sistemi gelecek diye, Warband'da vardı yahu o özellik. Oyun motorunun gelişmesi temel mekanikleri yapmanızı engelliyorsa neden yapıyorsunuz? Oyunun inceleme oranları veya oynanma sayısına bakarak ölçmek yerine kaç tane Warband oyuncusu bu oyunu oynuyor, kaçı beğenmiş ona baksanız? Steam'den ben de olumlu inceleme attım. Gelin görün son iki haftada Warband'ı 20.5 saat, Bannerlord'u 1.3 saat oynadım. Oyunun bozuk olduğunu kabul edip bir özür yayınlayarak ne olacağını anlatmak bu kadar zor olmamalı. Zor bir dönemdeyiz, herkes açısından zor ve şirketin yaşadığı sorunları asla bilemem ama artık dürüst olsanız? Hep bir şeyleri saklamaktan ders alınması gerekmez mi? ''Şunu şunu yapacağız'' gibi net bir açıklama beklemiyorum kesinlikle, ama azıcık tahminlerinizi de mi paylaşamazsınız? Ya da neden inatla düello gibi sıkça talep edilen sistemleri eklemediğinizi açıklasanız? Röportaj sayesinde daha önce bu tarz birçok şeyin denendiğini öğrendik ki önerilerin dinlenmesi güzel bir şey. Bu önerileri ısrarla görmek istemiyorsanız neden eklemediğini açıklamıyorsunuz ki? Sorunun cevabı öncelik vermemeniz olduğu için mi? :neutral: İnsanları Bannerlord'a bağlayan şey yaşattırdığı hissiyattı. Şu an ise Bannerlord özel bir şey hisettirmiyor. Warband'ın daha az gelişmiş ama daha iyi grafiklisini oynamak gerçekten hoş değil. Bari şu downgrade olayına bir el atsanız. Yahu yemin ediyorum oyunun betasının grafikleri vec atmosferi şu ankinden daha güzeldi ya. Optimizasyon becerilemedi mi de bu tarz ucuz yollara başvurdunuz ve oyunu kıstınız? Atlar harita dışına koşuyor, item ikonları 480 piksel, battle yapay zekası zaten Allah'a emanet ne olduğu belli değil. Oyunun arkada bu kadar işlem döndürmesini takdir ediyor ve elbette saygı duyuyorum ama bunlar gerçekten Mount & Blade oyuncusunun asıl talebi miydi? Her şeyin altından kalkabileceğinizi düşünüp büyük bir işe başladınız sonra işler sarpa sarınca yavaş yavaş önemsiz küçük özellikleri atarak oyun çıplak kalıncaya kadar devam ettiniz sanırım, akla daha makul bir seçenek gelmiyor. Bunları yapmanız arkasındaki neden belirsiz, defalarca irite edici biçimde bahsettiğim gibi dürüst olup açıklasanız ve Warband'ı Bannerlord için terk eden ve Bannerlord'da da umduğunu bulamayan oyuncuların dikkatini tekrar size
    Sana katılıyorum. Düşüncelerimi tamamen aktarmışsın. Yapımcıları anlayabiliyorum. Gerçekten işleri zor ama birazda buna kendileri sebep oluyor. Şu eklenecek yada vazgeçtim olmayacak derken bir bakıyoruz oladabilir deniliyor. Ne dedikleri belli değil. Basitleştireceğiz derken warbanddan da geride bir oyun yaptılar. Eğer böyle giderse durumu with fire and sword gibi olacak. Şuraya yazıyorum. Ha benim 300 saatim var. 17. Yy Doğu avrupasını sevdiğim için çok hoşuma gidiyor. Ama yapılabilecek şey çok sınırlı. Devlet kurma yok. Dolayısıyla iyi özellikler kötü özellikleri götürüyor. Zaten kime sorduysam benim dışımda warband daha iyiydi diyorlar. Bannerlordda böyle tamam grafik iyi mekanikler iyi de ee sonra?
  17. Sultan Berkuk

Umut benim ekmeğim.. Bakalım soru-cevap, yeni modlar vs gelsin birkaç aya belki DLC konuları netleşir, bir şeyler görürüz.

Source Code(2011) adlı filme bakacağım birazdan. Bugünlük yeteri yorum yaptım, fikirlerimi paylaşım işte. Neyse güzel film bulmak zor, bulmuşken bir dene, izleyeyim.
    "Umut iyi bir kahvaltı fakat fena bir akşam yemeğidir."
    Gerçi bende aynıyım.
  18. Sultan Berkuk

buna hem katılıp hem katılmıyorum. Belki olumlu taraftan bakıyorum. Katıldığım taraf, diyaloglar oyuna benim istediğim kadar zenginlik ve derinlik katmıyor. Rol yapma işlevine beni yeteri kadar sokamıyor. Ama katılmadığım taraf ise bu oyunda rol yapabiliyorsun. İstersen ticaret adamı, istersen haydut, veya istersen lort. Bunun için illa diyaloglara ihtiyacın yok. Oyunun içindeki mekanikler benim kendi hikayemi yazmam ve oynamam için yeterli. Gerisini benim kendi hayal gücüm yapıyor zaten. Buna en güzel örnek legolar ile oynamak gibi diyebiliriz. Legolar ile oynarken diyalog yoktur ama sen kendi hayal gücünle rol yapabilirsin.
    Burada şunu da söylemek gerekir, oyunun mekanikleri mükemmel değil, pürüzlerinin giderilmesi gerekir ve diyaloglar içine çekmiyor bu doğru. Diğer taraftan oyun kendi aralığında, senin kendi hikayeni ve kendi rolünü üretmeni ve oynamanı sağlıyor. Bu benim kendi görüşüm.
    Bende sana hem katılıyorum hem katılmıyorum. :smile: katıldığım taraf bende strateji oyunlarını hayal gücümle sanki yaşıyormuş gibi oynuyorum. Katılmadığım taraf ise diyaloglar illa abartı olsun demiyorum. En basitinden warbandda bir derebeyi sora sora bulmamız, siyaset için onlara kalradya hakkında sorular sorup kendi tarafımıza çekmeye çalışmamız gibi oyunda olması gereken şeyler var. Bence bu özellikler asıl oyunun zevkli tarafı çünkü tam olarak hissetmeni sağlıyor. Tabi bu benim fikrim. Yanılmıyorsam da şuan diyaloglar böyle kalıcak da denmedi. İleride ekleyecekler.
  19. Sultan Berkuk

Bu durumun getirdiği ekstra bir geliştirme süreci var. Bundan da kaçınmak istiyorlar. Yoksa Realistic diye bir checkbox koyarak herkese yönelik bir şey ayarlama şansları var. Ama bu sefer o gerçekçi kısım için de ayrıca testler yapılmalı, kodlar değiştirilmeli vs. Buna harcayacakları eforu oyunu bitirmeye harcamayı seçmişler gibi. Mantıklı mı? Evet. Ama sonradan bu tarz bir şey ekleyeceklerse mantıklı, yoksa benim gözümde büyük bir potensiyel kaybı seri açısından
    Çok haklısın. Bende Mart'tan beri bunu düşünüyorum. Bir an evvel bitsin üstüne bol bol özellikler eklenir. Daha birçok sorun, hata ve modlama araçları yayınlanmadan insanlar birşeyler üretmeye başladı. Ama onun dışında bittiğinde de yok bu kadar yeter sade kalsın demeleri çok saçma olur. Hem yıllardır şöyle özellik ekledik böyle şeyler var demeleri üstüne de özellikleri çıkarmaları... Bende istemem abartılı özelliklerle oynanmaktan çıkmasını ama böylede cok sade. Şuan sadece savaşa yönlendiriliyoruz. Umarım dediğin gibi olur. Zaten diğer türlü bence şirket ayağına sıkmış olur. Çünkü illaki bir gün Bannerlord bitecek ya sonra? Yine aynı evrende 1400-1500 yıllarını yaparlar veya daha geriye gidip 800-900 yıllarını. Hep böyle devam etmeyecek ya. Yeni birşey olmadan yapsan ne olur. Mount and blade böyle bir seri değil. Onu zaten modlarlar. Hep yeni oyuncu derken bu sefer kendi kitlesini kayıp etmeye başlarlar. Tabi ben ne düşündüklerini bilemem. Sonuçta koskoca şirket boyle bir karar aldıysa mantıklı bir sebebi vardır. Ama warbanddaki basit özelliklerinde bannerlordda olmamasının bir mantığı yok. Hani casus belliye falan yine tamam diyorum ama.
Back
Top Bottom