Search results for query: *

1. Harlaus31

Hangisi daha iyi

bir oyunu kutulu alınca sadece temel dosyaları indirmemiş oluyorsun ve cdden yüklemiş oluyosun. yoksa oyun yine steam üzerinden tanımlanıyor ve güncellemeleri yapıyor. sonrasında steam kullanarak girmeye başlıyosun. oyunu key olarak alırsan temel dosyaları da indirmiş oluyosun ama zaten warband yüksek boyutlu bir oyun değil.
  2. Harlaus31

Warband'da sürekli askerlerimin morail düşüyor

askerleri koyabileceğin bi kale veya şehir varsa büyük çoğunu oraya yerleştir sonra az sayıdaki askerler ile haydutlara saldır
    askerlerin sayısı az olunca moral hızlıca yükselecektir
    moral yükselince kaleye yerleştirdiğin askerleri geri al
    onların morali sabit bir garnizonda dururken otomatik sabitleniyor ve eşitleniyor
  3. Harlaus31

[Yardım] [Acil] Vaegir Şövalyesi gücünü düşürmek?

Ctrl+L Sadece karakter ekranında çalışır. Eğer orada olmuyorsa ayarları bir daha kontrol et. Yoksa tuşlarında bir sorun olabilir.

Biliyorum karakter ekranında ve tuşlarımda da hiçbir sorun yok hepsi çalışıyor ve hileler de aktif zaten diğer hileleri yapabiliyorum bir tek bu olmuyor
  4. Harlaus31

BU SAVAŞI ALMAK MÜMKÜN MÜ?

savaşa başlamadan önce savaş büyüklüğü 150 olacak başladıktan hemen sonra 150'den 30'a düşürücen tüm düşman ölünce yani ilk raund bitince TAB'a basmadan önce savaş büyüklüğünü tekrar 150'ye çıkarıcan sonra ikinci raunda başlayınca yine 30'a düşürücen bu şekilde kazanırsın anca
  5. Harlaus31

[Yardım] [Acil] Vaegir Şövalyesi gücünü düşürmek?

bende diğer bütün hileler çalışıyor fakat CTRL + L hilesi çalışmıyor sebebi nedir bilen var mı?
  6. Harlaus31

Oyunda takıldığınız yerler (Buraya yazın, cevaplayalım)

savaşılan lordları esir almak yerine serbest bırakırarak ilişki yükseltirsek onun bizim köylerimizi yağmalamasının önüne geçmiş oluyor muyuz? çünkü yapay zekanın öyle bir ayarı var ki düşman birçok köyü geçip illa gelip en uzaktaki benim köylerimi yağmalıyor.
  7. Harlaus31

Kergit kargıcıları çift elli balta kullanmıyor. Çift elli pala(gönderli) kullanıyorlar.

evet buldum itemin adı uzun saplı pala olarak geçiyormuş ve gönderli türde olmasına rağmen çift elli ve savurmalı olarak kullanılıyor halbuki gönderli silahlar genelde saplamaya yönelik oluyordu
  8. Harlaus31

Görev Alamıyorum

bir süre başka işlerle ilgilen aradan 1 hafta falan geçsin sonra geri dön belki görev isteme yazısı da geri gelir
  9. Harlaus31

En iyi asker, krallık vs. tartışma konusu

en iyi asker svadya şövalyesi
    en iyi krallık svadya

100 svadya süvarisi vs 100 sarranid süvarisi (memlük, şovalye, atlı karışık) hızlı savaşta vahada savaştırdım ben en uzaktan izledim hiç karışmadım hiç komut vermedim tamamen kenara çekilip izledim ve svadya galip geldi 15 asker de hayatta kaldı o yüzden süvari olarak en iyisi şovalyeler
  10. Harlaus31

Mount & Blade Yoldaşlar hakkında rehber

6. grubu kullanıyorum gayet güzel kombinasyon oluyor hem izci hem doktor var, diğerlerine de yağma, talimci, mühendis, ticaret falan veriyorum rahatım
  11. Harlaus31

Oyundaki en sevdiğiniz zırh silah ve taraf

svadya-şovalye
    levha zırh+büyük kanatlı miğfer+demir tozluk+zırhlı eldiven
    uzun battal kılıç+büyük kargı+demir kalkan
  12. Harlaus31

oyunda bi konuya kafam takıldı şimdi bu kergit kargıcıları baltalı mızrak mıdır aybalta mıdır o tarz bi çift elli bir silah kullanıyor ancak at üzerinde iki eliyle tutarak bu silahı savuruyorlar fakat oyunda böyle bir mekanik ben görmedim çünkü çift elli silahlar at üzerindeyken tek elli olarak kullanılıyor peki bunlar nasıl iki eliyle tutarak savuruyolar? npclere özel bişeymi
  13. Harlaus31

Nativede neler yapabiliriz.

arablet reyiz said:
    Harlaus31 said:
    Oyuna başladığında önce krallıklara hiç bulaşma bence öncelikle direkt git çapulcularla haydutlarla kendini ve askerlerini biraz kas sonra rivacheg şehrinin oraya git orda deniz yağmacıları var üstlerinden seni idare edebilecek zırh çıkıyor ve öldürünce iyi exp veriyorlar onlarda kasıl üzerlerinden çıkanları al sat sürekli ve güçlenince bi krallığa paralı asker olarak gir bunun için bi lordla konuşup görev isteme yerine tıkla paralı asker seçeneği çıkana kadar dene çıkmazsa başka lordlarda dene sonra katılınca düşmanın köylerini yağmala ama düşman lordlarla savaşma, onlara yakalanmamaya çalış ve yağmalayıp para kasıp kendine iyi zırhlar aldıktan ve ordunu güçlendirdikten sonra düşman lordlara saldırmaya başla
    aklıma yazdım. oyuna biraz tüccar ve asil bi savaşçı olarak başladım ama olsun dükkan kuracak parayı da bu sayede bulurum

evet bulursun ve ticaret için de en iyisi yine o mekan yani rivacheg'dir çünkü orda çok ucuza ham ipek satılıyor onu alıp gidip suno ve veluca şehirlerine birkaç kat fazla fiyata satarsın ve geçerken yolunun üzerinde görürsün curaw şehri var ordan da ucuza demir alıp birkaç misli ile başka yerlere satabilirsin
  14. Harlaus31

Nativede neler yapabiliriz.

Oyuna başladığında önce krallıklara hiç bulaşma bence öncelikle direkt git çapulcularla haydutlarla kendini ve askerlerini biraz kas sonra rivacheg şehrinin oraya git orda deniz yağmacıları var üstlerinden seni idare edebilecek zırh çıkıyor ve öldürünce iyi exp veriyorlar onlarda kasıl üzerlerinden çıkanları al sat sürekli ve güçlenince bi krallığa paralı asker olarak gir bunun için bi lordla konuşup görev isteme yerine tıkla paralı asker seçeneği çıkana kadar dene çıkmazsa başka lordlarda dene sonra katılınca düşmanın köylerini yağmala ama düşman lordlarla savaşma, onlara yakalanmamaya çalış ve yağmalayıp para kasıp kendine iyi zırhlar aldıktan ve ordunu güçlendirdikten sonra düşman lordlara saldırmaya başla
  15. Harlaus31

Oyun kasma sorunu

Diğer oyunlarda da kasma var mı? Belki sistemde bir şeyler olmuştur.
    Ya da oyunu çok uzun saatlerce oynarsan belli bi süre sonra savaş sırasında kasmaya başlıyor bende de öyle yani normalde kasmazken çok fazla kalabalık geçen savaşlar sonrasında oyun kasmaya başlıyor kapatıp açınca düzeliyor.
  16. Harlaus31

En İyi Başlangıç Seçimleri (Size Göre)

Aslında başlayacağım RP'ye göre değişiyor.

Süvari - şovalye istiyorsam (svadya veya sarranid)

1- Kıdemli savaşçı
    2- Sokak çocuğu
    3- Demirci
    4- Para ve güç hırsı

Atlı okçu istiyorsam (kergitlerde başlamak)

1- Bozkır göçebesi
    2- Bozkır çocuğu
    3- Kaçak avcı
    4- Yolculuk tutkusu
  17. Harlaus31

WB Hız Bonusu Rehberi

En iyi süvariyken belli oluyor bu. At üstünde son hızda giderken kestiğin zaman iyi hasar giriyor hız bonusuyla
  18. Harlaus31

Kız isteme sorunu.

çeviri hatası ancak reddediyor
    nam ilişki seviyeleri yükselt
  19. Harlaus31

SOL TIK YAVAŞ BASIYOR

lag vardır lag
  20. Harlaus31

Kimseye bağlılık yemini etmemek?

Bjorn The Raider said:
    Derebeyi olup isyan ettiğinde elindeki topraklar direkt senin oluyor. Misal 2 şehir var elinde, içini barış zamanında 300-400 askerle doldurup isyan ettiğinde sana savaş açacak krallıklara karşı çoktan hazırlanmış oluyorsun. Ama derebeyi olmadan krallığa başladığında ilk önce sadece partindeki asker sayısı ile kuşatma yapıyorsun. Kaleyi aldıktan sonra ise kaleye en çok partindeki asker sayısı kadar asker bırakabilirsin. Genellikle de çoğu krallık sen krallığını ilan edince sana savaş açıyor ve savunmak acayip güçleşiyor. Bu şekilde kaleyi doldurmak için asker toplamakta sıkıntı çünkü elinde hazır köyün olmuyor ve aldığın kalenin yerini de iyi seçmez isen asker toplamak için çok yol katetmem gerekebiliyor. Ama illa bu yolla krallığına başlayacaksan, alacağın yeri çok iyi düşün ve tabi ki de kim en çok sayıda krallıkla savaş halindeyse ondan toprak almaya bak.

Hayır aslında benim amacım kendi krallığımı kurmak değil, toplayabildiğim kadar fazla para ve ordu toplamak o yüzden sadece paralı asker olarak dolaşıyorum
Back
Top Bottom