Search results for query: *

• Users: Muratbeyy
  • Content: Threads
  • Order by date
  1. Muratbeyy

Bannerlord Coop Modu Geliştirilmesi Hakkında

Henüz fark etmeyenler olabilir diye böyle bir konu açmak istedim. Twitch üzerinden canlı olarak co-op modu geliştirmeye çalışan bir yayıncı var. Yanlış anlamadıysam yaklaşık 6 ay gibi bir sürede modu bitirmeyi planlıyor. Mod sandbox üzerinde geçecek. Dikkatini çekenler için buraya Twitch...
  2. Muratbeyy

Berbat bir deneyim

çiftçilerin bilmem ne köyü toprağında otlatma görevini yapıyordum. asker sayım 10 olduğu için 3 kişilik köy ordusu karşı koymaya çalıştı. Bir baktım savaşta karşımızda 27 kişi var. Meğer halkın kahramanı olan orman haydutları fırsattan istifade köylülere yardım etmeye karar vermiş. Sağlıklı bir...
  3. Muratbeyy

1.6.0 kusursuz demircilik şeyi

Hadi yeni içerik diye buglu sorunlu olur anlarım ama 1.6.0 çıkalı kaç hafta oldu? Biriniz bile ufak bi hotfix yapalım şuna demedi mi cidden? İki üç çapulcu öldürmek için mi para verdim bu oyuna? Zorluk desen 141 istiyor yaptığım 150, balyoz özellikleri desen ne istiyorsa yapılmış ama neymiş...
  4. Muratbeyy

Resolved Batanya Kol Zırhı

https://ibb.co/Gxj0vGh Batanyanın kol zırhları Gerçekten çok garip. Şu Zırhlara ne zaman görsel açıdan yenileme gelir tam olarak? Hem envanterde hem savaş alanında çok kötü görünüyorlar.
  5. Muratbeyy

Lordlarla pazarlıkta envanter kullanabilme

Neden bazı lordlarla envanter ticareti yapabilirken (Kılıçları zırhları satıp parasını almaktan bahsediyorum) bazı lordlarla sadece para ticareti yapabiliyoruz? Demircilikten üretmiş olduğumuz değerli kılıçları neden lordları kendi tarafımıza çekerken pazarlıkta kullanamıyoruz? Veya bu durum tam...
  6. Muratbeyy

Resolved Herhangi bir yerleşkeden çıkınca oyun çöküyor

+ $exception {System.Reflection.TargetInvocationException} System.Reflection.TargetInvocationException Hata derleme yaptığımda bu kod satırı hata veriyor. Son oynayışımda büyük bir savaşı kaybedip oyunu kaydedip çıkmıştım. Tekrar girip oynarken fark ettim ki herhangi bir yerleşkeye...
  7. Muratbeyy

Bannerlord glitch

Oyunda "Talim Alanı" denen yerde çok keyifli bir glitch buldum. Hem forum sakinlerine hem de görürlerse geliştirici ekibe bunu göstermek istedim; Çok şey denedim, hiçbir şekilde çökmeye sebep olmuyor. Talim alanından ayrıldığınız gibi glitch son buluyor. Korkmadan deneyebilirsiniz :)
  8. Muratbeyy

Her Askerin Yoldaş Olması

Eminim ki hepiniz eğer tüm askerler yoldaş gibi olsaydı ne olurdu diye düşünmüşsünüzdür. Hepiniz 250 dinar birlik yükseltme maliyetiyle 500.000 dinarlık zırh setine sahip askerlere sahip olmayı aşırı mantık dışı bulmuştur. Peki neden her askeri bir companion olarak elde edemeyelim? Oyundaki her...
  9. Muratbeyy

Resolved Kardeşimin Zırhını neden değiştiremiyorum?

1.5.4 yamasıyla birlikte kardeşimin zırhını değiştiremez oldum. Kendi partimde olmasına rağmen envanter ekranından kardeşime erişimim yok. Ayrıca kardeşim parti de kuramıyor. Biz ağır zırhla takılırken kardeşim çapulcu gibi aramızda dolanıyor. İnşallah bugdur çünkü böyle bir şeye TaleWorlds...
  10. Muratbeyy

Resolved 1.5.4 ile gelen bir bug

1.5.4 yamasıyla birlikte alt tuşuna basılı tutup sol tık basmak tıkladığımız birliğe eşlik etmemizi sağlıyor. Ancak TaleWorlds ekibinin hesaba katmadığı bir şeyi fark ettim. Çapulcu ve düşman birliklerine de eşlik edebiliyoruz.Özellikle çapulcu birliğine eşlik ettiğinizde ortaya çok saçma şeyler...
  11. Muratbeyy

1.5.4 BETA ve Modlar

Nexusmods sitesinde yazılanlara göre 1.5.4 BETA yamasıyla birlikte çoğu mod çalışmaz hale gelmiş. Bu yüzden nerdeyse hiçbir modu 1.5.4 için güncellememişler. TaleWorlds ne yaptı öyle? Bu arada yeni güncelleme çok merak uyandırıcı değişiklikler içeriyor. Keşke bi kontrol etseymişim başlık zaten...
  12. Muratbeyy

[Mod] Şehirde Çıplak Eleman

Merhaba. Mod yapmaya çalışıyorum. Kendi şehrimi ve kendi kültürümü oluşturmaya çalıştığım için çok sık hatalarla karşılaşıyorum. Ama bu seferki diğerlerinden farklı. Kendi oluşturduğum şehirde her seferinde çıplak bir eleman bulunuyor. Bu eleman sürekli rastgele bir şehir asiliyle konuşuyor...
  13. Muratbeyy

Modlama Yardımı

Merhabalar. Keyfî olarak basit çaplı modlar yapmaya başladım. Yaklaşık 9 saat boyunca uğraştığım mod acemiliğimden dolayı hata verdi. Uğraşmama rağmen sorunun nerde olduğunu bulamadım. Bu modu tamamlamayı çok istiyorum. Lütfen yardımcı olun. Bu mod oyuna yeni bir şehir, bu şehire bağlı 3 adet...
  14. Muratbeyy

banner_key ve konum öğrenme hakkında yardımcı olur musunuz?

Merhabalar. Öncelikle oyun içinde yapmış olduğum bir banner'ın tam olarak banner_key'ini nasıl öğrenebilirim? İkinci sorum ise şu. Haritada konumumu, veya herhangi bir noktanın konumunu x ve y kordinatları bazında öğrenmemin bir yolu var mı? Cevap verecek olanlara şimdiden çok teşekkür ederim...
  15. Muratbeyy

[2020 Konusu - Lütfen Hortlatmayın] Modlama Yardımı

Önce biraz kendimden bahsedeyim. Ben, bilgisayar mühendisliği üçüncü sınıf öğrencisiyim. Modlama konusunda ve C# dilinde fazlasıyla acemiyim. Meraklı olduğumdan, kullandığım bütün modların içeriğini gerek dnSpy, gerek dosya içeriklerine tek tek bakarak inceliyorum. Henüz sadece çok basit düzeyde...
  16. Muratbeyy

Native hariç temel bileşenler deaktif oldu

Nasıl başardığımı bilmiyorum. Bu hata meydana geldikten sonra önce doğrulama yaptım düzelmedi. Sonra oyunu silip yeniden yükledim yine böyle. Oyun açılıyor ama sadece exit ve options var. Edit: Biri yardım etsin ne yaptıysam düzelmedi bir türlü.
  17. Muratbeyy

Aklıma takılanlar

Oyunu oynayan herkesin aradığı lordu bulmakta sık sık zorluklarla karşılaştığına eminim. Örnek vereyim; Lucon'u arıyoruz. En son 1 gün önce Diathma da görülmüş. Diathma'ya gidiyoruz lordu bulamıyoruz. Sonra 10 gün Diathma önünde bekliyoruz ve tekrar karakter bilgi ekranına girdiğimizde 11 gün...
  18. Muratbeyy

Need More Info Savaşta ölen vasallar savaştan sonra diriliyor

Savaş esnasında Fafen isimli lordun savaşta öldüğünü yazmasına rağmen savaş sonrasında Fafen capcanlı bir şekilde hayatına devam etti. Birçok kez başıma geldi. Yanımda savaşıp ölen vasallar hayatlarına devam ediyorlar. Yoldaşlar ise savaşta ölünce doğru şekilde ölüyorlar.
  19. Muratbeyy

Yeni koyun modeli aksaklığı

Taleworlds ekibinin yenilediği koyun modeli bazı aksaklıklara yol açmış. Bir sonraki güncelleme ile sorunu giderirler.
  20. Muratbeyy

Baltakhand arenaya bug ile girmek

Taleworlds ekibinin bunu görüp fixlemesi dileğiyle. Baltakhand şehrinde arenaya bug kullanarak modsuz bir şekilde girilebiliyor. Hatta savaşanlardan biriyle konuşma başlatıp ölmesini beklerseniz oyun çöküyor. Fixlenmeden önce bi denemenizi de tavsiye ederim. Ölenlerden yere düşen menzilli...
Back
Top Bottom