Search results for query: *

1. kutulu oyun

....
  2. [SP] Evlat - ana konu (v1.21 çıktı 15.07.2017)

kaybolan eşyalar nereye gidiyor ? Tulpar kara ninja zırhım filan gitti üşüyorum sensei
  3. Lordların Taraf Değiştirmesi

Lordların taraf değiştirmesini nereden kapıyoruz, bir yerde görmüştüm ilişki durumunu değiştirme kodundan -120 gibi bir rakam yapınca gidemiyorlardı yani ulaşılamayacak bir ilişki seviyesine getirdiğimizde.  Bilen yazarsa çok sevinirim .
  4. Bannerlord için öneriler

Dharma said:
    Arkadaşlar bütün yorumları okuyamadım çünkü çok düzensiz, uzun ve dil hataları olan yazılar var insanın okumaktan başı dönüyor. Önerilerim zaten dile getirilmişse kusura bakmayın. Olabildiğince kısa, öz ve realist önerilerimi sunacağım.

1) Seslendirme: Oyunun bütün havasını değiştirip kulvar atlatacak bir özellik, İngilizce'ye de razıyız :smile:
    2) Senaryo: Kabul edelim oyun senaryosuna kötü demek bile yanlış olur çünkü ortada bir senaryo yok.
    3) Jest ve Mimikler: Aslında yapması emek isteyen bir iş ama 2002, 2003 yılı rpg ler de  bile tatmin edici seviyelerde bulunurken canımız mb imizde niye olmasın :smile:
    4) Diplomasi: Diplomasi, ticaret, ülke sınırları, kervan yönetimi... gibi konular üzerinde kesinlikle uğraşılmalı, oyun kılıç sallayıp duran bir adamın macerası olma seviyesinden, gerçek bir hükümdar olma seviyesine erişse oyun kesinlikle kulvar atlayacaktır.
    5) Savaş Taktikleri: Muharebe ve kuşatmalarda kullanılacak yönetim paneli ve taktiksel komutların kesinlikle daha işlevsel ve komplike olması gerekiyor.
    6)Yapay Zeka: 5. maddeyi de doğrudan etkileyecek 1 e 1 ve çoklu savaşlar için zeki düşmanlar
    7) Team Kill: Şu rakiplere bir tk açın gözünüzü seveyim adamlar iç içe geçip taramalı tüfek gibi kılıç sallıyorlar.
    8 )Fizik Motoru: Var olan fizik motoru aşırı basit olmasına karşın aslında çokta öncelikli bir mesele değil, ancak kırılabilir eşyalar ve yaralanma-kan efektleri daha başarılı olabilir.
    9) Özgün NPC:  Birbirinin türevi gibi tek düze lordlar, ladyler, krallar, ne bileyim gezgin ozanlar gibi npc lerin arasına bir kaç özgün, eşsiz npc katılabilir.
    10) Diyalog: Aslında ilk sıraya yazılması lazım şimdi aklıma geldi, kesinlikle derinlemesine ve çok yönlü diyalog opsiyonları oyunu tek başına uçurmaya yeter.

Aslında tavsiyeleri arttırmak mümkün kendimce en önemlileri yazdım, birde ek olarak şu geliştirdiğimiz köy ve şehirlere girdiğimizde eklediğimiz yeni binaları filan görsek çok hoş olurdu :smile: 

Saygılar...

senaryo olması demek özgürlüğümüzü kısıtlar
    bu şekilde istediğimiz senayoyu biz yazıyoruz
  5. Bannerlord için öneriler

Önerildimi bilmiyorum ama(tüm  önerileri okumadım)

Okul olayı biraz gelişe bilir. Okulu ziyaret falan edebilelim orada ufak ufak çocukları görelim.
    Şehirlerde bizim lehimizde isyan çıkarta bilelim misal, şehir bize bağlığı 70 falan ama şehir düşman ülkenin eline geçmiş. Bir süre sonra bizim için şehirde isyan çıkıp halk şehri kendi kendine kurtarabilsin veya tam tersi fetih içinde kullanılabilir.

Entirikalar eklensin

çoluk çocuk yapalım bu çocukları diplomasi de kullanalım.

edit: Sıfırdan şehir,  köy kasaba kale kurabilelim. Esirleri kurtarıp böyle böyle değerlendire biliriz.
  6. avam diye bir imparatorluk bileniniz varmı ?

konuyu hortlataçağım için kusra bakmayın...

Buna benzer bir olay yaşıyorum fakat krallar birleşti. Sadece nord ve kergitler kald oyunda kergitlerin azıcık bir yere nordların hiç yeri yok

. Ben bu krallra harita rastgele gezerken görüyordum. birinin yerini vs biliyorlardı . Birini teslim ol dedim hepsi ile aram bozuldu ve avam savaş açtığım ilan edildi. Şuan ikisi esir. Bakalım bu avam warband son aşama galiba. yada bug da olabilir
  7. tüm haritayı ele geçirdim ee sonra

nasıl yeniden kurulacak ya
  8. tüm haritayı ele geçirdim ee sonra

arkadaşla tüm kadralyayı el geçirdim sadece svadia kaldı oda hiç toprağı yok. ne yapmalıyım şimdi ?
  9. Çapulcuların İnanılmaz Özgüveni

bence adam haklı. basit gibi gele bilir ama saçma bi kusur. o esirleri götüp sata biliriz mesela
  10. İki kere evlendim :)

Safiya ve Tamar . da ikisi aynı anda gözükmüyor
  11. İki kere evlendim :)

hayır, diğer kızla aram %100 dü bunu kaçma teklif ettim senin yerin yurdun yok diye kabul etmedi. Sonra başkası ile evlendim ama bunu her gördüğümde ziyaretin hala aklımda diyordu. (not ziyafetlerde vs ) sonra kendi şehrimn de bir ziyafet verdim bu da geldi bana şey dedi işte şu l ordla evleneceğim D: kaçalım seçeneği çıktı bende ona tıkladım. evlendim hatunla da diğer hatun görüntüsü yok şu an
  12. İki kere evlendim :)

o değilde diğer karımı göremiyorum beyler ne yapmam lazım
  13. İki kere evlendim :)

Arkadaşlar  ben şuan iki tane karım var :D  raporlarda ikiside aynı şehirde gözüküyor  fakat en son aldığım karı şehirde karakter şeysine tıkladığımda ikiside karım olarak gözüküyor.
  14. Hancılar yok ?

Hancılar kayboldu nasıl geri getire bilirim ?
  15. Kralıklar yıkılmıyor

her şeyi yaptım yıkıl mıyor ... toprak falan yok ellerin de yarısı esirim . Kalanları da bir askerle yani tek başlarına geziyorlar mapta
  16. Kralıklar yıkılmıyor

Arkadaşlar oyunda swadianları yıktım. fakat kral harlus mareşahlimde esir. Rodokların hiç toprağı yok ama uzun bir süredir yıkılmıyorlar tüm lordları yendim. Lordlar tek başlarına haritada gezip  köyleri yağmalıyorlar. Neden yıkılmıyor bu krallık ?
  17. LoTR: Blood in the West [SP ve MP][v0,25]

oyuna giremiyorum  hata veriyor !
  18. WB Centilmence düello Rehberi

valla bence saçma :grin: 4 tane silah alma yerimiz var istediğim silahı alır istediğim gib kapışırım savaşda her yol mübahdır :grin: ve savaş esnasında yalan söylemek günah değildir :grin: tabi bu gerçek savaşlar için bizim ki oyun etkiler mi bilmem :smile:
  19. Mod Türkçe ??

bilen duyan yok mu ya ? Yardım lazım... teşekkürler.
  20. Köydeki gelişmelerin görselleştirilmesi

alper edit mod nasıl bir şey?
Back
Top Bottom