Search results for query: *

1. Dustum Han

Mount&Blade'de Yaşadığımız En Güzel Savaşı Hikaye Gibi Yazalım

Karakterim : Efe Kemal HAN
    Taraf adı : Son Kalradya Hanedanlığı

Evet hikayemize başlıyoruz : Kalradya'da herşeey değişmişti. Kalradya daki bütün devletler, takımlara ayrılıp, savaşlara girmişlerdi. 2 Büyük devlet vardı ve onlardan 1.si Nordlardı. 2. si ise Sarranidlerdi. Bütün bu olaylar gelişirken biz ; askerler topluyor ve geliştiriyorduk. O vakitlerde savaştan kılpayı kurtulmuş Soylu milletler bize sığınmaya başladılar. Yani Son Kalradya Hanedanlığına..

Hikayemize destansı bir Savaş ile devam ediyoruz. Kış mevsimindeydik havalar soğuktu. Halmar şehrinde vakit geçiriyorduk. Nordlar ve Sarranidler iyice büyümüştü ve resmen sınırları oldu. Komşulardı artık birbirerine.
    Ben ise krallığımın sınırlarını korumak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırdım. Tam o sırada bir haber geldi. Diğer bütün devletlerin düşüşü ile En son kalan 3 Büyük devlet olduk.

Zaman artık geçmiyordu. Hergün acaba ne zaman saldırıacaklar diye bekliyorduk. Halmarın kulesinde otururken. Çayımı yudumlarken. Birde ne göreyim taaa uzaklarda ufukta bir çizgi belirdi. Birtanesi sağda birtanesi solda. Çizgi giredek büyüdü? Bakıyordum, şaşırıyordum, anlamaya çalışıyordum. Ve o an anladım ki : İşte herşeyin başladığı ve herşeyin BİTTİĞİ VAKİTİN GELDİĞİNİ ANLAMIŞTIM. İşte Karşısımda resmen III.Kalradya savaşı gözüktü.HERKES SURLARA!!!!

Savaş BAŞLASIN!! hemen emirleri verdim. Mareşale mesajı yolladım. Mesaj Der ki : Kraldan mareşale, atlılarımız derhal yollayın. 2-3 metre boyundaki mızraklar hazırlansın. Baltalar ve kılıçlar teslim edilsin. 2. Ordunun başına Lord Firentis görevlendirilsin.DErhal başkente yol alın.

VE TAM O SIRADA birşeyi gözden kaçırdığımızı fark ederiz. Önümüzden gelen askerleri değil arkamızdan gelen tehditleri unutmuşuz.Arkadan gelen BARON Rolf'tur. Rolf mu ? Hemen özet geçiyorum...

*Rolf hatırlarsınız en son hikayemizde sarranid çölüne giden kervanda yol alıyordu. Ne olmuştu ki hayatta kalmış ve Sarranidte güç toplamış ve kendine ordu toplamıştı. Lord Rosenberg ise sanıyorum Svadyanın eski topraklarında ki destansı Suno kuşatmasında başarılı olup daha sonra nereye gittiği bilinmiyordu.

Ufukta Rolf gözükür. Gözü kara, eli baltalı şekilde hücuma kalkmış geliyordu. Efe kemal Han ise bütün kergit topraklarına mesaj yolladı. Bu içinde bulunduğu durumdan onu kurtaracak bir taktiği olan ona hemen haber versin diye... gece olur artık bütün ordular kamplarını kurmuştur. Herkes birbirine çok yakındır. gece gece kim kime saldırırı ki ? .. herkes rahattı.. DERKEN!! NORD krallığından bir hucüm.. Ağaçların içinden gelen bu ani saldırı herkes tarafından duyulur ve aynı zamanda görülür.. Ağaçları ateşe veren Nordlar hem geldiklerini belli eder hemde rakiplerini korkuturlar. Sarranidte saldırıya geçmiştir. Rolf ise biraz geç kalır ama o da saldırı için atlarını ileri sürer.

Savaş meydanı... Savaş başlar 3 tarafta taktiksel bir savaş içine girerler. Az adam kaybetmek için topyekün hucum vermezler. Ve aniden bir Handan haber gelir. Lord Rosenberg'tir o ... EVET o Efsane hala yaşıyordu !! .. Hemen Efe Kemal Han'ın yanına getirilir ve taktiğini açıklar. Plan herkesin hoşuna gider. Plan şöyledir. Lord Rosenberg'in bu yerde bulunduğu tarih kitaplarından silinecektir ve o şartla bizi kurtaracaığını açıklar. Kabul  eder EFE KEMAL HAN....

Rolf ise topyekün saldırısını gerçekleştiriyor. Önüne durulmaz bir güç ! yenilmez bir ordu .. Ve Baheşturun'hatırası olan görkemli Ustaişi Kılıç..
    Lord Rosenberg surlardan aşşağı iner ve Rolf'a bir hareket yapar. Rolf birden durur ve rosenberg ile kucaklaşırlar.. ve Lord Rosenberg Efe Kemal Han''a bir bakış atar ve herşeyin tamam olduğunu belli eder... Efe kemal han artık çok daha güçlüdür. VE HEP beraber NORDLAR ile SARRANİDLERİN arasına dalarlar.

Sarranid memlükleri çok sağlamdır ancak aynı şekilde Nord Kahramanları  da bir o kadar sağlamdır. Savaş tam olarak 4 yıl sürmüştür. herkes o kadar çok kayıp vermiştir ki. Sadece geriye kalan 100 küsür kişi meydanda savaşın yavaşlamasıyla dururlar..
    Merkeze yaklaşırlar ve şunu söylerler herkes bir ağızdan : Bu savaş niye bu kan niye haydi gelin barışalım.. dediler.

Dağların ardından ormanların içinden birisi gelir. Bu sessizliği bozacak bir kişi. Ve O KİŞİ BAHEŞTUR'dur.... NE baheştur mu O ölmedi mi ??*
    Baheşturun Ağzından çıkan kelimeler şunlardır... ( yeterince kan dökülmedi.. Son damlama kadar savaşacak olsamda yaparım .. Kalradya Benim olmalı)

Rolf onunla konuşur ve der ki : bak savaştan kalanlar arasındayım ve seni görmek bana nasip oldu. Sen nasıl olduda geri döndün sen ömemişmiydin?

Baheştur: Ben ölmedim dostum Diyarda ki binlerce kelle avcısı kafama ödül koydular bir türlü rahat edemedim.. Bende bana benzeyen birinin kellesini aldırdım ve ben diye tanıttırdım.

Baheştur ile Rolf bir birlik olur ve herkesi kılıçtan geçirirler. taa ki son bir kişi kalana kadar ve o kişi Efe kemal Han'dı... Ona ''Sen özgürsün artık kalradyanın en büyük ve destansı savaşın son kalan askeri olarak yaşayabilirsin. Bizimle bize katılarak'' dediler..
    Efe Kemal Han bunu red eder ve kimsenin bir Türkü bağımsızlığından alı koyamayacaığını söyler ve yoluna devam eder.

Biriktirdiği bütün anılar ve ganimet ile Orta Asyaya Yeni kurulmuş olan Bir TÜRK devleti Göktürk Devletine yol alır. Yeni kurulduğu haberini alır almaz heyecanlanmıştı. O heyecan yol boyu sürdü. Artık o bir Yolcu ve Bağımsız bir Türk'tü.. Nice maceralara türk komutan elveda...
  2. Dustum Han

M&B Warband - Savaş Taktiklerinizi Anlatın!

bak simdi reis

Lord: Rolf the Adam
    Ordu: 60 küsür
    Düşman: Şerefsz Lord Mirachaud (80)-(100)

Bak hele ordumda ki sağlam piyadeleri alıyorum merkeze

Diger hafif ve parali olarak ayirdiklarimi kenarlara diziyorum

en arkaya da okculari ve suvarilerde benle gelir ve dusmanin arkasindan veya zayif olan yön (sağ taraf) tan bekleriz

tam bunlar dalarken bizim yandakiler saldirir ve dusmani iceri cekerler sonra da onlari geri cekerim (okcular atis yapmaya baslar)

Bizim saglam nord kahramanlari saldirir ve süvarilere de HüCUMMM emri verilir.

Düşmandan kalan 1-2 kisiyi de atla carpa carpa bayiltirdik.
  3. Dustum Han

Warband'daki hangi yoldaş olmak istersiniz?

Rolf the adam
    Calradyanin Sahibi ve rolf diyarinin hukumdari
  4. Dustum Han

Mount & Blade II: Bannerlord Old Discussion Thread

What is the ultjmate price you could give this game ?
  5. Dustum Han

WB Warband-Zengin olma rehberi

De Grieux said:
    "Yine bir IQ noksanı soru"
                        Eşofmanlı Şevket Hoca
    Haahhaahhaa haklisin hocam  :grin: şey zengin olmak için bi yol daha var.
    Derebeyi olun çoooook uzun bi süre sonra kral size diğer lorldardan kalan şehirleri verirse çok zengin olabiliyoruz. Bu da warbandta ki milli piyango :smile:
  6. Dustum Han

Mount&Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

yok bekliyoz reis bence okullar acilirkene cikacak oyun defter parasi toparladigimzda defter yerine oyunu alalim diye
  7. Dustum Han

En iyi asker, krallık vs. tartışma konusu

Veagirdan bahseden pek yok ama çok güçlüdürler aslında. Taktiksel olarak zayıflar çunkü genelde kalkansizdirlar ve Hız ve Güç den iberettir askerleri.
    Hele o kalpakları çok hoşuma gidiyor. Oyunda eğer bitki örtüsü avantajı olsaydi
    Tamamen yok etmesi için en zor ırk olurdu bence.
  8. Dustum Han

Oyun iyice hypeleniyor abi sonra oyunu begenmicekler. Çok oldu bunlar ubisoftta inş öyle olmaz
  9. Dustum Han

WB Warband-Zengin olma rehberi

Ramazan Bey said:
    Yav ama hic hayduta yakalanmican diye birsey yok savasta napcaz

Nasıl savaşta napıcaz? savaşican kardeş
  10. Dustum Han

Harbiden he Warbandtı sevmiyorsan Bannerlordta öyle olcak gibi konuşmayacaksın.
  11. Dustum Han

Ben warbandta ki yoldaşların ailelerine veya kabilelerinde ki kişiler noldu
    nasıl bağlıyacaklar onu merak ediyorum. İlerledikçe Rodok lar ve Svadyalı
    olarak krallıklar çikçak mi. Yani devam ettikçe Warbandta benzemesini isterdim.
  12. Dustum Han

:evil:
    15 Temmuz Gazisi Phyanaphos ¤ said:
    Tıpçı zengin adam senin ordunda ne yapsın.
    Sadece adam ettim onu sonra saldım çayıra.
  13. Dustum Han

Ramazan Bey said:
    Rolf'un Oğlu Rolf said:
    Hepiniz Rolf'un muazzam savaş becerilerinden ve o müthiş bıyıklarından Korkuyorsunuz!

Not:Baheştur Dostumdur.
    AYNEN BEN ONUN BİYİGİNDAN KORKUYOM BEN OYLE BİYİGİ GORSEM KABUSUMA GİRER NE OLE ÖCÜ GİBİ BİYİK

YAKİSİKLİMİ OLCAN YOKSA ÖCÜ MU ?  :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

Baheşturu da unutmamak lazım. O ve Rolf muthiş ikili
    Jeremusu da severim aslinda Ordum için iyi ama hemen sıkılıp ordudan ayrilmak istiyor.
  14. Dustum Han

Valla ben biryere giderken geçtiğim yerlere dikkat ederim adamım azsa veya savaşa olduğum lordlar beni yakalamasın diye daha dikkatli giderim. Bende hile açık olduğu zamanlarda hep harita hilesi açik oynardim aslinda.

Sonra hilesiz oynamayi keşfettim ? üstüne tanımam. sagoslun Ragnar Radohgir'i ve 3 köyü bana verdi. Sağlam ilerliyoruz.
  15. Dustum Han

Millet Rolf'un size tavsiyesi var ; tamamen oyuna giriş ekranından kapatın hileyi ben 4-5 ay oynadım sonra forumda bi lavuk sayesinde hilesiz oynamaya başladım. Onun verdiği zevki hiçbirşey veremez. Kaybettikten sonra ki intikam ve tekrar yükseliş olsun. Yanlışlıkla basıpta girdiğiniz savaşta kesin yenilgilik savaşta hile olmadığından kaybetmek ve haftalar sonra telafi edip intikamını almak.

En güzeli de karaktere hile yapmayınca biraz güçsüz olunca turnuva da yenilince orda ki üzüntü ve hüzün mhteşem. Şehir meydanlarına inip Lonca başkanlarından görev almak ve birçok başka güzel şeyler. Bunlar hile olmayınca daha zevkli oluyor gerçekten bunu keşfettim :grin:

Kale kuşatması inanılmaz zor oluyor ve taktiksel oynamassan imkansız gibi bir şey. Tek başına almaya çalışan kahramanlar için söylüyorum bunları :grin:

Rolf herkese iyi oyunlar diler ve Ergellon Kalesine yol alır...
  16. Dustum Han

Hepiniz Rolf'un muazzam savaş becerilerinden ve o müthiş bıyıklarından Korkuyorsunuz!

Not:Baheştur Dostumdur.
  17. Dustum Han

Tunahan42TR said:
    En gıcık lord ?  :grin:
    Lord Mirachaud ve Ulasamai Noyan şrfizi

En iyi askeri birlikler: Abi şimdi Nord alcan ve onları dizcen sonra gezerken
    sağdan soldan adam alcan. Nord Kahramnalari yapibca ayri birlik olarka diz. Savaşta ki kilit noktalarda kullan ve taktiksel oyna. Rodok mizrakcilari da unutmamak lazim SÜVARİ SAVAR şrfizler.
  18. Dustum Han

Şu godumunun oyunu çıksada deli gibi bağımlısı olsak diye beklemekten. Beklemeye bağımlı oldum. Beklerim daha da.
  19. Dustum Han

Mount&Blade'de Yaşadığımız En Güzel Savaşı Hikaye Gibi Yazalım

De Grieux said:
    Tel mel derken Destan yazmışsın helal.
    He valla öyle oldu geçen yeni save açtim full hilesiz onu da yazayım.

Bu sefer Sargoth'a gelen bir gemiyle başlamıştı herşey. Soyguncu Rolf gelmişti kalradya topraklarına. Ordan oraya göç ederek küçük çaplı soygun işleriyle geçiniyordu. 1 yıla aşkın devam eden bu olay artık Soyguncu Rolf'un canını sıkmıştı. O Rolf diyarinda ki Rolf'un evinden geliyordu. O Rolf'un oğlu Rolf. Ergellon kalesinin yakınlarinda aklına bir fikir gelir. Rolf: Yalen ve Jelkala ticari açıdan çok gelişmiş yerler buralarda kendine yetecek kadar para kazanıp kuzeye doğru yani Sargoth dönmek istiyordu. Yalen ve Jelkala hanlarına uğradıktan sonra Uxhkal ve Suno ya gitmesi gereken 8 kasa şarap ve bir de hancının kızı vardı. Yola koyuldular.
    Ancak hala yeterli parası yoktu. Yolun yarısini karşilayamazdi. O da çareyi lordlarin vergilerini toplayarak ancak geri ödemeyerek yapmiştir. Nede olsa Namıdeğer Soyguncu Rolf bu Pardon Rolf diyarinin Rolf hükümdarı demek istedim. Rolf: Zaten Güneye dönmek gibi bir niyetim yok. Dönersem de bir Baron olarak döner ve feth etmeye gelirdim. Rolf yola koyulur ve Suno ya ulaşır kızı bırakır, yüklü miktarda ki parayı yük beygirlerine bindirir. Artık sağlam bir birliği vardır. Yolda karşilaştiği Lord Rosenborg ona çok şey katmiştir. Rosenberg'in başka işleri vardır. Soyguncu Rolfun bambaşka planları vardır. Rolf nihayet Sargoth'a ulaşır. Kendini artık rahat hissediyordu. Veagir topraklarını sık sık ziyaret eden Soyguncu  Rolf Veagirler arasında nam salmış ve kellesine para konulmuştur. Kuzeyden ayrılmak zorunda kalacagını anlar ancak eğer bir Nord derebeyi olursa bu işleri tamamen değistirecektir. Rolf Sargoth a döner ve Ragnar çoktan bir sefere çikmiştir. Sefer yeri Praven'dir. Rolf bu firsati yakalar ve kuşatmaya yetişirse Ragnarın gözüne girmeyi başaracaktı.

Ancak Soyguncu Rolf buna yetişemez Nordlar kuşatmahi başarili bir biçimde yapar. Praven artık Nordların elindeydi.(rosenberg kuşatmada yer aldı.#efsaneyi hatirlayanlar.#) Unutmayalim ki Soyguncu Rolf svadya topraklarinda hala bi soyguncu olarak anilmaktadir. Praven ise Nordlarin elindedir. Soyguncu Rolf pravene vardiginda tekrar Bir Kuşatmaya ŞAHİT olur. Bu Harlaus ve 400 ü aşkın Svadya birlikleriydi. Rolf yolda çaldıgı ve yağmaladığu seyleri pravende satar umuduyla Pravene girer gizli bi şekilde. Pravende ki garnizon 100 askeri zor bulur. Soyguncu Rolf orada kısılı kalmiştir. Rolf: yanlişlikla girdim ve çikiş tuşu yok sadece savaşa katıl yazıyor. Hadi bismillah lan belki alırız. Hile de kapali *** ama belki alirız...

Rolf200 svadyaliyi keser ve butun garnizon dağilir. Soyguncu Rolf esir alinir. Esarretten haftalar sonra kurtulan Rolf tekrar yağmaya ve soyguna devam eder. Bir yolunu bulup Nordlarin topraklarina geri döner. Bu sefer Ragnarın Dhirim'e yaptigi seferi kaçirmaz ve Dhirimi başarili bir şekilde kuşatirlar. Nord seferiyle Kuzeye dönen Rolf Ragnarin derebeyi olmak uzere konusmaya cikar. Ragnar onu kabul etmez hala kendini ispatlamasi gerektigini söyler. Soyguncu Rolf Veagir topraklarina 40 kisilik yaban birliği ile dalar. Kiyıdan köşeden yağmalarla ve soygunlarla Veagirleri iyice kizdiriir. 60 kişiye ulaşan Soyguncu Rolf Alaburg Kalesini 130 kişilik garnizonu yenebilecegini duşünur ve kuşatma başlar. Sonunda kaybeden Rolf bu sefer bütün askerleri öldukten sonra kaçmayi başarir. Kendine Nord acemileri topliyan Rolf yine yollardadır. Alburg Kalesine düzenlenen bir Nord Seferi haberini alır ve buna yetişmek için herşeyini yolda birakir.

Kuşatmaya yetişen Soyguncu Rolf kuşatmada ki Nordlarla Zafere ulaşir. Bu sefer kesin Ragnar kabul etcek **. Ragnar rolfu kabul eder ve artık o 

BARON ROLF'du. ordusu güçlendi ve Veagirlere dehşet salmaya başlamişti. O artik Baron Rolftu. Ismirala kalesinin de düşmesiyle Nord kuvvetleri Kont Irya önderliğinde Curaw'a baskın yaparlar. Curaw artık Nordlarındır. Savaş cok uzun sürdüğü ve çok kayıplar verildiği halde Baron Rolf sakindir ve mutludur. sonuçta ölenler diğer lordlarin adamlari. Neyse abi bu Rolf baya güçlendi ve bazi dost lordlarla takilmaya başladı Turnuvalar kazanmaya ve zenginliğe kavuşmaya başladi. Nam ve Onur artik onun isminin yaninda aniliyordu. Baron Rolf çol hirszliydi ancak ordusu henüz tam gelişme sağlayamamistir. Aksine Baron Rolf gelişmiştir. Veagirlerin soğuk daglarinin arkasinda ki ücra köyleri yağmalamaya gider. Buraları lordların asla gitmeyeceği çok zor koşullar altinda yaşayan köylulerin olduğu yerlerdir. Rolf Yağmaya devam eder. Köyün yaninda ki deniz yagmacilari ve Tundra Haydutlari inleri bir birleşme yaparak 140 kişilik bir orduyla Rolfun ordusunu yerlebir eder. Baron Rolf esir alinir. Nord kralligina Rolftan haftalarca mesaj gelmez.
    Haydutlar dağları aştiktan sonra Nelag kalesini geçtikten sonra kergit ile Veagir sinirina gelirler. Ufukta Reyvadin gözükür. İste bu da BARON Rolfun
    parladigi andir. Kaçişini yapar ve yaninda kaçirdigi adamlarla yolda toparladigi 50 kişiyle Reyvadine yol alır. Oraya vardiginda Garnizon da Veagir askerleri onu bekler ancak sadece 43 kişilik bir garnzon vardir. Baron rolfun üstün tkatik bilgisi ona şunu söyler; Buraya Nordlar baskın yapmiş ancak buraya gelen yollar Veagirler tarafindan kesildigi için tekrar Veagirler tarafindan ele gecirilmistir. Baron Rolf hemen kuşatmayi başlatir. Savaşta beklenmedik gelişmeler olur . Rolfun salak askerli buyuk bir yenilgiye uğrar ve rolfu tekrar esir alirlar.

Baron Rolf'un Günlüğü: Gün 19371882 Curaw'a gidiyoruz.

Rolf Curawa varmadan kaçisini yapar ve Curawa saklanir. Ancak kimse yoktur şehirde sadece 150 kisilik bir Nord garnizonu vardir. Bunun nedenini bilmiyordu rolf. 4 1 yandan sarilan kale VEAGIR kusatması altindadir. 800 kisilik bir ordu ve Baron Rolf XXXX...

Rolf 400 kisiyi yener ancak geriye kalan askerler olmayinca mecburen teslim olur. Bu sefer Nordlar Rolfu kurtarir ve Yeni bir seferle Curaw ve Khudan ele geçirilir. Baron Rolf Tekrardan zirvedeydi. Ragnarın Baron Rolfu cagirip onu birsy soylemesi herseyi degistirmistir. Rolf'un Oğlu Rolf senin evlenmen lazim sana uygun birini buldun mu. Baron Rolfun aklinda Hancini  kzi gelir ve evet der ve Suno ya doğru yol alır. Suno vardiginda Svadya birliklero onu sikintisiz iceri alir. Hancinin kzini bulur ancak Gözleri kararir. Baron Rolfun kafasina Çift Elli Usta Işi ağir Tokmak ile vurmuşturlar. Zindanlara duşen rolfa mektup gelir. vatan hainloginden şuçlanmistir. Mektupun gizli bir bolmesinden ozel bir mektup çikar.

"senin durdurulama bir guç haline gelmene izin veremem Baron Rolf. bundan sonra yoluma çikmayacaksin." RAGNAR

Lord Rosenberg ve adamlari Suno surlarinda inşa ettikleri dev kuşatma mekanizmasinin uştunde dalgalanan bayraklarini tüm sunolulara gosterdiler. Lord Rosenbergin baskini ile kaçmayi başaran Rolf batıya dogru kacmak zorunda kalmistir. Batida ki dağlarda gezinirken Ufuktan beliren bir şehir gorur. Orasi yalen dir. Bunu fark edince oraya gider ve iş aramaya ve tekrar kuzeye donmek icin yollar arar. Han kapisindan içeriye Lord Klargus girer ve der ki : oooh kjmleri goruyorum soyguncu Rolf efendi ya parani verirsin ya da kelleni.

Rolf ani bir hareketle Pencereden atlar ve bir tüccarın kervanina biner. Yolculuk Sarranid yolcu kalmasın. Baron rolf artik Sarranid topraklarina ve yaşayacaği yeni maceralar için hazirlik yapiyordu. Artik o bir Baron degildi ya da bir soyguncu onun yeni bir kimliği vardi. ve ona Kaptan Rolf diyorlardi......

Evet biraz draama baglandim ve devam eden bir son oldu çunku hala oynuyorum gelişen olaylar ilgi çekici olursa devam ederim.

Sevgilerle Rolf'un babası Rolf.
  20. Dustum Han

Ben Rolf'un oğlu Rolf. Rolf diyarindan Rolf'un evinden geliyorum.
    Bana rolf derler. Baheştur dost ve Borcha arkadaşımdır.
Back
Top Bottom