Search results for query: *

1. Sword of God

Ömürümden ömür alan köyler

İletiler muhteşem! :mrgreen:
    Ben henüz tam anlamıyla Bannerlord'u oynamış değilim ama merak ediyorum, Bannerlord sizin için beklentilerin çok mu altında kaldı? Beklediğinizden daha mı çok sorunla karşılaşıyorsunuz?
  2. Sword of God

Yaz Lakırtısı

Herhangi bir sözlük platformunun eski kalitesinden eser kalmadığını düşünüyorum.
  3. Sword of God

Son Harften İngilizce Kelime Bulma Oyunu

Notification
  4. Sword of God

Tarih Oyunu

Moğol İmparatorluğu'nun Avrupa istilasını durduran olay?
    Anımsamaya çalışıyorum... Baybars'ın Hülagü Han'ın ordusuna ket vurduğu savaş olabilir mi acaba? Ayn Calut Savaşı!
  5. Sword of God

Ahh şöyle bir mod gelse...

Üzüldüğüm tek nokta bunları modcular çok rahat biçimde yapabiliyorken(para karşılığı değil bedava) Tw ekibinin warbandı cilalayıp warbandda olmayan(2 mod ile eklenebilcek daha düzgün bir biçimde hemde) şeyleri ekleyip warbandda sevdiğimiz birçok şeyi çıkarıp(muhtemelen crash sorunundan) Grafiklere odaklanıp fiyatıda absürd bir şekilde yüksek çıkarıp paraya para dememesidir. o kadar güzel fikirler var ki şu oyunla ilgili yapılabilcek şeyler fakat hiçbirinin olmamayışı çok üzücü. Bence bu dediğin sistem çok kolay bir şekilde entegre edilebilirdi oyuna ki modcuların buna benzer çıkartacağınıda düşünüyorum.
    Oyun çıkmadan önce forumda herkes oyunda nelerin olması gerektiğine, nelerin oyuna ilave edilmesi halinde oyun zevkini katlayacağına dair yazılar yazıyordu. Hakikaten ilginç ve oyunu Warband'den tamamen ayıracak farklı fikirler vardı.
    Elbette bunların tamamının oyuna ilave edilmesi mümkün değil ancak zamanla oyun muhakkak geliştirilecektir.
  6. Sword of God

Krallıkların en iyilerini tartışma konusu

Sturgia Krallığı'nı ve kültürünü çok karizmatik buluyorum. Warband'de, gelecekteki ataları olan Nord Krallığı'nı da pek beğeniyorum.
    Piyadeler söz konusuysa Nordların ve Sturgiaların üzerlerine tanımam.

Kergit ile de çok oynadım ama ok savaşları bana hiçbir zaman göğüs göğüse yapılan piyade savaşları kadar cezbedici gelmedi.
    Şayet bir gün Bannerlord'u oynama şerefine sahip olursam tereddütsüz bir biçimde ilk oyunumu Sturgia ile oynayacağım. ⚔
  7. Sword of God

Sistem gereksinimleri

Bu oyun çıktığında yapabileceğim tek şeyin oynayanların videolarını seyrederek ekrana ekmek banmak olacağını tahmin ediyordum.
    Nitekim, ekonomik açıdan düzlüğe çıkana değin bunu yapacağım. :party:
  8. Sword of God

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Sistemim, minimum gereksinimlerin bile altında.
    Muhtemelen 4 GB ram ile bu oyunu oynamam mümkün değil.

En azından oynayanların çektikleri videoları 1080p izleyip, ekrana ekmek banabileceğim için mutluyum!  :shifty:  :party:
  9. Sword of God

Yükseköğretim Kurumları Sınavı

Mezuna kalmak benim için kabus gibi oldu. Hiçbir şey anlamıyorum, anladığımı unutuyorum, unuttuğumu hatırlayamıyorum...

Özellikle matematik beni kahrediyor. ÖSYM'nin sorabileceği yeni tarz soruları çözmeye çalışıyorum ancak matematikle ilgili ne öğrenirsem öğreneyim, her sabah tertemiz, pırıl pırıl bir kafayla uyanıyorum. Bildiklerimin %90'ı ve belki daha fazlası belleğimden silinip gidiyor...

Sayısal öğrencisiydim, daha sonra eşit ağırlık bölümünden hazırlanmaya karar vermiştim. Şimdiyse sözelden girersem benim için daha iyi olacak gibi geliyor. Ancak çevremdekilerin sözel bölümlerde iş imkanının kısıtlı olduğunu söylemesi beni tedirgin ediyor.

Ne yapmam gerektiğini ve nasıl yapmam gerektiğini hiç bilmiyorum. Bazen bir matematik sorusuyla karşılaşıp çözemeyince dikkatim dağılıyor ve dakikalarca test kağıdını karalayıp saçma sapan şekiller çizdiğimi fark ediyorum.

Okul hayatımda derslerim bu kadar kötü değildi, özellikle son okul yılında, en kötü olduğum derslerde bile (fizik, kimya gibi) önceki yıllara nazaran daha iyiydim.

Özel hayatım nedeniyle moralim pek iyi değil ve özellikle şu sıralar odaklanma sorunu yaşıyorum.

Hayattan kopmuş, akıntıya kapılmış bir biçimde öylece sürükleniyorum...
  10. Sword of God

Siyasi İdeoloji ve Gündem Tartışma

Cioss Julius U.X. said:
    Düşünecek bir şey var mı ki? Videoya alınıp sosyal medyada infial yaratmasa haberlerde bir çok diğer cinayet haberi gibi gelip geçecekti. Binlerce kadın cinayeti var ses çıkmıyor kimseden.
    Haklısın. Ancak korkarım ki videoya alınmış olsa bile tıpkı diğer kadınlar gibi unutulacak. Olan o küçücük çocuğa olacak...
  11. Sword of God

Kaybolan Leydiler

Ben isyan etmediğim halde karım Ulusamai Noyan'ın kalesinde kalıyordu.
    Bu hatayı düzeltemedim ve ne yazık ki karım Ayasu, Ulusamai Noyan'ın kalesinde kalmaya devam etti.

Eh, böyle olunca Kalradya ahalisi arkamdan pek de iyi konuşmadı tabii...
  12. Sword of God

Devlet Yönetim Biçimleri

Barclay said:
    kyokii4 said:
    Ayrıca oyunda şehir devletleri olursa güzel olabilir,ticarete falan katkısı olur.Ama sanırım olmayacak.

Aslında 2-3 tane ticari geliri büyük olan serbest tarafısız şehir devleti olabilir.Bunlar sonra zamanla nüfuza bağlı olarak birilerine yakınlaşır ona göre ticari denge değişir.Bu şehirleri almak krallıklar arası ilişkiyi düşürebilir.Fena fikir değil aslında.
    Tarafsız şehirden kastettiğiniz Zendar şehri gibi mi?
  13. Sword of God

Yükseköğretim Kurumları Sınavı

Acıyor, acıyor, acıyor,
    her yolu denedim, bitmiyor...
    DzUNVuXXQAAnT9X.jpg
  14. Sword of God

Eskiden yakında diyorlardı, şimdi "çok" yakında diyorlar.
    Çıkış tarihine birkaç yıl daha yaklaştık herhalde.  :mrgreen:
  15. Sword of God

İye.Bepsilomicronu said:
    Bilmiyorum bu açıklandı mı ama haydutların npc bir lideri olacak mıydı? Böylece oyuncu haydut tarafına katılabilir ve bu liderin peşine düşebilirdi (ki zor olmadı koşuluyla). Ayrıca npc ler ölüyorsa yerine başkaları da geçebilir böylece dinamik bir haydut sistemi olurdu. Yani ünlü bir haydutun ölümünden sonra yeni yetme bir haydutun güç toplaması çok hoş olabilirdi ki bu kişi oyuncu da olabilir. Haydut mekaniği hakkında bir blog gelseydi hoş olabilirdi.
    Bahsettiğin gibi bir haydutluk sistemi olması çok farklı ve güzel olurdu. Birden fazla haydut grubu olabilir ve bu haydut gruplarının farklı liderleri olabilirdi.
    Farklı haydut grupları birbiriyle çatışabilirlerdi. 
    Eğer yeterince nam salmış bir haydut grubuysak, X krallığı, savaş halinde olduğu Y krallığını kışkırtmamız için bize görev verebilirdi.
  16. Sword of God

Muharabe Gerçekçiliği İçin Öneriler

-Savaş meydanında Warband'e nazaran daha farklı ve daha fazla ses efekti ve animasyon olabilir.
    -Oyunda uydurma devletler olduğu gibi uydurma dinler de olabilir. Savaş meydanına din adamlarını çağırabilir ve askerlerimizin savaş öncesi morallerini yükseltmesi için kullanabiliriz.
    -Eğer hitabet yeteneğimiz gelişmişse, savaştan önce bir kral ya da komutan olarak askerlerimize karşı etkili bir konuşma yapıp onları motive edebiliriz. Hatta daha da ileri gidip düşmanı teslim olmaya ikna edebiliriz. (Fakat bunu yapmak için oyunda kitap okumuş, bilge biri olmamız gerekir.)
    -Komutanların muharebede daha etkin rol oynaması, her krallığın ve klanın kendine has öngörülemez stratejileri olması oyuna muazzam bir cazibe katar.
    Bunların dışında üstteki değerli arkadaşların değerli yorumlarına da katılıyorum.
    Bence, Bannerlord'da beklediğimizden daha fazlasını görmeyi hak ettik.
Back
Top Bottom