Search results for query: *

1. Oyunda Mouse SORUNU

Sevgili dostum masaüstünde sağ tıkla kişiselleştir de.
    açılan pencerede sol alttan görüntüye bas.
    sonra da orta veya küçük ü seç arızan düzelecek.
    malesef hiç bir arkadaş bilmiyor bunu
    bende forum tr de gördüm.windows 7 de düzeldi.bizzat test ettim
  2. Warband Fare Imleci Sorunu!!!

3. Fare / İmleç sorunu :S Yardımm ltfnn

4. Mouse Sorunu

5. Mount Blade Fire Sword Mouse Sorunu

6. Native Expansion Kara Şovalyeler İnceleme +Türkçe Yama 100%

bu modu bukadar öven kardeş.2 real gündür şehrimde burada bekle !yapıyorum.ne bir dark knight geldi. ne de oyunun diğer taraflarından bir adam geldi.resmen kimse saldırmıyor.Ya reklam yapma demiyorum ama biraz da söylediklerin tutsun.Yapanın eline sağlık. sonuçta okadar uğraşmış. ama söylenenlerin tutmaması beni üzdü..Ya da  ,bug oynu oynanmaz hale getirmiş öyle diyelim.Senin kara şovalye kara şovalye dediğin altı üstü haritada gezen haydutun.zorlaştırılmış hali.yani bir halt değil.:smile: bannerlordun çıkacağı yok takılalım dedik.miğdemiz bulandı..DHirim de bakliyorum.Gön derin şu şovalyenizi gelsin artık.Kimsenin uğradığı yok Şehrin kralı da benim.
  7. Bannerlord için öneriler

Bannerlordda Multiplayer nasıl olmalı
    1)Map Yapısı: Öncelikle ilk oyundaki    mape girerken yapısını bilmediğimiz rasgele map sistemi değişmeli,kaleden kaleye kuleden kuleye surdan sura,oval arena,kare arena,açık arena şeklinde mapler yapılmalı.savunmacı ve saldırıcı şeklindede map yapılabilir.elbetteki mapler oynun içinden çekilebilir.ancak güzel yerler seçilmeli.oyuncu evvelden mapin yapısını tahmin edip ona göre girmeli.kaplamaların bugu az olmalı.oyuncuların birbirini bulamadığı maplerden kesinlikle kaçınılmalı
    2)oynun cd sı,ini aldık diye hop demeye multiplayere girememeliyiz.Diyelimki haritanın tamamına hakim olduk.o zaman haritanın kenarında bir geçit aktif hale gelmeli ve biz buradan multiplayere invite olmalıyız.diyelim ki mapin tamamına hakim olmak normal oyuncuya göre 30 gün sürüyor.elemanın biri 10 günde mapi almış multiplayerin geçitine tıklıyor.Permanently ban la korku salarsınız.Single oynu hile ile geçmek oynun uzun zaman fenomen olmasını engeller.
    3)Multiplayere girmeye hak kazananlar.adam kesince experience almayacak.diyelim experienceli son level 45.kasmış 45 olmuş.45 level gücünde multiplayere girecek.Oyunda düşürdüğüitem neyse üzerinde o olacak.
    4)dedikki adam kesince experience almıyacak.O zaman ne alacak? Knight online oynayanlar bilir.Np alacak.kesince 50 NP alacak kesilince 49 kaybedecek ama karşıya 50 NP vericek sistem.
    5)Multiplayere ilk girişte diyelim oyuncuya 1000 np verdiniz.oynayamıyor kesildin kesildin hepsi bitti.Singledeki Np veren az sayıdaki görevlerle uğraşacaksın.tekrar np kazanmak için böyle uğraşmak istemiyorsan.3 euro vereceksin 1000 np alacaksın.esasında acemiliği atlatınca kimsenin ihtiyacı kalmayacak o yüzden para kimseye dokunmayacak.pekala 3 eurolarla kazandığın parayı.Hile yapan oyuncuları takip eden adminlere vericeksin.oyuncuya 1 ay cezayı warcraft gibi düzgün takip yapıp patlatıcaksın cezayı.Oyuncu server açmayacak.Serveri oyun kurucu açacak.ne kadar geniş oyuncu alan server makina o kadar çok gerçek para..hemde single cd satmaktan çok daha fazla para.
    6)diyelimki 100 000 np kazandınız.oyuncuya sistem bir silah hediye edicek.her 100 000 de single playerde düşmeyen bir item oyuncuya hediye edilecek.
    7)multiplayere geçitten geçiyorduk ya,girceğimiz map modeline yine map üzerinde at koşturarak girebiliriz.yani ilk oyundaki gibi görsel olmayan multiplayere tıkla host seç olayını devre dışı bırakabiliriz.mesela kaleden kaleye yazan pointe koştukpointe tıkladık.sadece server seçme dediğimiz olayı yaşayabiliriz.günümüz teknolojisi sanırım 100 adama kadar 2 taraflı dövüşleri rahatlıkla destekler.farklı dövüş mapleri aynı paralel servere bağlanabilir.Yani siz sadece kendi serverinizde borunuz orda kasılıp king veya lord olabildiğiniz için orada oynamak istersiniz.oyuncuyu çaktırmadan rahat bir şekilde peronlarına yerleştiriyoruz.yapımcılar demek istediğimi anladı gerisi anlamasın. önemi yok.Baktınız talep patlaması var.5 serverden fazlası lazım oldu.E böylesi daha iyi ya zaten.O zaman millette np hırsı doğmuş besbelli.scrolları satma zamanı gelmiş.daha gerçek para kazanılacak ne yollar var.
    :cool:Ben şimdi yazarken kendimi boşluğa yazmış gibi hissediyorum.gerçekten yapımcıların yazdığımı görmesi gerek.Multiplayer için o kadar çok ayrıntım var ki buraya yazmakla bitiremem.eğer gerçek parayı sürekli kazanmak istiyorlarsa oyun yapımcıları bana direk ulaşsın.Ben onlara ayrıntılı bir şekilde ne yapmaları gerektiğini anlatırım.
    9)Ben Commodorede wizard of wor oynayarak oyun dünyasına girdim.elimden geçmeyen makina oyun kalmadı.Şöyle ki Clint Eastwood ilk başta figürandı.Yönetmen onu keşfetmesini bildi ve dünya çapında tanınan bir yönetmen oldu.Tabiki keşfetmesini bilene arkadaşlar.Selametle

8. Bannerlord için öneriler

1429 la guerre de cent anss
    1860s Old America v. 0.99Zj
    1866_0.9.1
    A Clash Of Kings 0.9
    ACOK 1.0(clash of kings için bugs fixer)
    Call of the Kings
    Calradias Fire
    Custom Settlements 0.675
    Dombıra_beta1 mod(versiyonun uyumlu olması gerekmektedir)
    empires III(64 bitte sorun çıkartıyor)
    Evlat
    Magnar_Mod_All_In_One_v2.311
    mount blade  warband osmanlı mod
    mount blade empires of faith mod
    mount blade saltanat ı selcuklu mod
    Mount_and_Blade_Warband_Graphic_Enhancer(grafik iyileştirme
    MountBlade_Warband_Ottoman_Scenario
    Osmanlı Balkanların Fethi(clash kingle birlikte kurulmaz)
    p lord of the ring
    perisno mod
    romeatwar_1.2
    The Reckoning
    The Veiled Stars
    Warsword Conquest preview mod
    1257AnnoDomini_1.03
    A_World_of_Ice_and_Fire_V0.5.0
    ACOK_2.2
    Brytenwalda_Repolished_1.02
    brytenwalda_sp_edition
    Diplomacy_4.1
    fetih1453_ShineWar
    Floris254
    Lost_kingdoms
    Sands_of_Faith
    caribbean
    viking conquest

Sevgili Arkadaşlar öncelikle yaptığınız yorumlarla yazıma ilgi gösterdiğinizi anladım ve bu beni fazlasıyla mutlu etti.Ben yukarıdaki modların tamamını bilgisayarıma kurup oynamış ve denemiş olduğum için bazı şeyleri yazarak öncelikle oyun yapımcılarına bir fikir olsun istedim.Üslubumu beğenen olmuş beğenmeyen olmuş.Bir mod arkadaş forum burası yazmış.Ben üslup katarken canınız sıkılmasın istedim puntoyu küçülttüm.
    İsterseniz bir şey de yazmam sıkıntı yok.
    Mod Db sitesinde bundan çok daha fazlası uyarlama var ve aslında oyuncular istediklerini oyna eklemişler.Bunlar mutlaka gözden geçirilmeli diyorum.
    Gelelim şu benim 21 inci maddeye:smile: vahşilik konusunda Witcher oynayan arkadaşlar bilir.Adam şeytana tecavüz ediyor.Haa iyi bişey yapıyor demiyorum.Yani bu oyunda da Clash of kings te hanlara bir girin.Adamın hayat kadınlarıyla konuştuklarını okusanız benim söylediklerim sönük kalır.Ben sadece düşünülebilir vahşilik olabilir dedim.Yani sadece cinsel olarak düşünmeyin.Sonuçta ben bunu oynadığım RPG oyunlarında gördüğümden yorumladım.Oyuncularda buna eğilim var.Yanlış anlamayın saygılar.
  9. Bannerlord için öneriler

1) Warbandı Warband yapan ne diyaloglar,ne grafikler,ne de konudur.
    2)Warbandı Warband yapan ; oyuncu gözünün verdiği hakimiyet, yani OYNANIRLIK, gerçekçi çatışma meydanları ve kaleleridir.
    3)Grafik tavsiyelerinin hiç bir önemi yoktur.Senaryo tavsiyelerinin hiç bir önemi yoktur.
    4.)Malesef Bannerlordu oynamasakta , mevcut videolardan görünen şu ki oyanırlık düşmüş ve grafikler arttırılmış gibi......Eğer böyleyse bu hatadan şu an bile dönülmesi gerekiyor.Oynun çıkması 1 yıl daha uzayabilir.Çünkü söylediğim gibiyse kesinlikle tutmaz.
    5)Counter Strike in birsürü yeni grafikli sürümü çıktı.Oyuncuyu 1.4 ten vazgeçiremediler.üstüne 20 yıl geçtiği halde
    6)Warband Eski oyunda çatışma alanında askerler harita kenarına geldiğinde özellikle atlıyken takılıp kalıyordu.Bu bug giderilmeli.
    7)Haritada öyle hop diye her bölgeye gidilememeli.Öyleki o bölgenin haydutu bile levelli olmalı ki gitmeye cesaret edemiyelim.
    Yani seviyeli bir açılım olmalı,devletler arasında güç farkı olmasında bir sakınca yok.Bu neyi getirecek.Elbeteki oynun daha uzun süre oynanmasını  ve seviye atlamayı gerektirecek
    :cool:Uzun süre alınmayan kalelerde veya ilk alınacak kalelerde Kale fedaisi gibi çok zor yatan adamlar olması gayet doğal..
    9)Adamlarımızı temin etme yollarımız güzeldi.Bu bozulmamalı adamlarımız tek tek donatılmalı ve sürekli güçlendirilebilmeli
    10)Belli bir adam sayısına ulaşınca mesela 100 veya 150 askerimiz olunca adam kazanmak zorlaşmalı.Oyundaki güç dengeleri çok iyi ayarlanmalı
    11)Düşünün ki Need For Speed oynuyoruz.arabaları geçince ve fark atınca    ;nasıl hemen bir hatada dibinizde bitiyorlar.Siz geride kalınca da çok gaza basmıyorlar.Yetişin diye yalandan yavaş takılıyorlar.
    12)harita daki marjinal grupların harabeleri ve sığınakları Brytenvalda da çok güzel işlenmişti.Oyunda yalnızca bu mabette bulunan bir kalkanı alabilmek için bir çok defa yenilip tekrar güç toplayıp oraya atak yapmıştık.Hatta kimisinde map e tek başınıza veya kafaya koyduğunuz 4 adamınızla invite ediliyordunuz.
    13)Harita da marjinal haydut başları olabilir.Mesela mount blade nin middle earth uyarlamasında harita da gezen kara jack diye bir adam vardı.300 adamdan aşağı gezmiyordu.adama 3 defa peş peşe saldırdım.askerini azaltıyordum ama tekrar ufak ufak çoğalıyordu.velasıl iyileşme yüzdeleri ile adamı halletmeyi başardım.Sonunda bana jackın paldronunu verdiler bir de el bıçağını..ne paldrondu ama..haritada belli bir bölgede gezen jackı az aramadım.
    14)Clash of kings in ilk sürümünde karşıdaki ordunun kendini dağıtmadan üzerinize gelme stratejisi gerçekten çok muazzam dı.hatta 3 adım geliyor 1 adım geri gidiyordular.Bu gösteriyorki adamlar oyun motoruna nufuz etmenin bir yolunu bulmuşlar.
    Bu saldırı düzeninde birbirini terk etmeyen yayalar.kalkanları sayesinde çok zor dağıtılıyordu ve moğollara benzer atlı okçularla nerdeyse yarım saat tam daire adamların etrafında dönüyordunuz.
    15)Viking Conquestteki kayıktan kayığa saldırı olayı oynun bünyesini bozmuycak şekilde belli bölgelerde olsa fena olmaz.
    16)itemler kesinlikle çoğaltılabilir.
    17)brytenvalda da hanlarda mod yapımcıyı buluyorduk.Bize diyordu ki : bak kardeş ben çevre illerde takılırım.benim köyüme bir gel. sana bir iş verecem.sonra seni diğer mod yapan arkadaşın yanına yolluycam.yaparsan sana haritada girilmeyen bir mabede giriş anahtarını veririm.Mabede gidince de  ne oldu dersiniz elime horn verdiler.öttürünce yankilerin borazanı gibi ötüyor.çal çal dur.askerlerine gaz veriyor.savaşta.askerler.hep bir ağızdan hurra çekiyor.
    1:cool:Fire and sword da kanatlı şovalyelerle ilk karşılaştığımda askerlerimi resmen biçmişlerdi.böyle marjinal hücumlar gerçekten oynu çeşitlendirip renk katmakta.
    Düşünün ki Warband da Kergit saldırı metodu olmasa bodozlama herkez biribirine girse.Oyun ne seviye de  olurdu? yani metodlar zenginleştirilebilir.
    19)Karşıdaki asili duelloya davet ettiğimizde yanında iki yaveriyle gelebilir.Ama davet edilen Türk se , tek başına gelsin 3 e tek.yani adamına göre ayar verilmeli.
    20)Artık Pc donanımları çok daha iyi.kalelere saldırırken 3 geçidi aşamayan hatta merdivenin altında aşağıda takılan askerler şimdi çok daha fazla geçitten eşit dağılarak saldırı yapabilirler.bu teknoloji mümkün.Malum nerdeyse 10 yıl ileri teknoloji var.
    21) Şehirlerde hane satın alıp kadınlarımızı burda biriktirelim.sonra hangini istiyorsanız ön anime eklenip gerisini yazmayım.kadın karakterlerde amazon karısı gibi erkekleri zincirleyip atsın.evine köle gibi..sonuçta fantastik bir oyun oynuyoruz.vahşilik mutlaka olmalı..
    22)diğer askerlere bir şey diyemem ama esir ettiğimiz asiller belli bir yakalanmadan sonra... mesela 3 yakalanma (bir daha kaçamamalı)Tek kurtulma yolu olmalı ki ; birlikleriyle size kayıtsız bağlılık.  Bunun Haricinde bir asili yatırdık diyelim.bir daha ki sefere  1 level atlayıp öyle gelmiş daha zor yatıyor.elbette bu oynu güzelleştirir.gerçekçileştirir.
    23)Asilin birini bir kaleyi almaya yollamışım veya bir yeri kolla demişim. ya da şu kaleyi alacam arkamda dur demişim.herif tamam yapacam diyor.sonra çekip gidiyor.hiç bir türlü dediğini yaptıramıyorsun.Böyle saçmalık olmaz.Son askerine kadar sizin dediğinizi yapıp gerekirse esir düşecek.Biz de onu bilip ona göre saldırı yapacağız.Esir düşerse gider kurtarırız kardeşim.Yapmadığımız iş değil.Bu çok önemli bir husus.MountBlade yi Mounjt Blade yapan şeyler bunlar.Kaleden esir kurtarmayı galiba Bannerlord da unuttular.Sakın unutmayın. Burçlara muhafızları da aynı şekilde koyun.El kol sallayıp kaçamayalım.
    24.Warbandda bir kaleyi yaklaşık 2 defa hiç kaybetmeden savunun.o kalede 50 asker bile bıraksanız.siz kaledeyken.oynun tarihiyle 100 yıl bekleyin.hiç kimse kuşatmaya bile gelmiyor. düşmanın 2000 tane askeri olsun gene gelmiyor.öyle saçmalık  mi olur.Mücadele ruhu nerede kaldı.yoksa rakip ordu toplamaya mı cesaret edemiyor.Direnç ayarları değiştirilmeli.Bakınız oyunda ilk fethettiğiniz kaleye rakip hemen birleşip kurtarmayageliyor.Ama sonra bu programlama bozuluyor.Resmen oyunda unutuluyorsunuz.Rakip size atak yapmazsa ne zevk lıcağız öyle değil mi?
    25)eğer oyun yapımcıları yazdığım yazıyı gerçek manada okumuyorsa..Yani Fikirlerim var ama ;;  okunmuyorsa kendimi yormamın bir anlamı yok
    okunduğunu ispatlamaları gerek bence.
Back
Top Bottom