Search results for query: *

• Users: OghuzBey
  • Content: Threads
  • Order by date
  1. OghuzBey

Onların Destanı, 2.Bölüm "Karaya Dönüş"

Evet arkadaşlar, yine ben. Aklıma böyle bir proje geldi yapayım dedim. Gelecek bölüm ne zaman gelir bilemem ama siz yine de takipte kalın. Kısa oldu biraz ama gelecek bölümleri daha uzun yapmayı planlıyorum. Eleştirilerinizi bekliyorum. İyi okumalar  :lol: GİRİŞ "Doğuda, bozkırların yeni...
  2. OghuzBey

Harf İnkılabı Ve Bazı Harflerin Kayboluşu

Türkler tarihlerinin başından beri birçok alfabeyi kabul etmiş ve resmi kurumlarda kullanmıştır. İlk Türk yazılı belgeleri niteliğindeki "Orhun Abideleri" Orhun alfabesi ile yazılmıştır. Bu alfabe kısaca; çevredeki nesnelerin ve hayvanların figürlerini başta resim sonra ise damga ile yazma...
  3. OghuzBey

Buzların Hakanı-Yeni Bölüm+ Karalama

Buzların Hakanı Savaşların getirdiği tek şey yeni savaşlardır. Toprakları insanların kanıyla dolu olan Kraladya diyarında yeni bir çağ başlıyordu. Kutsal İttifak adı altında birleşen;Rodoklar, Veagirler ve Nordlar, Svadya topraklarını işgal edip neredeyse yok edecek düzeye getirmişlerdi...
  4. OghuzBey

Azerbeycan'ın Son Fatihi: "Nadir Şah"

Giriş   HAYATININ İLK YILLARI TARİH SAHNESİNE ÇIKIŞI OSMANLI İLE İLK SAVAŞI Nadir'in Şah İlan Edilmesi ve Etkinlikleri
Back
Top Bottom