Search results for query: *

• Users: Wuthrad
  • Content: Threads
  • Order by date
  1. Wuthrad

Amazon Prime Türkiye | Masumiyet Müzesi

Dijital yayın devi Amazon Prime henüz Türkiye için bir yapımda bulunmamıştı. Ancak Netflix'in Türkiye için art arda dizi yayımlamasıyla Türkiye pazarının dizi sektöründeki karını fark eden Amerikan firması Türk dizilerinin çekilmesine karar verdi. Dedikodulara göre Edebiyatımızın Nobel ödüllü...
  2. Wuthrad

Bahar Lakırtısı

Sanma ki derdim güneşten ötürü; Ne çıkar bahar geldiyse? Bademler çiçek açtıysa? Ucunda ölüm yok ya. Hoş, olsa da korkacak mıyım zaten Güneşle gelecek ölümden? Ben ki her nisan bir yaş daha genç, Her bahar biraz daha âşığım; Korkar mıyım? Ah, dostum, derdim başka.. Orhan Veli Jenerasyon olarak...
  3. Wuthrad

Atiye (The Gift) - Netflix Türkiye

Anadolu topraklarındaki bir kazı sırasında yapılan keşif, genç bir ressamın (Beren Saat) hayatını değiştirip, geçmişine dair sırların peşine düşmesine yol açacaktır. 27 Aralık tarihinde Netflix izleyicileriyle buluşacak olan Netflix Türkiye'nin ikinci orijinal dizisi Atiye'nin 50 saniyelik bir...
  4. Wuthrad

Carnival Row - Amazon

Çağlar boyunca, perilerin yurdu mit ve efsanelerin konusuydu. Ta ki insan imparatorlukları gelip onların zenginlikleri için savaşana dek. Yedi yıl önce Burgue Cumhuriyeti geri çekildiğinde Büyük Savaş sona erdi. Ve perilerin yurdu Tirnanoc, bir diğer insan imparatorluğu Pact'ın zulmü altına...
  5. Wuthrad

The Witcher - Pegasus

İngiltere için Tolkien, Amerika için George R. R. Martin neyse Doğu Avrupa için Sapkowski odur. Yozlaşmış bir düzende tüm insanî duygularından arındırıldığı söylenen, korumaya çalıştığı kişiler tarafından sıklıkla hor görülen, hatta kovulup dışlanan Rivialı Geralt’ın, canavarları öldürmesi...
  6. Wuthrad

Yüzüklerin Efendisi Dizisi - Amazon

Tolkien'in efsanevi Orta Dünya evreninden bir seri olan Yüzüklerin Efendisi'nin dizisi geliyor. Dünyaca ünlü şirket Amazon, Yüzüklerin Efendisi serisinin haklarını rekor bir fiyatla satın aldı. Amazon Prime'de yayınlanacak olan dizinin 2020'den önce gelmesi beklenmiyor. Dizinin adının ne...
  7. Wuthrad

Outlander - Dizi

1945 yılında yaşayan, evli bir savaş hemşiresi olan Claire Randall; tarihçi olan eşi Frank ile birlikte İskoçya'da bir balayına çıkar. Atalarının izini arayan Frank, bölgede bir takım araştırmalar yaparak birçok bilgi edinir ve bunu eşiyle paylaşır. Kaderi ellerindeki çizgilerle belirlenmiş olan...
  8. Wuthrad

Rise of Empires: Ottoman - Netflix

Netflix, Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul'u fethini konu alan bir Osmanlı dizisi hazırlıyor. STXtv ve Karga Seven Pictures ortaklığında hazırlanacak olan yapım altı bölümlük bir mini dizi olacak. Dizi hakkında gelen ilk bilgilere göre belgesel-dizi şeklinde olabilir. Osmanlı’nın yedinci padişahı...
  9. Wuthrad

A Discovery of Witches - Dizi

Kadim zamanların cadıları ve vampirleri günümüzde buluşursa kıyamet ne zaman kopar? Diana Bishop, güçlerini yeni keşfetmeye başlayan bir cadıdır. Matthew Clairmont ise yaşını kimsenin bilmediği, etkileyici bir vampir. Yaratıklar: Cadılar, Vampirler ve Şeytanlar; günümüz dünyasında insanların...
  10. Wuthrad

Yaşamayanlar - Türk Vampir Dizisi | blutv

Elçin Sangu, Kerem Bursin, Birkan Sokullu ve Selma Ergeç'in başrolü paylaşacağı Yaşamayanların hikayesi İstanbul'da geçiyor. Çıkış tarihi henüz kesinleşmeyen vampir dizisinin fragmanı yakın zamanda yayınlandı. Dizinin konusu biraz merak uyandırıcı, biraz da görmeye alışmadığımız türden. Mia...
  11. Wuthrad

Forumda En Sevdiğiniz Üyeler v3

Önceki konu troll yuvasına döndüğü için kilitlenmişti. Buradan devam edilebilir, isterseniz tabii.
  12. Wuthrad

Generation War (Mini Dizi Serisi)

''Savaş, insanların içindeki kötülüğü ortaya çıkarır." -Friedhelm Winter Generation War, (Unsere Mütter, Unsere Väter) Alman yapımı İkinci Dünya Savaşı drama dizisidir. 3 bölümlük mini seri olan dizinin bölümleri ortalama 90-95 dakikadır. Bu dizi, aslında Almanların savaşa bakış açısıdır ve...
  13. Wuthrad

Kanlı Krallık - Skyrim (Üçüncü Bölüm - Savaşların Pusulası)

Kanlı Krallık - Skyrim Ulfric Fırtınapelerin'in isyanının ve ölümünün üzerinden 20 yıl geçmiştir. Skyrim Krallığı'nın varisi Kraliçe Elisif ile evlenen Ejderdoğan Palegrar Kral olarak hüküm sürmeye başlamıştır. Mevkibeyliği sistemi yıkılarak soyluluğa dayanan vali yönetimi kurulmuştur. Aldmeri...
  14. Wuthrad

Günümüz Savaşlarında Piyadelerin Önemi

Selamlar, konuyu doğru yere mi açıyorum bilmiyorum. Diyelim ki 10 yıl sonra büyük devletler arasında bir savaş patlak verdi. Bu savaşta kara ordularının ve bilhassa klasik piyade birliklerinin önemi ne olur, bunu merak ediyorum. Mesela en son ki büyük harp, İkinci Dünya Savaşı'ndaki gibi aktif...
  15. Wuthrad

Fantastik Canavarlar Nelerdir Nerede Bulunurlar II - Grindelwald'ın Suçları

Fantastik Canavarlar serisinin ikinci filmi olacak olan "Grindelwald'ın Suçları" 16 Kasım 2018'de tüm sinemalarda gösterime girecek. İlk film büyük bir beğeni topladıktan sonra bu filmde kadroya büyük eklentiler geldiğini söyleyebiliriz. Yeni filmde Johnny Depp‘in canlandırdığı Gellert...
  16. Wuthrad

Kuzey Irak Tezkeresi

Önerge şu an TBMM'de oylanıyor. Mesud Barzani referandumdan vazgeçmezse Kuzey Irak topraklarına askeri müdahale yapılabilir. TSK'ya bağlı birlikler Şırnak-Hakkari hattına yerleşmeye devam ediyor. Tank ve zırhlı araçlar uzun zamandır zaten orada, sıfır noktasında 7 gündür yoğun bir şekilde...
  17. Wuthrad

Tetik - 1974

20 Temmuz 1974 sabahı Türk ordusu Kıbrıs'a ayak bastığı an: yeni anılar, yeni hatıralar ve yeni mezarlar açıldı aslında mazide. Kıbrıs Barış Harekatı çerçevesinde Türk Alayı'nda görev yapan bir birliğin başından geçenleri anlattığım tarihsel kurgu hikayeme hoşgeldiniz.
  18. Wuthrad

Co Posloucháš?

Co posloucháš? Zde můžete sdílet. :party:
  19. Wuthrad

20 Mayıs Dünya TaleWorlds Kullanıcıları Günü

Merhabalar, Madem takvimde her yer dolu, biz de Taleworlds Foruma ilk ileti atılan tarih olan (?) 20 Mayıs'ı seçelim. Yanılmıyorum değil mi, ilk ileti 20 Mayıs 2004'te atılmıştı? Her neyse, geçmiş Dünya TaleWorlds Kullanıcıları Günü'nüz kutlu olsun!
  20. Wuthrad

En İyi Atlı Birlik?

Sizce en iyi atlı birlik hangisi?
Back
Top Bottom