Search results for query: *

1. Sozener

e1.1.0 Deneyimleri ve Görüşler

Arkadaşlar save dosyamı açamıyorum oyunu sildim bidaha yükledim düzelmedi oyunun babayı yedimi acaba napıcam ben
    Yeni save açabilirsin kardeşim. Oyun erken erişimde, sürekli güncelleme alacak. Onun için try hard save denemenizi tavsiye etmem. Sonra bu şekilde sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Milyon tane neden olabilir save dosyanın bozulması ile ilgili.
  2. Sozener

Aldatılıyorum galiba..

O çocuk sayısı ne kardeşim ahahahahahahah :grin:
  3. Sozener

e1.4.0 Beta Yaması, e1.3.0 Ana Yaması ve e1.3.1 Mini Yaması Çevirisi & Yapılacaklar Listesi Çevirisi

Spoilerleri daha büyük bir spoiler içine alır bir şey olmaz, versiyon olarak.
    +1
  4. Sozener

kendi krallığımı kurarak oyunu bitirdim

evet esir düşen herkesi idam ederek ilerliyordum
    ''Tahammül mülkünü yıktın Hülagu Han mısın kafir
    Aman dünyayı yaktın ateş-i suzan mısın kafir''
    :grin:
  5. Sozener

Snowball Effect Çözüm Önerileri (Sadece öneriler için lütfen.)

Konuyu açan arkadaşa teşekkürler, söylediklerine katılıyorum. Yapımcıların buraları okuduğunu düşünüyorum zira yaptıkları güncellemeler buna yönelik. Bu konuyu da 1-2 haftaya halledeceklerini düşünüyorum.
  6. Sozener

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

kralla ilişkim 0'dı, biraz ilişkim artsın diye kralın kendi açtığı oylamaya evet verdim, kralla ilişkim 0'dan +2 artarak -37'ye düştü ve kral şu an benden nefret ediyor :lol:
    Kaş yapayım derken.. :grin:
  7. Sozener

Böyle bir açıklama yok. Aksine 8 seneden daha fazla geliştirilme süresi var oyun motorunun aslında. Warband'ın da Bannerlord'un da core graphics yine RGL'e dayanıyor. Ana prototipi Armağan Yavuz tarafında yazılmış bi rasterizer/renderer. Warbanddan sonra hemen bu RGL üstüne tekrar bir şey oluşturma başlıyorlar ama genel hatları ile yine Warband gibi olması amaçlanıyor hızlı ilerlemek için. Büyük bir kısmında da Armağan abinin ve Serdar Koçdemirin kodları var. Ama sonrasında Paradox ile problemler oluşunca üstlerindeki market baskısı azalıyor, ellerini çabuk tutmak yerine o hızlıca yapılmış ilk tabanı bir daha kazıyıp yeniden yazmaya başlıyorlar. Fakat sıfırdan değil. Yani şu an oynadığın oyun motoru, 10+ yıllık geliştirme sonucu bir bakıma.
    Son kullanıcı oyun motorunun kaç kere değiştirildiğini umursamaz. Umursamamalı da zaten. Oyun motorunu çarşaf değiştirir gibi değiştirme kararı alıyorsan o firman ile alakalı bir planlama sorununu gösterir sadece ( Ki Bannerlord'un motoru sadece bir kez o derece ciddi bir değişime uğradı-ki bu normal)
    Grafik anlamında bence motor gerçekten düzgün işliyor. Bi Frostbite değil elbette, ama decent denecek seviyede. Bazı noktalarda zaten gariplikler var ama bunların Soru-Cevabını Murat Bey'le yaptık Beta zamanı. Farkında o da ama şu an onlara kaynak harcamak istemiyorlar doğal olarak.

Merak ediyorsanız ilk dediğim prototip ile şimdiki arasındaki farkı çok çok rahatlıkla anlayabilirsiniz
    Mount-And-Blade-2-Bannerlords_Horseback-2.jpg
    Mount-Blade-II-Bannerlord-2.jpg

Bilgilendirme için teşekkürler.
  8. Sozener

Şu 8 sene işi başlı başına bir geyik zaten. Adamlar başka bir motor ile işe başladıklarını daha sonra kendi motorlarını yapıp onun üstüne sıfırdan başladıklarını açıkladılar. Kimse yaptığınız eleştiriye bir şey demiyor, haddine de değil zaten. Oyun erken erişimde ve henüz çıkalı bir hafta dahi olmamışken ben şahsen çok aşırı eleştiri yapmıyorum, eksik gördüğüm yerleri bildiriyorum o kadar. Herkes bu şekilde mi davranmak zorunda? Kesinlikle hayır, isteyen istediği gibi eleştirir. Benim üzüldüğüm nokta eleştiri ile aşağılamayı, saldırgan tutumları karıştırmak. 5-6 saat oynadığınız save patladığında gelip sinirle yazılıyorsunuz muhtemelen, onu da anlarım. Ben sadece bu tarz negatif tutumları görünce üzülüyorum. Bu kadar saldırgan olaya gerek yok kanımca. Tabii ki yine yukarıda da bahsettiğim gibi taktir sizin. Karışamam. Bu, fikrimi söylemekten geri duracağım anlamına da gelmiyor. İyi forumlar dilerim.
  9. Sozener

Bu nefretin kaynağını bende bir türlü anlayamıyorum. Yazık.
  10. Sozener

ahahahahahahahaha aşırı epik :grin:
  11. Sozener

Normal şartlarda 8 yıllık bir oyunun 1 yılda düzelmesini bekleyemezsiniz daha önce de dedim hayalperestlik bu. Ama atladığım istisnai bir durum var bu yüzden söylemek istiyorum.

Oyunun alt yapısı , çok iyi dizayn edilmiş. Bunu muhtemelen bir çok kişi fark etmiştir, sınırda kalmış gibi hissettiriyor.

Şimdi hali hazırda ellerinde fazlasıyla imkan mevcut. Basit bir oyun stüdyosu değil. Motorda kendilerine ait olduğu için yapabileceklerinin sınırı da yok. Bana kalırsa zaten zor olan şeylerin üstesinden gelmişler gibi.

Eğer gerekli azmi ve çabayı, doğru yol haritalarını uygularlar ise bence 1 yıl içinde oyun istediğimiz kıvama gelebilir.

Oyunun hatalarını ve olması gerekenleri bildirmeleri için ellerinde devasa bir tester kitlesi var. Bu kitle çıkan her hatayı bildirecektir.

Öncelikle kritik sorunlar ve optimizasyon problemlerini düzeltmek için yoğun bir çaba gösterilecektir.
    Akabinde oyunda mevcut özelliklerin düzgün işleyişinden emin olacaklar
    Oyun biraz nefes almaya başladığında ellerindeki özellikleri aktifleştirmeye, oyunculardan gelen oyun içerisinde olmasını istedikleri şeyleri oyunun alt yapısı imkanları dahilinde eklemeye başlayacaklardır.
    Bu görev çeşitliliği, çeşitli olası senaryoların ve sahnelerin arttırılması, diplomasinin daha fazla geliştirilmesi gibi şeyler olabilir.
    Daha çok içeriği zenginleştirmeye ve genişletmeye yönelik şeyler olur.

Motorun izin vermediği durumlarda motora müdahale ederler, ama izin vermemesinin nedeni daha büyük problemlerse yeterince zamanları olmadığı için girişmeyeceklerdir.

Ben oyunun şuan ki haline potansiyeli var diyebiliyorum bu potansiyeli açığa çıkarmaları içinde ellerinde devasa tester kitlesi,oyun motoru,iyi hazırlanmış oyun alt yapısı ve kaynakları mevcut.

TW'ye güvenmek mi istiyorum bilmiyorum ama altından kalkabileceklerine inanıyorum.

Bende bu şekilde düşünüyorum. Esas temel atılmış, ilk etapta temel sağlamlaştırılacak daha sonra binaya kat çıkılır istenildiği gibi. Muhtemelen erken erişimin de amaçlarından biri buydu.
  12. Sozener

Çocuk yapma!

merak etme o cocuklar öyle bir gelcekki dur artık yapmayalım diceksin ama durmicak :grin:

Ahahahahahahaha :lol::lol::lol:
  13. Sozener

BL Erozbey Rehber Listesi

Ellerinize sağlık, teşekkürler. Devamını bekliyoruz.
  14. Sozener

Atolyeden gelen fazla para (5k)

Kardeş o ahşap atölyesinde ne üretiyorsunuz 96k ne, narkotik bi incelesin bakalım :grin:
  15. Sozener

Kelle avcıları

Ben şahsen kelle avcılarının oluşturduğu bazı klanları görmek isterim ileride. Misyonları harita temizlemek olan bazı klanlar arkadaşın da yukarıda bahsettiği sorunu çözer. Mutlaka düşünülüyordur eklemek.
  16. Sozener

Warband daha iyi diyen arkadaşlara sadece gülüyorum. Yorum dahi yapmamak lazım ama işte dayanamıyor insan. Oyunun erken erişim çıkmasının sebebi zaten tam bitmemiş olması. Tam bitmemiş bir oyundan ne bekliyorsunuz tam olarak? TAM DEĞİL. BİTMEDİ. ADAMLAR DAHA OYUNU YAPIYOR. Bahsettiğiniz eksikliklerin olması işte tam da bu yüzden normal. Oyunu çıktığı gibi alamadım, ödeme sorunu yaşadım. Ona rağmen 16 saat oynadım ve beğendim. Tabii ki eksikleri var, zaten erken erişim çıkmasının nedeni bu. Çünkü oyun TAM DEĞİL. BİTMEDİ.

Bahsetmeden geçemeyeceğim, burada bir arkadaş var. Anime hastası, hayatta buraya yazdığı eleştirilerden başka bir uğraşı da yok muhtemelen. Bilip bilmediği her konuda yalan yanlış sallıyor. Örnek vermek gerekirse Türkçe çıkmayacak diye sallıyordu, daha sonra bu nasıl çeviri hiç Türkçe çıkarmasınlar bari diye sallamaya başladı. Çevirinin gayet güzel olduğunu görünce de sesi çıkmadı. Aynı arkadaşın 20-30'dan fazla postunu okudum. Kendisinin artık kötü niyetle buraya gelip karalama yaptığını düşünüyorum. Burası sizin şahsi karalama defteriniz değil. Yöneticilerin bu tarz toxic varlıkları burada barındırmamaları gerekiyor, gerçekten rahatsız edici bir hal alıyor bu şekilde.

Oyuna dönecek olursak, topluluktan gelen dönütlerle birlikte oyun 1 yıl içinde kendini gerçekleştirecek ve ben bu tiviti o zaman alıntılayacağım. Sakin olun arkadaşlar. Oyun hala yapım aşamasında ve dediklerinizi dikkate alan developerler tarafından gün gün nakış gibi işleniyor. Saygılar.
  17. Sozener

Bannerlord'da gemiler varmış.Henüz kontrol edilebilir değillermiş.Acaba ilerde gemi savaşları görebilecek miyiz ?
    ""

Döne döne nasıl kesti lan adamı öyle, çok hoş :grin:
  18. Sozener

Oyunu bir bakacaksınız tekrar erteleyecekler. Arkadaş çok beklettiler ya. Ben böyle bir oyunun varlığını bile unuttum artık. Çıkış tarihinde hayır yok 31 mart ne ya.

30 Mart 13:00'da çıkacak oyun.
  19. Sozener

Bana Armağan ağabeyi bulun öpeceğim! :lol:
Back
Top Bottom