Search results for query: *

• Users: Yuro
  • Order by date
  1. Yuro

İngilizce Forum vs Türkçe Forum

Bende Euro 10 lira olana kadar yakın takip ediyordum şimdi haftada bir 1 dk bakıp çıkıyorum :smile:
  2. Yuro

Bannerlord oyun değil

:xf-grin:Bannerlord aslında müzik .
  3. Yuro

Gelecek Planları

owmaygat en azından gelecek planlarını öğrendik 1.5 yıl sonrada olsa.Oyunu 2025 de modlarla oynayabileceğiz anlaşılan.
  4. Yuro

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Tamam oyunda eksikler çok , şu an ben de kenara koydum öyle duruyor da ara sıra adeta düşmanlık yapıyor bazı kişiler suyunu çıkıyor.
    Tam steamde oy verenlerin özetisin kardeş. Oyun şöyle böyle ama potansiyeli iyi,oyun şöyle böyle ama türk yapımı,oyun şöyle böyle ama erken erişimde olduğundan=====> olumlu :smile: kötü eleştir veya iyi eleştir ama 10 sebep yazıyosun sonra üstteki cümlelerle bitiriyosun incelemeyi.1.5 sene geçmiş neredeyse kötü eleştirdikleri hiçbirşey değişmedi çünkü işin sonunda olumlu verildi...Eleştiriler sertleşecek herhalde hiçbir bilgi paylaşmıyorlar yollarıyla ilgili düzelecekmi düzelmeyecekmi ? Tam bir belirsizlik verdiğimiz saatlere feedbacklere yazık değilmi yani :grin:
  5. Yuro

En son 180. sayfaya girmişim bu konuda. 318. sayfaya kadar gelmiş ve birkaç sayfa yorumlara baktım hala çok boş yorumlar(?) var. Allah yapımcılara sabır versin. :razz:
    180. sayfanın öncesinde olduğu gibi sonrasındada yorumları dolduracak bir içerik olmadığı içindir gördüklerin :grin:.Keşke ne isteyeceğimiz bildiğimiz birşeyler yayınlansada doldursak :smile:
  6. Yuro

v.1.5.10

Yahu bekleye bekleye kök saldık. Sanki oyun komple betadan çıkıyor. Neden gelmedi halâ?
    Bu soru "too complicated" cevap gelmez :/
  7. Yuro

Bu sayede sınır boylarinı aşıp taa öbür uçtaki kale ve şehirlerin kuşatılması da önlemebilirdi ama maalesef öyle bir mevzu yok.
    Hocam bunun için düşman topraklarına girdikçe bi attrition mekaniği eklenemezmi yapay zekayı caydıracak.Mesela kendi başkentinden uzaklaştıkça erzak tüketimi artması moral bozulması gibi olaylar yoksa sınırlar çok saçma oluyor gerçekten. :/
  8. Yuro

sefer haritasının yıllara göre değişimi

Her yer çam ağacı olsa 2020 derdim bende sevmiyorum normal ağaçları :/
  9. Yuro

[SP] - Salgınlar ve Hastalıklar Modu

Eline sağlık finaller bitsin denerim(y)
  10. Yuro

Bu oyun fazla bozuk ya, her şeyde bir sıkıntı var

RGB taşta bi yenilik aslında :grin:
  11. Yuro

Snowball bozacak kadar büyük bir içerik beklemekte ne bileyim yani çok optimistik :grin:
    Sıkıldık hocam tek değişen snowballmış gibi hissetirdi. Sanki oyun Kasımda çıkmış. İçerik konusunda daha şaşırmadığım için biraz beklentiyi yükselttim bende :grin:
  12. Yuro

kamp olayı nedir acaba öğrenebilir miyim?
    Hocam diğer dediklerine katılıyorum . Hiç başarım olmadan 2 kale 1 şehir veriyorlar savunamıyosun . Hep yağma sıkılıyorsun . Kamp olayıda arkadaş demişti mesela kaçmakta olan 40 kişilik birliği kendi piyadelerimizi kampta bırakarak süvarilerle kovalama olayı. Bence güzel bir oynanış sunardı haritanın sonuna kadar kovalamazdık 40 kişilik birliği 200 kişiyle.
  13. Yuro

Tam hatırlamıyorum ama mexxico tahminine göre 5-7 aylık bir süre kalmış, tahmin fakat ciddiye alınmasın dediğim.
    Ben de okumuştum onu sanırım ilk 5-6 aylık süreç gibi değilde son zamanlardaki gibiyse yine keyifli olur. Köylere gelcek güncellemeye çok merak ediyorum 50 dinar için 300 400 dinarlık adam kaybediyorum ... Gece gece aklıma geldi yine yazayım . Köylerden büyük problemlerde var gerçi piyade yapay zekası felan filan. Güncelleme bekleniyor çarşambaya rez alayım
  14. Yuro

Bundan dolayı oyuna bu tür içeriklerin gelmeyeceği söylendi. Snowball sorunu için çok uğraştılar, ekonomi için de öyle. Bundan dolayı bu ikisine etki edecek herhangi bir yeniliğin gelme ihtimalinin çok çok az olduğu söylendi.
    O zaman bitmiş bir oyun oynuyoruz neredeyse . Üzülelimmi sevinelimmi :/ Şaşırtır bizi taleworlds ben güveniyorum.
  15. Yuro

Ekonomi ve snowball bence en önemli 2 şeylerden. Özellikle snowball, oyuna girince 5 yıl sonra ülkeler yok olmaya başlarsa ne zevk alabilir ki insan?
    Katılmıyorum . Yeni içeriklerle beraber bu denge tekrar bozulacak ve tekrar snowballing güncellemesi olacak . Yeni görevler yeni kazançlar yeni olaylar demek yeni mekanikler yeni sorunlar demek. Mesela kamp olayı geldiğinde khuzaitler yine çok güçlenecek . Bunu tekrar dengeleyecekler gibi olaylar döner ben katılıyorum arkadaşa.
  16. Yuro

• Askerleri seviye atlatmak için gereken para & XP arttırılacak, ve bu asker seviyesiyle ilgili 2-3 bug varmış perklerle alakalı onlar düzeltilmiş
    Umarım esirlerin değerleride artar ama hala tecrübeli tecrübesiz herkes hunharca birbirini linçlediğinden bu konuda denge olacağını düşünmüyorum .Birde ölme olasılıkları çoğalmış. Çapulcular lejyonlarımı öldürüyordu zaten birde daha çok paramı kaybetcem . :sad:
  17. Yuro

Evet yeterli, teşekkürler.
    Önemli değil ben teşekkür ederim .
  18. Yuro

Öncesinden save varsa [email protected] adresine gönderirseniz bakayım. Teşekkürler.
    Olayı tekrarlamak için geri saveden başladım tekrar oldu atıyorum şimdi de .sav dosyası yetiyor demi sadece
  19. Yuro

Kovalama yapay zekası alt seviye bir yapay zeka. Kaleyi kuşatayım yağma yapayım tipi karalar ise üst seviye yapay zeka. İki seviye var yani. Üst seviye yapay zeka kendisine bir hedef belirliyor ve bunu yaparken alt seviye de çalışıyor. Yani kale kuşatmaya giden parti adam kovalarsa üst seviye kuşatmayı gerçekleştirme ve alt seviye yapay zeka da kovalama oluyor.

Alt seviye yapay zekası genelde uzun süreli işler yapmadığından açlığı umursamıyor bu yüzden bu durum oluşmuş. Sanırım hızları çok yakınmış ve kovalama uzun sürmüş. Yayıncı bir krallıkta vassal mıydı? Kendi krallığı değil yani? İçinde bulunduğu krallık için peace mantıklıysa lordlar peace ister bu durumda buna uzun süre engel olamaz.
    Hocam benimde başıma geldi bu olay . Kale kuşattılar aldılar daha sonra şehire gitmeye başladılar herhangi bir kovalama yoktu . 403 kişi 3-5 er azaldılar şehrin önüne kadar 270 kişi kaldılar şehire girdiler esirleri ganimetleri sattılar ama yiyecek almadılar azalmaya devam ettiler şehirde yiyecek vardı kontrol ettim. 100 kişiler şimdi azalmaya devam ediyolar ama hepsi yaralı oluyor firar yok . sürüm 1.5.6
  20. Yuro

Acaba yapımcılar oyunu hiç oynuyor mu?

Bende bu köyler konusunda çok katılıyorum . Oyunda lordların %70 i ordu kuruyorsa %30 u köy yağmalamaya geliyor bizim taraftada aynı şekil olunca köyleri sadece oyuncu koruyor . Yoldaşlarıda yönlendiremediğinden köy koruma döngüsüne giriyo oyun . 1.4.2 de 30-35 tane lord kalede esir tutuyordum yine köylere geliyorlardı bıkmıştım oyundan. Yani bide kendi kültüründeki köyler adamın 3 gün önce aldığımız köyleri yağmalamaya geliyor halbuki onlar senin halkındı 3 gün önce bide milis sayısı yenilenmeye fırsat bulamadığı için köy aldığında kanser kere kanser oluyosun.
Back
Top Bottom