Search results for query: *

• Users: GeN
  • Order by date
  1. GeN

Bannerlords2 arkadaşlarım ile oynamak

Mod olarak Bannerlord Online Modunu indirip oynuyabilirsin.
  2. GeN

Resolved Türkçe Dil Seçeneğinde NPC konumları

Türkçe dil seçeneğinde oynandığı zaman karakterlerin konumları gözükmüyor. Beta ve ana sürümde aynı hata mevcut. B
  3. GeN

Karakter Kaplama

Son güncellemeden sonra. Karakter kaplamalarında sorun var.
  4. GeN

Npc Konumları

kardeşim eksik bilgi verilmiş...
    ingilizce sürümde o hata ile karşılaşmıyorsun şuanlık çözümü bu.
    Çok işime yaradı bu bilgi teşekkürler.
  5. GeN

Npc Konumları

Aradığım cevabı aldım teşekkürler. Anlaşılan oyun tamamen çıkmadan ağız tadıyla oynamayacağız.
  6. GeN

Npc Konumları

Merhaba, Öndeki sürümlerde Ansiklopedide karakterlerin nerede olduğunu görebiliyordum. En son sürüme başladım ama karakterlerin nerde olduğunu göremiyorum. Bug mu yoksa sistem mi değişti. Sistem değiştiyse nasıl bulacağım. Lordlarla konuşuncada karakterleri sorma ekranı gelmiyor.
  7. GeN

Resolved clan role - not invisible

Sorunu türkçe anlatacam :) Tahmini sorunun sebebi: Lavazım subayı olarak atadığım npc'yi kervan tüccarı olarak görevlendirdim bu yüzden o özellik buga girmiş olabilir. Download Save documands https://easyupload.io/yrzgss Screen Shot https://ibb.co/dLYvCZv
  8. GeN

Resolved [BUG] item comparison

Summary: How to Reproduce: Quest/Settlement Name (if related): Media (Screenshots & Video): Version:e1.0.9 Computer Specs: OS:Windows 10 GPU:Nvida 1070ti CPU:Ryzen 3700x RAM:16 gb Motherboard:msi mpg x570 Storage Device (HDD/SSD): SSD
  9. GeN

Fazla Beta Key'i olan

Özelden mesaj at. Eskilerden olduğum için yeni forumda mesaj atmayı beceremedim :grin:
  10. GeN

Mount&Blade II: Bannerlord | Developer Blog 10!

İşin içinde aral varsa Türkiye özel fiyat çıkacağını unutun bence. Güzel bir aral kazığını yiyeceğiz. Tek çare yurt dışı siteler gibi gözüküyor.
  11. GeN

Sgt.Frost said:
    N9gENa.png

Bir ara böyle bir şey yapmak aklıma gelmişti az önce yaptım :d

Waiting Simulator'u nereden satın alacaz? :smile:
  12. GeN

Viking Conquest Türkçe Çeviri Çalışması

Tiags Luvianne said:
    Bir eleman daha, hoş geldin. Konuyu "Yeni gelenler" olarak değiştirelim mi?

yanlız son msjdaki üye senden önce kayıt olmuş (Kayıt Tarihi: Ocak 28, 2012) Yani sen ondan daha yenisin haberin olsun.

ariyetten de forumda olmayıp ta forumu takip edenler de var.
  13. GeN

Viking Conquest Türkçe Çeviri Çalışması

M.ArdA said:
    Lütfen çeviriyi yapmadan önce oyunu bitirin. Karşılaşmadığınız ve daha önce görmediğiniz yerleri çevirmeye çalışmak çeviri adına yanlış bir strateji olur ve olası spoiler muhabbetine girmiyorum bile. Sözlükte karşınıza çıkan ilk kelimeyi şak diye doğru diye yapıştırmayın da mümkünse. Kolay gelsin.

Kesinlikle katılıyorum. İngilizcesi gerçekten iyi olanlar ceviriyi yapsın. Başlangıç düzeyinde olanlara ceviri yaptırırsanız abuk subuk şeyler ortaya çıkacak. Bu yüzden ceviriyi yapacak arkadaşları seçerken seçici olun ve ingilizce düzeyine göre çeviri ekibine alın. Her bende katılamak istiyorum diyeni almayın.

Size ve ekibinize başarılar dilerim. Ne zamanki türkçe yama çıktı o zaman dlc yi satın alacağım.
  14. GeN

Mount & Blade: Warband - Viking Conquest Reforged Edition

Kiron said:
    GeN said:
    Yapımcılar Türk oyunda Türkçe yok... Daha türkler türkçe oyun yapmıyor bizde yabancı oyunlardan Türkçe dil bekliyoruz. Eğerki bu oyun türkçe çıkmasa talewordsa yazıklar olsun.
    DLC'nin yapımcısının Taleworlds olmadığı gerçeğini okuduğunu varsayarak söyleyebilirim ki eleştirinin yerine kesinlikle ulaşmayacağı büyük bir gerçek. Çünkü Taleworlds bu DLC'yi geliştirmiyor. Yapımcılar da keza Türk değil.

Altyapıya dahil neredeyse herşey Talewordsun eğer türkçe dil paketi şartını koyarlarsa olur. Oyunun türkçe olması için yapanların türkte olmasına gerek yok. Örnek olarak Total war rome 2 türkçe çıktı. Herşey talewords'da biter.
  15. GeN

Mount & Blade: Warband - Viking Conquest Reforged Edition

Yapımcılar Türk oyunda Türkçe yok... Daha türkler türkçe oyun yapmıyor bizde yabancı oyunlardan Türkçe dil bekliyoruz. Eğerki bu oyun türkçe çıkmasa talewordsa yazıklar olsun.
  16. GeN

Battal_Boy1453 said:
    Sen ne zaman bizim ülkeden dünyaya örnek olacak daha önce yapılmamış bir şey ürettiklerini gördün? Assain Creed Bile piyasada çok hızlı şekilde üst üste oyun çıkartırken bannerlord kaç yıldır ne yapıyor? neden çıkmadı? ve emin ol oyun geç de çıksa bug kesinlikle olacak ve oyun tamamıyle tatmin edici olmayacak. Al işte buraya yazıyorum.  :wink:

Öncelikle bu oyunu AC serisiyle kıyaslaman tamamen saçmalık. Ac serisi için yüzlerce programcı çalışıyor MB için bu sayının kat kat altında. Ben dünyaya örnek olarak MB Warbandı gördüm ve baya bir tutuldu ayrıcada oyun sektörüne ufak bir yönde katmış oldu bugün dikkat edersen bazı oyunların MB'yi örnek aldıklarını görürsün. Talewords'un elinden gayet iyi bir ürün çıkıyor bunu küçümsemek  için işi hiç bilmemek gerekiyor. Ve sendede ben bunu görüyorum adım gibi eminin sen programcılığın p sinden anlamıyorsunudur. Programcılığı bilmiyen birineden neden bukadar uzun sürdüğünü anlatmak çok zordur. O yüzden bu saçma küçümseyici yorumlarını kayde değer bulmuyorum.
  17. GeN

Bu gün ihtibariyle ilk defa warband'da haritayı komple ele geçirmiş  ve eksiklerin farkına varmış bulunmaktayım :smile: bu eksiklerin ve mantık hatalarının bannerloard da bulunmaması için buraya yazacağım. Umarım geliştiriciler warbandda olan eksikleri bannerlord da olmaz.

1-Belli bir gün sonra 400 500 gün sonra tüm lordlar krallarına karşıdüşmanlık besliyor ve bu hiç düşmüyor. Böyle olunca sen krallık kurunca hepsi sana geliyor ve diğer krallıklarda 1 2 tane lord kalıyor. Rekabet ortamı kalkıyor.
    2-Haritayı komple ele geçirdikten sonra (kendi krallığım) derebeylerimi ihanetle suçladıktan sonra lordlar kaldariyan (yanlış yazmış olabilirim) dışına sürgün ediliyor ve tüm harita bir kişiye kalıyor yani bana bu biraz saçma geldi. Bunun yerine isyanlar çıksa isyan çıkaran lordlar birleşip yeni bir krallık kursa daha güzel olurdu.
    3-Derebeylerimize toprak verince (bakan aracılığıyla) kimin ne toprağa sahip olduğunu göremiyoruz veya ne kadar nam a sahip olduğunu. Göremiyince adil bir şekilde toprak dağılımı olmuyor. Ve kimin neyi olduğunu görmek için lordların bilgilerine bakmak durumunda kalıyoruz buda uğraştırıyor ve zaman kaybı oluyor. Not: kendimiz kale ele geçirince kimin neye sahip olduğunu görüyoruz ama bakan aracılığıyla görmüyoruz.
    4-Lordlara toprak verince lordlarla ilişki seviyesi düşüyor. Ne kadar adil davransanda her toprak verişinde büyük bir çoğunlukla ilişki durumu düşüyor. Bunun bir düzene bağlanması gerekiyor. Veya toprak verince en çok hak edenden en az hak edene sıralansın. En çok hak edene toprak verince cok az lordla ilişkimiz düşsün veya bakanımız bize öneride bulunsun bu kişiye bu toprağı verelim die.
    5-Evlilik sadece sözde kalıyor yemek verme dışında hiçbir özelliği yok eğer bannerlorddada böyle olacak bence hiç olmasın daha iyi. Bu evliliğin etkinliği artsın ve başka amaçlar içinde kullanılsın (şimdilik aklıma birşey gelmiyor)

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar. Warbandda bu hatalar var bannerlord'da bu tür mantık hatalarının ve eksiklerin bulunmaması için buraya yazdım. Umarım Mount Blade II de bu tür eksikler bulunmaz.

18. GeN

Oyunun bir hikayesi olacak mı ? yoksa özgür mü olacaz warband daki gibi. Hikaye olursa oyunun sonunu getirebiliriz böyle olunca bir yerden sonra can sıkılıyor ve oyunu bırakıyoruz. Bana kalırsa 2 secenek olsun hikayeye göre ilerle veya özgür ol.

Edit: düzeltilmiştir
  19. GeN

Beyler benim yazdığım Osmanlı mevzusu yüzünden konu uzamışsa özürlerinize sığınıyorum. Amacım Osmanlıyı küçümsüyen arkadaşa bir cevap yazmaktı yoksa oyunda Osmanlı olup olmaması pek umrumda değil :smile:

Bu arada oyuna Osmanlı veya buna benzer gerçekte var olan ülkerin katılması bence yanlış olur. Olaya tarafsız bakmak en güzelidir. Osmanlının var oluşu Dlc lerle mümkün olabilir.

İnşallah bu konuyu kapatmak için son ileti olur :smile:
Back
Top Bottom