Search results for query: *

1. Kiwitoris

/Çözüldü/

//Çözüldü// Kilit
  2. Kiwitoris

Pikselleşme Sorunu

oyunu silip tekrar yükleyebilirsin birde oyun orjinalmi?
    İkinci kez dosya doğruladığımda düzeldi, sanırım TrollMod - NeoGK ile alakalı bir sorun.
  3. Kiwitoris

Pikselleşme Sorunu

Oyun ayarlarında hiçbir değişiklik yapmamama rağmen oyunu açtığımda pikselleşme sorunu yaşadığımı fark ettim. Aşağıda örnek bir görsel var; değişkenlik gösteriyor. Kimi zaman yazılar, kimi zaman karakter skin texture'ları, kimi zaman silahlar vs. pikselleşiyor. Sebebini ve çözümünü bilen varsa...
  4. Kiwitoris

Herd of Vultures Gaming Community | "The Rhodoks"

Beyler, klana deve almayı planlıyoruz. Forumca el atarsanız seviniriz. Tşk.

ChWqNoFjU9c4e6xvdrkMjR-1200-80.jpg
  5. Kiwitoris

ucunda yemek varsa aynı anda 2 klanı yenebiliriz
    İşte bu sebepten ötürü sizi aç bırakıyorum, bir nevi Survivor.
  6. Kiwitoris

Dostlar, Steam üzerinden ekleyip maç teklifinde bulunmanızı anlayışla karşılıyorum ve gönül isterdi ki kabul edebilelim; ancak yönetim olarak aldığımız kararla düzgün bir Multiplayer modu gelene kadar şu anki sistemle (aynı anda maç aramaya çalışıp da aynı odaya düşmek zahmeti) maç yapmama kararı aldık.

Oyunun güncellemelerini yakından takip ediyoruz, bu sırada diğer oyunlarda bulunmaya devam edeceğiz. İstirham ediyorum maç teklifi amacı ile eklemeyin.

Not: Sonucunda pizza ısmarlanacak maçı not aldık, gerekli sistem eklendiğinde yapılacak inş.
  7. Kiwitoris

Ranked(Dereceli) Sistem ve Voice Chat

Ben yeterli cevabı verdiğime inanıyorum ki doğru bulduğum şeyleri söylerken karşımdakine kabul ettirme gibi bir kaygım yok. İyi forumlar.
  8. Kiwitoris

Taleworlds'ün bu konudaki tavrını biliyorum ancak Voice Chat gibi yarar sağlayacak bir sistem için bu tavrında bir istisna yaratmalarını veya bunu kontrol altında tutacak bir sistem getirmelerini bekliyorum (şikayet edilme sıklığına göre zamanla artan mute sistemi, sadece ranked ile sınırlı kalması vs.)

Beklentilerinizi yüksek tutmayın, benden size bir dost tavsiyesi. Hele istisna falan hiç beklemeyin. Kontrol altında tutabilecek bir sistem de yok; adamlar ses tespit sistemi yapacak değil ki hiçbir oyunda yok böyle bir şey. Üzgünüm.

Aynı noktaların altını tekrar ısıtıyorum çünkü sizin karşı argümanlarınız sizi tatmin etse bile beni tatmin etmiyor, ekstrem örnekler verdiğinizi veya bunların voice-chat getirilmemesi için bir sebep olmadığını düşünüyorum. Sanırım bu konuya bakış açılarımız farklı ve daha fazla tartışmamıza gerek yok.

Ekstrem dediğin şeyler, gerçekler. Bu konuyu artık uzun uzasıya yazmaktan yoruldum çünkü mesele tatmin edip etmemesi değil, kabul edip etmeme meselesine dönmeye başladı.

Saydığınız sunucuların bazılarında oynadım ve en güzel rol yapılan dönemlerde bile yapılan rol benim beklediğim seviyeye pek ulaşamıyordu. Dediğiniz gibi daha çok sistemin yetersiz kalması ve benim gibi düşünen insanlar için de voice-chat eksikliği. Bir şey yazıp daha sonra uzun süre bekledikten sonra karşı tarafın bir şey yazması benim için sürükleyici bir rol biçimi değil.
    Uzun süre yazı yazmasını beklemek, uzun süre mikrofonun başında sessiz beklemesinden daha usturuplu bir durum. En azından karşıdakinin sessiz kalması göze batmıyor. Benim için daha estetik bir rol biçimi; ki rollerin "ekran görüntülerini" alarak saklayabilir, paylaşabilirsin. Sesli iletişimde ne yapacaksın? Sürekli video mu kaydedeceksin rol yaparken anı olsun, saklarım diye?

Ben whitelist sistemini warband için savunmadım, bannerlord da gelecek roleplay modlarında voice-chat olması ile birlikte whitelist tutacağını savundum. Dediğiniz gibi ben roleplaye düşkün biri olarak "Hard-Roleplay" istiyorum. Ve benim gibi düşünen (ve warbandeki sistemde oynamamış/beğenmemiş) insanlar da roleplay modülüne/sunucularına baktığı zaman istediği şeyi görürse whitelist sunucular elbet tutacaktır.
    Ben de sana savundun demiyorum ki. Sana diyorum ki Whitelist bu oyunun, oyuncu kitlesine ve rol imkanlarına göre değil. Diğer oyunlar aykırı yıllarda geçiyor; senin oynadığın oyun 1000 - 1200 yılları arasında geçiyor. Yapabileceğin imkanlar da sınırlı. Bannerlord'dan da bu yüzden aşırı bir beklentin olmasın ki Whitelist orada da tutmayacak diyorum. Ben de istiyorum "Hard-Roleplay" olsun, ama Hard-Roleplay'den kastınız sesli iletişimse üzgünüm, bu hard-roleplay demek değil ve yine üzgünüm sizin gibi düşünen insanlar için koca modülü değiştirecek değiller. Sizin gibi düşünmeyen bir ton insan var / geldi - geçti ve bu insanlar şu an en iyi yerlerde, en güzel rolleri yapıyorlar.

Ha, gönül ister ki olsun, filtreyelim insanları ve kaliteli roller yapalım ama ve lakin; "Hard-Roleplay olsun, sadece kaliteli rolcüler gelsin, süper roller dönsün, hep müthüşlü insanlar olsun yauv. Müko sunucu fikri." demekle; "...insanlar da roleplay modülüne/sunucularına baktığı zaman istediği şeyi görürse whitelist sunucular elbet tutacaktır." şu yazdığın o kadar çelişiyor ki. Yani bu açıkça bencilce bir söylem ki şu anlam çıkıyor; "Rol bilmeyen gelmesin hacılar, gitsin başka yerde öğrensin sonra gelsin oynasın.". Whitelist sunucular, öğrenmeye hevesli ancak bilgisiz kitleyi de filtreler ki bu bizim kitlemize göre çok aykırı.

Anladığım kadarı ile siz daha basit bir roleplay yapan kitleyi düşünürken ben hard-roleplay yapan kitleyi düşünüyorum. Yine bu konuda tartışarak bir yere varabileceğimizi sanmıyorum.

*Facepalm çeker.* Yani resmen facepalm çektim. Sesli iletişim olmasın diye basit rolcü olduk sen de hard - rolcü oldun ya.. Ben Role-Playing temasına on yılımı boşuna vermişim meğer.

(PS: Yaptığım haritaları ve projelerimi bilen ve hatırlayan oyuncular var. Birebir kendilerine bu konuda sorarsan sana gerekli yanıtı vereceklerine eminim ki haritalarımda kullandığım sistemler, düzenler, bina fonskiyonları bile kastedemediğin 'hard' roleplaye yeter.)

(PS: Allah aşkına oynadığın en Hard-Roleplay temalı sunucu hangisi? Cidden merak ediyorum bunu ve ne rolü yapıyordun. Bir de şu mükemmel sesli roleplaying mükemmel hard roleplayine kendi örneklerinden bir şey sunar mısın? Ne bileyim yaptığın rollere ilişkin bir şey mesela, ne gibi bir anı kaydettin?)

Not: Bir tarafta crackli şekilde oynanabilen ve düşük bir sistem gerektiren oyun ile ücretli ve bir çok kişide olmayan sistem gerektiren oyundaki sunucu kalabalıklığını kıyaslamayı doğru bulmuyorum ve yazı tabanlı roleplay sevmeyen bir insan olarak SA-MP hiç oynamadım. Bu yüzden verdiğiniz örnekler pek bir şey ifade etmiyor benim için. Warband'de oynamış olmamın tek sebebi warbandi ve orta çağ temasını çok sevmemdir.

Bannerlord'u şu an bile crackle oynayanlar var bilmem farkında mısın? Forumda bile bunun dalgasını geçiyor insanlar. Kaldı ki sen Role-Play'in yapı taşlarını oluşturan bir oyunu / modülü hiç oynamadım diyerek yazı tabanlı rol sistemini eleştiriyorsun; bu ne kadar mantıklı? Örneğini verdiğiniz FiveM'in umarım SA-MP rolleri baz alınarak oluşturulmaya çalıştığının farkındasınızdır? PW ile SA-MP'ı kıyaslayamayız bile tabi ki, SA-MP'ın imkanları daha fazla; PW, SA-MP'ın yanında Pre-Alpha kalıyor. Bence denemediğiniz şeyler hakkında eleştiride bulunmayı aşın, çünkü bu önyargılarla doğru argümanları sunamıyorsunuz benim nezdimde.
  9. Kiwitoris

CS:GO, DOTA2 gibi oyunlarda gayet iyi işliyor bu sistem evet. İnsanlar basit eğlencede abuseleyenleri muteliyor veya hiç sesli özelliğini açmıyor ancak dereceli maçlarda bu sesli iletişim çok yüksek şekilde işe yarıyor. Sesli iletişim sayesinde community sunucuları arasında jail break vb tarzda mini oyunlar meydana geliyor.

İnsanlara mute atma seçeneği koyarsın. Gerekirse matchmaking dışında devre dışı bırakırsın, Custom Sunucu sahipleri isteğe göre açar vb. Verdiğin ekstrem örnekler bu sistemin getirilmemesi için bir sebep değil.
    Edit: Oyunların valve'a bağlı olması tam olarak neyi değiştiriyor anlamadım pek. VAC ban konusunda diyorsan valve bu konuda yenilikler yaptı diye hatırlıyorum. Valve tarafından yapılmayan oyunlarda da VAC ban özelliği olabiliyor.

Ya ben anlatamıyorum, ya da TaleWorlds'ün Abusing ve Hate Speech konusundaki tavrını bilmiyorsunuz. Buradan inceleyebilirsiniz. Steam bu hususlarda TaleWorlds kadar katı değil. İşin asıl kısmı; altını çizerek belirttiğim şeyleri tekrar kez ısıtıp söylüyorsunuz ki hala bir karşı argüman değil.

Bu dediğimin de hala arkasındayım. Kitle evet küçük. 200 kişilik bir iki sunucu doldursan bile oynayan insanlar hep aynı insanlar oluyor. Yeterli kullanıcı akışı yok.
    Saydığım sunucuların birinde bile oynamadınız sanırım. Son iki yılda açılan sunuculara bakarak ve oyuncu kitlesini değerlendirerek yapılmış bir eleştiri olduğu çok açık. Son yıllarda açılan sunucular hakkında katılıyorum ancak belirttiğim sunucuların spesifik olmayan zamanlarda da tam ve iyi rol yapan bir kitle çekmesi; kitlenin küçük olmadığı anlamına gelir.

Ha, diğer oyunların RP modlarıyla niye kıyas yapamıyoruz? Çünkü imkanlarımız buna el vermiyor. PW/PK üzerinde yapılacak şeyler sınırlı, bu da kitleyi sınırlandırıyor. Bu bahsettiklerim bilhassa sistemlerle ve scriptlerle alakalı.

Bu kadar yüksek kullanıcı akışı varken whitelist sunucular ilgi görecektir çünkü rol yapmayı bilen insanlar rastgele kişiler ile rol yapmayı istemiyor, rol yapmayı bilen insanlar ile birlikte oynamayı istiyor.
    Katılmıyorum, zira "On kişi olsun, onu da rol yapsın daha iyi." mantığı söylediğiniz her şeyle çelişiyor ki insanlar asıl bu mantığı kabul etmiyor. Gerçekçi bakmamız lazım, kalabalık olan sunucular daha çok rağbet görecek zira EU_Calradian_RP kapanmazdı.

Değinmek gerek ki rol yapmayı bilen bir çok kişi yazı tabanlı rol yapmayı beğenmediği için bir daha modu açmadı bile. Voice chat eklemek modülü daha popüler yapacağı için whitelist sunucular da daha fazla ilgi görecektir.
    İlk cümlenin kaynağı nereyse, ikinci cümlenin öngörüsü de aynı düzeyde. On yaşında bir çocuğun; yaşı gereği ses tonuyla yapacağı şövalye rolü ancak "Minecraft" düzeyinde olur. Kaldı ki bu sebepten ötürü şu an SA-MP sunucuları ortalama 300 kişi olurken FiveM sunucuları ortalama 50 kişi. Şu an SA-MP, rol açısından FiveM'e göre daha "Hard-Roleplay" (-ki sizin arayışınız bu, bkz; Whitelistler falanlar filanlar..-) içeriyor ve bunu FiveM oyuncuları da söylüyor.

Voice chat eklemek modülü daha popüler yapacağı için whitelist sunucular da daha fazla ilgi görecektir. SA-MP veya insanların rol yapmayı becerememesi konu dışında kalıyor, voice chat eklememek için bir sebep değiller.
    VoiceChat eklemek çok da nirvanalara eriştirecek bir popülerlik katmayacak keza VoiceChat'e sahip olup da Steam'in artıkları arasında yer alan çok fazla oyun var. Kaldı ki şu FPS oyunları ile Aksiyon-RPG oyunlarını bir tutmamayı cidden anlamanız lazım. Aksi taktirde beklentiniz daha da yükseliyor.

PS: İnsanların rol yapmamayı beceremesi, VoiceChat ile de alakalı. M&B Kitlesi bu vakte kadar yazılı RP'ye alıştı. Ha "beceremiyorlar" diyorsanız, sesli RP'yi niye ilahlaştırıp bir anda bu kitlenin düzeleceğini varsayıyorsunuz? Burada da kendinizle çelişiyorsunuz.
  10. Kiwitoris

CS:GO, DOTA2 gibi oyunlarda bu sistem kullanılıyor iken neden bunun M&B için uygulanmayacağını düşünmeni anlayamadım. Olabilecek en kötü durumda bile ileride dereceli maçlarda sıkıntısız kullanılabileceğini düşünüyorum. CS:GO ve DOTA2 den büyük farkını görmüyorum hatta oyunun pahalı olması bunu daha mümkün hale getiriyor. CPU/GPU sıkıntılarının üstünden elbet gelinecektir ki 6 kişinin katılacağı bir sesli sohbet sistemi büyük ölçüde sıkıntı yaratmaz.
    CS:GO, Dota2 gibi oyunlarda normal mi işliyor peki? En basitinden bir örnekle; 'Basit Eğlence' oturumlarında bile 7/5 oturumda screeching atan çocuklar var -ki bu screechinglerden insanlar yıldı- ve M&B'nin yaratacağı modlar ve CS:GO, Dota2 modları aynı değil. Bir şey öneriyorsanız işin her yönüne bakmalısınız; bu sadece official sürümle sınırlı kalmıyor. Evet, 6 Kişinin katılacağı bir sesli sohbet sistemi büyük ölçüde sorun yaratmaz ama 200 Kişinin katılacağı bir sesli sohbet sistemi büyük ölçüde sorun yaratır. İşin sadece abusing kısmı bile yeter. CS:GO ile M&B'yi karşılaştırırken bu bağlamda CS:GO'nun Valve'a ait olduğunu ve Steam üzerinden oynandığını da unutmayın.

Rol konusunda ise warband'de whitelist sunucularının tutmaması gayet normal. Kitle küçük ve (kimse üstüne alınmasın) olabilecek en kötü kitlelerden biriydi. Bannerlord'da ise kitle yeni olmasından dolayı çok büyük, eminim whitelist sunucuları normal sunuculardan daha fazla talep görecektir. Elbet sunucu adminleri whitelist bir sunucuda bunu abuseleyenlerle başa çıkar.

Kitle küçük mü? Umarım bunu metafor olarak söylemişsindir zira; Vendetta RPG, Revolution RPG, Gas Mask RPG, Elite RPG gibi (ve gibi..) sunucularda o kitle hiç de küçük değil. SA-MP sunucularında bile 200'ü göremeyenler varken, PW modüllerinde aynı anda 200'lük slot dolduran sunucular vardı. Günümüzde kitlenin düşmesinin sebebi, eski kitlenin oyunu artık tiye almıyor oluşudur. Bannerlord'da eski kitlenin de döneceğini varsayarak konuşursak küçük demek biraz geçmişe hakaret kalır, küfre kaçar. Whitelist neden tutmuyor söyleyeyim; modül farkı. FiveM'de 2020'de rol yapıyorsun, PW'de 1200'lerde. Şimdi 2020'nin rolünü yapamayan adam, 1200'lerin rolünü nasıl yapsın haliyle. Bu söylediğimi de ilk iletimde açıkladım; iki ayrı etkeni var.
  11. Kiwitoris

hepsiyle uğraşmayan adam herkesi tek bir tuşla muteleyebilir. kendisi o hizmeti kullanmaz. ama bu hizmeti kullanmak için ben teker teker sustururum çünkü sesli konuşmak ya da sesli ile konuşan kişilerle oynamak istiyorum ki bu oyuna para veren bir oyuncu olarak temel hakkım. ya da sunucunun adminleri gereğini yapabilir banlar falan ya da hardcore bir whitelist yaparlar eightborn gibi samptaki vandetta gibi. ayrıca ses zaten adam yakınındayken mikrofon tuşuna bastığında gelmeyecek mi? ya da mikrofon sesini kendi takım arkadaşların göstermeyecek mi?böyle daha kolay mutelersin. gereksiz yere kafaya takmışsın.

bu wl falan tutmaması demek bir daha denemeyeceğiz anlamına gelmiyor zamanla hepsi gelişir bence.

Wow buna sadece bu videoyla yanıt veriyorum sonra uyarı falan alıyoruz.

Yemin ediyorum şöyle okudum:

200.gif

hepsiyle uğraşmayan adam herkesi tek bir tuşla muteleyebilir. kendisi o hizmeti kullanmaz. ama bu hizmeti kullanmak için ben teker teker sustururum çünkü sesli konuşmak ya da sesli ile konuşan kişilerle oynamak istiyorum

Herkesi susturacaksan sesli iletişimin ne anlamı kalacak bu birincisi; ikincisi teker teker susturursun, sen uğraşırsın da herkes senin gibi uğraşır mı? PW/PK üzerinden rol yaparken -ki rolden mi bahsediyorsun onu bile anlamadım- sesli yapmadığınızda sorun olmuyor. Kaldı ki FiveM'de bile artık oyun içi sesli iletişim sorunları yüzünden kendi sesli iletişim plug-inlerini kullanan serverlar var. Teamspeak üzerinden sizi otomatik olarak yönlendiriyor.

bu oyuna para veren bir oyuncu olarak temel hakkım.

Kapitalizm nedir? Nasıl işler? Şekil A. Siz oyuna para verdiğiniz zaman, oyun yapımcıları sırf para verdiğiniz için olmayan bir sistemi eklemek zorunda değil. Parayı oyunun imkanları neyse ona göre ödersiniz, para ödediniz diye voice-chat gibi bir imkan yaratmak zorunda değil yapımcı firma. Böyle de bir hakkınız yok. Bu muhabbet şuna benziyor;

+ Benim kendime özel krallığım var. Adı 'Cevapsız Sorular'. Bunu oyuna ekleyeceksiniz.
    - Niye?
    + Çünkü para verdim.
    - Tm.

ya da sunucunun adminleri gereğini yapabilir banlar falan ya da hardcore bir whitelist yaparlar eightborn gibi samptaki vandetta gibi.

Keza "Whitelist" olayı bile PW/PK modunun Türk Sunucularında pek tutmadı. Bunun cevabını zaten alıntıladığın yerde vermişim. Whitelist ile oynayıp da iki aydan fazla dayanan sunucu olmadı malesef. Bu denedik, olmadı beyler diyebileceğimiz bir husus değil ki bu sesli iletişim sadece rol için de geçerli olmayacak.

ayrıca ses zaten adam yakınındayken mikrofon tuşuna bastığında gelmeyecek mi? ya da mikrofon sesini kendi takım arkadaşların göstermeyecek mi?

Mute atmaktan bahsediliyor ancak 100 vs 100 / 200 Kişilik sunucularda ear-raping yapan, ampüte sesler çıkaran tüm oyuncuları teker teker susturmakla mı uğraşacağız? Varsayıyorum 200 kişinin 100 tanesi sesli iletişimi suistimal ediyor; olabilecek kaosu bir düşünün. Hele de TaleWorlds'ün cezai işlem politikasında İngilizce Forum kısmında henüz bir şey yapılmadığı ancak ileride uygulanacağı gündeme geldi. Sesli iletişimdeki suistimalin önüne geçmek oldukça zorlaşacaktır. Bunun da cevabını alıntı yapılan yerde vermişim.

Yaratan rabbinin adıyla oku! (Alak 96/1)

Wow buna sadece bu videoyla yanıt veriyorum sonra uyarı falan alıyoruz.

Şu pembe hayallerinizi bir kenara bırakıp Google'a ear-rape sound yazsanız; 100 kişinin bunu yaptığını düşünseniz yeter. Video atmama gerek yok, gerekli yanıtı verdiğime inanıyorum.
  12. Kiwitoris

Ben voice chati zaten ilerideki roleplay serverlarına altyapı olabilmesi için istiyorum. En azından holdfast'deki gibi sadece çevrenin duyabileceği şekilde bir mikrofon özelliği gelebilir bence ayrıca trolleyenleri muteleyebiliriz.
    Roleplay için konuşacaksak işin boyutu değişiyor. Roleplay için sesli iletişim, yazılı iletişime göre rol seviyesini düşürür. Bunun iki etkeni var. Bizim milletimizin oyuncu kriterini ele alacak olursak;

Sesli RP Kültürü

Sesli RP Kültürü malesef bizim milletimizde pek yer edinmedi. Başta ARMA 3 ve FiveM olmak üzere sesli rol yapılan ortamlarda çoğunlukla "Türk Rolü" yapılıyor. Bunun sebebi de kültürün henüz yer edinmemiş olması. Bkz; ortalıkta "Siz kime şekil yapıyorsunuz oğlum?", "Hayırdır lan?" gibi cümleler kuran ve rol yaptığı karakteri yabancı -çoğunlukla Amerikan- olarak tanımlayan bir kitle var. Bir diğer kitle de, yabancı rolü yaptığı halde, diksiyonunu ve üslubunu yabancı gibi kullanmaya "çekinen / utanan" kitle. Bunlara silah zoruyla rol yaptırabilirsin ancak. Yapanları var mı? Var. Ama o kitle Mount & Blade içerisinde ne kadar var işte bu tartışılır.

Teknik Sorunlar

Teknik sorunlara gelecek olursak oyuncuların şikayet edeceği pek çok sorun olacaktır. Her şeyden önce Bannerlord hakkındaki en büyük şikayetlerden biri sistemi yormasıdır. Şu anki vaziyette sistemi yorduğunu varsayarsak Roleplay modunda büyük ölçüde sıkıntı çıkaracaktır. Ama bunu daha büyük bir sorun haline getiren şey "güvenlik sorunu" olacaktır. Çünkü sesli roleplay yapılan sunucularda; oyuncu, yaşadığı haksızlık karşısında "video kaydı" bulundurmak zorundadır. Sistem bir yandan %100 CPU/GPU ile çalışırken bir yandan video kaydı almak oyunda büyük ölçüde takılmalar yaratacaktır -ki hatırlayalım PW/PK modlarının en büyük sorunu "randomer" oyunculardı.- Bu bağlamda sesli iletişimin tehlikesi büyük.

Diğer bir sorun da anlaşmazlıklar olacaktır. Bu zamana kadar forum kültürü ile yoğurulmuş bir M&B Roleplay ortamı var. Sesli iletişimde mikrofon kalitesi, rol bilgisi, ses düzeyi, cinsiyet, yaş gibi şeyleri -ki yaş bu kısımda çok önemli olacaktır- Discord mülakatları filtreliyor. Bu kültürü bir anda değiştirmek, rol konusundaki bütün düzenleri yıkabilir. Köklü rol oluşumlarını bir anda beklemedikleri bir sonuç ile karşılaştırabilir. Keza "Whitelist" olayı bile PW/PK modunun Türk Sunucularında pek tutmadı.

Özetle, sesli iletişim her şekilde bu oyuna bir eksi olacaktır. Mute atmaktan bahsediliyor ancak 100 vs 100 / 200 Kişilik sunucularda ear-raping yapan, ampüte sesler çıkaran tüm oyuncuları teker teker susturmakla mı uğraşacağız? Varsayıyorum 200 kişinin 100 tanesi sesli iletişimi suistimal ediyor; olabilecek kaosu bir düşünün. Hele de TaleWorlds'ün cezai işlem politikasında İngilizce Forum kısmında henüz bir şey yapılmadığı ancak ileride uygulanacağı gündeme geldi. Sesli iletişimdeki suistimalin önüne geçmek oldukça zorlaşacaktır.
  13. Kiwitoris

Ben VoiceChat'e oldum olası karşıyım. Zaten ranged class overpowered durumda, oyun iyice CS:GO'ya dönecek. Bir başka konuda da aynılarını söylemiştim, normal sunucularda trollüğün, ear-rape'in önüne geçilemez. Hele de Warband'daki metin tacizini düşünürsek, mmhhh...
  14. Kiwitoris

The North Legion

Oyunun single tarafında ki performans, crash gibi önemli sorunları giderildiğinde multiplayer kısmına yöneleceklerine eminim, zaten bir meydan savaşı modu getirmek çokta inanılmaz değişikler yapmayı gerektirmez bu yüzden 1-2 yıl gibi -ortalama bir AA oyun bu kadar sürede yapılıyor- bir süre alacağını sanmıyorum.

Başarılı olacağınıza inancım sonsuz iyi eğlenceler Onur'cuğum. :smile:
    Oyunun "8 Yılda" bug dolu, eksik ve sorunlu bir şekilde çıktığını varsayarsak; en basit Siege mekaniklerinin bile kritik önemde olmasına rağmen düzeltilemediğini varsayarsak, 2 ila 3 güncelleme önce; bir sorunu fixleyen güncelleme ile daha büyük sorunlar ortaya çıktığını varsayarsak oyunun en az 1-2 yılı var. Bence MP'dan önce SP düzeltilecek, bu yüzden bu süre zarfında ne değişir net bir şey söyleyemeyiz malesef.
  15. Kiwitoris

The North Legion

Ne tarz bir şey bekliyorsunuz anlamadım ama oyunun resmi modlamalara geçmesi için en az 1 - 2 yılı var gibi duruyor. Şu anki rekabetçiye en yakın sistem Skirmish sanırım.
  16. Kiwitoris

The North Legion

Sistem 6 kişi alıyor. Başarılar.
  17. Kiwitoris

50. saatte sıkıldım

Multisi de pek sarmaz oldu artık. Çok ah aldılar, çok..
  18. Kiwitoris

Resolved Noob AI Sorunu | #Kuşatma

Reddit üzerinden yapay zekayı alaya alan bir video paylaşılmış. Kuşatma sorunu şu an developerların önceliği olması lazım bence; zira oyunda kuşatma üzerine vakit harcanmış gibi.
  19. Kiwitoris

O zaman DayZ! (Renk!) Gelecek varsa gelsin, bu ekip can yakar. ?
  20. Kiwitoris

Aseray - Casusu Bul Görevi

Özetle şehirdeki casusu bulmam emredildi, casus hakkında pek çok bilgi aldım. En sonunda, casusun şehirdeki yerel haydutlarla birlikte takılıyor olabileceği ipucu geldi ancak hiçbir Clearing'de yok, elebaşlarının yanında da yok. Casus NPC'sini eklemeyi unutmuş olabilirler mi yoksa bu bir bug...
Back
Top Bottom