Search results for query: *

1. Harlek

Forum Lakırtısı

Buralar çok değişmemiş ama ben çok değiştim. Şu forum temasını yine sevemedim, forumun ölmesinin sebeplerinden olabilecek kadar kötü bir seçim olmuş gerçekten.

Forumu bıraktığımdan bu yana okul bitti, staj bitti, avukat oldum. Hayatımda güzel gelişmeler yaşadım, her şey yolunda gitmeye başladı. İş, aşk ve diğer önemli konularda daha rahat adımlar atabilmek için askerlik vazifesini tamamlamam gerektiğini düşündüm. Hava kuvvetlerinde yedek subay olarak 1 yıl görevde bulunacağım. 3 gün sonra eğitime gidiyorum, umarım arkamda güzel anılar bırakıp dönerim.

Askerlik öncesi 2 haftalık boşlukta hayatımı baştan sona tahlil ettim, bu sabah da aklıma burası geldi.Bu forum (banlanan hesabımla birlikte ?) ergenlikten yetişkinliğe geçişimi gösteriyor, hayat çok garip :smile:
    Tezkere alalı 1 seneye yakın olmuş. Çok keyifli ve bir o kadar olgunlaştırıcı bir süreçti. Acemilikte kursiyerliği bölüm birincisi olarak tamamlamıştım. Noktacı olduğum için istediğim şehri seçtim, hareketli 1 sene geçirdim. Askerlik sonrası kendi ofisimi açtım, işe güce hayat keşmekeşine daldık. Şu sıralarda da işler oturdu çok şükür. Nasip olursa Eylül'de de evleniyorum 😁 Forumda geçirdiğimiz zamanları özlüyor insan, zaman çok hızlı ilerliyor.
  2. Harlek

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Ne kadar güzel. İşte biz de oyunun ana platformu olan PC'de 500 kişilik savaşta 60 FPS alıyoruz ama 3 tane meşale görünce 35 FPS'ye düşüyoruz. Üstelik aylar önce geliştiricilere iletilmesine rağmen. Sanırım daha öncelikleri arasına girememiş. Ayrıca sözde tam sürümde en çok göze çarpan merdiveni geri atma mekaniği oyuna eklenmemiş. Ağam bizimle eğlenir :grin:
    Onlara dikkat etmedim
  3. Harlek

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Oyunu dün Xbox Series S’te denedim. Yeni nesilde giriş seviyesi bir cihaz olduğu için optimizasyon sorunları yaşayacağımı düşünüyordum fakat oyunun optimizasyonu çok iyi. Herhangi bir şekilde akıcılığın azaldığını görmedim. Büyük çaplı bir savaşa girsem de sonucun değişeceğini düşünmüyorum. Oyun betaya çıktığından beri pcde ara ara deneyimlemiştim, gözüme batan problemlerin çözüldüğünü gördüm. Xbox için bu özelliğin ileride geleceğini düşünüyordum ama ilk günden %100 klavye mouse desteği sunmaları çok iyi olmuş. Oyun 4k 60fps desteklemiyor sanırım, seçeneklerde 4k 30fps ve 1920x1080 60fps olmak üzere iki mod gördüm. Series S 4k gücünde olmadığı için denemedim. 1920x1080 60fps rahat ve akıcı şekilde oynanıyor.
  4. Harlek

Forum Lakırtısı

Buralar çok değişmemiş ama ben çok değiştim. Şu forum temasını yine sevemedim, forumun ölmesinin sebeplerinden olabilecek kadar kötü bir seçim olmuş gerçekten.

Forumu bıraktığımdan bu yana okul bitti, staj bitti, avukat oldum. Hayatımda güzel gelişmeler yaşadım, her şey yolunda gitmeye başladı. İş, aşk ve diğer önemli konularda daha rahat adımlar atabilmek için askerlik vazifesini tamamlamam gerektiğini düşündüm. Hava kuvvetlerinde yedek subay olarak 1 yıl görevde bulunacağım. 3 gün sonra eğitime gidiyorum, umarım arkamda güzel anılar bırakıp dönerim.

Askerlik öncesi 2 haftalık boşlukta hayatımı baştan sona tahlil ettim, bu sabah da aklıma burası geldi.Bu forum (banlanan hesabımla birlikte ?) ergenlikten yetişkinliğe geçişimi gösteriyor, hayat çok garip :smile:
  5. Harlek

İlkbahar Lakırtısı

Ölmedik can çekişiyoruz diyor resmen forum. Yıllardır üye olduğum forumun böyle olması üzücü gerçekten...

728xauto.jpg
  6. Harlek

Forumu Bırakıyorum! - Foruma Geri Dönüyorum! - Foruma Ara Veriyorum!

2010'dan beri içinde bulunduğum M&B topluluğunun yeri benim için her zaman özel olmuştur, Bannerlord ile beraber bu kitlenin daha da büyümesini hep beraber izlemek mutluluk veriyor. Hayatımın önemli bir dönemecinde olduğum için foruma bir süre ara vermiştim, forumun yeni temasına alışamamam sebebiyle çok daha uzun süreli uzak kalmayı düşünüyorum. Son demlerine yetiştiğim 3OK'ta bulunmak ayrı bir zevkti, 3OK'ta tanıdığım tanımadığım herkese selamlar :smile:
  7. Harlek

Kış Lakırtısı

Mobilde forum iğrenç olmuş
  8. Harlek

TR_Battle [AKTİF]

Rahmetli Başkan Kennedy, Töton Şövalyeleri, pek kıymetli Cibuti lideri Ömer Gulle ve niceleri
  9. Harlek

Divinity Original Sin (2) - Definitive Edition

Devam eden bir Türkçe yama çalışması var fakat ne aşamada bilmiyorum.
  10. Harlek

Gün İçinde Başınızdan Geçen Olaylar V2

@Kirigaya
    Avukatlıkta ne torpili, çevre dediğim network. Ailen sektörle bağlantılı bir işle uğraşıyorsa ofis açman daha kolay olur, hiç tanımadığın bir çevrede ofis açarsan işin daha zor. Akademisyenlik yapmıyoruz, okul hayatın boyunca network için uğraşmadıysan elbette meslek başlangıcında zorlanman normal. Hukuk için konuşuyorsak özel üniversitelerin yarısı devlet üniversitelerinden iyi durumda da değil. Bilkent, Koç klasmanındaki okulları denklemden çıkarırsan çoğu özel okul bu bölüm özelinde yetersiz adam yetiştiriyor. Özelde okuyan arkadaşlarım var, sınavlarını da gördüm. Hakim-savcılık yazılı sınav barajını özel okullardan kaç kişi geçiyor, araştır.

Kendini geliştireceğini, bol bol da çalışabileceğini düşünüyorsan sektörde hala ekmek var. Başlangıç maaşları düşük, ilk 1-2 yıl kendini iyi geliştirmek lazım. Sanırım seneye girecekler okul bittikten sonra avukatlık yapabilmek için ayrıca bir sınava girecek. Bizi etkilemediği için çok araştırmadım.

Bölümün durumu ülkenin durumu ile paralel, ayrıca çok çok kötü bir durum yok. Her sektörün bu ortamda çektiği krizleri bu sektör de çekiyor.
  11. Harlek

O kadar karamsar bir tablo yok. Özel üniversiteler asıl problem, 150.000 barajı yetersiz. Mezun sayısı artsa da pasta hala büyük, kendini geliştirirsen ve çevren varsa kendi işinde iyi bir standart yakalamak mümkün. Diploma yalnızca bir basamak, gerisi kendine kalmış. Sıfırdan atılacaksan başlangıçta şartlar ağır, iyi çalışmak lazım.
  12. Harlek

Son sınıfta adli tıp dersi var, vize konularını bitirdikten sonra her hafta gönüllü bir grubu otopsiye götürüyor. Vaka denk gelirse otopsiye giriyorsun, denk gelmezse otopsi videosu izletip anlatıyor. Rahatsız oluyorsan otopsiye katılmama, videoyu izlememe hakkına sahipsin, otopsi kısmından final sınavında sorumlu tutmuyor.

Dersler fakülteden fakülteye değişiyor, bizde bu şekilde.
  13. Harlek

Netflix's The Witcher

3 bölüm izledim, beğendim diziyi. Siyahi elf konusu irrite etmiyor, güzel yedirmişler diziye takdir ettim. Triss çingene gibi olmuş, dizinin en büyük aksiliği Triss karakteri. Geralt’a bayıldım, özellikle sesi ve tavrı çok iyi. Müzikleri de kaliteli, üç bölümdeki izlenimlerime göre dizi  8/10 civarı hak ediyor
  14. Harlek

Dün iki kişinin otopsisini izledim, ilginç bir deneyimdi. Dayanıklı bir insanım, ilk şoku atlattıktan sonra tüm süreci genel hatlarıyla öğrendim. O ilk şok insanı olduğu yere çiviliyor; rahatsız olup çıkan, bayılan arkadaşlar oldu. Bir insanın beynini avuçlarında tutmak çok farklı bir duygu, tarif edemiyorum. Ama o koku insanı çok sarsıyor, tüm gün burnumdaydı koku ve doğru dürüst yemek yiyememiştim. Bugün toparlandım, çalışmaya devam..
  15. Harlek

Ucuz Oyun Keyfi - İndirim ve Ücretsiz Oyun

2 aylık daha aldım, çok oynamıyorum zaten alacakları engellemeyeyim ?
  16. Harlek

Yalnız herkes bu şekilde almış, büyük ihtimalle iptal ederler çok üşeniyorum o yüzden :/
  17. Harlek

Roffron said:
    Serofix bilgilendirme için çok teşekkürler. Sen olmasan benim haberim olmazdı bundan. Steelseries klavye kullanıyorum adamlar bildirim bile yollamıyor. Programları yüklü.

lQVDjl.png

Uçak modu yöntemi nedir
  18. Harlek

DGS Tavsiyeleri

Sınavın çok zor olduğunu sanmıyorum fakat kontenjanlar az.
    Bölümden tanıdığım kişilerden çok azı dgs ile gelmiş, üniversite sınavına eşit ağırlıktan hazırlanmak mı daha mantıklı dgs ile geçiş yapmak mı araştırmak lazım.
    Gördüğüm kadarıyla çoğu fakülte dgs ile geçişte 1-2 kişi alıyor, bunun için de büyük ihtimalle derece yapmak gerekiyor.
  19. Harlek

Resimler, çizimler, çeşitli komiklikler

LinçlinçlinçLinçlinçlinçLinçlinçlinçLinçlinçlinçLinçlinçlinçLinçlinçlinçLinçlinçlinçLinçlinçlinçLinçlinçlinçLinçlinçlinçLinçlinçlinç
  20. Harlek

Divinity Original Sin (2) - Definitive Edition

Beraber oynamak isteyenler mesaj atabilir. Akşamları 1-2 saatlik oyunlarla yavaş yavaş bitiririz.
Back
Top Bottom