Search results for query: *

1. [WB][SP]Diplomacy 4.litdum (v1.7 yayınlandı - 28.02.2023)

Diplomacy 4.litdum v0.3.5 Unofficial Update

'Madem litdum'dan bir ses yok, bari ben güncelleyeyim' dedim ve modun gayriresmî güncellemesi v0.3.5'i yaptım. :grin:

Güncellemenin İçeriği
    https://github.com/v0lkans/Diplomacy_4.litdum_v0.3.5#diplomacy-4litdum-unofficial-update

Direkt İndirme Bağlantısı
    https://github.com/v0lkans/Diplomacy_4.litdum_v0.3.5/archive/master.zip

GitHub Sayfası
    https://github.com/v0lkans/Diplomacy_4.litdum_v0.3.5

Kurulum
    Arşivin içindeki tüm dosya ve klasörleri modun bulunduğu klasöre atın.

Dikkat!
    Arşivin içindeki 'languages' klasöründe sadece Türkçe dil dosyası vardır. Diğer dil dosyalarını kaybettim demeyin sonra :mrgreen:

Dostum eline sağlık uğraşmışsın ama benim şu an orijinal modda save dosyam var ve senin yaptığın değişikliklerden sadece "ok sayısını arttırma" olayını yapmak istiyorum.Bunu nasıl yapabilirim?
  2. WB Light & Darkness Calradia Modu Tam Çözümü

Modu yıllar önce oynayıp bitirmiştim,şimdi bunu okuyunca ne kadar çok şey kaçırdığımın farkına vardım,tekrar indiriyorum.
  3. [WB][SP]Diplomacy 4.litdum (v1.7 yayınlandı - 28.02.2023)

Köprü savaşında Harlaus'un 300 kişilik (40 tanesi şövalye,50 tanesi süvari) ordusunu 30 piyade 40 okçuyla yendim.Piyadeleri köprüye sıkıştırıp yakın dur komutunu verirseniz süvariler geçemiyor,okçular da geri kalan her şeyi hallediyor.Mükemmel mod.
  4. [WB][SP]Diplomacy 4.litdum (v1.7 yayınlandı - 28.02.2023)

DaemonBlack said:
    Turnuva alanını native haline getirmenin bir yolu var mı?
    Kamp menüsünden mod ayarlarına gir.
  5. Oyunda nasıl bir yol izlemeliyim?

1) Evet olur ama karizman ve liderliğin yüksekse,yiyecekler de çeşitliyse hiçbir zararı olmaz.
    2) Moral düşmesinin haricinde herhangi bir zararı olmaz ama 1.soruya yazdığım bunun için de geçerli.
    3) Sarranid askerleri çıkacaktır.
  6. Okul Meseleleri

TheDoctor said:
    BL0aaD.jpg
    Cevap neden 1,2,3 acaba? Beyin kabuğu sadece uç beyni kapsamıyor mu?
    Okyanus'a kayyum şoku!
  7. Okul Meseleleri

Burafbk said:
    İyi Forumlar..

Sizce Matematiğin En zor Konusu Nedir ?

Kendi Fikrim= Ben Fonksiyonları Yapabiliyorum Ama 2.dereceden denklemler Zorluyor heleki Problemler HiçYok En son 9da Çözdüğümde Dedem 15 dakikada Dolan Havuzda 15 Yaşında Ve Torunu Ben olarak Ölmüştü  :grin: :fruity: O gün Bügündür Çözmüyorum
    Cevabları bekliyorum ....  :?: :?:
    Allah Allah,şu ana kadar işlediğimiz konuların arasında en basit olanları denklemler ve fonksiyonlar gibi geldi bana.Problemler de o kadar zor değil ama trigonometri zorluyor.
  8. Okul Meseleleri

Carrier said:
    Sertity said:
    Eşek gibi sınavlara çalıştım. Güzel sonuclar almaya çaliştim. Biyoloji hariç bütün sınavları olduk. Matematik 1 günde okundu. 90 aldım ki sınıfa göre çok iyi bir nottu. Ama daha sonra bir çok sınav olduk hiçbiri açıklanmamasına rağmen herkes ne cevap verdiğini söyleyerek cevapları tahmin etmeye çalışiyoruz. Sınıfa bir oğlan var ve sanırım söylediklerine göre neredeyse bütün sınavlarda iyi puan alıyor. Ama benim lafı getirdiğim nokta bu oğlanla aramızın kötü olmayıp hatta iyi olmasina rağmen çok acayip kıskanıyorum. Bu beni çok sinirlendiriyor. Yine bir çok iyi alan kişi var sınıfta mesela özellikle 2 kız var sınavlardan yüksek aldıklarını iddaa ettikleri zaman acayip sinirleniyorum. Çok şükür sınav haftası bitti de bu şeylerden biraz arındım. Yani demek istediğim sınav sabahinda gelip çalışmalarina rağmen iyi notlar almaları bu beni çok sinirlendiriyor ama tabii ben de iyi notlar alıyorum ama onlarınki kadar iyi daha bilemiyorum.

"Sabah geldim çalıştım geçtim aga çok kolay bunlar yeaaa" ayağı yapan insanların çoğunun gerçeği konuşmadığını tecrübe ettim. Bir kısmı gerçekten akıllı, ama bunu söyleyenlerin çoğu yalan söyler. Bu bir sterotiptir zaten, her sınıf ortamında bunlardan vardır, liseden tut üniversiteye kadar. Çocuk der "Hacı makine dinamiğine sadece geçen gece çalıştım 80 aldım kolaydı yeaa" sonra o çocukla biraz konuştuğunda ya da başka konuşmalarında ağzından çalışma programını, ne kadar çalıştığını, o hafta nelere çalıştığını felan ağzından kaçırır.
    Herkes için aynı şeyi söylemek doğru olmaz.Her ders için olmasa da bazı derslere sınav sabahı çalışıp yüksek notlar alabiliyorum,çevremdeki insanlar harıl harıl çalışmasına rağmen benden düşük alıyorlar.Yalanım yok,çalışsam zaten söylerim.Ama kıskanmanın bir manası yok çünkü rekabet içinde değiliz,benim yüksek puanlar almam senin önünü kapatmıyor.Yine de kıskanan varsa kudursun dursun,yapacak bir şey yok.

Turkish Cavalry said:
    Matematikle aram hiç iyi olmamıştı, ta ki bu seneye kadar. Bu sene matematiği hallediyorum gibi ama fen sıkıntı çıkarmaya başladı, şeytan dürtüyor tm ye geç diye ama istediğim bölüm yok tm alanında. Kendi alanımda pilotaj düşünüyorum ama puanları felaket yüksek, uçak mühendisliği de mantıklı geliyor ama o da yüksek. Uçak mühendisliği okuyup bir kaç sene çalışsam, ufak bir birikim yapsam aile desteğiyle falan gene pilotluk eğitimi veren bir yere yurt dışına gidebilirim ama bilmiyorum kafam çok karışık şu sıralar. Hareketli meslekleri seviyorum, gözlerim sıkıntılı olmasa hava harp istiyordum ama kader işte. Ablam hukuk mezunu, hukuk okusam birlikte büro açabiliriz ben mezun olunca. O da mantıklı geliyor çünkü avukat  olunca taşıma ruhsatlı silah alabiliyorsun sırf onun için bile hukukçu olunur Türkiye de yani. Ne yapacağımı bilmiyorum, bu kararsızlık ders çalışma azmini de uzaklaştırıyor. Sanki 250 ile giden bir araba sürüyorum ama direksiyon yok. Var mı önerisi olan ?
    11.sınıfsın galiba,ben tm öğrencisiyim bana da kolay geliyor bu senenin matematiği.Trigonometri falan işlemedik ya ondandır diye düşünüyorum.Ya da geçen senelerde bu kadar üzerine düşmüyorduk.
  9. Okul Meseleleri

Jonah Amare Horridus de Theodosiopolis Incliti et Pax Turcia said:
    Diyorum ki Türkçe dil bilgisi kurallarına çalış önce. Böyle sunay olsan orduya yazık derim. Ayrıca noktadan sonra yeni cümleye başlarken boşluk bırak. Telefon falan otomatik yapıyor olmalı normalde. :smile:
    Adamın imzasında "GENELDE MOBİL" yazıyor zaten  :smile:
  10. Game of Thrones (İlk Sayfadaki Duyuruyu Okuyunuz)

Patlıcanlı Courage said:
    Böyle daha iyi. Yoksa ıy kitaptan uzaklaştı falanca filancadan dolayı izliyorumlar ile ıy kitaptan uzaklaştı zaten izlemiyorum bu saçma diziyi diyenlerin iletileri ile kafalar şişiyor.
    Gerçek izleyici,izlediği şeyin iyi ve kötü yanlarını açık açık belirtir.Popüler olan şeye yönelmek yerine bir yapıtı eleştirip yapımcılarının yapıtı geliştirmesine katkıda bulunmak en iyisidir bence.Ben döte döt derim.
  11. Yaratıcı Müslümanları Sevmiyor Mu?

Deli Kurt said:
    profenix said:
    İnsan bilincini kapatıp hislerini köreltecek her türlü madde yasaktır.Kimse günde 20 olgun muz yemez,yerse 3 gün tuvaletten kalkamaz.Günlük yediğimiz meyveler bilincimizi kapatıp ibadet etmemizi engellemez.Zaten kitabımızda da "Sarhoşken namazdan uzak durun." denir.
    O zaman sarhoş etmeyecek seviyede alkol almanın bir mahzuru yok?
    Kur'an ayetlerine göre bir mahzuru yok,evet.
  12. Okul Meseleleri

Cravan said:
    1479243596144.gif

Dümenine geçmem için "ayık" olmam gerekir. Olmamı da istemezsin, düdük makarnası. Ne deseydim de hoşmağına gitseydi? Adam bir çalışma yapmış, sen de ona neden önceliğinin farklı iki ders olmadığını sorumuşsun. Adam bunu bilmediği için, kendine göre bir çalışma sistemi yapmış. "Ayık" olmayan bir kafa ile yazılmış şey değil yazdığım.​
    Artık uyarı almamak için düdük makarnası mı yazıyoruz? İyiymiş.Ama önceki sınav sisteminde de TM öğrencisinin Türkçe ve Matematik derslerine öncelik vermesi gerekiyordu.TM'nin açılımı zaten Türkçe ve Matematik demektir.Ben burada suçlama yapmıyorum,sadece soru sordum.Suçlamak benim işim değil.Onu öğretmenler fazlasıyla yapıyor zaten.
  13. Hayatta var olma amacınız nedir?

Ölmeden önce Dünya'nın büyük bir kısmını görmek istiyorum,eğer maddi durumum yeterse ileride ufak ufak başlayacağım.
  14. Yaratıcı Müslümanları Sevmiyor Mu?

İnsan bilincini kapatıp hislerini köreltecek her türlü madde yasaktır.Kimse günde 20 olgun muz yemez,yerse 3 gün tuvaletten kalkamaz.Günlük yediğimiz meyveler bilincimizi kapatıp ibadet etmemizi engellemez.Zaten kitabımızda da "Sarhoşken namazdan uzak durun." denir.
  15. SP Native Azgad - A Story of Calradia v1.0+Modul System

Odin boarhelm said:
    Just found this mod. Fun so far, but the dialogue's grammar needs work.

Edit: Like, A LOT of work.
    It is a Turkish mod and our native language isn't English.So faults can be made.
  16. Okul Meseleleri

Cravan said:
    Suçu çalışanda aramak, ayrı bir meziyet.
    Foruma ayık kafayla girin.
  17. Okul Meseleleri

HyperCharge said:
    Valla bu sistem değişikliği yüzünden kafayı yemiş gibiyim şu an. 4 aylık çalışmam boşa gitti, o 4 aylık süre içinde tarihi bitirmiştim, biyolojinin çeyreği bitmişti, fizik ve kimyayı pek ilerletmemiştim lakin kitaplarını almıştım bu sistem değişikliği işleri daha konuşulmaya başlanmadan. Üçüncü kez planımı değiştirmiş olacağım şimdi.

Fizik, kimya, biyoloji, tarih, din, felsefe. Yoklar artık benim TM sınavımda. Tarih ve Din dersini hala görüyoruz okulda.

Tek tesellim, matematiğe hayvan gibi çalışacak vaktimin olması.
    Aga neden önce Türkçe ve Matematik bitirip tarih,biyolojiye çalışmadın?
  18. Star Wars

hobeto13 said:
    Bi de ewokları bahane gösteriyolar ya şu saçmalığı justify etmek için, kanser oluyorum.
    justify etmek  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  19. Okul Meseleleri

Harry Potter said:
    Harry Potter said:
    Bizim okulda TS sınıfı yok. Mecburen TM gideceğim. Matematiğim kötü sayılır, feni hiç yapamıyorum. Dolayısıyla benim gibi TM seçecek olan kişiler, "fenden de yapabiliyorum"  diyordu. Şimdi onlar fen çözemeyeceğine göre eşitlendik sayılır. Yani bu sistem benim işime mi yaradı?
    Peki bu sistem işime yaradı mı?
    Kaçıncı sınıfsın? 10 veya 11 isen matematik geometri ikisini de adam akıllı bitirip çatır çatır soru çözebilirsin.Lisede şu dersim kötü,şunu yapamıyorum demek bence mazeret değil.Ben bu sene 11.sınıfa geçtim,bu zamana kadar matematik çalışmışlığım yoktur ama şimdi okul kurslarıyla ve youtube videolarıyla 9-10 matematiğini tekrar ediyorum,şu ana kadar bir problemim yok.İnşallah olmayacaktır da.
Back
Top Bottom