Search results for query: *

• Users: TurkicKhan
  • Content: Threads
  • Order by date
  1. TurkicKhan

MS1350 - CİHAT VE HAÇLILAR 3

Herkese merhaba, ben "Anneciğim Türkler" ile "Cihat ve Haçlılar" modunun yapımcısı Hun. Cihat ve Haçlılar modunu bildiğiniz üzere beraber geliştirdiğimiz frozenpainter'a devrettim ve forumdan çekildim. Kendisi de sağolsun modu daha da geliştirerek oynaması keyifli bir hale getirdi. Forumdan...
  2. TurkicKhan

Hun'un Tarih Platformu

Merhaba bildiğiniz üzere daha önce forumda bir çok tarih konusu açtım. Sayfalar arasında kaybolmamaları ve yeni konuları açarken bana kolaylık sağlaması için bu platformu açıyorum. Dersleri aşağıda bulabilirsiniz. Bundan sonra açacağım her tarih konusu için bu başlığı kullanacağım. Bir ileti...
  3. TurkicKhan

Savaş Sahneleri Hangi Scene_Obj dosyasında?

Merhaba, eskiden Mod Yapımcıları Soru-Cevap konusu vardı bulamadım buraya açıyorum bu yüzden.. _ Warband'da harita üzerindeki rastgele savaş sahneleri hangi Scnene_Obj dosyasına kayıtlı bilen varmı?  Scn_meeting_sceneler falan mı yoksa scn_random_sceneler mi?
  4. TurkicKhan

Anadolu'nun Türkleşmesi ve Türkiye'nin Genetik Yapısı

Bu yazıda Türkiye'nin genetiğini, Türklüğünü ve Anadolu Rumlarını konuşacağız. Rum kelimesi köken olarak Arapça "Roma" demektir ve "Anadolu topraklarını belirtmek için kullanılır.  Bu yüzden Selçuklular Anadolu'yu fethettiklerinde kurdukları devlete "Roma Sultanlığı" adını vermiştir. Yani...
  5. TurkicKhan

Şanlı Direniş; Basmacılar Hareketi, Türk Soykırımı ve Sovyet Dönemi Orta Asya

Basmacı Harekatı aslında 1916 yılında Rus Çarı II. Nikolay'ın Türkistan bölgesinden 19-43 yaş arası 500 bin erkeğin 1. Dünya Savaşı için zorunlu işçi olarak alınacağını bildiren bir ferman yayınlamasıyla Kazakistan'da başladı. Kazakların "Ult Azattık Köterilisi" (Milli Bağımsızlık Mücadelesi)...
  6. TurkicKhan

Türkistan

Burası Türkistan tarihi, kültürü, bugünkü durumu ve siyaseti ile ilgili açılmış bir bilgilendirme platformudur.  Sürekli bir konu olmasını amaçlıyorum. Güncel konularda tarihle birlikte ele alınacağı için Tarih bölümüne değil buraya açıyorum. Her hafta elimden geldikçe yeni bir alt-konu, ders...
  7. TurkicKhan

Yeni Dizi |Kazak Eli

Kazak hanlığının kuruluş hikayesinin anlatıldığı bir dizi çekiliyor. İlk sezonu 10 bölümlük dizinin adı "Kazak Hanlığı". Dizi, Kazak hanları Canibek ve Kerey'in Özbek hakimiyetinden ayrılıp, 1465'te Güney Kazakistan'ın steplerinde yeni bir devlet kuruşunu anlatıyor.Fragmanı geçtiğimiz aylarda...
  8. TurkicKhan

Kürtleşen Türkmen Aşiretleri ve Alevilik, Kendi aşiretinizi bulmak

Bu yazı alıntı değildir. Yazıyı okumadan şunları bilmeniz gerekmektedir. Etrak = Arapça Türk demektir. Osmanlı Devleti bu kelimeyi Türk ve Türkmenler için bu kelimeyi kullanmıştır. Ekrad = Arapça Kürt demektir. Osmanlı Devleti bu kelimeyi Kürtler için bu kelimeyi kullanmıştır. Anadolu...
  9. TurkicKhan

Antropoloji ve Fenotiplerle Türk Irkı

Öncelikle Türkler Altay ırkının bir koludur. Altay ırkının bilinen en eski kalıntıları "Afanasiyevo" ile M.Ö 3500 yılına gider. Ondan sonra "Andronovo" ile M.Ö 2100'e doğru devam eder. Bunlar bir devlet adı yada bir millet adı değildir. Bunlar birer kültür ismidir. Bu kültürlere doğrudan "Türk"...
  10. TurkicKhan

Tarihteki Tüm Türk Devletleri

Toplam 133 Bağımsız 38 Özerk olmak üzere 171 Devlet
  11. TurkicKhan

Türk Tarihi Hakkında İlginç Gerçekler

Bu konu Türk Tarihinde pek bilinmeyen ilginç gerçekleri paylaşacağım bir alt-tarih platformudur. Aklıma geldikçe konuyu güncelleyeceğim.
  12. TurkicKhan

Kürdüz ama hain değiliz ağabey..

Hatay'da Suriye sınırından açılan ateş sonucu şehit düşen Piyade Er Gökhan Çakır'ın amcası Kutbeddin Çakır, dün gece (9 eylül)'de İzmir'de yapılan yürüyüş sırasında Kürt oldukları için dükkanlarının yakıldığını, bugün ise yeğeninin şehit olduğunu söyledi. Bir yeğenininde Dağlıca'da askerlik...
  13. TurkicKhan

SP Medieval [WB] Crusade against Jihad [Poll Added]

Scenario: Soon Release Date: Unknown Factions: Kingdom of Jerusalem Crusader States Byzantine Empire Sultanate of Rūm Ayyūbīd Dynasty  Mongols Also: Assasins Planned features Team Hun - leader,troops,mapping Aeglos - codding,models Screenshots: Pure Map: Turcoman...
  14. TurkicKhan

LSP Oriental 3D Art Turkic Yurt Model-

This is the picture: This is the link: Note: The vehicle is not belong to me. You can use the yurt model as you wish, you dont have to ask. Just give me credits. In game:
  15. TurkicKhan

TBMM 25.DÖNEM MİLLETVEKİLLERİ YEMİNİ

Konunun yeri siyaset başlığımı bilemiyorum. Fakat olayın, kişinin hareketlerinin ve yeminin içeriği üzerine seviyeli bir tartışmanın ayrı bir başlık altında yapılabileceğini düşündüm. İlgili haber; "Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde vekiller ilk oturumda yemin ettiler. Bazı vekiller ise yemini...
  16. TurkicKhan

Weird white marks on dx9

Hello, i am developing a mod but i keep getting glitches on dx9. I have tried it in different computers but there isn't a difference. Glitch is like this: My system is intel core i7 2.40 ghz , 16gb ram
  17. TurkicKhan

WB [OSP] Carte d'Asia Centrale et Le Turquie

Image de carte: Link: Vous pouvez utilisez comme vous voulez. Seulement donnez mon nom dans le Credits.
  18. TurkicKhan

[OSP] Orta asya haritası

Mamma li Turchi'de kullanacağım haritayı değiştireceğim. Bu yüzden yaptığım bu haritayı kullanmak isteyen herkese açıyorum. Özgürce kullanabilirsiniz teşekkürlere adımı yazmanız yeterli. Ekran görüntüsü: İndirme Linki:
  19. TurkicKhan

[OSP] Orta Asya ve Türkiye Haritası

Mamma li Turchi'de kullanacağım haritayı değiştireceğim. Bu yüzden yaptığım bu haritayı kullanmak isteyen herkese açıyorum. Özgürce kullanabilirsiniz teşekkürlere adımı yazmanız yeterli. Ekran görüntüsü: İndirme Linki:
Back
Top Bottom