Search results for query: *

1. Thatcherist

Resolved How can I change my character's apperance?

I found how to change it but I forgot it. Now, I cant find it. I am so mad. Can someone help me?
  2. Thatcherist

Counter-Strike: Global Offensive -

T tarafını 12-3 önde kapattığımız maçta büyük bir geri dönüş hezimetine uğramamıza ramak kalmıştı. Roundları bir bir veriyor ve hiçbir direniş gösteremiyorduk. Tam o sırada karşı takımın bütün moralini alt üst edecek bir olay vuku buldu;

3. Thatcherist

Ülkelere Bakış Açınız

ne uralı ne altayı, lee kuan yew bunla ne alaka?

benim konumda daha kaliteli siyasi tartışma dönsün mümkünse. sağdan soldan duyduğunuz terimleri ve isimleri iletinize serpiştirip anlam kazanmasını beklemeyin.
  4. Thatcherist

Politik İdeolojiniz Nedir? Öğrenin! MkII

İnsanlarda genel olarak ekonomik sağa ve özgürlükçülüğe doğru bir kayış var. Liberalizm adına sevindirici.
  5. Thatcherist

Politik İdeolojiniz Nedir? Öğrenin! MkII

biraz daha aşağıda olsaydı iyiydi. anarko kapitalizm oluyor şu haliyle.

Cioss Julius U.X. said:
    attachment.php
  6. Thatcherist

Siyasi İdeoloji ve Gündem Tartışma

Bir arkadaşımın bugün dediği gibi Türkiye bizim gençliğimiz süresince değil Batı Avrupa, bir Baltık ülkesi seviyesine bile ulaşamayacak. Her şey çok güzel olacak sadece bir slogandan ibaret. Yine düşük yaşam standartlarımızla sürünmeye devam edeceğiz. O yüzden Eİ'nin oğlu olmadığınız sürece seçim sevincini fazla abartmaya gerek yok.
  7. Thatcherist

Bana kafayı yedirtecek bu oyun.

Geçen bir iki kişiyle girdik. 2 maç üst üste kazanınca daha sonra da oynarız diye birbirimizi ekledik. Ben o 2 maçta da maç başına 25-30 kille oynadım. Aradan 1-2 gün geçti. Ben hala üç aşağı beş yukarı aynı kill sayısıyla oynuyorum. Ama nerede bir sığır var benim takıma geliyor, karşı taraf da allah sanki. Neyse kendimi yırta yırta yine iyi kill alıyorum ama üst üste yenilgiler geliyor. Sonra da rank düşüyorum. O bahsettiğim gün iki maçta toplam 15 kill alamayan adamın profile bakıyorum, adam rank çıkmış.

Yahu tamam takım oyunu da, lobi sistemiyle rastgele adamlarla eşleşiyorsun. Takımımdaki kolsuzlar yüzünden ben niye rank düşüyorum? İstersen 50 kill al win alamıyorsan karşı takımdaki 3 kill alan adamdan aşağısın. Sokayım böyle rank sistemine.

Bir de güven faktörü diye birşey icat etmişler. Benimki kırmızı olmuş. Hepi topu çift keleşiz, karşıma müneccim bokuyla 2 girls 1 cup çekmiş elemanlar geliyor, duvar sis demeden vuruyor.

Evet gecenin 2'sinde çıldırttı beni.
  8. Thatcherist

Alkollü içecekler

harika bişey
  9. Thatcherist

MOVED: M&B Warband 11. Yüzyıl Mod

This topic has been moved to Yapım Aşamasındaki Modlar. https://forums.taleworlds.com/index.php?topic=382031.0
  10. Thatcherist

akqüst said:
    Thatcherist said:
    Geçen arkadaşlarla bir maç atalım dedik, İlk elden usp resitali :mrgreen:
    Yıllar önce bu videoyu yüklediğimi hatırladım seninkini görünce. Ben de atayım.
    Maç gelecek var mı bu arada? LEM üstü.
    Görüyor ve arttırıyorum.
  11. Thatcherist

Geçen arkadaşlarla bir maç atalım dedik, İlk elden usp resitali :mrgreen:

12. Thatcherist

Kemalizm’in evrensel olduğu gerçeği

evrenseli bırak yerel olabilmiş mi acaba :smile:
  13. Thatcherist

Dediğim gibi yılların Türkçüsüydüm ben. Dün gittim Hdp'ye verdim oyumu. O kadar soğudum bu halktan. Ben zamanında bir aptallık ettim, siz etmeyin. Başkalarına boşuna bel bağlamayın. Hayatınızın merkezine sadece kendinizi koyun. Yurtdışına, refah seviyesinin daha yüksek olduğu ülkelere gitmeye çalışın. Bir tane ömrünüz var, onu da başkalarından medet umarak geçirmeyin. Hele ki bu başkaları 2000 yıllık biatçı kültüre sahip kimselerse.
  14. Thatcherist

Vay be. Hala umudunu kesmeyenler varmış :lol:

Bu halkın karakteri belli. Bu karaktere en uygun iki parti dün iktidar oldular. Biz çoğunlukçu demokrasiyle yönetilen bir ülkede azınlığız. Solda 0 neyse oyuz. Burası bizim ülkemiz değil, onların ülkesi. Ve hiçbir zaman bu ülkede bizim arzularımız gerçekleşmeyecek. Bunu kabullenin ve bir an önce ülkeden iktir olup gitmeye bakın.

Çok karamsar konuştum ama gerçek bu. Bunu yılların Türkçüsü olup sonradan bu halkın ne olduğunu acı bir şekilde kavrayan biri olarak söylüyorum. Türk milleti hiçbir zaman tarih kitaplarında anlatıldığı gibi ateşli bir halk değildi. Biatçı ve otokrat eğilimleri olan klasik bir ortadoğu halkı. Beklentilerinizi fazla yüksek tutmayın, üzülürsünüz. Hep birlikte üzülürüz.
  15. Thatcherist

Okul Meseleleri

TheDoctor said:
    Alıyorlar zaten. Geçen 2 senede de lise ya da üniversitede girmiştim. Bu sene 8. sınıfta sbs'ye girdiğim ortaokulu vermişler. Garib. Umarım sığarım.
    Boy kilo almıyorlar. Başıma geleceği bildiğim için aradım sordum. Eskiden alıyorlardı, sen o zaman girmişsin demek ki.
  16. Thatcherist

Okul Meseleleri

190 santim boyu olan adama ilkokul vermek nedir? Normalde adayların boy bilgilerini alması lazım devletin. Bacaklarımın arasından eğilmeden geçebilecek çocukların oturduğu sıralara ben nasıl sığayım?

Bugün de devletin bir hayrını görmedik çok şükür.

17. Thatcherist

Çukulatalı Ayran said:
    Bence kabul edilmeliydi 1 Mart Tezkeresi. Çünkü Barzani gibi biri bile Türkiye'ye atar yapma cesaretinde bulundu reddedilmesinden sonra. Tabii ABD'den aldığı cesaretle birlikte...
    Katılıyorum.
  18. Thatcherist

Ben Amerika'da ne varsa aynısını istiyorum. Ne yalan söyleyim.
  19. Thatcherist

Calradianın Bilgesi said:
    Parlamenter sistemin sorunu senin dedigin sey degil. Meclislerin hic de oyle bagimsiz hareket etmesi gibi bir durum yoktur parlamenter sistemlerde. Parti baskaninin(yani basbakanin) karsisinda ip gibi dizilirler hepsi. Basbakan meclisin degil, meclis basbakanin agzina bakar. Dusun bakalim bizim bugune dek ki parlamenter sistemimizde meclis mi daha gucluydu Erdogan mi daha gucluydu?
    Bunun sebebi dar bölge seçim sisteminin olmayışı. Dar bölgenin olmadığı ülkelerde genel başkan diktatörlüğü oluşur. Parlamenter sistemde yasamanın geniş yetkileri vardır, yasamanın çoğunluğunu alan parti ülkenin yeni sahibi olur bir padişahtan aşağı kalmaz. Üstüne dar bölge seçim sistemi de uygulanmayınca o parti de genel başkan diktatörlüğüne dönüşür. Yani yürütme yasamadan çıkar; yasamayı da parti, partiyi de başkan ele geçirir.

Özetle parlamenter sistem yasamanın yürütmenin birbirine girdiği ve birini alanın diğerini de ele geçirdiği berbat bir sistem. Dar bölgenin olmayışı da üstüne krema.
Back
Top Bottom