Search results for query: *

1. FatihBey

Bannerlord Güncel Mod Listesi ⚔️

bannerlord 1.2.8 için çalışan modları günceller misiniz
    kanka sende bu aşağıdaki modların hangi sürümleri yüklü, paylaşırmısın lütfen,

harmony
    butterlib
    uiextender
    mod configuration menu
  2. FatihBey

Mount And Blade Warband Native Expansion Türkçe Yama

dialogs, satır 498 deyim, gözlerim haşat oldu, ingilizce kalan satırlar bunlar,

75-165 arası
    172
    176-350
    470
    495
    497

diğer satırlar native ile aynıydı copy-paste yaptım, ama dediğim gibi bazılarında kod aynı olsa bile konuşma farklı oluyor.

genelde "dlga_start:close_window" kodu olan dialoglar tutmuyor.

notpad arka plan koyu renkli olsa süper olacak, beyaz arka plan gözlerin mahvediyor.

edit: yahu zaten varmış ayarlarda... sende notepad++ kullanıyorsan yukarıda "ayarlar" sekmesine tıkla sonra "stil yapılandırıcı" seçeneğini tıkla sonra gelen ekranda "Tema seç" yazıyor en üstte, oradan "Solarized" seçebilirsin, en gözü yormayan ve rahat görünen tema o.
  3. FatihBey

Warband ' da adamlarınız ölmeden herkesi yenebilceğiniz süper taktik

2012 yılının konusuymuş, aynı taktiği denedim de ordumu talan ettiler diyecektim, karşıda şövalyeler olunca atları bir türlü ölmüyor, ne olursa olsun arazi savaşlarında piyadelerin avantajı yok. karma ordu olabilir, açık arazide şövalyeler ile dolaşıp kalede ise üst sıralara piyade rodok keskin nişancısı iyi iş görür.
  4. FatihBey

galiba sadece 2 dosya var, birisi modun klasöründe olan "menus.txt" dosyası ve diğeri de modun klasöründeki "language" klasörünün içindeki "ui.csv" dosyası
    "ui.csv" 775 satır ve dün akşam ilk 405 satırı çevirdim. şimdi kalanı bitirip "menus.txt" dosyasına geçicem.

tuhafıma gitti, language klasöründe ui.csv dışında dosya yok.
    ....... evet ilginç durumlar çeviriyi zorlaştırıyor, mesela; order çok çıkıyor ve çeviri bunu "sipariş" olarak gösteriyor ve hiç bir şekilde "Emir" anlamı çıkmıyor karşına ama oyun içerisinde kullanılan "order" sipariş anlamında değil, "emir" anlamında kullanılıyor..
    "stalker call of pripyat" oyununu çevirirkende tam tersiydi, "order" kelimesini "sipariş" olarak çeviriyordum çünkü oyunda sipariş eylemi vardı ve emir yoktu.

çeviri yapmak için oyunu bilmek yada bilenler ile beraber çeviri yapmak gerek, yada çeviri yapıp test edicen sonra hataları düzelticeksin... ben dün öyle yaptım,

"kalkan direnci" yazması gerekirken ben onu "dayanıklılık" olarak çevirmişim ve düzelttim.

yada daha estetik duracak ise çeviride alakasız şeyler yazabiliriz. mesela savaş sırasında bindiğimiz at ölünce alt tarafta "At emri hak vuku buldu..." yazabilir :smile:
  5. FatihBey

evet güzel bir mod, az buçuk ingilizcem olduğu için ve diyaloglarıda fazla okumadığım için idare ediyorum ben. "native expansion v0.626b" çıkmış en son olarak. güzel ama kara şovalyeler 10 ay sonra baskın yapıyormuş anladığım kadarıyla, yani 300 gün bittiğinde kalradyayı ele geçirmeye geliyorlarmış ve her lordun 200 den fazla askeri varmış ve toplamda 1500 civarı asker sayıları varmış.

sanırım Lady Larktin ve 5 lordu baskın yapıyor...başlangıçta her yeri ezip geçiyorlar ama zamanla sayıları azaldığı için ilk zamanlardaki güçlerini kaybediyorlarmış, yani ilk geldikleri zamanlarda bunlarla savaşmasan daha mantıklı olur zira 200 kara şovalye ye karşı en az 300 kişilik bir paladin ordusu yada Lady Knight ordusu lazım...

300 gün çok geliyor, ben daha çabuk gelmelerini isterdim...

hacı tamamen türkçe yapmak zaman alabilir ama kısmen çevirebilirim, çevirsem mi acaba?

şu anda "native" oynuyorum ve ses yaması yapmak ile meşgul durumdayım, savaş müzikleri ve gezerken çalan müzikleri değiştiriyorum fakat hangi müzik dosyası ne zaman çalıyor belli değil, müzik dosyaları isimlendirilmiş ama isimleriyle alakasız yerlerde çalıyorlar.

.......... zamanında ses yaması yapıp paylaştım ama telif melif izin vermediler... şimdi kendim için yaptığımdan dolayı problem olmuyor.. hakkına tecavüz ettiğim yani telifine girdiğim çok film ve oyun var :smile: dediğim gibi sadece kendim kullandığım için sorun yok.
  6. FatihBey

Nordlar ve Rodoklar çok güçsüz?

2010 yılının konusuymuş sonradan gördüm, dün rodoklar bizim kaleyi kuşattılar, 150 civarı swadyalıyız kalede ve karşımızda 550 civarı rodok var, ne yapsam bilmiyorum, bırakıp kaçmayı düşünüyorum çünkü rodoklar çok güçlü, kağıt gibi eziyorlar neredeyse, tabi elimizde şövalye sayısı az onunda etkisi var ama şu keskin nişancıların delici çekiç kullanması ve çavuşlarında bayıltıcı çekiç kullanması her vurduklarını işletir hale getiriyor.

açık araziyi bilmem ama kale savaşlarında rodoklar ve nordlar çok güçlü. gerçek zamanlı dalmaktansa hızlı savaş yapmak daha az kayıp vererek kurtulmanın ayrı bir yolu.

hele o keskin nişancılardan headShoot yemekten bıktım usandım, yok böyle gıcık bir durum ya..
  7. FatihBey

Warband savaş müzikleri hakkında yardım

merhaba arkadaşlar, warband oynarken bir şey dikkatimi çekti, oyunun içerisinde bulunan müziklerinin çoğunu değiştirdim ama istediğim müzik istediğim zaman oynamıyor; bunu daha yeni keşfettim, şu anda hilesiz warband 1.170 oynuyorum ve swadya krallığındayım, kalenin bir tanesini rodoklar...
  8. FatihBey

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

warband satın aldığıma bakmayın baya bir süre crack yapıp oynadım :mrgreen:

hatta oyunun bütün tadını tuzunu crack yapıp oynadığım zamanlar aldım, hiç hile yapmadan 46 lvl gelip oyunu bitirmem falan bütün maceralarım crack var iken oldu fakat oyunu beğendim için gelişimine destek olma amacıyla satın aldım sonradan. bütçem sıkıntılı benim ama bannerlord çıktıktan sonra yine satın alırım diye düşünüyorum. hobimiz pc oyunları, yatırdığımız paranın hesabını yapmak saçma olur. hobimiz bu sonuçta.
  9. FatihBey

adamın kılıcı kalkanı tutma şekli güzel, ortam sessiz, atmosfer güzel, tema tam bir mount and blade teması. bence güzel, oynanış çok önemli. bakın bir kaç gün önce 90 lira yatırdım Eve online'ye.

şimdi Eve online ne alaka diyeceksiniz hemen şöyle bağlayayım; Sandbox game mevzusu, Eve içerisinde oyunda ki her şey oyuncular tarafından yapılıyor, hammaddeler oyuncular tarafından maden kazma yöntemiyle kazılıyor, hammaddeleri oyuncular işliyor, işlenmiş hammaddeden uzay gemisi olsun silahlar ve modüller yani her şeyi oyuncular üretiyor, alış satış işlemi oyuncularda, taşımacılık işlemi yine oyuncularda.

oyun öyle bir serbest dünya sunmuş ki her şeyi oyuncular yapıyor. yani oyunda millet hammadde toplamasa kıtlık yaşanacak, yada üretim yapan olmasa kıtlık yaşanacak, yada taşımacılar olmasa habire bölgeler arası bir şeyler almak için gezerken sürekli arada gaspçılar tarafından yok edileceksiniz, evet oyunda her türlü iş var.

madenci, tüccar, kurye, eskort, keşif, savaşçı, dolandırıcı :smile:, hırsızlık gerçek dünyada aklınıza gelebilcek bir çok şey oyun içerisinde mevcut.

SONUÇ: ben şimdi BannerLord forumda bir başka oyunun fanatikliğini yapıyorum sanmayın, aynı ışığı Mount and Blade serisinde de görüyorum. oyun bu bahsettiğim tarafa kaymalı ve böylece sonu gelmeyen ve habire oynanan bir oyun olur.

grafikler sanıldığı kadar önemli değil ki bence bannerlord grafikleri güzel.

Dakikalar sonrası Edit: Eve Online oyunundan alamadığım tadı Bannerlord verecek, Eve oyunu sadece noktaya tıklamaktan ibaret, animasyonlar hareketler hepsi oyunun kedi belirlenen sisteminde gerçekleşiyor ama Bannerlord öyle değil, Bannerlord oyununda karakterimizi tamamen biz kontrol ediyoruz ve skill yeteneklerinin yanı sıra bizim el ve reflex becerilerimizde önemli fakat Eve böyle değil, orada kullanılan her özellik skiller sayesinde oluyor ve skill gelişimi sadece zamanla gelişiyor yani çok oynamak yada az oynamak skill gelşimine hiç etki etmiyor. Bu oyunu özel kılan bir şey ama ben pek sevmedim.

Bannerlord çıksın, bir sonraki versiyonda ilham amaçlı olsun diye bir şeyler yazdım.
  10. FatihBey

Mücahid said:
    FatihBey said:
    oyun çıktı mı? yutupta single player videoları dolaşıyor ne ayak?

ne dolaşıyor mesela 1 2 link atabilir misin

nadiren girip bakıyorum, gına geldi senelerdir çıkacakmı diye beklemekten o yüzden bir kaç videoya denk geldiğim gibi hiç bakmadan direk gelip burada sorayım dedim.
  11. FatihBey

oyun çıktı mı? yutupta single player videoları dolaşıyor ne ayak?
  12. FatihBey

HUMMAN said:
    Haritada daha şehirleşmemiş Zendar hanı görsek fena mı olur.  :lol: Arkadaşın dediği gibi bazı kült şarkıları da yorumlayıp koysalar güzel olur, hem zaten güzel şarkılar direk M&B havası veriyor.

"harita daha zehirleşmiş" diye okudum bir an  :lol:
  13. FatihBey

B.B. Akdemir said:
    FatihBey said:
    grafik gayet iyi ve yeterli, ben animasyonlara takıldım. darbe yediğinde yere düşme hızı falan gerçekçi değil.

atın ivmelenmesi çok hızlı, at ivmelenmesini yavaşlatmak gerek, animasyon yani hareketler gerçekçi değil. bu göze batıyor ve grafiklerden çok çok daha önemli bir mevzu.

kılıç ile kargı ile vuruş hissiyatı güzel değil, bilemiyorum. hafiften sesler ile ve efektler ile oynayarak vuruş hissiyatını ve hareketlerin gerçekçiliğini arttırabilirler ve bu durumda oyunu herkes çok beğenir.

grafiklerde sorun yok yani bunu tartışmanız bile gereksiz, animasyonlara ve efektlere odaklanın.
    blog_post_66_taleworldswebsite_04.gif
    Beta da bu animasyonu kapatmışlar sanırım ben hiçbir yerde göremedim. Kargıyla vurunca büyük ihtimal Bu şekil bir düşüş olcaktır.

adam zıplayıp kendini yere atıyor, hiç gerçekçi değil. arkadan adamın çekmesi tıpkı önden darbe yemiş gibi gerçekçi olmaya yetecek iken niçin karakter zıplayıp kendini geri atmaya çalışıyor.

dediğim gibi hareketler saf ve abartısız olmalı. gerçekçi olmalı. neden japonlara özenip uçmalı kaçmalı yapıyorlar, gerçekçi olsa herkes sevecek.

hadi yaa çıksın artık şu oyun, daha korsanını kırekini beklemesi var birde, bir an evvel çıksın :smile:

edit: at çarması olsa yine tuhaf olur çünkü adam havaya sıçrıyor, bu animasyondan olsa olsa boğanın boynuzu geçirip fırlattığı o kırmızı perde tutan adamların animasyonu olur.

edit2: kılıç darbesi çıktı hey allahım zaten oyun böyle absürt animasyonlar yüzünden çirkin görünüyor, bakın allah aşkına hiç kılıcı yedikten sonra adamın geri fırlayıp düşmesi gerçekçi mi? çocuk oyuncağı olan işi ne kadar öz verisiz yapıyorlar vallahi billahi üzülüyorum, eminim bunun kat kat iyisini çok kolay bir şekilde yaparlar ama akıl etmeleri lazım.
  14. FatihBey

grafik gayet iyi ve yeterli, ben animasyonlara takıldım. darbe yediğinde yere düşme hızı falan gerçekçi değil.

atın ivmelenmesi çok hızlı, at ivmelenmesini yavaşlatmak gerek, animasyon yani hareketler gerçekçi değil. bu göze batıyor ve grafiklerden çok çok daha önemli bir mevzu.

kılıç ile kargı ile vuruş hissiyatı güzel değil, bilemiyorum. hafiften sesler ile ve efektler ile oynayarak vuruş hissiyatını ve hareketlerin gerçekçiliğini arttırabilirler ve bu durumda oyunu herkes çok beğenir.

grafiklerde sorun yok yani bunu tartışmanız bile gereksiz, animasyonlara ve efektlere odaklanın.
  15. FatihBey

M&B Warband - Savaş Taktiklerinizi Anlatın!

ctrl + F4

taktik bu baba  :smile:
  16. FatihBey

FatihBey said:
    Matt Hatter ? said:
    Kasım ayında askere gidiyorum umarım "Askere gittim geldim hala çıkmadı demem".

reis kasım ayında bende gidiyorum ya lan :lol:

valla millet komedisini yapıyordu işin, yok gol attım yok evlendim yok çocuğum oldu oyun haala çıkacak falan :grin: resmen bende gidiyorum askere ama tık yok oyundan daha.

hadi abi? askerden geldik yine görüntü yok? madem bu oyun çıkmayacak o zaman yıllardır niye oyaladınız bizi burada? bizimle iyi eğlendiniz dimi?

edit: sanırım oyun yapımcıları bu oyunu ek iş olarak yapıyorlar, yoksa çoktan bitmeliydi.
  17. FatihBey

kapalı ve açık beta gelir sonra gamma versiyonuna bekleyiş sürecine gireriz ve artık tam versiyonu duyuracaklarını söylerler. 2023 gibi artık oynuyor oluruz, beklemeye alışan arkadaşlar içini ferah tutsun. daha bekleyecek günlerimiz çok.
  18. FatihBey

Matt Hatter ? said:
    Kasım ayında askere gidiyorum umarım "Askere gittim geldim hala çıkmadı demem".

reis kasım ayında bende gidiyorum ya lan :lol:

valla millet komedisini yapıyordu işin, yok gol attım yok evlendim yok çocuğum oldu oyun haala çıkacak falan :grin: resmen bende gidiyorum askere ama tık yok oyundan daha.
  19. FatihBey

iki haftada bir gelip bakıyorum da oyun haala çıkmamış, yakında askere gideceğim bari bannerlord oynamadan gitmeyeyim. lütfen biraz çabuk tutun elinizi, "at ve kılıç 3" içinde bırakın biraz, her şeyi bannerlord versiyonuna koyarsanız bir sonraki versiyona ne kalacak?

siyaseti en iyi motosiklet.net sitesinde yaparsınız :grin: malum motosiklet işletme maliyetleri felaket atrışa geçti ve motosiklet fiyatları da öyle,

bir çok insan hayata küsmüş durumda
  20. FatihBey

atletik bir karaktere sahip olursan bir zıplamayla cuk diye otururuz devenin üzerine fakat şişman ve sadece str verilmiş bir karakter varsa kodumu oturturuz deveyi yere sonra sandalyeye biner gibi bineriz sonra deve ayağa kalkar v.s. :smile:

yaa gerçekte nasıl ise oyunda da öyle olur işte yani sizinki de soru mu şimdi  :mrgreen:
Back
Top Bottom