Search results for query: *

1. Crassus28

Kale Kuşatması

kardeşim sadece memlüklüyle olmaz o iş sadece sarranid askeri bile kullansan hepsinden kullanıcaksın.
    ha yada gidiceksin fırsat kollayacaksın yeni el değiştirmiş kalede az asker olur zayıf zamanında saldırıp alıcaksın kaleyi.
  2. Crassus28

Oyunda takıldığınız yerler (Buraya yazın, cevaplayalım)

emre_y_karatas said:
    1-Garip zırh ve kılıç buldum bunları kullanırsam başıma bir şey gelir mi?
    2-Artık hiçbir lord bana görev vermiyor ne yapacağım?

1- hiçbir şey olmaz güle güle kullan.
    2-farklı ülkelerin lordlarıdamı vermiyor ve oyunda kaçıncı gündesin ?
  3. Crassus28

Kale Kuşatması

Yerinde ben olsa giderim rodoklara zaten yakın köylerden 150 tane rodok askeri toplayıp 120 sini rodok çavuşu 30 unu rodok keskin nişancısı yaparım savaş başladığında okçuları surların altında bekleme emri veririm aşağıdan surdakileri vursunlar ve yakın çatışmaya girmesinler diye çavuşlar sur üstünü temizleyip aşağı inmeye başladı mı okçuları yukarı yerleştiririm bu şekilde 250 kişilik kale alınır bana kalsa.

Memlüklerle kaleyi alamamana gelirsek sonuçta memlükler süvari birimi ve kale kuşatmasında en büyük avantajları yani atlarından mahrum kalıyorlar, yanlış hatırlamıyorsam memlükler kalkanda kullanmıyor bundan dolayıda daha askerlerin merdivene çıkmadan kayıp vermeye başlıyorsun vb vb.
  4. Crassus28

Siyah Ekran

Öncelikle konuyu warband bölümüne açabilirsin.
  5. Crassus28

Kale Kuşatması

1- zorluk seviyen ne ?
    2-hangi ülkenin birimlerini kullanıyorsun ?
    3- hangi ülkenin bir kalesini ele geçirmeye çalışıyorsun ?
    4- o kalede veya şehirde kaç asker var ?
    ona göre vereyim bilgi
  6. Crassus28

Askeri gelişmeler,yenilikler ve olaylar!

İşbara Alp said:
    Bence Kanal Harekatının neden başarısız olduğunu tartışalım?
    bence konuyu saptırır...
  7. Crassus28

Krallıktaki kralı indirip yerine geçme varmı??

Alperen Avan said:
    hmm o zaman olmuyormuş demekki  :grin:
    -Teşekkürler
    Önemli değil yardımcı olduysam ne mutlu bana.
  8. Crassus28

Krallıktaki kralı indirip yerine geçme varmı??

kralı indirip kendin kral olamıyorsun nativeded o npclere dediğin şey kendi krallığını kurmanda yardımcı olacak idare hakkını sağlıyor npc ile konuşuyorsun işte bu diyarın kralı olmaya talibim felan diyon oda gidip kendi memleketinde senin adını yayıyor
  9. Crassus28

Askeri Liselerin KAPATILMASI

Harlekkuen said:
    Dead Error, bence görüşlerin biraz dar kalıyor hocam. Seni eleştiren arkadaşların da tartışma ortamında karşı tarafı ezip sindirmeye çalışmaktan başka bir şey yaptığı yok, çomar yobaz dedikleri adamlardan üslup olarak hiç farkları yok bana kalırsa. Forumda dönen tartışmalar bilgilendiricilikten uzak, saldırgan üsluplu ve bağnazlık kokuyor.
    zaten sadece sinirlendirmeye çalıştıklarını mantıklı bir tartışşma ortamından hemen kaçtıklarını fark ettiğim için daha yazmamaya karar verdim ayrıca arkadaş argüman demiş benim cvp verdiğim adamın yazdıklarına karşı öyle bir cevap veriliyor yani ben kendi argümanlarımı kullanmadım adamın en mantıksız argümanlardan birisini kullanmasına karşı tepkimi ortaya koydum yani o dayanaksız dediğin saçma dediğin argümanı ben değil senin savunduğun adam ortaya attı ...
  10. Crassus28

neyse ben en iyisi iletileri silip bu konuları terk edip gidiyim zaten burda siyaset tartışmam kavgadan başka neye yarıyacak ki ?
    yanlış anlaşılmasın kimsenin söylemlerinden kaynaklı değil tamamen amaçsız bir şekilde binlerce kez tekrarlanmış tartışmaları sevmediğimden  :grin: :grin:
  11. Crassus28

League Of Legends | 6. Sezon

Klai said:
    @oyasar
    Valla ben ekko ile 20 maçta %90 winrate yakalamıştım bi ara. Buildim efsaneydi ama benim. Her gören dalga geçiyodu ama tekliyodum milleti. Sonra saldırı hızı ormancı eşyası değişince bolzuldu tabi. Neyse tf ile 64 winrate, daha iyisini yapmalısın. Tf gerek harita kontolü, pointandclick bir stunla ve diğer laneleri psikolojik olarak etkilemesiyle çok güçlü ve direk oyun kazandırmaya yönelik bir şampiyon. Ama amacın winrate değil, şampiyonu her duruma karşı nasıl kullanman gerektiğini öğrenmek olsun, gerekirse kaybet. Enininde sonunda kazanırsın zaten. Çok takılma yani winrate'e.
    nasıl bir builddi merak ettim şimdi  :smile:
  12. Crassus28

Dînî Tartışma

Heisenberk said:
    Şimdilik sadece Kuranı okumaya karar verdim arkadaşlar değerli tavsiyeleriniz için teşekkürler. Dediklerinizde haklısınız Kuran yorumlamaya çok açık bir kitap. İnançlı arkadaşlarımı gücendirmek istemem ama bunu gücendirmeden ifade etmemin yolu yok.. Dini kitapların hepsinin insanlar tarafından ortaya çıkarıldığını düşünüyorum. Ama bir de kendim okuyup karar vermek istiyorum. Bir çok ayetin çoktan bilimle çeliştiğini DUYDUM. Duyduğum için de aksini iddia edene karşı savunma yapamam kuranı okuyana kadar. Mesela Dünya'nın 7000 yıllık olduğu yazıyormuş. Ama öyle olmadığını artık biliyoruz. Bu bir çelişme değil midir? Yoksa Kuranda öyle bir ayet yok mu? Aynı zamanda bu tür inançların insanoğlunun yaşam amacını sorgulayabileceği kadar zekileştiği zamanda ortaya çıktığını düşünüyorum. Bazı insanların hayatta kalmaya devam etmesi için gerekli bir motivasyon. Çoğu inançlı arkadaşımız şu an inançsız konuma gelse mental olarak mahvolabilirler ve depresyona kadar sürüklenir bu durum.
    İlerleyen günlerde din hocama sorduğum bir kaç soruyu da buraya yazmak istiyorum. Kendisi benle bu konularda konuşmaktan çok keyif alsa da bir süre sonra sorularımı duymazdan gelmeye başladı.. :grin:
    kardeşim öyle bir ayet yok kuranda ama peygamberimiz (as) ın öyle bir hadisi var ama orda kastedilen şöyledir; nasılki şu anda yıl 2016 ama dünyanın ömrü 2016 yıllık değil aynı o şekilde peygamberimiz (as) 7000 yılda dünyanın yaratılışını kastetmemiştir 7000 yılın başlangıcı islama göre önemli bi olay bitişi ise kıyamettir...
  13. Crassus28

Yeniçeri

bir kaç yolu var ama yeniçeri ordusu kurmak sabır ister.
    1.yol kırım hanlığının şehirlerine gir şehir meydanına git de orada eğer kale kumandanı diye bir seçenek gelirse ona tıklayıp yeniçerilerini para ile eğitime verip sonra onun sana dediği gün dolunca gidip kumandandan yeniçerilerini alabilirsin eğer seçenek yoksa demekki o şehire kale kumandanı atanmamıştır. Kırım hanlığının şehrine sen sahipsen şehrinde kale kumandanı yoksa bile vali ile konuş, birini atamak istiyorum seçeneğinden kale kumandanını atayıp yine yeniçerilerini eğittirebilirsin.
    2.yol ordusunda yeniçeri bulunan bir lordu veya yeniçeri asker kaçaklarını yenip esir alıp bir zaman sonra onları esirleri orduma katmak istiyorum dyerek katabilirsin.
    3.yol ordusunda esir olarak yeniçeri bulunan bir komutan veya çapulcu grubunu yenip esirleri kurtararakta yeniçeri kazanabilirsin.
  14. Crassus28

Harlekkuen said:
    Sen halktan değil misin reyiz.
    :grin:  sadece sonradan okuduklarımdan devletin yaptığı açıklamalardan dedim yani 2010 da bunu bende bilmiyordum ama uzaklaşmalar ve çatışmalar varmış...

T-Bag Bagwell said:
    3.sınıfa geçmiş bir askeri liseli (ışıklar) olarak kapatılması koydu.2 sene boyunca emek verdik biz buraya.Yazık oldu yazık. :cry:
    edit:Kesin değilmiş,bi umut bekliyoz.
    İnşallah Askeri Liseler kapatılmadan fetöcülerin hepsinin temizlenebilineceği bir yol bulunur, böylece hem askeri liselere dürüstçe verilen emekler boşa gitmez hemde hainler askeriyeden söküp atılabilir.
  15. Crassus28

Klai said:
    2013'e kadar kucak kucağaydılar zaten. Sonra bozuldu araları.
    tam olarak 2013 halka yansıyan zamandır 2010 dan beri tartışmalar ve uzaklaşmalar başlamıştı.
  16. Crassus28

Størtbeck said:
    DeaDErroR1453 said:
    İmamhatip mezunlarından fetöcü çok çok az kişi var.
    Diyosun?
    yanlış anlaşılma olmasın diğer okullara kıyasla diyorum bi nevi barınmaları daha zor imamhatiplerde
  17. Crassus28

benim görüşüm bu yönde
  18. Crassus28

Yild said:
    Kardeş niye askeri liseleri kapatıyorsunuz nabıyorsunuz anlamıyorumki. Aklı başında birisi bana anlatabilir mi lütfen ?

SİZ ÖNCE İMAM HATİPLERİ KAPATIN ASIL FETOCU ORALARDAN YETİŞİYOR

Kaynak :
    http://www.mynet.com/haber/guncel/tsk-yapilanmasi-degisiyor-askeri-liseler-kapatilacak-2559630-1
    tabi ki mağdur olanlar olacak ama şöylede bi durum varki şu anda tüm askeri liseler fetöcü dolu onlar temizlenmesse çok daha fazla kişi hatta tüm ülke mağdur olabilir.
    İmamhatiplere gelirsek şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki fetönün içine en zor sızdığı okuldur. İmamhatip mezunlarından fetöcü çok çok az kişi var. Neye dayanarak söylenmiş bu anlayamadım.
  19. Crassus28

Pentagram said:
    Hulusi Akar (bu adamdan şüphelenen tek ben değilim değil mi?) görevinden alınsın, cemaatin iftira attığı askerlere iade-i itibar yapılsın, göreve dönmek isteyenlere görevleri geri verilsin. TSK eskisi gibi olur.
    aynen öyle şüphe veriyor ama bunun herkes farkında bence, yani yönetim kadrosundakilerde farkında. Tayyip Erdoğan zaten onun da  mesajını kenardan verdi: ''Irmaktan geçerken at değiştirilmez'' yani olaylar biraz daha yatışınca onunda ipini çekecekler... (tabi bu genel kurmay başkanlığından almakmı olur yoksa soruşturmamı yada meslekten ihraçmı nereye kadaz uzanır hep birlikte göreceğiz.)
  20. Crassus28

KRALLIKLARI İNCELEMEM BÖLÜM 1

GilanTR said:
    Kergit Hanlığı:Hızlı birliklere sahiplerdir.Atlı okçu birliği olan tek ülkedir.Başkenti Tulgadır.Önemli şehirleri Tulga,Narra,Ichamur.Coğrafya olarak Haritanın altında bulunur Komşu ülkeleri:Svadya Krallığı,Vaegir Krallığı,Rodok Krallığı,Sarranid Sultanlığı.Sadece nord krallığıyla komuşu değildir.Coğrafya olarak bence iyi bir yerde.Oyunda din yoktur.Din kültürlere yansımıştır ve oyunda ırkda yoktur buda tamamen kültürden bir varsayımdır .Varsayımdır çünkü oyunun yapımcıları kesin bir bilgi vermemişlerdir.Varsayımlar:Sancar Hanla Dustum Han üvey kardeştir.Sancar Han türk ,Dustum han ise moğol olduğu varsayılmaktadır.Yani Türk-Moğol devleti olduğu söylenmektedir.Dinleri ise tengri olduğu söylenmektedir.
    Kergit Hanlığı komutanları güçlü komutanlardır.Kergitin ünlü birliği ise Kergit Atlı Okçusudur.
    Yeni başlayanlar girebilir.
    Sarranid Sultanlığı:Memlükleri çok güçlüdür.Oyunun en iyi birliği memlükdür.Memlük birliği Sarranid Sultanlığına aittir. Başkenti Sharizdir. Önemli şehride Sharizdir.Coğrafya olarak haritanın en altında bulunur.Komşu Ülkeler:Rodok Krallığı,Kergit Hanlığı.Sarranidin en çok savaşa girdiği ülkelerdir.
    VARSAYIMLAR:Arap oldukları düşünülmektedir ve müslüman oldukları düşünülmektedir.
    Komutanları güçsüzdür.Askerleri ise memlük oyunun en iyi birliğidir neredeyse fakat komutanları çok güçsüzdür.
    Yeni başlıycaksanız girmeyin.
    Rodok Krallığı:Başkenti Jelkaladır.Rodok Arbaletçisi oyunun en iyi arbeletçisidir.Coğrafya Konumu:Haritanın ortalarınına ltında L gibi uzanır. Komşu ülkeleri:Sarranid Sultanlığı,Kergit Hanlığı,Svadya Krallığı.
    VARSAYIMLAR:Macar oldukları varsayılmaktadır.Hristiyan oldukları varsayılmaktadır.Komutanları güçsüz askerleride güçsüzdür. Yeni başlayanlar için tavsiye etmem ikinci bölümde diğer krallıkları inceliycem devam et diyenler alta devam et yazsınlar
    kergitler yeniler için uygun. rodoklar güçsüz ve oyunun en güçlü birlikleri memlükler. hiçbirine katılmıyorum...
Back
Top Bottom