Search results for query: *

1. Loskar

Dînî Tartışma

Olay tam da Tanrının Şeytanın Ademi kandırmasına izin verdiği noktada başlıyor neden neden neden?Adem sonsuza kadar cennette kalsa cehenneme hiç girmese insanoğlu mutluluk içinde sonsuza kadar cennette yaşasa neden illa bazıları cehenneme gitmek zorunda ? / Başka bir soru engelli doğan bir çocuğun suçu nedir biz elimizin altında bilgisayar ortalama  bir ailede doğmuşken aklımızı rahat ve özgür bir şekilde kullanabiliyorken o çocuk neden böyle sınırlandırılmıştır mükafatı çok olacak falan diyenler bu çocuk sakat doğduğu için belkide kafir olacak kendisini yaratanın adaletsiz olamayacağını düşünecek ve böyle bir adaletsizlik söz konusuyken tanrı da yoktur diyecek bu yüzden bir de işin bu yanı var.
  2. Loskar

Dînî Tartışma

Asmodeus said:
    Aklımda bir soru var. Umarım yanlış anlaşılmam. Sorum şu yönde;

Allah ya da özel adla Tanrı; çok güçlü kudretli (gerçek anlam ve dışı her türlü) bir sıfat değil mi? Tevrat'ı, İncil'i, Kuran'ı kendisi yazdı değil mi? Evetse, kendisinin yarattığı ve aciz olan insanoğlu nasıl olurda Tanrı'nın kelamlarını değiştirebildi? Tevrat varken neden korunamadı da İncil çıktı. E İncil çıktı o da korunamadı Kuran çıktı. Ki Kuran'ın değiştirildiği de ve fikrimce bunları yazan da Tanrı değil. Sümer din töresinden gelme hepsi. İleride bir iletide uzunca yazacağım fikrimi. Şuan sorum farklı. Tanrı'nın korumaya gücü yetmedi mi? Yoksa işine mi gelmedi? Kendi yarattığın biri senin emirlerini nasıl değiştirebilir? O zaman insan tanrıdan daha tanrıdır. (Ki kanımca insan tanrıdır, tanrı da insan. Yani Tanrı'yı yaratan bizleriz)
    Mantıklı bir soru islam alimlerine hristiyanlık neden doğru din deil dediğimizde de bize İsa tanrıysa kendini neden koruyamadı gibi yorumlar yaparlar .
  3. Loskar

Dînî Tartışma

Peki tanrı bizi yarattı dünyaya gönderdi ve aklımızı kullanarak kendisini bulmamızı istedi dünyada bir sürü din var ve o dinler de içinde bilmem kaç mezhepe ayrılıyorlar.Bizim doğru olanı bulmamızı nasıl bekliyor bütün ömrümüzü hak din hangisidir diye aramamız mı bekleniyor ? Örneğin İslamı ele alalım islamda kabul edilen en büyük mezhep ehli sünnet'tir bu da içinde fıkhi olarak 4'e ayrılır itikadi olarak 2'ye ayrılır neyin yenmesinin caiz olup olmadığı hakkında ihtilaflar var şafiler midye caizdir hanefiler değildir diyor ki bunlar hak mezhep olarak kabul edilenler bunlarda bile bu kadar ihtilaf varken (inanç ihtilaflarına hiç girmiyorum) doğru şeyi nasıl bulacağız ?
  4. Loskar

Dînî Tartışma

Kurnaz Beğ said:
    Yaşadıklarmızı ve yaşayacaklarımızı belirleyen Tanrı değil biziz. Tanrı sadece ne yapacağımızı sonsuz bilgisi sayesinde biliyor. Ne yapacağımızı bilmesi, yapacaklarımızı onun belirlediği anlamına gelmiyor. O belirleseydi zaten sınavdan falan söz etmezdik. İşte o zaman Tanrı'ya acımasız diyebilirdik.
    Peki madem yaşadıklarımızı ve yaşayacaklarımızı belirleyen biziz o zaman tanrı bunlara izin vermeden mi yapmış oluyoruz tanrı tanımı gereği bir olay onun izni dışında gerçekleşemez  o zaman tanrı bizim kötülük yapmamıza izin mi veriyor? e dolayısıyla yaptıklarımızı biz değil Allah mı belirlemiş oluyor ? Ayrıca/ Allah hakkında benzetmeler yapmayınız Allah bilir siz bilmessiniz Nahl 74 bu ayetten dolayı öğretmen örneği falan pek doğru olmaz zannedersem.
  5. Loskar

Dînî Tartışma

Allah bizi yaratmadan önce her şeyi biliyor, kimin cehenneme gideceğini gitmeyeceğini peki Allah bizim cehenneme gireceğimizi bile bile bizi neden yaratıyor hiç yaratmasa veya hepimizi cennete girecek şekilde yaratsa ? Neden acı çekmek zorundayız sonsuza kadar cehenneme gidecek olan bir adam hiç yaratılmasa veya direk cennetlik bir yaratık olarak yaratılsa hiç acı çekmeyecekti acıyı da yaratan Allah, bu durumda Allah acımasız mı oluyor biri açıklasın lütfen .
  6. Loskar

Star Wars The Old Repuclic hakkında

Oyunu indirdim baya da oynadım 13 lwl jedi knightım oyun gerçekten çok zevkli bir de star wars hayranıysanız zaten kalkamıyorsunuz başından herkese tavsiye ederim .
  7. Loskar

Android ve iOS Oyunları

M.BARIS said:
    Jungle Heat çok güzel bir online strateji savaş oyunu, herkese tavsiye ederim. :smile:
    +1
  8. Loskar

Hitman Blood Money

Mükemmel bir oyun hitman'ın fanı olanların kesinlikle oynaması gereken bir oyun.
  9. Loskar

FTL: Faster Than Light

İlk oynadığımda bir şey beceremediğim oyun ...
  10. Loskar

Counter Strike Online | Zombiler , İnsanlar savaşmaya hazır mısınız? UYAN!

Propaganda said:
    CS:GO olamaz bu oyun asla.Zaten aylar önce oyunun testlerini multiplayerde izlemiştim aşırı güzel sayılmaz.
    +1
  11. Loskar

Assassin's Creed Serisi

Oyun son zamanlarda kendini tekrarlamaktan ne yapacağını şaşırmıştı.Son çıkan oyun bunu yenmiş çok şükür ve tuhaf olan yan görevler ana görevlerden çok daha zevkli  :???: :???:
  12. Loskar

Star Wars The Old Repuclic hakkında

Merhabalar ağır bir star wars fanıyım öncelikle bunu belirtmek isterim. Star wars the old repuclic indiriyorum şu an fakat internette birkaç olumsuz yorum gördüm bu oyun hakkında ve oynama istediğim azalmadı değil.Oyunu oynayan varsa fikirlerini belirtebilir acaba?İnternetten birkaç videosunu...
  13. Loskar

Sizce teke tekte ne silah ?

Şemşir veya tek elli başka bir kılıç ve kalkan standart ve mpyi yeni öğreniyorsan ideal.
  14. Loskar

Sorum Var

Sınav heyecanı çok kötü bir şey cidden acilen yenmen lazım yoksa çok sorun çıkartır başına.
  15. Loskar

Pamirden Kötü Haber

MrsCrimrow said:
    Aquilifer_Batu said:
    Lafa gelince hepimiz insanız, 3,5 yaşındaki çocuktan bu kadar şey çıkartabiliyorlarsa yazıklar olsun.

Çıkartılan şeyler de başkalarının provakatörlüğü de var, şahsen hiç bi etki altında değilim, olan küçücük çocuğa oldu, twitter da yorumlara bakıyorum da, işi siyasete bulaştırmayın diyorlar fakat kendileri daha bi sokuyolar içine.

EDIT: Örnek burada işte, Allah rızası için söyleyin 3 yaşında ki bir çocuk ile bir köprünün dağlarca farkı var, işi başka boyutlara taşıma gibi bi hastalığı var bu insanların.

1958308_656297454418215_5280554646811465174_n.jpg
    +1
  16. Loskar

Ping

Hattını fast pathden interleaved path'e almış olabilirler.OrbMT'den bi bakmanı öneririm.
  17. Loskar

Kars Ayakta..

Rezillik ...
  18. Loskar

En iyi asker, krallık vs. tartışma konusu

-En iyi asker:Svadyalı Şövalye
    -En güçlü krallık:Rodok
    -En sevdiğiniz lord:Sungur Noyan
    -Memişleri en büyük leydi:  :shock: :shock: :shock:
  19. Loskar

Yardım haydutlar tarafından boğuluyorum!

Hile yapmayın şu oyunda ya  :razz:
  20. Loskar

En Cimri Kral Sizce Kim?

Swadyaya 2 şehir 3 kale fethettim 1 şehir 1 de köy verdi Harlaus x_x
Back
Top Bottom