Search results for query: *

1. tlgklz

Forum Lakırtısı

Aga be... Bannerlord oynasam belki bakardım... Ama o da çıktıktan sonra tutunamadı bende... Halbuki millet deli gibi oynuyor.
  2. tlgklz

Politik İdeolojiniz Nedir? Öğrenin! MkII

Tam 2 yıl geçti üstünden... Bugün bir test daha yaptım az önce... Sonucum aynı, eski görüşlerimizi okudum. Değişen bir şey yok. Ne dediysek tutmuş, ne dediysek aynı gelmiş. En son yazdığım şey neyse, hala aynı.
  3. tlgklz

Forum Lakırtısı

Lanet olsun ya. Sigara yaktım bir tane, yapacak bir şey yok.
  4. tlgklz

Siyasi İdeoloji ve Gündem Tartışma

Tersine evrimin desteklenmesi.
    "Tek insan iyidir"in benimsenmesi.
    Eğitimsizliğin arttırılması.
    Denklik değil "eşitlik" diye diretmeler.

en az bu 4'ü çözülmeden, "bu tip" insanlar bitmeyecektir. Çare? Soykırım ya da Eğitim .d
  5. tlgklz

6500 TL aldığım sistem nasıl?

7000 lira veririm 2 haftaya gelip alayım
  6. tlgklz

Forum Lakırtısı

bitmedi mi bu ya forum ölmüş
  7. tlgklz

Forum Lakırtısı

>>> print(Forum Öldü)
  8. tlgklz

Forum Lakırtısı

Forumda tanıştığım adamın evlendiğini görüyorum artık biz baya yaşlanmışız.
    kekw evlenen adam hala genç
  9. tlgklz

Forum Lakırtısı

yav hele geçmişte forum ne iyidi .s .s .s .s .s. Forum ölmüş, ölmüş!
  10. tlgklz

[Çeviri Çalışması] Dickplomacy Mod 4.3.0.7B [+18]

Olm tüm belgeler açık işte, alın çevirin. Ayda 1 giriyorum iş güç bırakıp bakıp çıkıyorum.
  11. tlgklz

Sonbahar Lakırtısı

Şu konuyu açmayalım da forum öldü sanalım
  12. tlgklz

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

oyun ilk çığtığı yerde değil
    doğru ama hah bu oyun tam olmuş, işte bu oyun bize vaat edilen oyun, demek için de çok uzun bir yolu var. Tam sürüme yakın zamanda çıkması hedefleniyor bir de. Ne bu E-footbaall mı?
  13. tlgklz

Ülkede sosyal demokrat politika izleyen parti "yok". Zaten yapılması gereken şeyi, yaptıkları zaman sosyal demokrat olmuyorlar.
    Farkı yaratan şey ise bize öğretilen şeyin politika olmaması. Türkiye gibi bir yerde ekonomi açısından sağda çıkıyorsanız, siz net 50+ yaşında bir kafaya sahipsiniz. O kadar baskılanmış bir toplum oluşturuldu ki ya intikam alınacak ya da susulacak deniyor.
    Bu ülkede bir parti söyleyin ki, mevcut sistemi karma bir demokrasiye çevirmek istesin (hepsi başkanlık üstünden devam edecektir, çünkü popüler fikir olarak "Türkiye" insanı mis pür pak temiz insan değildir, eğitim olmayan ülkede direkt oylama bile koysan anlamayacaklar), ekonomiyi devlet üretimli ve kontrollü karma bir sisteme çevirsin, toprağın bir mal olmadığını kabul etsin.
    Bir tane siyasi oluşum söyleyin. Tüzükleri açın okuyun. Ha ekp, ha cph, ha sol, ha tpk fark etmiyor, kafa aynı, yaş aynı. İsteyen istediği eğitime sahip olsun. Zaten yapılması gerekeni hizmetmiş gibi verdikçe, bir tane iyi olunca her yere reklam vermesi falan boş.
    Tekrar diyorum, bu random anketlerde türkiye gibi bir ortamda partileri sol tarafa koymanın doğru bir tarafı yok
  14. tlgklz

SP - General African Inspired Faction

Actually, despite after all this *hole conversation, why not? Like we have some aarrghh demon hat cold faction, we have 2 roman and half roman empire, we have one mongol like gods, one white ass boi sarranids and europeans. Why not black as coffee african like faction. After all, isn't it all barbie's fantasy world? Like I know you guys have a lot of gamebreaking things to work but, that could keep these guys busy.
  15. tlgklz

[Çeviri Çalışması] Dickplomacy Mod 4.3.0.7B [+18]

Çevirmeye devam mı etsem bak şimdi merak ettim, reloaded sürümü çıkmış. Zaten boş boş oturuyorum.
  16. tlgklz

fikirleri biz bi taslak oyun yapalım oynanabilirliği kimsenin umrunda olmayan.
    hiç hata olmasın oyun çökmesin ama çokta komplike karışık olmasın ki mod yaparken/oynarken de oyun göçmesin.
    kim ne oynucekse her ne hayal ediyorsa ona göre yapılmış modu oynasın. bizden bişey beklemesin.

şuan tüm imaj bu şekilde
    şu noktada bizim zamanımız oyunu yapmaya yetmiyor diyip tamamen modder desteği yamalar gelse bile kabul eder bu community artık. Bir fix geliyor 10 mod patlıyor, mod düzeltiliyor üstüne yama geliyor yine patlıyor. modderlar ağlıyo forumda, kullanma kılavuzunu kendileri yapıyorlardı en son baktığımda :lol:
  17. tlgklz

erdoğan'ın şanslı versiyonu gibi
    şimdi içeri atılmayacaksam eğer, OYNADIĞIM BİR OYUNDAKİ mevcut hükümeti yöneten patrondaki şans bende olsa dünyayı yönetiyor olurdum. Her yerde iddia ediyorum yine iddia ediyorum, planlı programlı, OYUNUMDA DA türkiye adını verdiğim ülkenin başına getirilsin diye seçilmediyse eğer OYUNDAKİ kimliğimi keser, vatandaşlıktan da çıkarım. Üst üste başkan olmalar, amerikadan getirdiğimiz sözcünün verdiği krediyle kalkındırılan ülke, kredi geri ödemesi bitince imf borcunu bitirdik diyip merkez bankasına milyarlarca lira borçlanmalar... Dostum bu patronun şanslısı tarlada gezerken ayağına gömü takılan köylüdür. Bu kadar da net söylüyor ve bu noktadan sonraki tüm fikirlerini buruşturup kenara atıyorum. Sektöre bağlı olarak tamamen gerçek bir sosyal demokrat/sol liberalliği destekleyen ben (hoş bu kafada da zaten 2-3 tarihi figür var en yakınları da gandi ve mandela .d), söylediklerinin tamamen önyargı ve değiştirilemez biçimde fikrine bağlılık olarak yorumluyorum sadece.

Bu ülkede 100 yıl öncesine kadar padişahlıkla, temel bir totaliter yapıyla yönetiliyordu. Seçmen hala aynı kafaya sahip. Yönetmesi için verilen de tam bir totaliter faşist sistemi kullanıyor. Federal bir yapı da bu yüzden önem arz ediyor. Hoş Türkiye için federal yapı, zaten mevcut hükümetin ekmeğine yağ, bal olur.

Ülkede ki tüm siyaset kuruluşları (her ne kadar 2 tanesi sanırım iddia ediyor olsa da) tam bir totaliter ancak sol/sağ rejimi istediği için, ülke bu bok çukurundan kurtulamayacak. Aynı bokun kırmızısı, mavisi, yeşili hepsi.
  18. tlgklz

5i9q14.jpg
  19. tlgklz

Sol liberalizm bence oxymoron. Solculuğun kökü kollektivist, nasıl liberal olabilirsin ki?
    daha liberal bir atatürk düşün?
    klasik liberalizm baklavaysa
    ne? Klasik liberalizm bol yağlı baklavadır. Tabi bu tür durumlarda herkesin görüşü kendine, kim neyi güzel buluyorsa ona baklava çeker.
    Ama şuana kadar ki hem işçi sınıfının iyiliği hem genel olarak insanlığın iyiliği için bayağı bayagi en iyisi klasik liberalizm ve hanedan sistemli liberal demokrasi. (İngiltere örnek olabilir)
    Hangi işçi ve hangi insanlık? Türkiye için şuan en harika sistem olmayan sistemdir. Bu da sendikalaşmanın müthiş bir hızla yayılması ile olabilecektir. Mevcut totaliter yönetimin tamamen zıttı yönde bir hareket olmalı. Ya da federal cumhuriyet yapısı taak diye bir dönüş gerçekleşebilir ancak bu halk asla ama asla klasik/modern liberalizme ayak uyduramaz bir 20-30 yıl daha.
  20. tlgklz

AMD FidelityFX Super Resolution Resmi Olarak Çıktı! - Türkçe Altyazılı

Gelsin gelsin valla 1050ti'ı 1-2 seneliğine daha f/p ürünü haline getirebilir gibi duruyor.
Back
Top Bottom