Search results for query: *

1. Emrehan

Politik İdeolojiniz Nedir? Öğrenin! MkII

İnsanlar kendi çelişkilerini pek fark edemiyor. Bu gözler kadın haklarını savunup LGBT haklarına gelince bir anda muhafazakar kesilen kadınlar gördü. Tabi bu çelişkiler Türkiye standartlarında hiçbir şey sayılmaz gerçi ama sonuç itibariyle toplumda gerçekten demokrat bir kafa yapısına sahip olabilen çok az insan var.
  2. Emrehan

Oyun Dünyası Genel Sohbet

Dark Souls 3 final boss'unu yendim az evvel, ilk karşılaştığımda final bosu olduğunu bile anlamadım, twin blades ile dalıp ilk aşamada canını yok ettim ve doğru düzgün hit bile almadım, ikinci chapterda dikkatim dağıldı öldüm. Ama düşündüğümden çok daha kolay bir boss fight oldu. Final bana biraz silik geldi. Daha epik bir şeyler bekliyordum. Şimdi DLC'lere geçeceğim.
  3. Emrehan

Siyasi İdeoloji ve Gündem Tartışma

Sizce aşı olmak demokratik bir hak mıdır yoksa kişisel bir tercih midir? ( sadece covid aşısı olarak düşünmeyelim, bütün aşılar için geçerli bu soru)
    Toplum sağlığını doğrudan tehdit ediyorsa zorunlu, bireysel anlamda bir zararda kalıyorsa serbest bırakılabilir. Bireysel anlamda serbest bırakma durumunda kişi eğer aşı ücretsiz olarak veriliyorken sağlıken bir engel olmamasına rağmen aşı olmuyorsa bu defa tedavi masrafları devlet tarafından karşılanmayabilir vs. vs.

Ben Covid için herkesin aşılanması virüsün tamamen ortadan kalkması adına yeterli mi emin değilim ama. Çünkü birkaç defa aşıların semptomları engellediği ama bulaşı tamamen engellemediğini söylüyordu. Ama tabi hiçkimse aksırmaz öksürmezse yine yayılım azalır tabi. Araştırıp bakmak lazım kafamı kurcalıyor bir süredir.
  4. Emrehan

Abyss Watchers bana rage quit yaptırıp oyun+save dosyalarımı sildirtecek kadar gözümü döndürmüştü, Curse Rotten’ı ilk denemede aldıydım.
  5. Emrehan

O bir DLC haritası, ben henüz oyunu bitirmedim 70level filanım ve DLC’leri oyunu yendikten sonra oynayın diyordu Reddit’te biri, o yüzden onları hep sona bıraktım. Kilisedeki eleman yolluyordu seni oraya, kolaylıkla karıştırılıp erken oynanabilecek bir yer. Önerilen seviye 70 yani kesinlikle sonraya bırak derim.
  6. Emrehan

Yaz Lakırtısı

Özet geçebilme imkanın var mı?
    Genel olarak bakanın süreçte bazı şeyleri bildiği halde farklı şekillerde aktararak halkı manipüle ettiği, işin içindeki siyasi durumları vs. konu alıyor. Tam özet geçilebilecek bir şey değil çünkü video kendi başına zaten 2 yılı özet geçiyor.

Bu arada 6 haftalık olan ikinci doz ara süresi 4 haftaya indirildi. Randevunuzu iptal edip daha erken bir tarihe alabilirsiniz. MHRS tam güncel olmadığından tekrar aldığınız tarihi güncellenmemiş durumda. Bu yüzden E-Nabız ile halledin. 2 hafta iki haftadır, ikinci dozdan sonra zaten tam aktifleşme 2 hafta sürüyor o yüzden güncellemekte fayda var.
  7. Emrehan

Çok ama çok mecbur kalmadıkça videolardan uzak durmak en iyisi, ben de Lothric kulesinde video izlediydim aynı şekilde keyfimi kaçırdıydı.

Hasar sistemini ben de tam bilmiyorum, o yüzden hep fiziksel hasar üzerine odaklandım.

Silahını demircide geliştirdiğin müddetçe istediğin neredeyse her silahla oyun boyunca devam edebilirsin. Ben de Broadsword ile baya oynadım, şimdi sıkıntıdan başka silahlara bakıyorum ama ihtiyacım yok aslında. Oynanış tercihi tamamen. Silahı geliştirdiğin müddetçe.

Bu arada şu rehbere bir göz atabilirsin.
  8. Emrehan

Bombaları kullanırsan gider, ama ölürsen kaybolmaz. Öldüğünde kaybolan tek şey ruhlar, onu da almak için bir şansın var. Alamazsan eski ruhların gidiyor. (Ölünce kaybolan bir tane item var gerçi, ruhların kaybolmasını engelleyen bir yüzük. Onu takıp ölürsen ruhlarını kaybetmiyorsun ama yüzük kırılıyor.)

Input lag muhtemelen kasıtlı. Oyun seni belli bir yönde tutmak için bu tarz pek çok şeyi dayatıyor ama bana göre iyi de bir şey bu. Daha gerilim katıyor işin içine.

Rage quit yapıp oyunu sildiydim aylar önce, geçenlerde tekrar başladım ve inanılmaz zevkli buldum oyunu. Rage quit yaptığım yeri de geçtim tabi.
  9. Emrehan

Yaz Lakırtısı

Türkiye yine aşılama konusunda iyi ilerleme kat etti. Günde 1-1.5 Milyon insan aşılamak büyük sermaye ve güç ister ki ülkemizde ki kaynaklar istenilse bu şekilde halka yatırım olarakta döner. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışı var.
    İş gücü ve lojistik bağlamda aşılayabilme kapasitesi olarak haklısın. Ancak aşıları satın alma konusunda çuvallandığı da bir gerçek. Şimdi bir miktar toparlanabildi. Ancak bu süreçte de bakanın erişilemeyen mRNA aşılarına karşı güvensizlik yaratan açıklamalarını da kesinlikle unutmamak gerek. Sadece bu yüzden Sinovac’a yönelen insan var.

Yöneticilerin ülkemizi süper güçlü gördüğünü de varsayacak olursak, Google’a yazılacak “Aşı haritası” araması ile Türkiye ve diğer ülkelerin oranları interaktif güncel bir haritayla görüntülenebiliyor. Kısacası aşı Türkiye potansiyeline sahip olan bir ülkeye göre çok daha geç geldi ve başarılı da yönetilemedi süreç bana göre.

Ama tabi bunu da beceremeyebilirlerdi son yılları göz önünde bulunduracak olursak.
  10. Emrehan

Yaz Lakırtısı

Çok fazla aşı vurulmayan var, biz esprisini yapıyoruz ama inananı bol demek ki. Ben sıra beklerim beklentisiyle gittim, koridor bomboş çıktı hemen vurup yolladılar.
  11. Emrehan

Yaz Lakırtısı

Sonunda aşılandım. Sıra beklerim diye düşünürken çok da insana rastlamadım. Biontech vuruldum.
  12. Emrehan

Yaz Lakırtısı

Yeni keşfettiğim bir kanal. Suçlular, sorgulanma ve yargılama süreçleriyle alakalı belgeseller içeriyor. Oldukça ilginç.
    Youtube algoritması gerçekten işini biliyor.

13. Emrehan

İlkbahar Lakırtısı

Ya benim İngilizcem hala bu seviyede. Geçen zamanda bir tek continue yazmayı öğrendim diyebilirim.
    İngilizce bir şeyler yazabiliyorsan zaten bir miktar bilgin var demektir. Bu iyi bir şey. Ama senin yazdığındaki temel problem, ifade biçiminin ana dili İngilizce olan birine göre daha farklı kalması. Bunun sebebi de ana dili İngilizce olan insanların ifade biçimlerine alışkın olmaman.

Tavsiyem kendini dile maruz bırakman. Ben mesela eskiden pek çok oyun haberini yerelden izlerdim, şimdi bir tek Enis Kirazoğlu'nu dinliyorum, onun dışında dinlediğim herkes yabancı. Dünya haberlerini direk İngilizce okuyorum. İşimle alakalı şeylere İngilizce kaynaklardan bakıyorum. (Burası aslında mecburiyet.) Soru soracağım zaman bunu yabancı platformlarda yapıyorum. Kolum ağrısa bunu bile İngilizce aratıyorum internette, öyle söyleyeyim.

Yani kısacası İngilizce ile daha fazla vakit geçirdikçe "aaa, bunu böyle diyorlarmış" dediğin pek çok an olacak ve bu şekilde yazımın da konuşman da doğal olarak düzelecek.
  14. Emrehan

İlkbahar Lakırtısı

Yeni banlanan birisi mi? Ben ayrıca yukarıdaki diyaloga bianen söylediğini düşündüm. Eski forum zamanında banlanan birine baktığımda ben de çok detaylı bilgi bulamamıştım postları hakkında.
  15. Emrehan

İlkbahar Lakırtısı

Profile gir, orada "Gönderiler" var. Oradan kim ne yazmış okuyabilirsin eski forumdaki gibi.
  16. Emrehan

Dörtyol Hanı - Genel Sohbet Konusu

Haha, bu durumdan bahsetmemi gerektirecek pek bir şey yaşanmadığından bilen fazla kişi yok. Bildiğini bildiğim iki üç kişi vardır herhalde. :lol:

Bazen benim gayet iyi tanıdığım ama bu kullanıcı adımdan ötürü beni tanımayan biriyle etkileşime geçtiğimde garip hissettirebiliyor. :mrgreen:
  17. Emrehan

Güzel, umarım pandemi biraz hafifleyince manzara da iyileşir. Ben de arkadaşlarla oyun projesi geliştiriyorum, pandeminin işe doğrudan bir etkisi olmadı işim bilgisayar üzerinden olduğu için. Ot gibi yaşıyoruz ama işte.

Eskilerden diğerleri de buradaysa onlar da bir mesaj bırakırsa buraya çok makbule geçer. :grin:
  18. Emrehan

Maalesef. İlk dönemler gayet canlıydı. Yarışmalar vs. gayet iyi gidiyordu. Şimdi artık taşıma suyla değirmen dönmez tabi, bu haliyle devam eder tahminimce. O dönemler yazan herkes işinde gücündedir, benim de çok zamanım olmuyor ve eski ortam olmayınca insan pek yazmak da istemiyor zaten. :grin:

Sen neyle meşgulsün şu sıralar?
  19. Emrehan

Ben varım hala forumda, adını görünce bir bakayım dedim. Şu anki kullanıcı adımla muhtemelen hatırlamazsın ama eskiden Tanhu ve diğer duplicate hesaplarımla devamlı gelip hikaye yazardım. :lol:
  20. Emrehan

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Gayet güzel. Yoldaşlarla, diyaloglarla ve ek içeriklerle dünyayı doldurmaya devam ederlerse istenilen yere doğru daha da yaklaşılır.
Back
Top Bottom