Search results for query: *

1. Savaşa katılmayıp askerleri gönderdiğimde lordlar hiç ölmüyor.

Save süresi olarak mantıklı gelmiyor bana çünkü çocuklar büyüyene kadar 2 güncelleme geliyor sürüme.
    Bence de. O yüzden umarım çocukların büyüme hızını arttırırlar. Her mevsim 1 yaş alsa 1 senede 4 yaş alsa daha güzel olur bence. Hem ölen lordların yerileri daha kolay doldurabilir böylelikle.
  2. Savaşa katılmayıp askerleri gönderdiğimde lordlar hiç ölmüyor.

Mantıklı olan bu değilmi beyim?
    Bence değil. Bizim dışımızda yaşayan bir dünya yokmuş hissi veriyor. Sadece yaşlılıktan ölüyor galiba diğer karakterler.
  3. Savaşa katılmayıp askerleri gönderdiğimde lordlar hiç ölmüyor.

Ben öldükçe stres yapıyorum herkes ölsün istiyor :grin:
    Hocam zaten ölenler olmazsa saniyede 3453242342 tane doğan lord çocukları yüzünden oyun ilerledikçe lord kalabalığı falan artmıyor mu arada ölen de olmalı ki dengelensin :grin: 8 kere saldığım adam da bir zahmer kendisini öldürüversin madem bu kadar da yüzsüzlük olmaz :grin: Ölsün artık.
  4. Savaşa katılmayıp askerleri gönderdiğimde lordlar hiç ölmüyor.

Tekrar bir save açıp denedim ve bu durum hala yok. Aynı lordları 7-8 defa yenip salmak zorunda kaldım. Otomatik savaş yaptığımda hiç ölmüyorlar. Bu durum can sıkıyor çünkü öldürmek istesem ancak infaz etmek zorunda kalıyorum bu da bütün lordlarla olan ilişkimi zedeliyor. Sürekli salsam da bir türlü tek başıma ilerleyemiyorum çünkü sınırsız şekilde tekrar geri geliyorlar. Lütfen bu durum oyuna eklensin. Modu varsa da bilen birisi paylaşabilirse çok iyi olur.
  5. Savaşa katılmayıp askerleri gönderdiğimde lordlar hiç ölmüyor.

Bunu bilerek mi eklemiyorlar yoksa bilmiyorlar mı bilmiyorum. İyice geliştikten sonra az askerli lordlarla savaşmak istemiyorum bile o yüzden direkt askerleri gönderiyorum. Ama bunu kaç defa denesem de 1 kere bile lordun savaşta öldüğünü görmedim. Savaşa katılsak ancak ölme ihtimali oluyor...
  6. Krallık Sistemi Hakkında

Bencede yoldaşlarımızı lorda dönüştürüp onlarında kendi klanı olmasını sağlayabileceğimiz bir sistem olmalı, zaten şu haliyle mantık hatası var bence .. herşeyden önce oyun ilerleyişine baktığımızda kendi krallığımızı kurmuyoruz, katıldığımız bir başka krallığın bize verdiği kale veya şehre çöreklenip isyan ediyoruz .. bana sorarsan bu bile düzeltilmeli .. haritanın belirli yerlerinde krallığımızı başlatabileceğimiz bir "0" noktamız olmalı enazından buda bir seçenek olmalı bence.. ve krallık kurduğumuzda kendi lorlarımızıda atayabilmemiz lazım burada klan seviyesi dışında birde "krallık seviyesi" eklenebilir bence oyuna ve krallığımızın seviyesi yükseldikçe lord sayımızı artırabilmeliyiz demek istediğim yoldaşlarımızın limiti ile lordlarımızın limiti aynı olmamalı.. çünkü hali hazırda yoldaş limiti zaten hiçbir şeye yetmiyor .. kervan yapıyorsunuz başına yoldaş istiyor vali atıyorsunuz başına yoldaş istiyor .. ee bu kadar şey için 8 yoldaş neye yeter ? seninde dediğin gibi bu sistem bi gözden geçirilmeli bence

Dostum biraz geç yazıyorım ama dediğin gibi krallık kurmayı sandbox olarak da gerçekleştirebiliyoruz artık. Ama bu diğer sorun hala var. Bence ikimizin de dediği gibi yoldaşlar kendi klanlarını hatta krallıklarını kurabilmeli
  7. Nüfus ve İnsan Gücü Önerisi

Umarım ileriki güncellemelerde bütün tımarlar için buna benzer bir özellik gelir. Her an devasa savaşlar oluyor oyunda. Sınırsız asker olması gerçekçiliği baltalıyor diye düşünüyorum. Yapımcılar buraları okuyorsa bu öneriyi dikkate almalarını çok isterdim.
  8. Eski Oyunlardaki Özellikler

Kesinlikle Devriyeler, Ziyafet, Düğün vb.
  9. Soyluların çocukları neredeyse hiç olmuyor

100 saat civarı oynadığım savemde farkettiğim olay. Herhalde soylular kendi aralarındaki evlenmiyorlar, evli olup yaşı genç olanlar da çocuk yapıyorlar ama benim dışımda sadece 1 ailenin çocuk yaptığını gördüm. Başka kimse yapmıyor vr bu da soylu infaz ettiğimizde yerine yenisi gelmemesi...
  10. Sizce 1 Yıl sonra sorunsuz ve içeriği zengin bir Bannerlord görebilir miyiz?

Oyunun 1 yıldan fazla erken erişimde kalacağını düşünmüyorum. Sonuçta bu oyun indie ve destek bekleyen bir oyun değil. Yani zaten insanlar Warband'dan sonra daha iyi grafikli, motorlu bir oyuna susamıştı ve herkes çok sevdi. Bu yüzden incelemeler falan da hiç olumsuz değilken şuanki oyunun pek üstüne düşecekleribi sanmıyorum
  11. Krallık Sistemi Hakkında

Oyunda yönetmesi en zor olan şey belki de bu krallık. 20 küsür bin nüfuzum kendi krallığımdaki diğerlerinden çok fazla olmasına rağmen 2 klan dışında şu ana kadar topladığım 10 11 klan hep terk etti daha sonra. Toprak veriyorum onda da sıkıntı yok. Hiç durmuyorlar krallıkta. Bunun yerine...
  12. [ANKET] Ele Geçirdiğiniz Komutanlara/Soylulara Ne Yapıyorsunuz?

İdam etmesen snowball oluyor, idam etsen çoğunun çocuğu olmadığı için yerine ileride yenisi gelemiyor. Bizden başka lordların da sık olarak evlenip çocuk yapması özelliğinin gelmesi iyi olur diye düşünüyorum. Çünkü halihazırde evli olmayan karakterlerin çocuğu olmuyor.
  13. Bannerlord beta gpu cpu sıcaklık değerleri

Oyunu birkaç gün çok fazla oynayınca çıktıktan sonra başka oyunlarda FPS drop yemeye başladım. Ben de bu yüzden oyun iyice düzelene kadar oynamamaya karar verdim. Kalıcı hasarlar bırakabilir bu durum.
  14. Nüfus ve İnsan Gücü Önerisi

Azalma sadece onları değil bizi de etkiler ki. Bir de garnizonun da bir sonu var :grin: Düşün yani çok kısa aralıklarla bir lordun ordusunu 5 kere yendim. Hepsinde de serbest bıraktım lordu, hep toplayıp toplayıp geldi. Kalradya'nın nüfus ve insan gücünün sınırsız olması gibi bir fikir oyunun gerçekçiliğine darbe vuruyor bence.
  15. Lordların Evlenip Çocuk Yapması

Oyunda hiç denk gelen oldu mu bilmiyorum ama sanki lordlar ve asiller kendi aralarında evlenmiyorlar sonradan. Yani arada nadiren çocuk doğuyor ama halihazırda oyun başında evli olan lordların ve asillerin çocukları oluyor. Oyundaki lordların sürekliliğini sağlamak için önemli bir özellik...
  16. Nüfus ve İnsan Gücü Önerisi

Bilgisayar mühendisliği okuyorum hocam kodlama kısmının basit olduğunu düşünüyorum. Ama tabii ki çok sofistike bir yapısı var oyunun bir yeri değiştirmeye çalışırken başka bir yerden bug oluşabilir mi onu bilemem.
  17. Nüfus ve İnsan Gücü Önerisi

Lütfen burayı okuyan Taleworlds çalışanları bu fikri değerlendirebilir mi? Oyuna eklenmesi çok zor olmasa gerek böyle bir özelliğin.

Aslında şehirlerdeki milis mantığı buna çok benziyor ama milisler dışında da sınırsız adam toplanabiliyor. Eğer bütün köylerde şehirlerde toplanan adamlar milislerden sayılsa o zaman da güzel olabilir.
  18. Nüfus ve İnsan Gücü Önerisi

Warband'da devasa orduları son adamına kadar öldürünce 5 dakika sonra lordlar yine orduları tamamlanmış bir şekilde geliyorlardı. Bu çok can sıkıcı bir durum, bu kadar kolay toparlanmamaları lazım. Bannerlord'da belki düzelir diye düşünmüştüm ama yine aynı. Birliklerin sınırsız olması gibi bir...
  19. Bugları ve Hataları İletelim BETA 1.3 Dahil

İnfaz ettiğim bir lord 0 askerli ordu şeklinde oyunda bulunuyor. Haritada Baltakhand şehrinin içinde gözüküyor hareket ediyor ama yeri değişmiyo ayrıca kimse onun bulunduğu yere ulaşamıyor. o yüzden düşman krallığın lordları ve haydutlar, çapulcular, yağmacılar o adama ulaşmaya çalışıyor hepsi şehrin etrafında birikiyor ve hep orada kalıyorlar. Bu da oyunu kastırıyor.
  20. Bannerlord'un İşlemcilere Zarar Vermesi?

Katılıyorum. Bilgisayarı alalı daha 1 hafta oldu. Bannerlord'u ilk çıktığında birkaç saat oynadım sonra 13.Cuma oyununu oynadım bayağı bir, en yüksek ayarlarda sıkıntısız oynuyordum. Ardından 2 gün civarı sadece Bannerlord oynamaya başladım ve oyundan çıkıp tekrar 13.Cuma'ya girince aynı ayarlarda FPS düşüşleri ve donmalar meydana gelmeye başladı. Sanırım oyun tam çıkana kadar girmeyeceğim bir daha.
Back
Top Bottom